|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Savjeti za duzi put sa bebom...
23.5.2008 23:16:27   
ebru
Ako je bila slicna tema sorry,izbrisite ovu i uputite me na vec postojecu...

Dakle trebaju mi savjeti sta ponijeti na duzi put sa bebom(oko 1600km :O)
Osim tople vode,sterilissanih flasica,dudica,pempasa koji ce mi bit pri ruci,sipercica,rezervne robice za presvuc sta jos ponijet?
Sta ponijet od lijekova za nedaj Boze?
Koliko odmarat?(Nakon svaka 2 sata?)

Kad smo putovali ja i mm sami trebalo nam je otprilike 16-17 sati voznje.Sad ce to potrajati mnogo duzeuser posted image ,stim da smo negdje na pola puta u Austriji ili Sloveniji kontali prenocit...

Imal jos kakav savjet za koji sam ja zaboravila pitat?
Nista mi bas trenutno ne pada na pamet,jer sam bas sva nesto u frci user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.5.2008 23:59:57   
lejlašh
Ni meni ne pada nešto posebno na pamet, ali evo nekoliko savjeta:
ponesi onu infuziju u prahu (kod nas je to Nelit ili Orosal), za slučaj dehidracije, mada ne vjerujem da će do toga doći;
obavezno nešto za skidanje temperature( Paracetamol sirup ili čepiće);
odmarajte svaka 2h, jer toliko je preporučljivo za bebu da bude u autosjedalici;
nemoj zaboraviti njene omiljene igračke i cucle;
neka ti je pri ruci i dekica, nikada ne znaš kada ti može zatrebati.
Nadam se da sam bar malo pomogla. Drago mi je što dolazite u Bosnu, voljela bih da si mi bliže pa da se možemo naći na kahvi.
Sretno i ljubni Monu

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.5.2008 0:23:34   
ebru
Ja imam Elektrolyt(elektrolit)Glucose mjesavinu,t je prah u kesicama koji se rastvori u 200 ml vode ili caja i pise da se daje ako beba ima proliv ili puno povraca...jeli to ta infuzija?!
I od pedijatra samo sto smo dobili to je Cefadroxil HEXAL to je rekao u slucaju temperature 40° i vise i u slucaju bronhitisa(nedaj Boze) da imamo dok smo u Bosni...
Paracetamol cepice imam,to cu ponijet,Viburcol cepice isto cu ponijet...

E pa Lejla ako budem navracala u Sarajevo,bas bi i ja volila da se upoznamo a i nase mrvice aBd...

Hvala ti,puno si mi pomogla(nisam znala za taj elektrolit)

Jubi i ti preslatku Merjem

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.5.2008 0:33:07   
lejlašh
Nema na čemu Ebru, to je taj elektrolit, neka ti se nađe pri ruci za svaki slučaj. I možda bi bilo dobro ponijeti koju kutiju viška te hrane za bebe koju koristiš, ako je slučajno ne nađeš kod nas, a malena se ne bude adaptirala na ove naše.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
25.5.2008 13:14:41   
stella
nemam ti nista za preporuciti al sam se informisala.eto mi sledeci mjesec planiramo malo na jadranuser posted image abd
pa nek vam je sretan put
al svakako planiramo posjetu pedijatru iz preventivnih razloga i da se malo posavjetujemo
kada vi mislite putovati?
ako sta novog saznam pisacu ovdje
pozz

< Poruku je uredio stella -- 25.5.2008 13:16:50 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
26.5.2008 6:11:41   
ebru
Hvala Stela od srca
Mi cemo aBd 31.maja krenut.
Bili smo kod pedijatra na redovnoj kontroli i kao sto sam vec gore napisala dobili smo samo lijek u slucaju nedaj Boze visoke temperature...samo to!
On kaze da je beba vec"velika"i da ne bi trebalo bit problema,a meni opet neka frka nemam pojmauser posted image
I ja vama zelim sretan put i da se lijepo provedete na Jadranu
Pusa tebi i preslatkoj Hani

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
3.7.2008 15:16:28   
suncan_dan
Mi smo isli sa nasom isto na odmor kad je imala 2 1/2 mj. ponijela sam samo cepize ako bi slucajnon imala temperatur, posto je prije dan dobila vakcinu, inace sam ponijela jos koju pelenu, pravili smo ca. sva 3 sata pauzu i onda smo je vadili iz autosjdista, sta bi jos preporucila da poneses nesto na cemu bi mogla bebu presvlacit (nesto mekse, a kad je na van izvadis da je mozes i tu malko lec.Sta je vazno da pazite sa klimom ako su jake temp. prije nego stanete polahko klimu smanjivat, da kad bi izasla na van da nebi dobila neki problemo zbog naglog mijenjana temperature,

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.8.2008 22:16:20   
kana
huhh ja aBd idem u cetvrtak na jadran/makarska pa bas razmisljam sta ponijeti...razmisljala sam i o pegli,jer ne bih da peglam nicijom.Bicemo aBd u apartmanu,ima frizider,stednjak...bebacu je 5 i pol mjeseci...ako ko zna jos nesto-neka dobaciuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.8.2008 22:24:28   
anitaMO
ma najvaznije ti je da ti za bebu sve poneses.kucnu ljekarnu obavezno.sad ti nije guzva u makarskoj tek je sada najljepse.bas ti zavidim.ja bila u onoj guzvi.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.8.2008 22:24:39   
ebru
Ovo gore spomenuto!Ja neznam sta bi vise trebalouser posted image
Eh jedino gdje ce ti bebica spavat kad dodjete tamo?Jel imaju krevetic ili...ako imas ponesi onaj putni krevetic kao mrezicu!
Mi smo ga dobili na poklon u Bosni, pa kad smo se vracali ovamo bas nam je dobrodosao kad smo odmarali!
O jos ponesi koju kasicu onu gotovu!
Ta ti je za peglu dobra hihihi...gdje se sjeti pegle user posted image

I sretan put i lijep provod vam zelim-UZIVAJTE

< Poruku je uredio ebru -- 23.8.2008 22:26:10 >


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.8.2008 22:25:04   
nikka
Termosica,kuhalo,bebifon...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.8.2008 22:26:28   
triplemama
Bebifon, toplomjer, nešto protiv komaraca i poslije uboda

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
23.8.2008 23:24:51   
kana
ma pegla zaakon user posted image
imam putni krevetac,dobila na poklon iz Njemackeuser posted image
nemam bebifon ali imam jednog medu koji reaguje na jaci ton ili udarac pa onda pravi buku-kao puse vjetaruser posted image jaranica mi to poklonila da nije ni imala pojma da medo to moze/inace je bio njen user posted image
hvala vam

< Poruku je uredio kana -- 23.8.2008 23:25:19 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.8.2008 13:33:34   
jupajdi
Mi idemo sljedeće sedmice na more, zadržati ćemo se jednu sedmicu. Bebi je mjesec i pouser posted image . Put traje nekih 5 sati. Stajati ćemo svaki sat, a i auto ima klimu tako da me ne brine toliko put. Beba doji tako da me ne brine ni hrana. 
Interesuje me šta ponijeti od lijekova za ovako malu bebu.? user posted image
Znam za paracetamol u slučaju temperature, ali šta još smije i šat treba za ne daj Bože.
Za stvari znam šta ću ponijeti, kolica, krevetić, stolica, tonu stvari itd.
Eto, ako znate koji dobar savjet, pucajte. user posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.8.2008 14:05:43   
boogy woogy
Odlicna temauser posted image user posted image Mene zanima kako cu s bebom na avion do Engleske?!user posted image Svakako planiram kad prezivim to iskustvo staviti ovde na forum za druge mame da vide sta treba/netreba za tu vrstu puta. Bila sam do sad dva puta na moru s bebom (od 4 mj. i 6 mj.) Sve sto je ovde navedeno i ja sam nosila i primjenjivala - stanke svaki 1,5 do 2. Pitajte i kupite u apotekama kremicu za bebe protiv i nakon ujeda komaraca i drugih baja (nikad se nezna). Za mame koje doje, ponesite pumpicu za izdajanje. Za one kuji putuju u susjedne zemlje, Kanton Sarajevo ima neku varijantu da se snose troskovi zdr. osiguranja u HR. Tako da smo mi otisli i trazili tu potvrdu u Domu Zdr. (kosta 5 KM) i nosili smo bebinu zdr. knjizicu za nedaj Boze.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.8.2008 14:08:58   
boogy woogy
Eh da, u DM-u sam kupila podmetace za povijanje beba (plavo pakovanje slicno Babylove pelenama). Dobra stvarka za imati za povijanje bebe u autu ili bilo gdje vani. 

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
28.8.2008 7:22:09   
ebru
Eh Boogy Woogy ovo za osiguranje si dobro spomenula.Mi smo isto to sebi napravili kad smo isli za Bosnu,sto se kaze za nedaj Boze(hvala Bogu nije trebalo)!Znaci obavezno osiguranje!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
28.8.2008 14:00:37   
Suzana
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Odlicna temauser posted image user posted image Mene zanima kako cu s bebom na avion do Engleske?!user posted image Svakako planiram kad prezivim to iskustvo staviti ovde na forum za druge mame da vide sta treba/netreba za tu vrstu puta. Bila sam do sad dva puta na moru s bebom (od 4 mj. i 6 mj.) Sve sto je ovde navedeno i ja sam nosila i primjenjivala - stanke svaki 1,5 do 2. Pitajte i kupite u apotekama kremicu za bebe protiv i nakon ujeda komaraca i drugih baja (nikad se nezna). Za mame koje doje, ponesite pumpicu za izdajanje. Za one kuji putuju u susjedne zemlje, Kanton Sarajevo ima neku varijantu da se snose troskovi zdr. osiguranja u HR. Tako da smo mi otisli i trazili tu potvrdu u Domu Zdr. (kosta 5 KM) i nosili smo bebinu zdr. knjizicu za nedaj Boze.


Boogy Woogy,
 
Nisam planirala nositi pumpicu za izdajanje user posted image , zasto mislis da bih trebala?
A na more planiramo aBd u subotu, mojim djecacica je juce bilo 3 mjeseca. Nadam se da ce put podnijeti dobro, malo se brinem..
Ne znam sta ponijeti njima u toku puta. Imace siku :), pripremicu im malo vodice za svaki slucaj, pelene za presvlacenje, zveke da ih animiram... nisam pametna, sta jos, da li mi jos nesto treba???

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
28.8.2008 14:13:17   
nikka
Obavezno zaštitite pozore od sunca,mi smo ove godine imali nekakvu ne baš dobru zaštitu,ono sa gumicama i sunce je probijalo sa strane,to baš smeta bebicama i unervoze se,sad ću da stavim foliju na zadnja stakla ali neznam jel se treba imati nekakva dozvola za to.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
28.8.2008 16:21:36   
Suzana
Nikka,
 
Mi imamo one Brevijeve zastite sa medom, grozne su! Stavicu neku drugu vrstu zastite, sasvim si u pravu!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
29.8.2008 15:16:46   
boogy woogy
Cao Suzana, ja svog pashu jos uvijek dojim hB (sad ima 8 mj.) medjutim kad sam bila na moru, zbog vrucine i "skoka u razvoju" sa 6 mj. on je nekoliko puta odbijao dojiti i pravio je probleme. Meni je mlijeko nadoslo pa mi se zacepio jedan mlijecni kanal (imala sam kvrzicu), od tad sam rekla nigdje na duzi put bez pumpice!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
29.8.2008 15:27:50   
Anoniman
hey boogy woogy... i mene isto zanima kako cu u avion sa malom bebicom.. tako me strah... user posted image
ja u novembru putujem , bebica ce tad imati 3,5 mjeseca.. let traje 7 sati ukupno (pola sata, pa dva sta, pa 4 i po sata - tri slijetanja)... sta ces ti nositi, jesi odlucila? user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
8.9.2008 16:58:11   
jupajdi
Samo da se javimo da smo stigli sa mora. Bebi je super podnijela put, a ima samo mjesec i po. Cijelim putem je spavala. Kada smo pošli iz Sarajeva dva puta smo stajali da doji i da se odmorimo i jednom presvučemo, a kada smo se vraćali samo smo jednom dojili i nastavili spavati.
A tamo je bila još bolja. Spavala u kolicima, bila u hladovini, nije bilo nikakvih problema, čak je noge umočila u vodu user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
8.9.2008 17:05:45   
kana

IZVORNA PORUKA: jupajdi

Samo da se javimo da smo stigli sa mora. Bebi je super podnijela put, a ima samo mjesec i po. Cijelim putem je spavala. Kada smo pošli iz Sarajeva dva puta smo stajali da doji i da se odmorimo i jednom presvučemo, a kada smo se vraćali samo smo jednom dojili i nastavili spavati.
A tamo je bila još bolja. Spavala u kolicima, bila u hladovini, nije bilo nikakvih problema, čak je noge umočila u vodu user posted image .



isto tako i kod mene .Samo sto je relacija-Zenica _Makarska_Zenica

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
8.9.2008 21:18:12   
boogy woogy
Cao Dino, evo sam jos uvijek raspamecena od tog puta avionom. Kako se datum priblizava, sve sam nervoznija. Mi cemo takodjer tri aviona promjeniti. Jedino sto me tjesi je moja sling nosiljkauser posted image user posted image Kontam barem cu ga moci podojiti na tim silnim aerodromima da niko ne primjeti a dobra je i za spavanje. Nekako mi je najmirniji u njoj, mislim da mogu preko bijela svijeta sa njim tako. Ko' majmunce malo se pribije za mene i sav sretanuser posted image Kad sam rezervisala hotel, posebno sam napomenula krevetic za bebe (baby cot) i svi bolji hoteli to imaju. Barem da nemoram prtljati putni krevetac. Znam da se kolica mogu dogurati do samog aviona, al' mi je jedna prijateljica rekla da njoj nisu dali kolica dok nije dosla do konacnog odredista pa je morala prtljati bebu po aerodromu dok je presjedala s jednog aviona na drugi. U svakom slucaju, kaze nije lose oblijepiti kolica naljepnicama sa adresom!!

Ako ti cujes kakav dobar savjet, javi mi please!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *