|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problem sa disanjem
4.6.2008 20:47:31   
moni
Rodila sam prije mjesec dana i beba je negdje petnaesti dan počela nekako teško da diše "Kao da hrokće". To je izraženo više noću. Kolegica mi kaže da je čitala da razlog može biti nedovoljno razvijena hrskavica negdje između nosa i grla i da je njen dječak isto to imao te da je prošlo sa 2 mjeseca. Pedijatrica mi je ne gledajući ništa rekla možda ima sekreta dijete u grlu. Ništa ne izbacuje na nos. Da li je neka od Vas imala ovakvo iskustvo. Molim Vas za savjet.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 26.4.2010 21:09:05 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prolem sa disanjem
4.6.2008 20:56:32   
Emina*
Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na forum, i da cestitam na bebi user posted image  user posted image
Moguce je da nosic nije cist, beba i ne moze da izbaci nista kroz nos, i da ti ne vidis nista, ali nosic je svakako pun raznih necistoca, jer beba ne zna disati na usta, pa samim udisanjem na nos, on se zapusi...
Mozes kupiti pumpicu i pokusati izvuci sekret....
Moguce je i to, da su glasne zice slabo razvijene, i da su tek u razvoju, pa cu ti preporuciti da se ovih dana, ako izlazis negdje s bebom sklonis od polena, da malo pripazis na prasinu, i da ne izlazes bebu duhanskom dimu, jer upravo taj dio moze i ukazivati na neku od alergija....
Posto je sad bas vrijeme kad se i razvijaju alergije, malo samo pripazi, tako je i nama pedijatrica savjetovala...
Da li ti je iko u familiji alergican na nesto??

Mislim da je bebi samo nosic zapusen i nista vise......
Sretno......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prolem sa disanjem
4.6.2008 21:12:07   
moni
Hvala Eminice na odgovoru. Nadam se i ja da je samo nosić u pitanju. Što se tiče alergije suprug je alergičanna polen, nadam se da to baš i nije nasljedno. U ponedeljak je redovan mjesečni pregled pa ćemp vidjeti šta kaže pedijatrica.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prolem sa disanjem
4.6.2008 21:25:11   
Emina*
Mi smo bas bili kod pedijatrice, i maleni je slicno kao i tvoja bebana,
tako disao, i ona me je pitala je li ko u familiji alergican...
Nemoj da se brines, samo cuvaj bebu podalje od trava i drveca ovih dana dok ovo prolazno vrijeme ne prodje i onda slobodno u setnju....
Svakako samo napomeni pedijatru da je muz alergican na polen, cisto da bi i ti bila mirna...
Ja sam sigurna da nije nista strasno....
Sretno.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prolem sa disanjem
4.6.2008 21:32:41   
moni
Hvala punooo Eminice na odgovoru. Malo si me umirila, nadam se da će biti ok.


Pozzz

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prolem sa disanjem
4.6.2008 22:08:51   
Amrino
Ja do sada nisam vidjela ni jednu bebu koja nije "hroptala".
To je sasvim normalno. Pa tek su poceli da disu...treba vremena dok se naviknu...I ja sam na pocetku mislila da je ovaj moj prehladjen...a na prvoj kontroli mi je doktorica to objasnila. Nis se ne sikiraj sve je to OK!
Oh da- dobrodosla na forum i cestitam na sincicu! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prolem sa disanjem
4.6.2008 22:13:03   
moni
Hvala amrino, i ja sve mislim da je tako, da treba vremena da djeca normalno prodišu.
POZZZ

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prolem sa disanjem
5.6.2008 10:54:19   
makana
možeš uraditi mali test
ako dojiš ukapaj malo mlijeka u nos ili napravi malo razblažene kamilice u koju ćeš ubaciti dvije tri trunke soli i to ukapaj bebi u nosić, ako s eradi o sekretu kojeg bebaća ne može da izbaci to će ga omekšati pa će krenuti na nos a ako ne onda je u pitanju uobičajeno "disanje" u prvim mjesecima
sretno user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prolem sa disanjem
5.6.2008 14:53:53   
moni
Hvala makana na odgovoru. Evo čekam da se bebac probudi i odmah ću mu probati ukapati mlijeka u nos.

Pozzz

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prolem sa disanjem
6.6.2008 1:36:50   
kana
kod mene je beba imala takvih problema i sad mu dajem korijen sljeza(na kutiji pise kako se pravi) i stavim na stapic za nos pa protrljam.Razmeksa sekret i kad beba place ili kise ili kad je nadkadjujes kao ja svaki dan po 10 min(tako mi rece pedijatrica) onda taj sekret izadje.Nekad koristim i aquamaris(kupis u apoteci bez recepta) radi prevencije.I dajem mu tabletice vitamina c(dva puta po pola u toku dana) i mali je hiperaktivan,mrda nogicama i rukicama,zatvori usta i dise na nos i nekad mu i tako sekret izadje,kaze muz:Ovaj vitamin c mu je kao speed,ma vidi gaa hehehuser posted image .Inace,tri mu je mjeseca..Ja ne bih probavala sa pumpicom jer mi pedijetrica rece da ostecuje sluznicu,ali opet kako hoces.
cao

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prolem sa disanjem
6.6.2008 1:41:33   
kana
a imas i ovdje savjeta pa pogledaj http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=2889

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prolem sa disanjem
6.6.2008 10:27:07   
moni
Hvala kana punooooooouser posted image user posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prolem sa disanjem
11.6.2008 18:27:46   
Suzana
E cure, super, rijesile ste i moju dilemu, jer moji djecaci "hropcu" posljednja 2 dana, pa smo se bili malo zabrinuli da se nisu prehladili.

user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prolem sa disanjem
11.6.2008 19:36:39   
kana
i da,zaboravih napomenuti da sam isla doktorici prepadnuta da nije nesto ozbiljno a ona zinula u mene,kao -sto sam dosla-dijete zdravouser posted image
uglavnom,rekla mi je da navece ostavljam solju vode blizu krevetica (radi kisika) ili vrucu kamilicu koja ce se isparavati.Na jastuk stavljam lisce lavande u platnenoj kesici(kupila na moru) a ko ima moze i eukaliptus,dobar je za smirenjeuser posted image
ostalo sam rekla,a beba sada nema problema sa nosicem,izbacio je na stolicu taj slajm.
ps:Obavezno bebi stavljati veci nadglavak u kosom polozaju ili ga postaviti na bok,niposto ne smije spavati na ravnom,u tom slucaju se moze ugusiti!!user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prolem sa disanjem
19.6.2008 9:06:46   
kana
ovo sam ti odgovorila privatno ali sam kopirala i radi drugih mama,ako bude ne daj Boze trebalo,uglavnom-detaljnije jeuser posted image

Ma nema problema,obajsnicu ti:
1 velika (supena) kasika korijena sljeza ispere se hladnom vodom a potop potopi u 200 ml mlake vode,odstoji 2 sata i potom procijedi.

Eto to je to,mada sam ja stavljala pola kasike sljeza na 100 ml.Stavljala sam ih u nos tako sto sam stapice za nos potopljavala u tu procijedjenu vodu sljeza i nakapavala.Onda malo protrljas i sluz unutra se nakon nekog vremena smeksa pa ti je stapicem lakse izcaditi.Pazi da stapic ne bude suh da ne bi ostetila sluznicu.Ja ga malko potopim u prokuhalu vodu.Neke zene vade pumpicom,ja sam pokusala NUK-ovom i ne bih vise nikada.Previse sam povukla i bebica mi je zaplakalauser posted image ...

Nadkadjivali smo ga muz i ja,tako sto bi on sipao vrucu vodu u vecu zdjelu(valjnik) a ja sam ga drzala pored tako da mu para ne ide direktno u oci(jer to ne smijes).Wc se svakako vec potpari od vruce vode,tako da smo sve troje nakon odredjenog vremena bili mokri i prociscenih nosnica user posted image

Beba ce i mozda malo plakati ili mozda i povratiti ali to je normalno,tako je meni rekla pedijatrica.

Navece bismo pored njegovog krevetica stavljali posudu sa vrucom vodom u koju bismo potopili kamilicu(i to ne onu u vrecicama nego prirodnu osusenu u cvijetu,ona je jaca) i tako bi cijelo vece stojalo na stolicu i isparavalo se.Primjetili smo da mu to pomaze.

Takodje bi da napomenem da sam i lavandu stavljala na jastuk ,jer ona ima smirujuci ucinak.
i neka obavezno ima vece uzglavlje,to u stvari i nije jastuk to je kao kosi polozaj(kao na kolicima ili autosjedalici),bitno je samo da nije ravno jer se bebica moze ugusiti u snu od sekreta.

Sad je hvala Bogu dobro ,mada mu jos uvijek dajem pola PLIVIT tablete c vitamina razmucene u prokuhaloj vodi-radi prevencije i jacanja organizma od prehlade.
I da,jos uvijek mu stavim vode pored krevetica i nemozes vjerovati koliko toga ispari u noci???!!!Sad ce jos lijepsa vremena pa ce ti to biti neminovno radi manjka kisika u sobi.

Sretnouser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *