|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
16.6.2008 21:47:32   
Suzana
Cao cure!

 
Imam jedno pitanje za vas - a tema vam sve kaze.
Porodila sam se prije 3 sedmice, i rodila dva zdrava i lijepa djecaka.
Mlijeka imam i redovno ih dojim.
Poslije svakog dojenja osjetim potrebu da pojedem nesto slatko, godi mi.
Baklave su napravljene za goste, a ja koja ni za Bajram ne pojedem baklavu, svaki dan sada pojedem po jednu i jako mi godi.
Mislim da me dojenje dvije bebice iscrpljuje i da je to razlog - potreba za dodatnom energijom.
 
U trudnoci sam se skolski udebljala, i bas ne bih voljela da sada dobijem koju kilu viska. :)
 
Da li je ovo normalna potreba, da li ste se vi slicno osjecale?
 
Veliki pozdrav za sve mame.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
16.6.2008 21:52:16   
kana
Ja tek nakon tri mjeseca imam uzasnu potrebu za slatkisima(cokoladnim) .Upravo jedem alea keksuser posted image Cijelu trudnocu mi se gadilo slatko,zato se nisam puno ni udeblajla ali sada me je pravo strah da ne pocnem sa debljanjem....mada slabo jedem slano i da ,ne dojim-tako da ti ne mogu u potpunosti odgovoriti na pitanjeuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
16.6.2008 21:57:41   
amdi
Ja sam imala uzasnu zgaravicu od slatkisa u toku trudnoce tako da nisam ni okusila nista 9 mjeseci. Zato sam navalila kad sam se porodila na baklave-isto kao i ti.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
16.6.2008 23:02:27   
stella
bogami cuvaj se ti baklava.ja sam isto tako ko ala jela baklave.svekrva mi napravila da pocastim goste ako ko dodje i da ima u kuci,a ja sam je sredila skoro sama.i jos sam na slatkisima i vidi se.ako mozes suzdrzi se malo,jedi u manjim kolicinama slatkise jer ce ti kasnije biti teze skinuti kile.a ako nemozes ti navaliuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
17.6.2008 11:17:28   
Aminad
user posted image user posted image user posted image user posted image

dobra teme evo moje iskustvo je ovako:

s Imranom u trudnoći sam se udebljala oko 13kg i (to je bilo super jer sam sa kćerkom tri godine prije dobila oko 20kg) kad sam došla kući iz bolnice navalim ko luda na slatko tek mi poslije mjesec dana palo na pamet da stanem na vagu kad tamo kilaža ista kao i kad sam otišla da rodim Imrana tad sam se baš uplašila i pokušala skinuti koji kilogram ali je bilo jaaaaako teško


sad s Burhanom sam na porođaju bila 3kg teža ali sam se trudila da smanjim slatko na minimum i za 6 mjeseci smršala sam oko 7kg bez bilo kakve dijete

i ja osjećam jaku potrebu za slatkom hranom ali uzimam jako malo i ako baš moram ali inače kad mi "naumpadne" slatko popijem čašu vode i "prevarim se"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
17.6.2008 14:25:18   
Suzana
Cure...
Znaci to je normalna potreba poslije poroda, odnosno poslije iscrpljujuce brige oko bebe (kod mene x 2 :) ).

Svakako da cu se suzdrzavati. Bas mi treba sad da se udebljam, a nisam u trudnoci sa dvojkama.
Mada, kako stvari stoje, necu ja imati kad jesti kad mi se mama i svekrva vrate svojim obavezama. :)
 
Uf... Otpadaju mi ledja.
 
Pozdrav za sve zenice.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
17.6.2008 14:31:51   
ElmaB
Drage moje!
 
Ja sam rodila prije dva i pol mjeseca i tek sada mi se jede slatko, mada inace nisam ljubitelj. Posebno nocu kada hranim svoje blizance, obavezno pojedem po jednu cokoladnu bananicu ili nesto slicno!
 
Dobro je da nisam jedina!
 
Pusa!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Potreba za slatkom hranom poslije porodjaja
17.6.2008 16:04:28   
vuk
Kada posle poroda dođemo kući pokloni za bebu stižu sa svih strana ,a uz user posted image  idu i torte,baklave.... ko bi odolijo ,ja nisam mogla ali zato sada nakon 18 mjeseci od poroda ne prilazim slatkisima zato je boje cuvati se u startu

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *