|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sokici za bebe/djecu
6.9.2008 20:52:33   
adannn
drage mame moja beba ima '''''''' mjeseci i od četvrtog mjeseca pije sokiće hippuser posted image zanima me kad joj mogu ponuditi neki drugi sokić a da to nije hipp ili frutek i koje ste vi sokiće davali vašim mališanima,user posted image hvala

< Poruku je uredio Visnja RR -- 10.10.2011 18:00:17 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sokići
6.9.2008 20:55:34   
RAJA
Draga ja sam mojima davala do prve godine samo frutek sokiće a poslije toga sam prešla na fruktal i druge  u tetrepaku
mada znam mama koje nisu tako dugo davale frutek ili hipp sokiće nego samo do pola godine

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sokići
6.9.2008 20:59:56   
suncan_dan
ja nasoj sad ponekad dadnem sokica od jabuke, al ja cjedim.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sokići
6.9.2008 22:15:27   
stella
Ja sam mojoj curici pokusavala davati baby sokice al ona ih jednostavno nece.Zato joj ponekad napravim vocni caj.A juce smo probali od breskve ledeni caj Nestete.Al nije bas odusevljena

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sokići
6.9.2008 22:54:07   
ja
ja sam svom Emanu takode do godinu dana samo davala frutek a sad mu dajem fructalove ili pfanerove sokove kako kad nekad i capy

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sokići
6.9.2008 23:26:29   
hanabanana
Do godinu i nešto samo one koje sam ja pravila kući. Onda smo išli na more, pa je pila dječije ali mješane sa vodom, omjer 1:3 u korist vode.
Danas ima 4 godine i pije vodu, i jako sam sretna zbog toga.
Ako popije sok, to je opet Fructal na slamku, a kući su tu domaći sokovi.

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sokići
19.10.2008 22:40:33   
moni
Mene interesuje koliko dnevno ste bebama davale soka i da li ste ga razblaživale sa vodom?Moj Tarik  voli puno soka da pije ali ja mu dajem jedino pola vode, pola soka.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sokići
19.10.2008 22:49:12   
nikka
Ukoliko sok daješ umjesto vode onda neka pije koliko želi,u tom slučaju razblažen sa vodom,pola -pola.
Ja sam davala domaće cjeđene nerazrijeđene od 6.mjeseca do godine i nešto,a pio je i vodu uz to a poslije samo vodu jer je voće već jeo,ponekad sam mu davala hipppove razrijeđene sa vodom,ukoliko smo odsutni od kuće. 

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sokići
19.10.2008 22:50:40   
moni
Uglavnom mu dajem sok sa vodom, tako da mu posebno vodu , bar za sada ne dajem. Hvala na odgovoru

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sokići
20.10.2008 8:02:34   
mamyca
Mom malom je 7 mjeseci i ja mu jos dajem Hippove sokice i domace al razblazene malo s vodom,jer su mi onako prejaki.Kontam mu te davati negdje do godinu dana pa onda preci na ove druge.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sokići
20.10.2008 8:05:00   
ElmaB
Ja isto dajem sokove Hipp, bebivita ili frutek do godinu dana, a onda postepeno kombinujem, domace sokove, cedevitu, ledene cajeve i sl.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sokići
20.10.2008 8:16:58   
nesanica
Ja svojim nikada nisam kupovala te sokove. Ako bi pili onda bi to bilo sto im napravim, znaci cijedjeni. Nakon godinu je stariji poceo piti ali razblazeno sa vodom. Izgleda da ce tako biti i sa ovim mladjim.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sokići
20.10.2008 9:55:06   
mišur
Ja takođe cijedim sokiće- jabuku, krušku, breskvicu...I dodam prokuhane vode.
A količinu koju mu dajem je 60ml, jer sam čitala da se za svaki mjesec daje 10ml.
Malenom je 6 mj...
Ne kažem da se treba pridržavati strogo te količine,ali moj bebac ni to ne popije...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sokići
20.10.2008 15:07:06   
leka
ja sam do 11. mjeseca davala hipove i frutek a onda sam počela i fruktalove na slamčicu i jako ih voli, a za ledeni čaj sam čitala da uopće nije dobar jer se od njega stvara kamen u bubregu i da se posebno ne preporučuje u vrućim ljetnim danima eto baš sam se iznenadila kad sam to pročitala jer mi je to bio omiljeni napitak a sad ga izbjegavam

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sokići
20.10.2008 15:28:37   
Blue rose RR
U suštini sam češće davala sokiće koje sam ja pravila, shodno sezonskom voću, alisam uporedo miješala sokove i drugih proizvođača. Nikada se nisam povodila time da je ovaj bolji od onoga, svi su oni u par dekika.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sokići
20.10.2008 15:36:48   
camm
prve sokice koje je pila bili su od hippa
kasnije a i sada dvojni cc sokic
kapy itd...a normalno i cjedim joj  limun narandja mandarina itd
sve zavisi sta se nadje na stolu.user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sokići
20.10.2008 16:40:08   
jasmina_mm
ja sinu dajem, frutekove i hipp sokice kao i domace naravno
bas smo zbog njega napravili sok od kupina koji dobro razblazim sa vodom i dajem mu zbog krvne slike, a ostale necemo jos uvoditi...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sokići
22.10.2008 21:48:22   
boogy woogy
Moj sin ima 10 mj. i nikad nije popio sokic. Jednostavno, nisam osjetila potrebu da mu uvodim sokove. Do 6 mj. je iskljucivo dojio, kad sam uvela dohranu bilo je voca u izobilju koje i dan danas jede mnogo. Posto ja ne koristim flasicu, koristila sam samo casu sa kljunom da mu dajem vode. Ja znam da on unosi dovoljno tecnosti u organizam jer pije dosta vode, doji i jede supice. Sa 4 mj. su mu poceli nicati zubici i sa 6 mj. je imao 6 zuba!! Malo sam se bojala i toga da mu se i zubici ne pocnu prerano kvariti...helem, zbog svega ovog nikad mu nisam dala sokic. Ne znam da li sam pogrijesila, mislim da nisam.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sokići
22.10.2008 21:56:00   
suncan_dan
zbog cega mislis da si pogrjesila??? jede i voce i povrce a od njega se prave i sokici, tako da JA nemislim da si pogrjesila.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sokići
22.10.2008 22:06:52   
suncan_dan
ja sad nasoj cijedim i sokic od mrkvice, ili mrkvica s jabukom, nekad stavim i jednu mandarinu. ona to tako voli.
a koliko na dan popije uopste negledam (vidijela sam da bebe od 4mj. koje jedu cvrstu hranu 500ml.piju) moja je sest mj. i nepije toliko, nekad popije po dvije flasice a 120ml, a nekad samo pola flasice. vazno je ja mislim da se bebi ponudi, a dali ona hoce ili ne to ce onda ona odlucit. (ja isto uvijek pogledam fontanelu user posted image )


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sokići
22.10.2008 22:09:19   
Amrino
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Moj sin ima 10 mj. i nikad nije popio sokic. Jednostavno, nisam osjetila potrebu da mu uvodim sokove. Do 6 mj. je iskljucivo dojio, kad sam uvela dohranu bilo je voca u izobilju koje i dan danas jede mnogo. Posto ja ne koristim flasicu, koristila sam samo casu sa kljunom da mu dajem vode. Ja znam da on unosi dovoljno tecnosti u organizam jer pije dosta vode, doji i jede supice. Sa 4 mj. su mu poceli nicati zubici i sa 6 mj. je imao 6 zuba!! Malo sam se bojala i toga da mu se i zubici ne pocnu prerano kvariti...helem, zbog svega ovog nikad mu nisam dala sokic. Ne znam da li sam pogrijesila, mislim da nisam.


I kod nas je isto ovako samo sto moj pije vodu iz obicne staklene case i ima 4 zuba user posted image .
Nemam namjeru da mu za sada dajem sokove.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: sokići
22.10.2008 22:15:35   
sanny
moja mackica pije samo vodu i to iz case sa kljunom....i veoma je voli i raduje se i mi naravno jer je to super navika...protiv sokova sam i pogotovo sa secerom.. one djecije nece a ni home made i slucajno onako probam na slamkicu i naucila se pa nekad al vrlo rijetko joj dajem.,...nasla sam neki samo od voca i mrkvice i bez dodataka...

zamislite poznajem jednu zeno koja daje djeci sokice na slamku umjesto vode...nisam ih nikad vidjela da piju vodu...a mali vec ima jedan crn zub a nema ni 3 god..uzas

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: sokići
22.10.2008 22:23:13   
suncan_dan
hmmmmm, zapravo nije 6mj, nego ima 7mj user posted image zaboravi uz to da reknem, da joj dajem prokuhanu vodu, i uz to pomalo sokica, i to ne  uvijek (izgleda ja vec spavam)

sokove na slamkicu nebi joj davala, jer 100% svaceg vise sastoje nego voca.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: sokići
10.11.2008 13:06:01   
lepara
drage moje pozdrav svima
moja Selma sutra puni 4 mj. i u planu sam joj poceti davati sokice pa me interesuje koju kolicinu joj smijem dnevno davati???
negdje sam procitala da 1mj.=10ml.
i da li da joj dajem cisti sokic ili da pomijesam s vodom?
jos da naglasim da vodu voli jako piti.
unaprijed hvala na svim odgovorima

_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: sokići
10.11.2008 13:28:05   
ElmaB
U pocetku, dajes jednu ili dvije kasikice dnevno, dok se ne navikne na ukus. Obicno se krece sa jabukom. Mozes iscjediti sama ili kupiti Hipov sok od jabuke namijenjen od 4. mjeseca! I ne moras razblazivati sa vodom. Bar ja nisam!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *