|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 15:49:51   
Mya_81 RR
Hej, drage moje...

Meni su nakon nekih 10 dana pukla dva šava. Ostala sam u šoku kad sam vidjela šta se to dole desilo i kako izgleda, pogotovo zato jer sam cijelo vrijeme isključivo ležala i nisam mogla vjerovati kako se to može desiti.

Glavna sestra s porodiljnog mi je pogledala ranu i rekla da je samo ispirem s hidrogenom i fiziološkom otopinom dok se dvije male rupice unutar te rane potpuno ne zatvore. Medjutim, nakon što su te rupice nestale ostala je ta poprilična otvorena rana koja baš i ne širi neki ugodan miris i koju bih prema preporuci te sestre trebala sad ostaviti da se sama isuši i zatvori - znači ne smijem nositi gaćice i moram imati ''raširene'' noge skoro pa stalno što mi je sad u ovom periodu nekako nemoguće s obzirom na bebu i ostale obaveze.

Mene zanima je li se to desilo još nekome i postoji li ipak nešto s čim bih tu ranu mogla tretirati, jer mi se rana čini malo velika da bi sama zarasla u nekom normalnom periodu.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 15:53:53   
škorpija
To se je desilo mojoj prijateljici, i ona je tražila da joj ponovo zašiju ali je dr rekao da oni to ne prakticiraju. Znam da je imala dosta problema dok to nije zaraslo, čini mi se mjesec dana da je trebalo da se smiri i zaraste, ali rekla mi je da joj je pravo pomogla krema balsam peruvianum, ( o njemu imaš posebnu temu)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 16:05:30   
suna
Evo jaaaaaaa,meni se to isto desilo..samo se moja rana sva rasila,svih sedam konaca pukol...strasno bilo za vidjeti da ne povjerujes da ce to ikada samo zarasti...ja sam se ispirala razblazenim hidrogenom i poslije vodom u kojoj je kuhana hrastova kora,i vjeruj mi da je ubrzo rana zarasla.Sto manje ustaj i ako se mozes okretati na stranu svakako izbjegavaj tu na kojoj je rana da se susi odnosno da se nista ne slijeva po njoj.Poslije par dana ispiranja sam pocela prskati sprej bivaci.Zarast ce ne brini se.

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 16:12:52   
Mya_81 RR
Hvala, drage puno....i mislila sam da bih mogla uzeti bivacin mada su mi neki rekli da to ne bih trebala koristiti pa sam ipak htjela provjeriti je li neko imao takvo iskustvo.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 16:20:10   
suna
MINJA je vrijedna svake patnje, bola i truda user posted image user posted image ..uzivaj u svojoj princezi.CESTITAMuser posted image user posted image

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 17:09:43   
Mya_81 RR
A, joooooj, hvala dragaaaaaaaa............user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
11.7.2009 19:29:32   
Anoniman
moja nije pukla ali ti ne moze skoditi da probas stavljati kantarionovo ulje na sterilnu gazu...to je meni jako pomoglo...
Inace je praksa(koliko ja znam) na mokro ide mokro a na suho suho...tj. ako ti rana vlazi idu kreme, ulja..etc. a ako se kraste stvaraju onda ide prah koji isusuje tj. bivacin i tome slicno

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
5.9.2013 14:05:15   
kaye
Da osvjezim i ovu temu... Od 8 ispalo 5 konaca i na svih 5 rana se rascvjetala..
ni ne gleda mi se rana kako to izgleda... sa strana ko brdesca mala, valjda gdje su stezali konce, a izmedju rastvorena rana... imam osjecaj da nikad nece zarasti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
5.9.2013 14:11:43   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: kaye

Da osvjezim i ovu temu... Od 8 ispalo 5 konaca i na svih 5 rana se rascvjetala..
ni ne gleda mi se rana kako to izgleda... sa strana ko brdesca mala, valjda gdje su stezali konce, a izmedju rastvorena rana... imam osjecaj da nikad nece zarasti


hoce samo ce potrajati

ja sam bila u bolnici kad mi je konac pukao i rana se usjekla mozda i 1cm duboko, rekli mi dr samo redovna higijena i poslije posusivanja posipati beonicin prahom

inace meni su ranu dva put sili i od otoka su popucali konciuser posted image


NIPOSTO nemojte stavljati ulja jer omeksavaju konce pa puno ranije ispadaju nego sto bi trebalo

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 11:24:22   
kaye
Neko kaze rivanol, neko prah neko bivacin sprej... ne znam ni sama sta je tacno... a strah me doktoru da sta opet ne budu dirali jer jos uvijek ne mogu ni sjediti...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 12:10:56   
ada_
zbog ranog ispadanja konaca i pucanja rane i preporucuju samo pranje vodom i susenje i nikakvo mazanje,a posto si vec u toj situaciji najbolje ti je ne tretirati ranu nisacim vec je odrzavati cistom i suhom da ne bi zagnojila,kad se krene srastati mozes mazati mehlemom,a kako sam cula i da odes nece ti je opet siti da ne bi doslo do infekcije vec ces morati cekati da ti zaraste sama od sebe user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 12:17:08   
Arminaa
7,5 mjeseci od poroda, jos uvijek mi nije zaraslo. Konci koji su isli prema guzi i nozi jesu, ali oni uz gospoju nisuuser posted image . Kad sam otisla doktoru i rekla da mi je rana i medjica rasivena, a to je bilo 4 mjeseca od poroda, rekli su mi da nije, samo da treba vremena da zaraste...nigdje veze. Elem, kontam da odem nekom privatniku da vidim moze li se sta uraditi, mada ne znam, jer sve i da moze da li bih se usudila da ponovo cackaju dole.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 12:20:30   
veeseelaa
7,5 mjeseci od poroda, jos uvijek mi nije zaraslo.



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 12:33:36   
Arminaa
Bas tako, i sad mi zna rana malo prokrvariti na jaci pritisak. A meni se cini da ni unutra nije bolje stanje, jer kad stavljam vaginalete, jako boli, kao da struzem ziletom. Zakazala sam preglede kod jos dva doktora da vidim sta kazu, ja znam da nije OK.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 12:54:24   
veeseelaa
odi nekom privatno
jako mi je žao Armina, nadam se da ćeš sanirati rano brzo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 13:02:42   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Bas tako, i sad mi zna rana malo prokrvariti na jaci pritisak. A meni se cini da ni unutra nije bolje stanje, jer kad stavljam vaginalete, jako boli, kao da struzem ziletom. Zakazala sam preglede kod jos dva doktora da vidim sta kazu, ja znam da nije OK.


Otidi u privatnu kliniku. Bice dobro aBd. Sve se da srediti.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 13:10:41   
ada_
IZVORNA PORUKA: Arminaa

Bas tako, i sad mi zna rana malo prokrvariti na jaci pritisak. A meni se cini da ni unutra nije bolje stanje, jer kad stavljam vaginalete, jako boli, kao da struzem ziletom. Zakazala sam preglede kod jos dva doktora da vidim sta kazu, ja znam da nije OK.

user posted image joj pa kako to da jos nije zarasla,ko te sio na porodu,najbolje idi privatno nek provjere stanje iako ne vjerujem ni da ce te oni htjeti siti jer rijetko koji doktor zeli popravljati greske drugog user posted image

< Poruku je uredio ada_ -- 6.9.2013 13:11:20 >


_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 13:21:01   
kaye
Jako mi je zao... :( nadam se da kod mene nece biti takva situacija iako i ja u ovom slucaju mislim otici privatno da cujem misljenje nekog drugog... jer gore svi kazu "super je to"... Nadam se da nece zarast ko geografski reljef vec da ce licit na nesto normalno

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 13:45:25   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: kaye

Jako mi je zao... :( nadam se da kod mene nece biti takva situacija iako i ja u ovom slucaju mislim otici privatno da cujem misljenje nekog drugog... jer gore svi kazu "super je to"... Nadam se da nece zarast ko geografski reljef vec da ce licit na nesto normalno


Naravno da nece biti takva situacija, ne brini se nepotrebno, a odi i privatno doktoru kojem vjerujes nek pogleda. Ali ako sam dobro shvatila kod tebe je jos svjeze, ipak treba malo vremena da zaraste. A sto se tice izgleda....ma da mi samo hoce zarasti pa nek lici na kalinovacki reljef (kazu da je tamo kao na mjesecu user posted image user posted image ) i ovo sto je zaraslo ne lici ni na sta - puno je zadebljanja i nekakvih preklopa koze preko koze.

ada_, sila me doktorica Basic koja se ucila na meni buduci da sam iskrvarila tokom dugog sivanja, da bi opet na kraju rekla doktoru ovim rijecima: Doktore, ja ne mogu da uhvatim ova dva kraja, hajd probajte vi!?

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
6.9.2013 14:29:13   
kaye
Slucna situacija i kod mene... ne xnam ime sila me neka plavusa a pomagala joj fahira... nakon duzeg perioda zovu doktora "mi ovdje ne mozemo da zaustavimo krvarenje da nije puko kapilar???" i onda je doktor dodatnih 15-20 min sio i pored toga vadio neke njihove konce pa popravljo...

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
17.9.2013 20:35:39   
kaye
Pitanje za one kojima je radjena epi... je li unutarnji konci mogu napipati tj osjetiti pod rukom? Gdje se oni ustvari nalaze i je li to usivanje grlica materice? Ako se ne mogu napipati onda ja imam 20 vanjskih konaca... :((

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
17.9.2013 21:57:40   
Medić*
Meni je oba puta ranjena epi, oba puta preko 20 konaca. Unutrašnjih pojma nemam, nisam ih osjećala.
Oba puta rez je zaraditi brzo, konci ispali sami nakon nepunih mj dana, sada kao da ništa nije bilo a dva mj nakon porodjaja:)))

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
17.9.2013 23:22:49   
kaye
A je li se ti unutrasnji konci mogu osjetiti ili napipati rukom? İ jesu li unutrasbji konci ustvari sivanje grlica materice ili su to dvije razlicite stvari?

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
18.9.2013 0:28:23   
animagical

IZVORNA PORUKA: kaye

A je li se ti unutrasnji konci mogu osjetiti ili napipati rukom? İ jesu li unutrasbji konci ustvari sivanje grlica materice ili su to dvije razlicite stvari?

nema potrebe da to napipavas zaistauser posted image unutrasnji konci su sav helac koji se unutra usije, ugl. puknuta vagina i grlic, ako je i on nastradao...

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pucanje konaca epiziotomije
18.9.2013 14:06:20   
kaye
Nije sad da napipavam nazor vec se osjeti podrukom

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *