|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 13:47:09   
Skvo RR
U danasnjem Dnevnom avaznu na strani 6. stoji clanak pod nazivom "U BiH rasprodana opasna hodalica", hodalica je povucena sa trzista i rasprodavana je u Turbo Limacu u julu ove godine. Vrsta hodalice je bubu- svemirski brod. Magma vrsi povrat novca, svim kupcima, ali je to meni nebitno. Ona je povucena radi ozljeda djece prilikom koristenja. Ne ispunjava ni standarde, vezano za visinu.

Provjerite hodalice!

LP

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 13:50:05   
M kao Mama
Mila hvala na obavijesti, ovo već ima na temi hodalica, prije nekoliko sedmica je postavljeno. Znam da je čak i Naida pisala kako se iznervirala jer je pričala sa prodavačicom, a ona se pravila luda, doslovno. Mislim postavlja se pitanje šta je sa ostalim proizvodima ove firme, da li su ok, jer su im cijene poprilično niske za proizvode. 

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 13:56:51   
Skvo RR
Ma vidjela sam da stoji na toj temi, neki dan, ali rekoh mozda zenice ne otvaraju tu temu, kada vec kupe hodalicu, zato sam ponukana danasnjim tekstom otvorila, temu sa ovako bombasticnim nazivom...Nadam se da ce zenice obratiti paznju...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 13:57:49   
škorpija
hihi ja sam kolegi iz avaza proslijedila tekst o hodalici i naidin komentaruser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 13:58:17   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

hihi ja sam kolegi iz avaza proslijedila tekst o hodalici i naidin komentaruser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 14:02:23   
D_K
IZVORNA PORUKA: škorpija

hihi ja sam kolegi iz avaza proslijedila tekst o hodalici i naidin komentaruser posted image


good job :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 14:13:59   
mamina princeza
uhhhhh mi smo meni se cini imali upravu tu hodalicu .... joj uzasa.....
nije dugo bila u njoj nisam je dugo ni stavljala ai vise je voljela da puze. Mada se i sad sjecam kako je jednom pala ...uhuhuh preko praga na plocice i samo je dragi bog sacuvao da je nekako pala da se uopste nije udarila nicim.
Toliko sam se tad naljutila da sam baala hodlaicu kroz kucu i bila ljuta sto smo je uopste koristili. Svu sam je razvalila a da nisam sad bi trzila povrat mada je nasa bas stara. Sve je to bilo prije nekih 8 mjeseci


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 14:16:44   
hanabanana
Dijete ti je moglo pasti iz bilo koje hodalice na način na koji je palo - preko praga.
Upravo zbog toga su u Kanadi zabranjene hodalice, zakonom.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 14:20:19   
mamina princeza
Ma znam i ja sad da je moglo -  zato sa m tad i bila ljuta na samu sebe ......

al ne volim se ni sjetit al eto bolje da napisem da se zna da neko nauci iz mog iskustav .... bolje sprijecit neggo lijecit.

Sad me bas jeza prosla jel ovdje bas pise da je opasan pad iz te hodalice... n eznam zatso je to naglaseno jer kao sto kazes mozes i svake paste. al vjerovatnu su sanse vece iz ove.
I da dok sam je koristila imala sam bas osjecaj da je niska nekako i to sam vezivala za to da je moja crica malo visocija ..... sad vidim da je ipak preniska koliko sam shvatila.




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 14:23:58   
hanabanana
Najbitnije je da je malena super prošla. user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 18:51:18   
shejla
mi se bas spremamo za kupovinu hodalice. Odakle je taj text koji si proslijedila Avazu???

Je li se to odnosi samo svemirski brod, jer ima i  bubu-leptir, bubu-auto.... itd, ja bas htjela tu neku da kupim???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 19:45:49   
acudesa
Imala sam na raspolaganju hodalica i hodalica-ni jedna mi nije prešla prag i ponosna sam na to (nezdravo je za razvoj krupne motorike, djeca nemaju dobar osjećaj za prirodne oblike kretanja u hodalici, sputana su, kukovi im se ne razvijaju dobro, ....nemam ništa pozitivno za nju reći osim da je majci lakše "vladati" djetetom, a to mile moje majke nije dovoljan razlog za strpati bebu u hodalicu...)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 20:51:26   
istra09
Drage mame,
na vježbama za trudnice koje sam pohađala u Skerlićevoj su nam skrenuli pažnju - hodalice, ni slučajno.
Razlog: dokazano je da se kukovi nepravilno razvijaju kod beba koje su koristile hodalice.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:29:35   
juni
Shejla, golemo se usudjujes kupiti bebici hodalicu kad procitas sta se sve bebi moze desiti, jos je mamina princeza napisala njihov slucaj.
Pa meni ne bi palo na pamet!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:39:32   
Amrino
Sto se mene tice- svaka hodalica je opasna...pa da je i zlatna. 

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:45:20   
shejla
pa i ja sam se mislila... Pa sam pitala pedijatricu i rekla je da moze (naravno, nece citav dan biti u hodalici), pa smo neki dan isli na kontrolu kukova (redovnu, koju smo trebali sa 4 mjeseca) i pitam dr. - dakle ortoped, na klinici Kosevo (Ortopediji), kaze: naravno da smije, pomalo... kad propuze slobodno je stavite u hodalicu.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:47:59   
shejla
IZVORNA PORUKA: juni

Shejla, golemo se usudjujes kupiti bebici hodalicu kad procitas sta se sve bebi moze desiti, jos je mamina princeza napisala njihov slucaj.
Pa meni ne bi palo na pamet!



a sto se tice "sta se sve moze desiti", pa bebe znaju pasti i iz krevetica i to vrlo cesto, pa opet svi kupujemo krevetice... Ta necu je ostaviti u hodalici i otici da se kupam ili sta vec... I ovako sada, nikad je ne ostavljam samu, ni sekunde....uvijek se moze prevrnuti, cak i kad sjedi na podu, moze se nezgodno izvrnuti, ne daj Boze.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:48:40   
hanabanana
Šta je pomalo?
5 minuta dnevno, 15 minuta dnevno, pola sata, tri sata....

I meni je ortoped rekao isto, mada ga nisam pitala ( imam već jedno dijete koje nije bilo u hodalici, te mi je ortoped koji je nju pregledao kada je bila beba rekao " Ja bih hodalice zakonom zabranio " ), medjutim ja sam ga pitala nešto drugo: " Da li bi vi svoje dijete stavili u hodalicu? "
POgledao me iznenadjeno, i nakon pola minute rekao: Ne bih.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:51:29   
shejla
pa nekih 10-tak minuta je meni rekao.
I mi smo svi bili u hodalicama. (pa isto tako i taj doktor) Cak su prije bili i onu dubci, koji meni jos nezdravije djeluju - ja sam to imala, kaze mi mama user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:56:17   
hanabanana
http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/127094

evo članak, mislim da si tražila.

To što smo mi radili prije 30 godina je jedna stvar, a sasvim druga koliko je svijet, nauka, zdravstvo napredovalo kroz tih 30 godina.
Prije se bronhitis liječio pencilinom, sada se liječi inahliranjem...
Itd itd.
ali svakom po volji.
Ja nisam vidjela nikakve koristi ( osim štete ) da bi svoju djecu stavljala u hodalicu, pa je nisam ni imala.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 21:59:51   
juni
Mislim da ne mozemo porediti pad dok beba sjedi i pad u hodalici, a sto se tice krevetica beba nece ispasti ako je krevetic dovoljno dubok. Iz tog razloga smo mi promijenili dusek i uzeli onaj tanji od 10 cm cim smo uvidjeli da bi Emil mogao ispast. Znaci, poduzeti sve mjere opreza kako se ne bi desilo nesto lose pa da kasnije zalimo.
Moj ti je savjet, ne uzimaj hodalicu! Vjeruj mi, prohodat ce i bez nje.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:00:06   
vjestica
nismo svi srećom bili u hodalicama
mene je mama stavila i pala sam
to mi je sreća, jer je odmah bacila hodalicu
ja stvarno ne mogu da shvatim kako se neko pored svih razloga protiv hodalice, ipak odluči da svoje dijete stavi u istu user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:00:54   
shejla
e hvala.... mada nema nista o ovim drugim...haj ti sad znaj user posted image user posted image user posted image

Vidim sve moje poznanice, prijateljice... koje imaju male bebe, stavljaju ih u hodalice vec sa 5 mjeseci, meni to nesto bilo rano, pa sam evo sacekala do 7-og... user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:07:18   
Anoniman
Shejla, ja ti ne bih preporucila hodalicu....
Zasto dijete forsirati?Zbog cega? Da ranije prohoda...?

Moja malena nije bila u hodalici, dijete prohodalo u 13-om mjesecu i odmah je bila cvrsta na nogicama, bez nesigurnosti i nekih ozbiljnijih padova.
Dijete ce prohodati kada bude spremno, a to je ono najzdravije za dijete.
Ne forsiraj dijete!
user posted image

(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:16:36   
daca/maca
...a sta sa DUBKOM???? ZNate na šta mislim? Moji roditelji, i sve te generacije su bile u dubku...i svi vijek izvjekovali...čisto informativno pitam?
Moje mišljenje je da ne treba pretjerivati ni u čemi niti ostavljati dijete bez nadzora ni 1minut.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *