|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tjemenjača
10.11.2007 19:18:40   
Anoniman
moja beba bas ima puno tjemenjace pa me zanima jeste li necim vi skidali kod svojih il tek tako da prirodno pustim da opadne.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 22:38:06 >
  Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tjemenjaca
10.11.2007 22:17:04   
Suncica*
Draga moja, ja nisam imala problema sa tim. Ali znam da je moje drugarice beba dobila temenjacu, ispirala je kamilicom i dugo cetkala cetkom za bebe(mekana cetka za bebecu prvu kosicu). Ipak nemoj me poslusati, nego se konsultuj sa lekarom..
Pozdravljam te..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tjemenjaca
10.11.2007 22:29:54   
Suncica*
Evo sada sam procitala na jednom forumu da bebinu glavicu kupas sa najobicnijim Merima sapunom, niposto nikakvim samponima, zatim masiras bebinu glavu sterilnom gazicom natopljenom bebi uljem, a posle toga cetkas cetkom(kako sam ti vec napisala). Obavezno visak ulja ukloni peskirom.
Ne moras bas svaki put prati kosicu da bi to radila.
Nadam se da sam barem malo pomogla..

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tjemenjaca
11.11.2007 9:06:35   
Anoniman
e hwala suncice na savjetima.ma bas brinem jer je ima puno a i ruzno izgleda,grr.kupala sam ga do sadA ONIM JOHNSON BABY SAMPONOM AL ETO NECU VISE.HAJ GA ZNAJ VISE STA KORISTIT IL NE.user posted image

(odgovor članu Suncica*)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tjemenjaca
11.11.2007 11:15:19   
Suncica*
Meni je doktorica za kupanje preporucila pegu ili kosili, mada ja Lorenu kupam nivea baby samponom.
Johnnson nije bas preporucljiv i inace ta kolekcija se nije dobro pokazala kod dece..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tjemenjaca
11.11.2007 16:26:00   
makana
moja beba je imala tjemenjaču
skinula sam joj je u dva puta
pred kupanje na sat dva tjeme i cijelo područje gdje je tjemenjača namaži jekogalom i onmda sasvim normalno okupaj bebu
rijetkim češljem ili četkom odmah poslije kupanja dok je još mokro polagano joj iščešljavaj
nemoj čekati da samo prođe jer nema potrebe da ti beba to nosi na glavi kad već možeš riješiti je toga
mene je bilo malo strah i nisam smjela da pritiskam nimalo gdje joj je fontanela pa sam to područje izbjegavala ali joj je tu tjemenjača i ostala pa sam morala ponoviti postupakuser posted image
znači samo blago i polako, ponavljaj uz svako kupanje i vjeruj da će nestati
sretnouser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 12:22:09   
Emina*
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Drage mame,

bila bih vrlo zahvalna ako bi mi objasnile koji je najbolji nacin skidanja tjemenjače.
Mojoj 2 mjesecnoj bebi se tek pojavila, nema puno, a ja ne znam tacno sta da radim.  Postupak, sredstva..?
Poslije kupanje joj istraljam glavicu peškirom da se ne bi stvorila tjemenjača, ali koji češalj, četku da kupim, inače za bebinu kosicu.

Hvala


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 13:38:26   
anitaMO
ja ti svojoj  pola sata - sat prije kupanja namazem tkeme uljem za bebe i ostavim.sve se skine .uzmi nuk cesalj i cetkica za kosu zajedno dodju s cesljem dobro iscesljaj.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 14:22:01   
mamin sin
Moj maleni je imao isto malo tjemenjace. Kupala sam ga samo djecijim sapunom, i kosicu...Poslije bih samo peskirom dobro istrljala i onim gustim cesljicem skinula ako bi se ljuspice odvojile, u smijeru suprotno od rasta kose...Imala sam osjecaj da sto bih vise se trudila da skinem to se vise stvarala tako da nisam ulje stavljala i to, mada kazu da je to dobar nacin skidanja. Trajalo neko vrijeme, ne bas predugo i proslo samo od sebe..

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 14:35:28   
lamka
ja znam da je tjemenjaca bijele boje
ali me sad interesuje da li je se kod vasih beba pojavljivalo nesto nalik na tjemenjacu ali zuckaste boje
dr. nam kaze da to moze biti od znojenja jer nam se to nedavno pojavilo
ja sam pokusavala skidati sa baby uljem ali se opet vraca nakon par dana
ako neko zna neki lijek please pomozite
jer mi nesto bas ruzno izgledauser posted image


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 15:11:41   
mamin sin
Mislim da znam na sta mislis...  Ako je kako dr kaze od znoja i posto malena vec ima prilicno kosice mozda da probas poslije kupanja malo grublje isfrotirati tjeme...Nesto mi to logicno.. probaj... user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 15:51:30   
lamka
hvala mamn sin
ima ona lijepo kose i morasli smoj e osisati da bi se manje znojila a meni bilo zao


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 17:02:53   
Visnja RR
Moja Asja je na moru dobila malo tjemenjace (valjdaq od znojenja glavice ispod sesirica) ...
kupila sam Mustelin sampon protiv tjemenjace i mekanu chiccovu cetku s kojom je cesljam nakon pranja kosice...i evo nakon tri tretmana vec se povuklo...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 17:05:42   
lamka
visnja gdje si kupila taj sampon mustelin
a cetke vec imamo jer  je ona velikla cura


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 18:11:31   
Visnja RR
kupila sam ga u Eurofarmovoj apoteci  - Merklator (20,30 km)... ali mislim da imas u svakoj pvt apoteci... znam da ima i u apoteci u Wisi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 19:09:56   
Melica
Moja beba je imala jako, jako puno tjemenice, sve plocice zute boje, teško se skidaju, a pokusala sam sve.
Staviti baby ulja na kosu prije kupanja, pa istrljati vlaznom gazom, nista. Spadne malo, pa se opet vrati. Tjeme se zacrveni.
Staviti maslinovog ulja, isto. Cetkaj baby cetkom za kosu, gustim cesljicem, bez nekog uspjeha. Staviti ulje, pa kapicu da stoji preko noci, ujutru oprati kosu, isto.Bademovu kremu, isto. Sve me strah da se crveno tjeme ne inficira, pa mazem pantexol kremom. Onda sam uspjela nabaviti A-derma pjenu protiv tjemenice (trazila ranije u apotekama nije bilo, ali su u medjuvremenu nabavili), jest da je skupa-20,50 KM, ukloni ljuspice, a tjeme nije upaljeno

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 21:54:45   
mišur
I moj maleni je imao jako puno tjemenjače,ali smo je skinuli za nekih 15-ak dana.
Prije kupanja, nekih pola sata, namazala bih mu glavicu Becutan bebi uljem, blago utrljala, i nakon pranaj kosice,nježno četkala četkom za bebe. Ali ne dugo, samo nekoliko puta bih provukla četku, jer im je glavica osjetljiva i brzo se zacrveni. I uspješno smo je se riješili!
Mada sam ja čula da je dobro isto uraditi ali sa maslinovim uljem. Nisam pokušavala, jer mi je ipak ljepše ovo za bebe.

(odgovor članu Melica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 23:35:43   
stella
Moja Hana ima duzu kosicu i bas smo se napatili sa tjemenjacom.Sve smo probali u nekoliko mjeseci al bas nista.Ponegdje po koji komadic otpadne i nista.Sve dok po preporuci ,Dinelinoj,nisam uzela sampon Mustela.Natopili smo tjeme 5x i mozda jos jednom i to je to.Nisam mogla vjerovati da funkcionise al bas sam prezadovoljna.A i ako se vrati ostace nam dosta da mozemo rijesiti gaduruuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: tjemenjaca
13.9.2008 23:45:03   
Adana
Mozes pred kupanje jedno sahatak namazati bebinu glavicu ili beby uljem ili maslinovim (ja sam koristila maslinovo), stavis kapicu i kada je okupas uzmes cetku onu mekanu za bebe i iscesljas, moras malo pritisnuti da bi imalo efekta... A i taj mi sampon dobro zvuci sto Visnja spomenu. Neki jos kazu da se bebi moze staviti liska kupusa na glavu i da ona izvlaci tjemenjacu..

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: tjemenjaca
14.9.2008 0:58:14   
triplemama
Sa mojom starijom sam je uspijela skinuti sa baby uljem, ali sa Emiru nije spadala ni poslije 2 mj. tretmana uljem pa sam nabavila Mustelin šampon i spala je. I sada nekad operemo kosicu sa njim. Bilo bi super da je manje pakovanje jer stvarno može biti za 3-4 bebe

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: tjemenjaca
14.9.2008 1:02:13   
stella
nebi bilo lose da ga preprodajemouser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: tjemenjaca
14.9.2008 12:03:36   
mivica
ja Bakira kupam Chicco sampon/kupka, i tako sam zadovoljna s tim. Vrlo malo je imao tjemenjace, a sam sampon je toliko blag, uopste ne pjeni puno, ma kao mlijeko za tijelo je, a ima prelijep miris!!!Malo jeste skuplji, ali stvarno ne zalim, jer je super!!!


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: tjemenjaca
15.9.2008 0:18:03   
suncan_dan
ja 2 1/2 - 3 sata prije kupanja namazem dobro bademovim uljem, ostavim 2-3 sata i polakko prvo iscesljam s njezinim cesljom pa njezinom cetkicom, i onda poslje 30min na kupanjeuser posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: tjemenjaca
20.1.2009 15:38:25   
mynxlee
jutros ugleda kod mog ivana na tjemenu nesto kao veliku krastu i posto je spavao u bijeloj kapici kad sam ju skinula ona je zuta, a i ovo mu nekako zuto. ne znam je li to tjemenjaca? moze li ona da iritira bebe da ih svrbi, pecka? ivan ima tek mjesec dana.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: tjemenjaca
20.1.2009 17:36:14   
Inayat
To ti je tjemenjaca. Ne znam smeta li im. Ja nikako da se je rijesim kod Meryem. Skinem je baby uljem i ona se opet vrati user posted image
Ovdje tih sampona nema user posted image

< Poruku je uredio Inayat -- 20.1.2009 17:37:25 >


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *