|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rodni list
13.10.2009 22:35:28   
_melina_
Da li mi neko moze reci sta je sve potrebno da bi se beba upisala u knjigu rođenih...
Obzirom da sam rodila u Sarajevu tamo trebam i upisati dijete ali niko me ne zna konkretno reci sta mi treba od papira...
Pretpostavljam da neka od vas iz Sarajeva zna??user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rodni list
13.10.2009 22:41:45   
Niobe
IZVORNA PORUKA: _melina_

Da li mi neko moze reci sta je sve potrebno da bi se beba upisala u knjigu rođenih...
Obzirom da sam rodila u Sarajevu tamo trebam i upisati dijete ali niko me ne zna konkretno reci sta mi treba od papira...
Pretpostavljam da neka od vas iz Sarajeva zna??user posted image



pa automatski salju iz porodilista u maticni ured.
tako je bilo meni, doduse u novoj biloj.
tvoje je samo da odes po rodni list nakon 15ak do mjesec dana.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rodni list
13.10.2009 23:01:48   
_melina_
a sta je s Sarajevom???
Jedni mi govore ad treba otpusni list i lične i svastanesta...drugi govore da ne treba...
treba mi konkretno da mi neko kaze sta mi trebauser posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rodni list
14.10.2009 9:17:52   
w.pooh
a zašto ne nazoveš taj matični ured i pitaj šta ti je sve potrebno..sretnouser posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rodni list
14.10.2009 9:22:59   
lilix
Otpusno pismo, koje ne možeš preuzeti bez uputnice u bolnicu, ako slučajno dođeš na porod bez uputnice, zatim vjenčani list i lične karte tvoja i suprugova i CIPS prijavnice, to je nama trebalo u Općini Centar, ne znam koja ti je općina jer svi oni imaju neke svoje procedure, pa najbolje ti je nazvati matični uret te općinei pitati

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rodni list
14.10.2009 12:16:54   
zagy
Isti ovi dokumenti i meni trebali, ja sam u Opštini Novi Grad. Kada su u pitanju dokumenti za rodni list mislim da sve opštine traže iste dokumente u Sa. S tim što i kod nas bolnica u roku od 7-10 dana šalje izvještaje matičnim uredima, ali radi info, i ne možeš prije toga izvaditi rodni list. Dakle, treba da prođe bar 7 dana od otpusta iz bolnice i ganjaj rodni list. I naravno svi dokumenti ti mora biti orginal ili ovjereni, ne stariji od 6 mjeseci.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rodni list
14.10.2009 15:30:21   
istra09
U općini Centar traže otpusno pismo, lične karte supružnika i prijavnice o mjestu boravka.
Nama nisu tražili vjenčani list, jer smo se u Centru i vjenčali, a naknadno smo saznali da ga traže samo ukoliko supružnici imaju različita prezimena.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rodni list
14.10.2009 23:25:54   
leona81
ja jos nisam promijenila oficijelno prezime u dokumentima...hoce to biti problem?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rodni list
14.10.2009 23:45:27   
veeseelaa
novorođenče svi prijavljuju u Općini Centar jer se obje bolnice (državna i koševo) nalaze na toj Općiniuser posted image
već je neko pisao:
- otpusna lista za bebu iz bolnice
- cipsove prijave
- lične karte oba supružnika na uvid
- formulare ćeš kod njih dobiti, popuniš ih i eto ga

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rodni list
15.10.2009 10:27:40   
istra09
neće, samo ponesi i vjenčani list (za svaki slučaj).

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rodni list
15.10.2009 12:44:45   
leona81
super hvala...oboje smo prijavljeni u opcini centar, i ozenili se u istoj opcini, samo sto ja nisam jos mijenjala dokumente jer mi ovako vise odgovara dok ne budem mijenjala pasos pa da odjednom sve...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rodni list
15.10.2009 12:48:28   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

novorođenče svi prijavljuju u Općini Centar jer se obje bolnice (državna i koševo) nalaze na toj Općiniuser posted image
već je neko pisao:
- otpusna lista za bebu iz bolnice
- cipsove prijave
- lične karte oba supružnika na uvid
- formulare ćeš kod njih dobiti, popuniš ih i eto ga
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rodni list
15.10.2009 12:58:43   
senka kurt
Leona, na žalost, dijete ne možeš priijaviti ukoliko si prilikom vjenčanja uzela muževo prezime. Ja to nisam znala, vjenčala nas je matičarka kojoj je MM otišao da prijavi Sina, no ja sam još imala stare dokumente, pa sam nekoliko dana nakon poroda (carski) u januaru, po snijegu i hladnoći, trčala mijenjati ličnu. Vjenčani list mi ništa nije značio.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rodni list
20.8.2010 11:51:41   
Skvo RR
Prenos posta
 
IZVORNA PORUKA: lild

Zdravo svima,
moja beba ce se roditi u inostranstvu za koju sedmicu aBd. Da li neko zna sta je sve od papirologije potrebno da bi se izvadili slijedeci dokumenti u Sarajevu:

1. rodni list
2. jmbg

i gdje se sve to "vadi". Ja sam se raspitivala za rodni list, neki su rekli u upstini kojoj pripadas, ali sam cula da se i ovo radi u opstini Centar.

Hvala!




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rodni list
20.8.2010 12:10:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Leona, na žalost, dijete ne možeš priijaviti ukoliko si prilikom vjenčanja uzela muževo prezime. Ja to nisam znala, vjenčala nas je matičarka kojoj je MM otišao da prijavi Sina, no ja sam još imala stare dokumente, pa sam nekoliko dana nakon poroda (carski) u januaru, po snijegu i hladnoći, trčala mijenjati ličnu. Vjenčani list mi ništa nije značio.


da, baš ovako, ja sam to znala pa sam pred sami porod promijela dokumenta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rodni list
20.8.2010 15:47:34   
Dinkica
lild, za djecu rođenu u Sarajevu rodni list se vadi u opštini centar a za djecu rođenu u inostranstvu obično u opštini gdje ste ti ili tvoj muž prijavljeni, ne mora ali obično tako ide...

Ovo vrijedi za opštinu Novi Grad

Upis u matičnu knjigu rođenih – djeteta rođenog u inostranstvu


Za naknadni upis u MKR djeteta rođenog u inostranstvu (po članu 34. i 35. Zakona o matičnim knjigama) uz zahtjev potrebno je priložiti:
- internacionalni izvod iz MKR
- dokaz o posjedovanju BiH državljanstva roditelja djeteta ili barem jednog od njih
- uvjerenje iz PU o prebivalištu roditelja djeteta
- lične karte oba roditelja (ovjerene fotokopije)


Nadležna služba: Odsjek za građanska stanja, matične evidencije ovjeru prepisa i legalizaciju potpisa

Ovo je za opštinu Ilidža:

Potrebna dokumenta za upis djece u MKR rođene u inostranstvu tj. upis po članu 34. i 35. Zakona o matičnim knjigama

Upisuju se po posljednjem prebivalištu roditelja u BiH ili ako nemaju zajedničko prebivalište onda po prebivalištu jednog od roditelja. Ukoliko nemaju prebivalište u BiH, nadležna je Općina Centar. Ukoliko imaju boravak, nadležan je matični ured po mjestu boravka.
Ukoliko jedan od roditelja nije državljanin BiH, potrebna je pismena saglasnost tog roditelja.

POTREBNI DOKUMENTI SU:

-    Original međunarodni rodni list djeteta (ukoliko rodni list nije međunarodni
      mora biti ovjeren pečatom "APOSTILLE" u državi izdavanja,
-    uvjerenja o kretanju oba roditelja iz PU Ilidža ( ukoliko su roditelji državljani
      BiH ),
-    uvjerenje o državljanstvu i rodni list roditelja po kojem se upisuje u MKR,
-    ukoliko je jedan roditelj sa prebivalištem prijavljen u drugoj općini donijeti i
      uvjerenje da dijete nije upisano u MKR u općini prebivališta,ili  ako je jedan od
      roditelja poslije rođenja djeteta bio još uvijek prijavljen na teritoriji druge
      općine donijeti uvjerenje da nije izvršen upis u MKR
-    punomoć ( ukoliko se dijete upisuje preko punomoćnika ),
-    ako je jedan roditelj strani državljanin donijeti saglasnost roditelja,
-    kopije ličnih karata oba roditelja ili pasoša ako je jedan roditelj strani
     državljanin.


Ako te zanima neka druga opština posjetiš njohovu stranicu i u search ukucaš "rodni list" i već ćeš dobiti neke info, ali u biti trebaju isti dokumenti.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Rodni list
21.8.2010 0:49:15   
lild
Super, hvala na odgovoru, mi pripadamo opstini Novo Sarajevo, i vec smo izganjali vecinu stvari. Da li neko zna sta je sa jedinstvenim maticnim brojem kada se dijete rodi u inostranstvu?

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Rodni list
23.8.2010 19:27:23   
bebbe RR
Ilid, moja kćerka se je rodila u inostranstvu, tačnije, u Siriji, i mi smo imali prilično posla da bi je prijavili i dobili pasoš za nju - dakle nije bilo baš jednostavno.
Važno je to u kojoj će se državi roditi, da li je ta država potpisnica određene deklaracije o bazi podataka, i slično. Važno je i to da li je ambasada zemlje čiji ste državljani u zemlji u kojoj će se dijete roditi. Ako jeste, sve ide preko njih i procedura je puno jednostavnija.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu lild)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Rodni list
25.8.2010 0:51:53   
lild
Cao i hvala na odgovoruuser posted image ! U pitanju je Svedska, nije mi bitan za sada pasos bosanski jer ce imati svedski, nego pitam radi prijave djeteta kod nas da bi se ostvarila prava na naknadu od kantona. Za rodni list mi je jasno, ali ostaje jos ovaj jmbg koji ne znam gdje se vadiuser posted image .



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Rodni list
25.8.2010 0:55:36   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: lild

Cao i hvala na odgovoruuser posted image ! U pitanju je Svedska, nije mi bitan za sada pasos bosanski jer ce imati svedski, nego pitam radi prijave djeteta kod nas da bi se ostvarila prava na naknadu od kantona. Za rodni list mi je jasno, ali ostaje jos ovaj jmbg koji ne znam gdje se vadiuser posted image .





jel ti muz zivi u svedskoj ili si dobila papire u svedskoj?

.... odnosno drzavljanstvo u Svedskoj? Ja sam u Svedskoj pa te zato pitam..

< Poruku je uredio Ilhana RR -- 25.8.2010 1:07:53 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lild)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Rodni list
25.8.2010 9:29:18   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: lild

Cao i hvala na odgovoruuser posted image ! U pitanju je Svedska, nije mi bitan za sada pasos bosanski jer ce imati svedski, nego pitam radi prijave djeteta kod nas da bi se ostvarila prava na naknadu od kantona. Za rodni list mi je jasno, ali ostaje jos ovaj jmbg koji ne znam gdje se vadiuser posted image .





JMBG ili matični broj dođe na rodnom listu user posted image tako da ne moraš to posebno vaditi.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu lild)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Rodni list
3.9.2010 13:46:28   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Ilid, moja kćerka se je rodila u inostranstvu, tačnije, u Siriji, i mi smo imali prilično posla da bi je prijavili i dobili pasoš za nju - dakle nije bilo baš jednostavno.
Važno je to u kojoj će se državi roditi, da li je ta država potpisnica određene deklaracije o bazi podataka, i slično. Važno je i to da li je ambasada zemlje čiji ste državljani u zemlji u kojoj će se dijete roditi. Ako jeste, sve ide preko njih i procedura je puno jednostavnija.

Bebbe, moja je djevojcica rodena u Egiptu no zelimo da je prijavimo u Bosni..Zbog dvojnog drzavljanstva. Postoji ambasada BiH u Egiptu i ambasada Egipta u BiH. Mozes li mi reci otprilike kakva je procedura obzirom da se radi o arapskim zemljama..

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Rodni list
3.9.2010 15:43:04   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Ilid, moja kćerka se je rodila u inostranstvu, tačnije, u Siriji, i mi smo imali prilično posla da bi je prijavili i dobili pasoš za nju - dakle nije bilo baš jednostavno.
Važno je to u kojoj će se državi roditi, da li je ta država potpisnica određene deklaracije o bazi podataka, i slično. Važno je i to da li je ambasada zemlje čiji ste državljani u zemlji u kojoj će se dijete roditi. Ako jeste, sve ide preko njih i procedura je puno jednostavnija.

Bebbe, moja je djevojcica rodena u Egiptu no zelimo da je prijavimo u Bosni..Zbog dvojnog drzavljanstva. Postoji ambasada BiH u Egiptu i ambasada Egipta u BiH. Mozes li mi reci otprilike kakva je procedura obzirom da se radi o arapskim zemljama..


Mona Mohamed,

Kod nas je situacija ovakva: Ja sam državljanka BiH, MM Slovenije. Niti BiH, niti SLO ambasade nije bilo u Siriji. Mi smo se odlučili da dijete prijavimo u Sloveniji i procedura je bila slijedeća:
S potvrdom iz bolnice i svjedocima muž je, uz brojne lokalne peripetije, dobio rodni list iz Damaska. Ta procedura se vjerovatno razlikuje od države do države. U Damasku je on obišao barem dvadesetak raznih uradnika da mu daju pečat. Poslije toga je moj muž morao u Sloveniju, pa u Beč, gdje je prva sirijska ambasada.
Moje je mišljenje da će vama biti puno, puno lakše.
Vi dobijte lokalnu povrdu o rođenju djevojčice, a onda s njom idite na bh. ambasadu. Tamo će vas uputiti dalje i vjerovatno vam i izdati dokumente za kćerku.
Nadam se da sam ti pomogla i da ćete sve brzo urediti, a  ako imaš ikakvo pitanje, samo se javi.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Rodni list
28.10.2015 14:14:56   
LILLO
da li neko zna koja je procedura sad kod prijave bebe..tj.rodni list i prijava na zdravstveno osiguranje..kazu da se sad rodni list vadi u opstini prebivalista majke a ne kao prije za sve je vazila opstina centar. pa ako je neko od mama frisko registrovao svoju bebu ako može u crticama da napise koja je papirologija potrebna i procedura..ja sam u novom gradu..uspjela sam naci da treba prijava rodenja, otpusno pismo, vjencani list, drzavljanstvo roditelja, lične karte ovjerene i licna karta onoga ko prijavljuje bebu...cips se nigdje ne spominje...

a za zdravstveno znam samo da se treba kupiti knjizica i obrasci, ali gdje se to kupuje i ko popunjava i gdje se predaje to ne znam...

hvala unaprijed..

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Rodni list
28.10.2015 14:20:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: LILLO

da li neko zna koja je procedura sad kod prijave bebe..tj.rodni list i prijava na zdravstveno osiguranje..kazu da se sad rodni list vadi u opstini prebivalista majke a ne kao prije za sve je vazila opstina centar. pa ako je neko od mama frisko registrovao svoju bebu ako može u crticama da napise koja je papirologija potrebna i procedura..ja sam u novom gradu..uspjela sam naci da treba prijava rodenja, otpusno pismo, vjencani list, drzavljanstvo roditelja, lične karte ovjerene i licna karta onoga ko prijavljuje bebu...cips se nigdje ne spominje...

a za zdravstveno znam samo da se treba kupiti knjizica i obrasci, ali gdje se to kupuje i ko popunjava i gdje se predaje to ne znam...

hvala unaprijed..

jesi ti zapolena il na birou ili suprug zaposlen il na birou

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *