|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sistematski za porodilje
31.8.2009 18:48:05   
idana_85
Eh drage moje, ja evo sada iz Skerliceve sa informacijom.

Naime u toku je akcija sistematskog pregleda za porodilje. Radi se papa test, uz, gleda gustoca kostijiu i ne znam sta jos. Ja sam otisla na obicni pregled,ali nam je sestra s vjezbica preporucila to. Fino se naruci, u posljepodnevnim je satim, tako da muzic moze cuvati dijete. Najbolje je sto svi nalazi budu gotovi za sedam dana (ukljucujuci i papa test) i posalju vam ih na kucnu adresu da ne morate hodati. Mozete se naruciti telefonom, nazovete, kazete da zelite taj sistematski, ime i prezime i to je to.

Nadam se da ce sto vise vas to obaviti, ovakvu priliku treba iskoristiti i o zdravlju misliti preventivno.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sistematski za porodilje
31.8.2009 18:51:56   
haidy
e bas je moja drugarica isla na sistematski, rade i Uz dojke.
nju je zvala patronazna da joj kaze,  a mozes se i sam najaviti.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sistematski za porodilje
31.8.2009 19:00:09   
mamma mumi
A el se vi inace vodite u skerlicevoj? Ja jok, pa da li mogu ja se prijaviti, imam tamo karton.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sistematski za porodilje
31.8.2009 19:06:38   
new mama
Da li mora biti otvoren karton kod njih ili je za sve porodiljeuser posted image ,jer ja nisam nikad isla na kontrolu u Skerlicevu,a ako je bas kompletan pregled bas bi voljela oticiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sistematski za porodilje
31.8.2009 19:08:06   
idana_85
Ja nisam imala karton,danas otvorila. Nema veze sto nemate karton i prvi put idete.
Treba vam samo ovjerena zdravstvena knjizica i LK


< Poruku je uredio idana_85 -- 31.8.2009 19:10:13 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sistematski za porodilje
31.8.2009 19:12:23   
new mama
Idana hvala na informacijiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 9:16:14   
idana_85
Nema na cemu,nadam se da ce sto vise forumasica porodilja obaviti taj sistematski.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 9:48:16   
mamma mumi
Jeli ko obavio sistematski pregleda, kako izgleda, jel guzva?

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 9:57:36   
Hankica
Moram da vam ispricam svoje iskustvo vezano za taj sistematski. Prije mjesec dana sam saznala za taj pregled, prijateljica koja se porodila kad i ja, je slucajno srela patronaznu i ova joj je to rekla. Uglavnom, nas dvije se narucimo, ona u 18h00, a ja u 18h10 (samo deset minuta za svaku od nas???). Tamo kad smo dosle, sestre nas nisu mogle naci medju narucenim, kao "otkud vi", "ko vas je narucio", "kako to" itd. Uglavnom, jako neljubazna sestra (mrsava, malena sa naocalima, mozda je neko i prepozna), nije otvorila karton ni za jednu od nas, ocigledno je nerviralo sto smo dosle, papa test uradjen za minutu, nisam ga ni osjetila, sto mi je bilo cudno, kasnije na nalazu je pisalo da je tehnicki lose uzet uzorak (nije ni cudno!). Napisala nam uputnicu za snimanje grudi, nije mi ni upitala da mi dojim, tek mi je zena na kartoteci rekla da ne radim ultrazvuk grudi (jer sam joj napomenula da dojim), onoj to nije bilo ni na pamet da mi kaze, ime doktorice nisam mogla ni vidjeti jer je ostavila potpis u vidu skrabotine, a pecat na ime Midhat Kurtovic (koliko sam shvatila to je direktor, a ova dr je inace u penziji, pa su je zvali da radi tokom ljeta). Ultrazvuk smo uradile na spratu, opet dr samo pregleda i nista ne kaze, cula sam da je moja prijateljica upitala "Je li sve u redu?", ja nisam to ni upitala, samo sam se obukla i sto prije izasla. Nalaz papa testa mi je zaista dosao vrlo brzo poslije, na moje veliko iznanadjenje, ali ni to nije proslo glatko, zvali su me iz Skerliceve da dodjem po njega jer se nalaz vratio zbog pogresne adrese, kad sam otisla po nalaz opet ona "ljubazna" sestra, kaze "mi ne saljemo nalaze na adrese, samo ako se hitno mora ponoviti nalaz itd", nakon ubjedjivanja odlucila je da ga ipak potrazi i, naravno, nasla ga je, adresa na koverti nije ni slicna mojoj (?!). Na nalazu pisu da imam upalu, i da moram ponoviti papa test za 6 mjeseci. Uglavnom, zao mi je sto nisam otisla privatno i to uradila. Ne znam zasto se zove "sistematski", mislila sam da ce jos nesto pregledati, ili barem me upitati, ali nista... Nadam se da su se malo uhodale, i da cete imati ljepse iskustvo, sretno!

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 10:05:04   
Hankica
Eh da, i jos da dodam, niko mi nije ni pregledao nalaz, niti mi je sugerisano da odem do doktorice da ga pogleda, i to sto imam upalu, valjda su mi trebali prepisati neku terapiju, i sta sad da radim? 

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 10:08:13   
mamma mumi
Hankice zao mi je zbog tvog ruznog iskustva, ali od Sklerliceve se nisam ni nadala boljem. Bas sam se iznenadila kad sam vidjela temu, cuj jos i gustinu kostiju mjere, ali i ja sam prije trudnoce otisla na pregled, ko hajd da sve  pregledam, jer sam planirala trudnocu. ma to je uzas, sestre su fuj, drske do boli, doktorica je ok bila, nemam primjedbi, dr Rakic, uradila i UZ  navodno puno mioma, kad sam ponovila bio samo 1. Nosila sam na KCU briseve ja, ma nahodala se, a nalaz cekala 1 mj, i jos sam morala sjediti i cekati po 1,5 na pregled, i rekla sam nikad vise, brate 1 god. mogu izdvojiti pa otici privatno ko dama.Hvala ti na informacijama, odustajem od sistematskog.user posted image

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 10:17:56   
emma.L
Skerlićeva je mjesto gdje se nikada ne bih vratila više- radije bih čekala 3 dana na klinici ili isprosila za pregled. Po preporuci sam otišla kod dr. Rakić, nikad više. Preda mnom su htjeli poslati doma trudnicu u drugom mjesecu koja je i dan prije čekala zbog iznenadnog krvarenja do kraja radnog vremena (jadna, malo je bila pogubljena i neko stvorenje koje se ne zna boriti za sebe, izgleda, pa se samo rasplakala). Pregledali su nas tako da je na uzv ulazila sve jedna za drugom. Mislim, jesmo sve žene, ali zaista mislim da trebaju dozvoliti da se obučeš prije nego sljedeća gola uđe a treća stoji na protokolu- kao na traci.
Ja sam taj sistematski uradila u svom aranžmanu, ali imam sreću da mi osiguranje to pokriva. I sada planiram ponovno, prije zime. Krv, urin, dojke i gin pregled kompletan.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 12:08:51   
idana_85
Bas mi je zao zbog vaseg loseg iskustva, meni je to sve malo daleko, jer su samnom bili svi i vise nego ljubazni. Nadam se da zbog vasih komentara neke dojilje nece odustati,a koje sebi ne mogu priustiti privatno da to sve urade. Ja sam se sa dr sita ispricala, bila je jako ljubazna,sve sto sam je pitala lijepo i detaljno mi je odgovorila. To je nova doktorica koja je tu dosla, za ostale ne znam. A sto se tice uz dojki, pitala sam je li stetno kad se doji i rekla je da nije,tako da bih ja radije vjerovala njoj nego nekoj sa kartoteke...

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 12:37:53   
mamin_zivot
Odlicno, trebala bi i ja bas na pregled, porodila se prije 2 i po mjeseca i nikako da stignem na prvi pregled poslije poroda!
Hvala Idana.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 14:35:28   
mamma mumi
Mi smo prenijele nasa iskustva, a to neznaci da neko netreba  i nece biti zadovoljan. ja sam zadovoljna dr Rakic, ali smo govorili o sestrama i ljubaznosti. Svako treba ici na pregled, a ko nemoze sebi priustiti privatno ide drzavno to se zna. I neko ce kao ti Idana biti zadovoljan, a neko ne to je tako gdje god da smo.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 15:01:12   
Hankica
Drago mi je sto je tvoj pregled dobro prosao, ja nikako nisam htjela da uticem na druge porodilje da ne idu na taj sistematski, to mi nije bio cilj. Samo sam htjela da podijelim svoje iskustvo, a naravno sva iskustva nisu ista, i bolje je sto je tako. Ideja o sistematskom za porodilje je za svaku pohvalu,  i dobro je sto mogu sve zene bez obzira da li imaju karton ili ne. Ja sam bila prije vise od mjesec dana, mozda su se sada uhodali i sve to bolje izgleda. Kad se samo sjetim koliko sam bila iznervirana taj dan

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 15:03:34   
Hankica
I zaboravih, i mojoj prijateljici je receno da ne ide na UZ dojki dok doji, sad mi nista nije jasno, da li se moze ili ne user posted image  

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 21:55:57   
idana_85
evo ja bila i danas,sve je bilo divno. I moram se ispraviti,nismo radili nista sem uz i jucer papa test,bas zbog dojenja, vjerovatno se dr i ja nismo razumjele. Jucer je bila neka dr doktorica,a danas ta mlada kod koje sam se ustvari i narucila, jako je ljubaznai prijatna, na uz je hB sve ok, jos cekamo rezultate papa testa.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sistematski za porodilje
1.9.2009 22:20:58   
mnn
ja sam bila privatno na pregledu i sve super. a ostale pretrage krvi sam išla državno i evo idem uskoro opet zbog željeza...koje sam izgubila jako puno na porodu...user posted image  

da sam išla državno na pregled kod ginekologa čekala bi do penzije.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sistematski za porodilje
4.9.2009 10:33:02   
haidy
Sistematski pregledi nisu samo u Skerlicevoj vec u svakom domu zdravlja. ja cu ici u Kumrovec.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sistematski za porodilje
4.9.2009 10:41:36   
malenaa
ja sad zvala kumrovec kazu tek nakon godinu dana da se javim :((((((((((((
nisu normalni!!!!!!!!!

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sistematski za porodilje
4.9.2009 11:09:09   
M kao Mama
Hankice, ovo mora da je ista dr. koja je i mene pregledala i istraumirala me, ja otišla da se podsavjetujem za kontracepciju,  a ona meni sreća ti je da si mlada, pamožda bude još djece, ovako bogami jajnici ti uopšte nemaju funkciju?

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sistematski za porodilje
4.9.2009 22:33:19   
idana_85
meni je ona prva,starija doktorica sto je radila papa-test savjetovala spiralo i po njoj nista drugo nema smisla user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sistematski za porodilje
7.9.2009 10:19:47   
haidy
Ja danas zvala, zakazali mi odmah za sutra.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sistematski za porodilje
7.9.2009 10:29:03   
M kao Mama
MA, znaš moja rodica je zadrudnila preko spirale, a ja ne bih nikada to je ze mene strano tijelo, ne mogu tampon da trpin, a ne spirali, neka hvala

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *