|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 8:50:11   
diyanna
Drage mame,

molim Vas za savjet. imama bebu od 9 mjeseci i preksinoc joj se pojavila temperatura 38,5 odmah sam je snizila paracetamol sirupom (Bosnalijek) ali se opet pocela vracati. Jucer smo je vodili doktorici i rekla je da ima upalu grla i dala joj amoxiBos sirup svakih 8 sati da pije i 4x na dan paracetamol sirup.... problem je sto se njoj nakon snizavanja temperature paracetamolom vrati za cca 3 sata i onda moramo cekati vrijeme za paracetamol :-( ona je po noci pospana ali prilicno ok jede, pije tecnosti, po danu je prilicno vesela i igra se. jela je i jabuke i jogurta i supice ali me ta temperatura brine sto je dovoljno dugo ne moze drzati snizenima....

da li da joj neki drugi lijek dajem umjesto paracetamola...cepice? savjet please....

nasa doktorica je na godisnjem a mijenja je spec.,porodicne medicine :-/

hvala puno

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 10:14:19   
melin
ako vec koristis paracetamol probaj s cepicima nasa pedica nam uvijek savjetuje cepice zato sto brze djeluju a temp. ti je normalno i do tri dana da ima ne vise preko 38,5 znaci da je snizavas i ona se vraca,ubrzo ce antibiotici da pocnu da djeluju i sve ce doci na svoje,zato bez brige...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 11:09:52   
diyanna
isla sam kod druge doktorice po savjet pa je rekla da joj dajem voltaren cepice svakih 8 sati a izmedju toga paracetamol svakla 4 sata

valjda ce biti ok

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 11:12:00   
Ben 10
nemoj voltaren cepice djeci ispod godinu dana ,uzmi lupocet cepice.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 11:46:06   
tekja

IZVORNA PORUKA: diyanna

isla sam kod druge doktorice po savjet pa je rekla da joj dajem voltaren cepice svakih 8 sati a izmedju toga paracetamol svakla 4 sata

valjda ce biti ok


Voltaren cepice na 38.5 ja ne bih ni slucajno i ne djetetu od 9 mjeseci.
Ukoliko dijete ranije nije imalo kovulzije, to je umjereno visoka temp. i nakon doze sirupa mozes da je tusiras (NE glavu), masiras mlakim peskirom, umotas u mokar peskir (topal i dok se on hladi i temp. se snizava) i sl... a nakon trece doze antb. tempr. se vjerovatno nece vise ni vracati, sto vam od user posted image zelim.

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 11:55:50   
gvendolina
nama takodje paracetamol ne djeluje i temperatura se brzo vraca. najbolje nam se pokazao sirup panadol baby i u kombinaciji sa oblozima na nogicama uspijemo skinuti temperaturu,a samo smo 2-3 puta stavili cepic i to ako je temp 39

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 11:57:53   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: tekja


IZVORNA PORUKA: diyanna

isla sam kod druge doktorice po savjet pa je rekla da joj dajem voltaren cepice svakih 8 sati a izmedju toga paracetamol svakla 4 sata

valjda ce biti ok


Voltaren cepice na 38.5 ja ne bih ni slucajno i ne djetetu od 9 mjeseci.
Ukoliko dijete ranije nije imalo kovulzije, to je umjereno visoka temp. i nakon doze sirupa mozes da je tusiras (NE glavu), masiras mlakim peskirom, umotas u mokar peskir (topal i dok se on hladi i temp. se snizava) i sl... a nakon trece doze antb. tempr. se vjerovatno nece vise ni vracati, sto vam od user posted image zelim.

ni ja ne bih na 38.5 voltaren i pogotovo na 8 sati,piše 2*dnevno u kutiji.ako već hoćeš da kombinuješ uzmi Dalsy-brufen sirup, 1/2 kašikice ide,ja sam davala posle 4 sata od paracetamola

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 11:58:55   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: gvendolina

nama takodje paracetamol ne djeluje i temperatura se brzo vraca. najbolje nam se pokazao sirup panadol baby i u kombinaciji sa oblozima na nogicama uspijemo skinuti temperaturu,a samo smo 2-3 puta stavili cepic i to ako je temp 39

to ti je paracetamol

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 12:15:37   
melin


[/quote]
ni ja ne bih na 38.5 voltaren i pogotovo na 8 sati,piše 2*dnevno u kutiji.ako već hoćeš da kombinuješ uzmi Dalsy-brufen sirup, 1/2 kašikice ide,ja sam davala posle 4 sata od paracetamola
[/quote]
i mi smo kombinovali dalsy s paracetamolom i dobro se pokaze svaki put al nista dok antibiotik ne pocne da djeluje neko vec rece poslije trece doze a ako imas i sirceta domaceg razblazi s vodom i stavljaj na nogice...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 13:05:43   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: gvendolina

nama takodje paracetamol ne djeluje i temperatura se brzo vraca. najbolje nam se pokazao sirup panadol baby i u kombinaciji sa oblozima na nogicama uspijemo skinuti temperaturu,a samo smo 2-3 puta stavili cepic i to ako je temp 39

to ti je paracetamol


mislila sam na paracetamol od bosnalijeka,buduci da je diyana pisala da ga i oni koriste a ni nama nije djelovao. a panadol je djelotvorniji nebitno sto je i to paracetamol ali je drugi proizvodjacuser posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 28.3.2013 13:10:06 >

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 13:21:52   
tekja
Hemofarmov Ibuprofen je odlican u kombinaciji sa paracetamolom. Cak i za nocne temperature. Za razliku od Dalsya.

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 15:15:57   
diyanna
ali meni je doktorica rekla da ne smijem djetetu davati ibuprofen mladjem od godinu dana ...a joj sad vise nista ne znam...ne smijem joj ni taj voltaren dati i ibuprofen a paracetamol ne pomaze bas ucinkovito :-(

koliko razlicitih misljenja na jednom mjestu ovi nasi doktori su cudo :-(

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 17:46:21   
smajli80
Brufen se ne da je djeci ispod 6 mj

Evo imaš ovde cjelu temu o tome

http://www.ringeraja.ba/forum/Skidanje_temperature,_kada_i_%C4%8Dime/m_6601/tm.htm

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 19:32:06   
manfri
Sad cu ja kao neka nana stara user posted image user posted image user posted image ali briga me je user posted image Uzmi bjelance od jajeta umuti u to umoci carapicu najlon one krace (ako imas one dokoljenice najlonke ) dobro natopi i to stavi djetetu na kicmeni stub od vrata prema guzi (sto vise zahvati to bolje) vidjet ces skida temperaturu i 40 user posted image user posted image user posted image govoriom iz iskustva moj malac fasovao neki virus temperatura 40 i nece dole ni dalsijem , ni lupocet ni voltaren cepicui nista user posted image na kraju mi kolegica s posla kaze da pokusam s bjelancetom i cudo .... sleti temperatura za 20 minuta , mjenjala oblog jedno dva sata i kad se prestao susiti oblog sta<la sam izmjerila temperaturu user posted image user posted image user posted image nestala ...
Mislim da ti ovo ne moze naskoditi djetetu koliko ti silni lijekovi a sem toga radi ovoga ne moras prekidati te ostale lijekove a i nema nikakvih nuspojava

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Paracetamol ili nesto drugo
28.3.2013 19:44:21   
Mya_81 RR
Postovi su prebačeni na već postojeću temu (smajli je stavila link).

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *