|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upozorenje na gripu kod beba!!!
11.12.2008 22:54:31   
stella
E pa drage moje samo da vas upozorim da je u Sa zavladao virus gripe a pretezno su bebe bolesne.Mi smo nasu dusicu vodili na kliniku i skoro sve bebe imaju iste simptome,nevjerujem da se bas radi o nekoj epidemiji jer vjerujem da bi objavili mediji.Ali ipak,savjetujem vam da cuvate vasu djecicu,mojoj dusici je malo lakse.
Simptomi kod nas su bili povisena temperatura,kasalj,dijareja (vjerovatno od antibiotika)povracanje(od kaslja)curenje nosica.
Sretno.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
11.12.2008 22:58:12   
mamsi
Drago mi je da je Hanči bolje,a i mi smo Kenana jučer vodili,ovdje u Zenici je zavlado laringitis,simptomi su bili kašalj neprekidni,povraćanje isto od kašlja,curenje nosiča i promukao glas.I naravno doktorica odmah htjela krhnuti  injekcije,ali nisam dala,jednom je inhaliran i dobio sirup Ampicilin jer mu je i grlo crveno i Bisolvon kapi,ali danas je već bolje.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
11.12.2008 23:00:37   
dinaa
Mojoj curici vec nekih pet,sest dana curi nosic nije zacepljen samo curi,ne kaslje ne kise i nema temperaturu,jede normalno igra se i raspolozena je,a bila sam se malo prepala rekoh evo ga gripa ili prehlada je tu,ali sreca nije i ja se nadam da ce i ovo s nosicem proci bez problema,a jeli Hanica ozdravila.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
11.12.2008 23:10:05   
stella
Danas joj je bolje ali nije ozdravila,jos kaslje,i dva puta danas imala proliv.
Proslih dana je imala proliv po 7-8 puta.Bas me bilo strah da ne dehidrira ,davali smo joj orosal,pa je dr promijenila antibiotik i ukljucila Linex i danas vec bolje,a prvo joj davali sirup za proliv al nije nista djelovao.Danas nema ni temperaturu.

Sada pije Esbesul,Linex i Orosal.

< Poruku je uredio stella -- 11.12.2008 23:11:04 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
11.12.2008 23:17:06   
dinaa
Uh ja neznam je li se vise bojim temperature ili proliva,zao mi je Hane mogu mislit kako je izmucilo to sve,jest da malo skrenuh sa teme ali da ti kazem da je mojoj Anesi kod proliva pomogao hipov sokic ors tako se nekako zove i upravo na ovom forumu su mi neke forumasice to preporucile,pa eto mozda da probate i to,uglavnom zelim Hani brzo ozdravljenje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
11.12.2008 23:24:41   
stella
Hvala Dina al nesmijem joj vise nista davati jer vec pije orosal.Neznas sta je gore,bas smo se namucile.A sto je jos gore nije htjela nista ni da pije ni da jede sve nesto na silu.Da nije bilo sprica nijedan sirup nebi popila.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
12.12.2008 0:02:23   
mamsi
A joj Stella sorry,ja mislila Hana ozdravila,žao mi je što ste se napatileuser posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
12.12.2008 9:53:50   
Amrino
I moj Hamza je bio malo bolestan,. Jedan dan je povracao (jedno 4 puta u "kljucu") i imao malo temperaturice, a proljev je imao neka 4 dana. Sve u svemu nista strasno, nekih drugih simptoma nije imao i on je bio super raspolozen. Nismo ga vodili doktoru. Danas se stolica vec lagano stbilizuje. Cak ni apetit nije gubio. Pretpostavljam da je u pitanju ova "stomacna" gripa koju sam i ja imala (ufatilo me onaj dan kad sam polagala ispit user posted image ) a ista stvar i kod brata i kod sveki.
Mucnina, proljev, povracanje, temperatura...
U tom slucaju antibiotici ni slucajno- jer nemaj nikakvog efekta- samo skode. Ne uzimati nista ni protiv povracanja ili proljeva- jer sto prije to izbacite iz sebe to bolje. Samo piti dosta tecnosti- vode narocito.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
12.12.2008 10:02:52   
Ilhana RR
Jao, nije to samo u Sarajevo. To isto vlada evo i u Svedskoj. Moju princezu je to haman skroz proslo.
Dusa me je bolila kako mi je bilo zao sto je bila nako lose.

Nije mi nista jela jer po vrh svega toga su je i zubici bolili. Bili kod doktora nekoliko puta i dok joj nije propisao recept za sirup za kasalj i kremu za zubice nije nista pomoglo.

Cepici smanje samo temperaturu. Sirup je najvise pomogao. Jos je prehlada malo drzi al i to samo sto nije proslo. *kuc kuc od drvo*

Pocela je i da jede sada *presretna sam*

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
13.12.2008 20:33:07   
juni
Bas mi je zao malih bebica. Znam da mi je rodica u Norge rekla da je i u njih zavladala stoamacna infekcija i mali rodjak bio bolestan (proljev, povracanje) ali sad je bolje.
Stella, samo mi nije jasno ako je u pitanju virus gripe zasto su vam dali antibiotike?
Zelim da nam Hana brzo ozdravi, pusa za obe user posted image













_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
13.12.2008 20:36:45   
haidy
Cula sam i ja za taj grip. I moja maca malo kasljuca, ali nije strasno, ne znam da li da je vodim kod doktora. Strah me da joj u domu zdravlja ne predje taj virus.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
13.12.2008 20:41:10   
Amrino
IZVORNA PORUKA: juni

Bas mi je zao malih bebica. Znam da mi je rodica u Norge rekla da je i u njih zavladala stoamacna infekcija i mali rodjak bio bolestan (proljev, povracanje) ali sad je bolje.
Stella, samo mi nije jasno ako je u pitanju virus gripe zasto su vam dali antibiotike?
Zelim da nam Hana brzo ozdravi, pusa za obe user posted image







Kod nas pedijatri za sve zivo daju antibiotike. Dijele ih ko da su tic- tac bombone.
Nadam se da su sve bebice bolje. Mom Hamzi se evo danas potpuno regulisala stolica- hvala Bogu.


< Poruku je uredio Amrino RR -- 13.12.2008 20:46:55 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
16.12.2008 2:02:40   
stella
Kad smo prvi put otisli na kontrolu propisala joj penbritim .Tada je imala kasalj,temp i malkice crveno grlo.Od antibiotika dobila dijareju,a od kaslja pocela povracati.
Sve u svemu sad je bolje.Jos kaslje.A sada uzimamo Esbesul(baktrim) i linex.
Sutra idemo na kontrolu,pa cemo traziti nesto za kasalj.A ovo ce joj vjerovatno ukinuti.Izbjegavam antibiotike,al kad dva ljekara propisu iste lijekove onda se osjecam malo sigurnije.jer nam se desavalo da dva ljekara dadnu razlicite lijekove i dijagnoze.user posted image
Gripa nije samo kod beba i odrasle kaci.Pa sretno.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
16.12.2008 7:11:48   
Emina*
Stella, i meni nije jasno... Antibiotici su za bakterijsku infekciju, a virustatici su za viruse...
Jel ti dr bas naglasila da je virusna...
Ako je virus, onda antibiotik nista nece pomoci...
Drago mi je da je Hani bar malkice bolje, i da ce uskoro aBd sasvim ozdraviti,
pa nas zovite na kaficu user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
16.12.2008 11:57:28   
Amrino
Uvijek zahtjevajte od doktora da uzme bris grla ili da preko krvi utvrdi jeli bakterija ili ne. I samo tada pristanite na antibiotik.
Antibiotik uzimati na virusno oboljenje samo moze jos vise pogorsati stvar.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
16.12.2008 12:10:57   
Aminad
Ma lahko je sve to o antibioticima pričati ovako ali kad dođeš dokt. pa ti on smrmlja dvij.tri rečenice, pola ga ne čuješ, dijete bolesno jedva gleda i dok dođeš sebi već si u apotec i kupuješ antibiotik.
Kad dođeš kući i razmisliš onda user posted image

Meni se to često dešava da me dr. totalno izbace iz takta svojom filozofijom a onda još dodam šta ako odbijem a djetetu stvarno treba u momentu se javi neka nesigurnost i pokleknem a znam šta su antidiot. i koliko ih treba izbjegavati.

Kad dođem kući i skontam da me dr. "preveslo" onda sve ponovouser posted image



_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
16.12.2008 21:46:22   
simba
Gripa je pravo zavladala i mene citavo tijelo boli izgleda da dolazi .Morat cu pothitno sutra pravo u apoteku i uzet Rinostop il nesto na slobodno. Strah me da na bebaca ne predje.

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
17.12.2008 1:12:05   
Amrino
IZVORNA PORUKA: simba

Gripa je pravo zavladala i mene citavo tijelo boli izgleda da dolazi .Morat cu pothitno sutra pravo u apoteku i uzet Rinostop il nesto na slobodno. Strah me da na bebaca ne predje.


Kupi u apoteci one maske i nosaj stalno kada si pored bebe. Gripa i sl. viroze prelaze kapljicnim putem tj. preko pljuvacke.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
17.12.2008 1:34:50   
stella
To mi je rekla ova na klinici da je vjerovatno virususer posted image
Ugl terapiju su istu propisali i ona i dr kada smo dobili uputnicu za kliniku.

Eminice svakako na kaficu jer nam upoznavanje prodje u frci.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
21.12.2008 1:52:57   
ruzica_sa
Moja mala Mijica malo kasljuca, samo sto ja mislim da ona malo izvodi jer cesto stavlja ruke u usta pa onda se zakaslje jer je previse gurne.
A nosic joj cistim svakog dana ili svakog drugog jer joj se od rodjenja cesto napuni nosic i pitala sam svoju doktoricu ona mi je rekal da je sve to normalno i da joj povremeno stavim sljeza u nos i redovno ga cisti ali mi nije spominjala nikakvu virusnu gripu. Ne zna pripazit cu ovih dana pa ako treba idemo doktoru ...user posted image

poz

_____________________________

Nasa mala princeza Mija Lamija se rodila 29.07.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
4.1.2009 23:10:45   
mariposa
e mi smo prosli puno gore od vas,pred novu godinu toni dobio proljev a sara povracala,nisam ih odmah vodila doktoru nego ukljucila orosal i linex,i tako gurali do 02.01 sari stalo povracanje a toniju nije proljev,spremim ga usubotu i u vrazovu tamo mi dok.kaze da mu on nema sta vise dati jer sam mu ja dala sve sto je i on,a zaboravila sam napisati i prolajf sam odmah ukljucila i on nam za tonija dade uputnicu za pedijatriju,mi gore a ono hiljadu dusa pred prijemnim,urade mu abs nalaz nije bio tako los,vrate nas kuci i da dodjemo sutra da ponovimo nalaz,mi dodjemo sutra odnosno juce ujutru kad nalaz pravo los,ostavise nas u dnevnoj bolnici na infuziji koja je tekla 13 sati od 12 do 1,zove me zaova oko pola jedan i kaze mi da mi je sara u hitnoj i prima infuziju,ja kad nisam umrla nocas necu nikada,i sara dobila proljev i dehidrirala dusa moja za dva sata pod svim lijekovima kao i toni,tako da je kod nas prava bolnica u kuci,jos im ni jednom nije stao proljev,eno ih sada spavaju a meni neka guta stoji u zeludcu i nemogu da spavam,nocas smo dosli u pola cetri iz bolnice a ja umjesto u krevetu trazim utjehu ovdje,nadam se da ce sutra biti bar malo bolje,ja neznam kakav je ovo virs ili gripa da standrni lijekovi ni narodni ni iz apoteke ama bas nista ne pomazuuser posted image

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
5.1.2009 0:41:29   
juni
Znam da je svakoj majci tesko gledati kad su joj djeca bolesna, ali jedino sto ti mogu reci proci ce im to i bit ce opet zdravi, samo misli na to i odspavaj, bit ce ti od koristi da se odmoris.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mariposa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
5.1.2009 3:14:16   
stella
Mariposa jako mi je zao djecice i nadam se da ce biti bolje.I da ce se brzo oporavitiuser posted image


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Upozorenje na gripu kod beba!!!
10.3.2009 13:46:37   
koramala
Drage majke,

imam jedan savjet za sve majke, a koji je meni puno pomogao. Postoji sprava koja se zove Arianna nosni respirator za bebe i služi za uklanjanje nosnog sekreta. Tako beba može da spava i da je sam sekret ne guši. Isto tako dobro je i radi što efikasnijeg uklanjanja upala i nemogućnosti širenja na bronhije i pluća. Ako ste zainteresovani javite mi se da Vam dam upute kako do ovoga aparatauser posted image .... pozzzzzzz

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *