|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 12:41:04   
škorpija
Drage forumašice, ako tražite nešto prirodno čime biste mazale ranu od epiziotomije toplo preporučujem "balsam peruvianum". Može se kupiti u apotekama u Sarajevu, oni ga sami prave, to je mast crne boje i čudnog mirisa, ali vjerujte meni je pomogla. Djeluje antiseptično i omekšava konce pa oni ne zatežu. Ja sam koristila rivanol i bivacin, ali od njih mi je bilo gore, dok mi prijateljica (koja se pordila 15 dana prije mene) nije prepročila ovaj balzam i tako me spasila.
Ali u apoteci uvijek tražite malo pakovanje od 50 gr koje košta 7 KM, to vam je i više nego dovoljno.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 13:46:13   
demented
Ja kada sam rodila savjetovali su me da ne mažem ranu ničim baš zbog toga što omekšava konce i mogu ranije pući ili otpasti prije nego što rana zacijeli. Kako sam ja shvatila samo je bitno ne mazati onih par dana  dok konci ne otpadnu. Iz tog razloga u bolnici ne daju da se koristi ništa. 

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 13:51:58   
manuela RR
Ja sam stavljala rivanol ko luda,dole se sve bilo osušilo i poslije mi se crvenilo dugo vremena nije povuklo,al meni je taj rivanol toliko pomogao da me odmah manje bolilo čim ga stavim!!!

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:22:19   
škorpija
Ma meni je dr. rekao ranu NIČIM ne mazati, samo mlaka voda i blagi sapun, i tako sam i radila prva dva dan, nisam mogla spavati od bolova. Rivanol me peckao, a bivacin sprej isušivao ranu pa konci još više zatezali, ali ovaj balzam mi omogućio da četvtri dan normalno sjedim i dojim bebu. Ma vjerovatno je to sve individulano, ali eto nek znate da postoji i ta maza, pa nek svako proba dok ne nađe ono što mu odgovara najbolje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:28:15   
idana_85
Bilo sta moze konce ukvasiti i da se raspadnu....Mozda nekima treba vise,nekima manje vremena ali se raspadaju.Tako je meni moj ginekolog rekao kad je dosao da me posjeti nakon poroda. Kaze ranu fino oprati, moze sapunom, posusiti dobro toalet papirom i fino muzic fen u ruke i susi par minuta, onda ostaviti tako, prebaciti carsaf preko nogu,da ko ne vidi user posted image i pustiti na vazduhu. Isto su i gorovili na vjezbicama. Ja sam umjesto sapunom poslije svake nuzde ispirala hrastovom korom (napravila kao caj) i onda dobro posusila,a taj caj nisam vodom ispirala. Treci dan su konci ispali, ja sedmi dan bila ko nova...

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:33:03   
M kao Mama
Ma, vala pravo da vam kažem, ja ranu nisam smjela ni pogleati, ni pipnuti, prala sam se po tri , četiri puta dnevno, mlakom vodom i ponekad onaj sapun za intimnu njegu, ne stalno i to samo površno, onda malo pričekam, da se ono samo kao osuši, uzmem peškirčić malo utapkam, da se ne uvrijedim i onda ostalo šta ide (ulošvi, itd). Helem, ja sam imala dva konca, tako da vam možda i nisam nekiprimjer, ali što idana reče treći dan sam bila ko nova. Znam, jedino da mnoge žene hvale bivacin sprej, a za tu mazu nisam čula

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:38:07   
adannn
Meni je Bivacin sprej pomogaouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:42:05   
dinaa
I meni je Bivacin sprej super pomogao.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:44:47   
Anoniman
ja nisam imal aepiziotomiju ali sam malo pukla pri porodu pa sam imala par konaca, i prala sam se kamilicom, i poslije sam se mazala kantarionovim uljem(kupio mm u dm-u 4-5 km) i to je pravo super, savjetujem da proba kome zatreba

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 21:49:50   
Anoniman
Meni su poslije poroda preporučili da se često ispiram hipermanganom i da pustim da se prirodno suši znači bez papira i peškira. Jedino je fen, što neko reče, dolazio u obzir. Ne znam šta bih vam rekla, ja i dalje nisam mogla, čini mi se, 40 dana sjesti kako treba. A kad sam imala nagon za kihanjem i kašljanjem dolazilo mi je da vrištim!! A tek ako bi me ko nasmijao .... user posted image  uh.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:07:50   
adannn
Enisa smijanje ni kod mene nije dolazilo u obziruser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:07:51   
new mama
Meni je pomogla nevenova krema,a rivanol uzas meni makar zatezao konce pa jos gore,a prva dva tri dana nisam mazala nicim kazu netreba, a meni je isto patronazna rekla da isperem ranu,posusiti i leci i prekriti se carsafomuser posted image i pustiti na vazduhu  i,a ja sam isto ispirala kamilicom i hrastovom korom,isto caj i nevenova krema ma spasuser posted image user posted image ,cim sam nju pocela koristiti za 2-3 dana sjela normalno,a sveki mi je donijelauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:22:34   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: adannn

Enisa smijanje ni kod mene nije dolazilo u obziruser posted image user posted image user posted image user posted image

Ni smijanje ni kašljanje,a veliku sam brigu imala kako ću vršiti veliku nuždu pa danima nisam jela gotovo ništa osim supe,samo da izbjegnem odlazak u wc.
Ja sam osim rivanola ispirala ranu kamilicom.
Ja sam imala 8 vanjskih a za unutrašnje mi nisu ni rekli koliko ih je bilouser posted image user posted image user posted image user posted image uglavnom fuj,user posted image epiziotomija!!!


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:41:11   
NANICA
Ja sam oba puta ispirala mlakom vodom (ne hladna da se prehladim i ne vruca da prokrvarim) bez sapuna. Nakon toga potufam peskiricem a zatim osusim fenom takodjer mlak zrak.
Poslije prvog poroda konci su mi ispali 7mi dan a poslije drugog 9ti. Prvi puta nisam mogla sjediti duze zbog epiziotomije a drugi sam sjedila (sa strane lagano naravno) vec treci ako se ne varam.
Za vodu i fen su nam rekle sestre na vjezbama za user posted image  kao i da samo cista i suha rana zarasta.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:41:47   
NANICA
Najbolje bi bilo kao neke sretnice da uopste ne popucamo user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:48:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: NANICA

Poslije prvog poroda konci su mi ispali 7mi dan a poslije drugog 9ti.



A ja se ponadala da me ovaj put neće šiti user posted image user posted image , sve je to individualno. Ja kakav sam peh, ovaj put će me duplo više user posted image user posted image

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
3.5.2009 22:49:44   
NANICA
Upravo tako sve je individualno
Znam neke zenice koje drugi put nisu uopste sivane ali eto nje svakome isto

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
4.5.2009 11:04:04   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: NANICA

Upravo tako sve je individualno
Znam neke zenice koje drugi put nisu uopste sivane ali eto nje svakome isto

Isto tako,moja drugarica drugi put kad je rodila ništa nije popucala a nisu je ni sjekliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kod nje došla treći dan ona po kući hoda ko da se nije porodila.
Ja sam sedmi dan počela da sjedim(naravno sa strane,jer mi je rez baš velik bio)a ne sjećam se kad sam baš sjela mislim negdje 15 dana nakon porodauser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
9.5.2009 21:25:13   
mirnac
glasam za balsam
ja sam prvih par dana ispirala hipermanganom, i susila fenom. Nisam smjela gledati ranu, i konci su ispali negdje 7 dana ( epiziotomija-4konca), i nakon toga mi patronazna gledala ranu, kaze njoj kao "poderano" izgleda, i dala mi ogledalo da pogledam, ali kako ja to nikad ni prije nisam vidjela (user posted image ma kako glupo izgledalo i zvucalo) , ne znam kako treba da izgleda. Onda sam rekla muzu da vidi, ni on nije bilo zadovoljan. hahauser posted image . Patronazna mi je rekla kominaciju- ispiranje cajem od hrastove kore, onda susenje na zraku, onda rivanol 15 min i onda peruviani, i sad je mm zadovoljan. A prvih dva tri dana me je balsam pekao kao vaginalete kad se stave.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
12.5.2009 23:18:03   
Modesty
Balsam je super, spasio me je vracanja u bolnicu. Naime, konci su mi se tako bili urezali u ranu da je patronazna htjela da me vrati u bolnicu na "obradu", ali kako sam ja pocela plakati na samu spomen rijeci "bolnica" i "vratiti", ona se jadna valjda sazalila i preporucila mi taj balzam. Kada je ponovno dosla u obilazak, taj put samo radi mene, bila je vise nego zadovoljna. Vjerujte bolji je od rivanola. Vec sam ga sad odmah kupila i pripremila, sto je sigurno, sigurno je. 

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
29.8.2009 14:53:19   
ena23
Evo ja danas uzela ovaj balsam. tj. poslala muza da uzme. Cekam obecani spas, skorpijo, ako ga ne bude, eto me tebi pa se drz' onda user posted image

Sala na stranu, ljudi moji, mene ova rana svaki dan sve gore boli. Prva dva dana nisam je ni osjecala kako treba a sad, 7 dan od poroda, ne mogu sjediti uopste. Bila jucer patronazna i rekla da su mi svi konci ispali i da super napreduje rana, al zahebem ja super napredovanje kad je meni sve gore...
Eto nek sam se malo vala istresla, da ne slusa mm, mislim i njemu je vise pun opanak konaca, sivanja, rane, zatezanja i mog stalnog "auuuuuuuu" kad hocu da se pomaknem


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
29.8.2009 18:47:06   
Mya_81 RR
Ena me je strasno dugo vremena sve to bolilo...doduše, su mi konci pukli i rana se otvorila pa je proces trajao duže...na svu sreću nisam morala ići ponovo to šivati već sam samo ispirala fiziološkom i hidrogenom...user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
29.8.2009 19:17:51   
škorpija
ena šta bi ti za 7 km , da ti balzam ispunjava i muzičke željeuser posted image , hajd nadam se da će ti pomoći, meni jeste,a a onim što ne potrošiš možeš laštiti namještajuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
16.1.2013 1:22:07   
veeseelaa
jel taj bazam samo za svježu ranu?
može li šta pomoći meni koja sam se porodila prije haman 1,5 mjesecuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Spas kod epiziotomije - balsam peruvianum
16.1.2013 1:27:43   
veeseelaa
može li kantarionom ulju isteći rok?
imam neki pa kontala da ga iskoristim za ranu od epi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *