|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Testiranje sluha bebe
11.12.2008 17:32:40   
dana3
gledam ostale teme vezane za sluh beba ali nisu tacno ono sto me interesuje.da li ste znali da vam bebe dobro cuju kad su bile stare nekiliko dana ili mjesec.u svedskoj su prije pola godine poceli sa testiranjem sluha i moja beba ne cuje na jedno uho

< Poruku je uredio Hanady RR -- 29.4.2010 23:55:27 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
11.12.2008 22:37:41   
nely
ovdje isto kontrolisu drugi dan nakon rodjenja..nekim aparaticem.

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
11.12.2008 23:29:37   
stella
Ja sam Hani kad je imala oko 2 mj zveckala pored uha i ona se okrene na tu stranu kad na drugom,ona se okrene na drugu stranu.Pa sam po tom zakljucila da cuje.A neznam da li kod nas to testiraju.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
11.12.2008 23:34:18   
Ilhana RR
Dana3 nesikiraj se i mojoj maloj jedno uho nije dalo reakciju na aparatic al smo mi posle zakazali vrijeme da ponovo radi taj test i bio je odlican. Jednostavno kad se beba tek rodi ima plodne vode (mislim da se tako zove na nasem) *fotstervatten* u usima i zato nedaje nikakvu reakciju na aparatic.

Moja mala odlicno sada cuje, cak i previse nekad hehehe... al nista se nesikiraj, neka ti samo zakazu vrijeme novo ako ce te to utjesiti. Mi se nismo ni sikirali ali posto je babica vec u bolnici dok smo bili zakazala vrijeme otisli smo.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
11.12.2008 23:45:26   
hanabanana
Testira se pri rodjenju, pa ako nije uredu onda kazu roditeljima. 

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 0:04:56   
Anoniman
kod mene je bilo testiranje pri rodjenju, sa mjesec dana i sa dva mjeseca.... sljedece je sa 3 godine, pa u predskolsko doba... aparatic se stavi bebi u uho i ja mislim da salje neke vibracije il nesto slicno da vide reakciju bebe - beba pri provjeri sluha mora da spava
da nisam imala te kontrole, ja bih definitivno kontroslisala privatno... vjerujem da u sa postoji mjesto za takvo nesto

< Poruku je uredio Dina RR -- 12.12.2008 0:05:45 >

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 0:08:28   
Ilhana RR
I ovde je pri rodjenju, onaj dan kad beba treba da izadje iz bolnice kontrolisu... i onda se opet kontrolise sa tri mjeseca ako se lose nesjecam i onda opet sa 8 mjeseci, to mi je rekla sestrica neki dan kad je Lamija na kontroli za 7 mjeseci da ce joj kontrolisati sluh ponovo i reakciju na razne zvukove.

Nista se nesikiraj Dano ;)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 12:48:18   
dana3
ttaj test smo radili  7 dan po rodjenju,nije bilo povratnog signala pa kazu zbog plodne vode.radili nakon 7 dana ponovo opet isto.juce smo bili ponovo na testu opet nista.radi se o lijevom uhu.da, beba mora da spava,ono,potpuna tisina mora biti.smali je spavao ali je prehladjen,zacepljen mu nosic pa kazu da i to moze biti.ali kad mu pjevam ili pricam namjerno radim n auho na koje ne cuje i imam osjecaj da ne ceje jer ne reaguje uopste dok na drugo da.ludim i sikiram se,bojim se buducnosti jer od sluha zavisi i razvoj govorauser posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 13:26:00   
boogy woogy
Dana3, mozda ne bi bilo lose da posjetis sa bebom neki slusni centar gore u Svedskoj. Moja mama ovdje u Sarajevu vodi Siemens Slusni centar u Hrasnom, i znam da dosta roditelja dolaze njoj sa malom djecom koja imaju ostecenje sluha. Kad se djetetu na vrijeme dijagnosticira ostecenje sluha i propise odgovarajuci aparatic, onda dijete moze sasvim normalno da razvije govor.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 13:27:36   
boogy woogy
Evo tekst o ostecenju sluha kod djece:

http://www.deaf.50megs.com/broj_6/br_6_str_15.htm


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 14:33:55   
dana3
mi smo jos u fazi istrage.najgore je to sto rade test nekoliko puta i to med.sestre koje ne znaju  reci sta je uzrok nedobijenom signalu i zakazuju novo vrijeme testa a ja kod kuce u neizvjesnosti ne znam kud udaram.dok se sjete da dodjem do doktora prolazi vrijeme.ovde inace sve se vodi od strane med sestara.npr.trdnocu mi je vodila babica koja ne sudjeluje u direktnom porodu vec ona mjeri stomak,radi nalaze,a doktora srecemo  jednom u mjesec ili dva u toku trudnoce.svu terapiju ako je potrebna ta babica dogovara sa doktorom i kad slijedeci put odem kod nje vec me recepti cekaju.e isto je sad i za bebu. citala sam ovaj tvoj link i nista od onog se nije desilo sto moze uzrokovati gluhocu pa sam sad jos vise nasikirana.moja trudnoca jeste bila rizicna i sad mislim zar da zbog mene moje dijete ispasta e u vraziju materuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
12.12.2008 14:34:42   
dana3
t
ovo je bas dobrar casopis stavila sam ga u favorite

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
3.6.2009 22:27:07   
dana3
da podignem temu malo jer niko se ne javlja na istu
isli smo na pregled i jos uvijek ne znaju koliko je ostecenje sluha i koji je uzrok.
svaki put kad odemo sve vise je novorodjencadi sa istim problemom bilo da se radi o jednom ili oba uha.
ne znam da li je to pocelo da se radi kod nas jer ovdje se radi tek godinu dana , trenutno se prati sluh na zdravom uhu a drugo se kontrolise.
za mame tek rodjenih beba :testovi sa proizvodnjom zvuka kod uha da bi se vidjelo cuje  li beba ili en nije mjerodavan jer se desava kao kod moje da zvuk lokalizuje sa zdravim uhom.mi smo to radili ali se ispostavilo da ne cuje na jedno uhouser posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
3.6.2009 23:54:16   
tweety
I mojoj je rađen test pri izlasku iz bolnice.Rodila sam u Norveškoj.Kad sam rađala sina prije skoro 4 godine nije bilo tog aparata.
dana3 zašto misliš da ti testovi nisu mjerodavni,jeli ti neko od njih to rekao?Žao mi je zbog tvoje bebe user posted image šta kažu doktori,šta slijedi???

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 0:00:23   
veeseelaa
mene zanima šta pedijatar pregleda kod bebe odmah nakon poroda?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 0:09:33   
noaa
e to imene zanima veseela draga,meni samo rekli sve u redu,a ono apgar 10|10 ja pitala sta znaci i dobih odgovor''masala sve u redu'' a skrining na sluh bio odlican na oba uha,mnogim bebama nije bio uredan pa kad su ponovo snimali onda sve bilo ok

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 0:11:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noaa

e to imene zanima veseela draga,meni samo rekli sve u redu,a ono apgar 10|10 ja pitala sta znaci i dobih odgovor''masala sve u redu'' a skrining na sluh bio odlican na oba uha,mnogim bebama nije bio uredan pa kad su ponovo snimali onda sve bilo ok


meni nisu u otpusnom upisali uopće apgar, ja onako nikakva nisam ni čitala u bolnici otpusnu, tek kad smo prvi put išli na vakcinu dr se ibretila što nema apgara

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 0:11:42   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanima šta pedijatar pregleda kod bebe odmah nakon poroda?



sve zivo moja vesela! Ne sikiraj se oko toga!


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 13:52:06   
hanabanana
Ukapaju se kapi u oči, za spriječavanje slijepila.
vadi krv iz pete, kontrola prisustvo hormona.
Kontrola sluha.
Fizički pregled bebe. ( ruke, noge, kukovi, pluca, srce )

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 13:59:36   
tea lana
e ja nisam znala zasto se vadi krv iz ete.Skontala sam da je neka provjera ali nisam bila sigurna cega.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 16:24:02   
mzmarija
Iskreno ja nisam vidjela vece gluposti od tog provjeravanja sluha kod tek rodenih beba,ja kad sam rodila od nas 7 , 5 beba nije culo,pa de malo jedino da nije neka era gluhonijeme djece,to su gluposti ljudi moji i stvarno dijete netreba davat na sve te gluposti dok malo neporaste a dana3 sacekaj da bebi bude par mjeseci pa onda na provjeru a sad vodat da se oni uce nema smisla....Samo sekiraju roditelje...

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
4.6.2009 18:44:25   
dana3
pa evo sa punih 7 mjeseci radjen je ponovo test i na lijevo uho opet nema povratnog signala.gradja uha je ok.sumnjaju da u "puzu"je problem tj.dio koji sporovdi nadrazaj do slusnog zivca ili da je slusni zivac koji sprovodi nadrazaj do mozga nije razvijen a to ne mogu znati kod jos ovako male bebe . odbijaju da rade CT tako maloj bebi da bi se tacno utvrdilo sta je problem.evo za dvije sedmice idemo opet na pretrage.

tesko je jer onda se mora da strepi nad drugim uhom. svega me strah. cak i okupati bebu da ne bi dobila upalu uha .svako kupanje njemu je radost a meni nocna mora,  da voda ne daj boze ne udje u uho.

ne daj boze nikom ni najgorem neprijatelju ovako sto sa djetetom

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.6.2009 0:26:05   
Anoniman
Evo pronašla sam ovaj link, kod nas možeš mislit tek sad ima to testiranje.

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=30051

Dana3 bolje je na vrijeme utvrditi i djelovati, rana rehabilitacija je od velikog značaja.

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.6.2009 11:57:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dana3

pa evo sa punih 7 mjeseci radjen je ponovo test i na lijevo uho opet nema povratnog signala.gradja uha je ok.sumnjaju da u "puzu"je problem tj.dio koji sporovdi nadrazaj do slusnog zivca ili da je slusni zivac koji sprovodi nadrazaj do mozga nije razvijen a to ne mogu znati kod jos ovako male bebe .
tesko je jer onda se mora da strepi nad drugim uhom. svega me strah. cak i okupati bebu da ne bi dobila upalu uha .svako kupanje njemu je radost a meni nocna mora,  da voda ne daj boze ne udje u uho.




dana3 vjerujem da je teško sve kroz što prolazite, ali uvijek postoji rješenje za sve. Rekla si da je problem u lijevom uhu, znači sa desnim uhom je sve ok i dijete čuje. S druge strane ako sumnjaju na nerazvijenost puža, onda se to riješava umjetnim pužem, evo o ovome je već postirala link Breskva.

ti nemoj strahovati od kupanja....ako i udje voda u uho, ništa se neće desiti. Upale ušiju se dobijaju radi sekreta iz nosa, a ne zbog vode koja udje u uho prilikom tuširanja. I sama si u Švedskoj i znaš da tamo djecu od dva mjeseca vode na plivanje i ronjenje.

Djeca kojoj je ugradjena umjetna pužica čuju bez problema, što se prije ugradi manja je reflekcija na govor. Samo hrabro.  

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako znate da vasa beba dobro cuje??
5.6.2009 12:02:29   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: Breskva

Evo pronašla sam ovaj link, kod nas možeš mislit tek sad ima to testiranje.

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=30051

Dana3 bolje je na vrijeme utvrditi i djelovati, rana rehabilitacija je od velikog značaja.



Pa kako su onda provjeravali sluh kod beba rođenih prije aprilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *