|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 12:50:43   
sarayka
Evo interesuje me sta vi mislite o ovoj temi?
Naravno nisam mislila da dolazi do dvoboja ove dvije vrste mamauser posted image  već tek onako da kažete svoje mišljenje sta mislite koje su prednosti i mane istih te kojoj vrsti vi pripadate i kako se snalazite u toj ulozi??
Hvala svima...

Ja cu reci da i jedna i druga vrsta mama ima velike prednosti i mane:
Zaposlena mama:
- jako umorna                                                 
- malo provodi vremena za djetetom
- uvijek ima grižu savjesti zbog ovoga gore
- uvijek je nezadovoljna čistoćom u kući jer prosto nemoze sve da stigne

+ obično je zadovoljna finansijama jer je logično da je kućni budžet veći
+ većina ih više vodi racuna o svom izgledu jer ipak izlazi medju svijet user posted image
+ zadovoljna je i svojom socijalizacijom jer ipak vidja i druge osim muza i djeteta (tj.čitaj trača s kolegicama na poslu)

Mama u kući:

- često je u začaranom krugu (beba,pegla,beba,mašina,beba,ručak...)
- manje posjecuje frizere itd jer "svakako ne ide nigdje"
- mužu najčesce prigovara npr.lako je tebi ja sam ovdje citav dan heheuser posted image
- osjeća se manje vrijednom jer ne doprinosi kućnom budžetu

+ samostalno upravlja svojim domaćinstvom i odgojem djeteta
+ ima više vremena da se mazi sa svojom bebomuser posted image


PS: sve stavke se ne odnose na svaku ženu sve je individualno, a vi možete reci koja vas opisuje a koja ne ili dodati svoj opis...I na kraju veliko bravo za sve mame kojoj god vrsti pripadaleuser posted image user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:06:24   
žana o8
Do prije skoro 4 mjeseca sa pripadala prvoj skupini, a sad bogami drugoj. Ali u suštini ja nisam tip domaćice, jer volim raditi, volim svoj posao, i samostalnost. Ova situacija mi sada ne odgovara ili ja jednostavno na nju nisam navikla, jer sam čitav život nešto radila van kuće : prvo škola, pa fakultet , pa posao...., a sad vazdan u kući. Premda moram priznati nije lako biti sa malom bebom, ima tu obaveza. Mislim da se može sve uskladiti , samo se treba malo potruditi. Ps: jedna opaska, i domaćice tračaju na rr-uuser posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:11:05   
Anoniman
uopste se ne nalazim u ovom opisu nezaposlene mame, a btw slicna tema vec postoji.

(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:13:56   
Romali
Ja ću za par dana aBd biti opet zaposlena mama,a već sam kombinacija obje grupe.
Mada što kaže shee, u nekim se nikako nisam pronašla user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:21:49   
andji
Ja bih se opet složila sa zanom,čitav život sam navikla lunjat,biti aktivna organizovana i samostalna,prvo škola i izlasci,pa onda posao,počela sam radit sa 18 i pol god,i radila sam do 9og mjeseca trudnoće,izlazila medju svijet,imala svoj butik svoje pare(pare koje sam ja zaradila),svoje poslovne uspjehe i obaveze,više sam se kretala medju svijetom.....od kako sam Sergeja rodila ne radim,ne zaradjujem(imam pare ali ih ja nisam zaradila) vićina mog dana je pranje,sredjivanje i obaveze oko bebe,mada ne mogu reći da pripadam ovom kućanskom tipu sada,jer još uvijek se oblačom lijepo,kupujem sebi,izlazim vani,imam iste prijatelje sa kojim se vidjam......ipak uživam sa svojim sinom,jer kad počnem radit,svjesna sam da to neću moći u mjeri u kojoj bi voljela....sve u svemu.....zadovoljna sam sada ovako

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:42:41   
mamina cura
Sto bi rekao moj tata "Pa sto ste onda radjale???"user posted image user posted image user posted image
Ja volim svoju djecu i nista mi nije tesko uraditi za njih pa i za tudju. Sve se moze izdrzati, samo neka su zdrava i neka su tu sa nama. Na posao se jos nisam vratila a nesto mi se i ne vraca a kucne poslove nikada ne radim sama pa nisam opterecena ni peglanjem ni sredjivanjem kuce. Uvijek se moze neko platiti za to. Ne izlazimo tako cesto i kad smo zajedno uzivamo u svojoj djeci jer mi jednostavno zivimo i radimo radi njih a ne zbog licnih provoda i frizera i serija.
Ja se ne nalazim niti u jednoj skupini, nekako se dovijam i nekako sam izmedju. Ja jednostavno zivot gledam drugim ocimauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:50:21   
simba
evo sad ce jos malo godina kako sam na porodiljskom i trebala bi se ponovo vratit na posao... Nije lako biti mama ,domacica,odgajateljica,kuharica i da sve to ne nabrajam. Navikla sam radit i bit van kuce,ali eto sto se mora nije tesko pogotovo kad pomislim na bebicuuser posted image  jubi ga mama.
Al nekad mi dodje da bez razloga pregovaram muzu ,ponekad se osjecam ko da sam u izolaciji al eto sad kad se jos malo trebam vratit na posao opet mi zao bebaca i kako cu se naviknut na odvojenost...
Ipak nije lako ni jednoj ni drugoj skupini zena...user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:54:52   
sarayka
Moja namjera zaista nije bila u tome da uvrijedim nijednu mamu bilo to onu koja radi ili trenutno ne jer i jedne i druge imaju težak zadatak. A one koje se ne pronaleze u nabrojanom jednostavno trebaju da nabroje + ili - po svom nahodjenju na kraju to je i svrha ove teme. Uostalom niko od nas se ne zali da im je teško sa svojim bebicama (jer naravno da za njih zivimo!) nego čisto navodimo realne cinjenice koje nas okružuju...
PS:ako tema vec postoji izvinjavam se, moderatori nek to urede, hvala!user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 13:59:34   
žana o8
Cuj što ste rađale!!!!!!!!!!!!!!user posted image  Znači ako imam dijete, tu mi je i kraj života. Pa ovo je 21 vijek , zašto ne bi moglo i jedno i drugo. To ne znači da meni dijete nije centar svijeta .

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:00:59   
andji
Sarayka sve ok,i jedna i druga skupina imaju i mane i vrline,zato ma u kojoj god da pripadamo,ili smo izmedju ili u nekoj lijevoj skupini,trebamo samo gledat da izvučemo i uživamo u tom najboljem tj. u tim vrlinama,ja bar tako radim,kad mi je dosta kuhanja i peglanja,napirlitam se i u šetnju i šoping, i gotovo...i to mogu kad mi se ćefne,kad počnem radit onda ću uživat u nekim drugim stvarima koje nemam sad...pa jel tako

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:01:05   
Anoniman
ma ja se nemam sta uvrijediti kad se i ne osjecam prozvanom...
a sta "trebam" pisati to cu ja odluciti...

(odgovor članu sarayka)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:13:47   
camm
+ ima više vremena da se mazi sa svojom bebomuser posted image
 
sa ovim se slazem
a ostalo ne bih da komentarisem.
 

 

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:17:08   
andji
kad imaš vremena i para,ništa ti nije teško i možese  šta hoćeš.....

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:26:54   
batterfly
Mama u kući:

- često je u začaranom krugu (beba,pegla,beba,mašina,beba,ručak...)
- manje posjecuje frizere itd jer "svakako ne ide nigdje"
- mužu najčesce prigovara npr.lako je tebi ja sam ovdje citav dan hehe
- osjeća se manje vrijednom jer ne doprinosi kućnom budžetu

+ samostalno upravlja svojim domaćinstvom i odgojem djeteta
+ ima više vremena da se mazi sa svojom bebom


Evo ja cu da prokomentarisem i dodam jos nesto ako mi padne na pamet....
-Da,nekad se osjetim u zacaranom krugu(ali vrlo rijetko) i cim osjetim da je tako,pokusam da "izadjem" iz tog kruga..Kako??? Promjenim raspored dana,nekad ne uradim nista,izadjem i 2xdnevno ako mogu,odnesem djecu mami i radim nesto samo za sebe....
-I da,vrlo riiijetko posjecujem frizere,ali ne zato sto ne radim,vec sto mislim da nemam potrebu jos za tim...Znam i sama sebi nekad napraviti frizuru...Ako je neki "bitan"dogadjaj,onda sam obavezno kod frizerke...
-Vrlo rijetko mu prigovorim,ali ne na taj nacin,ali vrlo slicno....user posted image
-Ova stavka za mene licno nije tacna....Naravno da doprinosim budzetu,pa zamisli samo da moram placati zenu koja bi obavljala sve ono sto ja obavljam u kuci svaki dan,..Dakle ,stedim budzetuser posted image

Sa ova dva + se slazem
S tim da bi dodala jos jedan +jer imam vremena za sve.....

Eto,ako mi jos sta padne napamet,dodat cu....user posted image

U svakom slucaju obje strane i zaposlenih i nezaposlenih mama imaju svoje prednosti i mane...Bitno je samo i jednima i drugima osvrnuti se samo na one pozitivne,a negativne "ublaziti" sto je vise moguce....Tad smo sve zadovoljne....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:44:45   
majki
Ja sam bila i u jednoj i u drugoj poziciji, dok sam bila na porodiljskom 1 godinu, pred kraj sam imala osjećaj da sam totalno van svjetskih i društvenih događanja i da sve prolazi mimo mene, a ja sjedim u kući i vrtim se u krug. Sada već radim dvije godine i vidim prednosti ostajanja u kući i provođenja vremena sa svojim djetetom, kuhanja svom djetetu, osmišljavanja njenog dana, igara, edukacije...i pored toga sve na svom mjestu. Sada imam više novaca, ali su mi i veći izdaci, a ja sam umornija.
Tako da bi me izvukao jedan bingo, još samo treba da ga uplatim, pa bi znala kako bi, jer izgleda kako god okrenem nešto mi fali.user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 14:49:58   
aammina
ja jos malo pa na posao,nekad mi se ne ide a nekad bih sad odmah,valjda je to taj zacarani krug.svaka ima svoj ritam zivota i ziviga kako njoj odgovaraa i vremena se mjenjaju,recimo nase mame cu skroz drugacije zivjele.imamo sad porodiljski a prije u onom sistemu zena ako radi dobije 2 mj. i to je mozda....kad nije tvoj dan ma i da radis ida neradis,svasta pada na pamet,ako je sve ok,brzo se to izorganizuje.samo nek su nam djeca ziva i zdravauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a ostalo se sve mjenja,nisu ni djeca vjecno malauser posted image user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 15:16:04   
Pankica
Tokom svog života, bila sam u ulozi i jedne i druge skupine mama. Trenutno sam u ulozi mame u kući i vala ja ne vidim nikakvu razliku, osim što svaki dan ne gledam iste face na poslu! Potpuno mi je isto i što se tiče kućnih poslova, isto ih imam i kad sam zaposlena i sada kad sam stalno kući (na porodiljskom). Isto stižem sve, mislim da je najvažnija dobra ogranizacija, a i sada kad nisam raspoložena, preskočim "neke poslove", odnosno ostavim ih za drugi dan, pa brate mili, sve može da čeka, osim ako mm ne uradi umjesto mene, a i to se ponekad desiuser posted image user posted image . Jedino na što uvijek moram da stignem je da imamo šta fino poručati, i beba i mi ostali u kući. Znači, ručak je obavezan, a sve ostalo može da sačeka.Naravno, stižem ja sve, jer ne volim nered i haos u kući, ali ponekad mi dođe svega preko glave, pa trojica muuser posted image nja su mi za vratom!user posted image
Kad se hoće, ništa nije teško i sve se može, e sad da li zbog malog djeteta (vjerovatno da) i neredovnog spavanja, ali ja se potpuno isto umorno osjećam i kad sam sad kao mama u kući, a i kao zaposlena mama. Tako da u suštini, ne vidim neku preveliku razliku između ove dvije uloge, osim u onom segmentu koji se tiče finansija. I iz tog razloga možda dajem malu prednost ovoj ulozi "zaposlene mame". Ipak ona, pored svega što obavlja kao i mama u kući, i finansijski doprinosi za svoju porodicu.Ali bez obzira, svaka čast svim majkama gdje god da su!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 15:52:51   
Blue rose RR
Nama je biti i majka, i žena, i sestra i dijete..sve u jednom, bile mi zaposlene ili ne.
Lično se divim svojoj majci i svim majkama koje ne rade, i koje su vezane za porodicu i kuću, rečeno slobodnim jezikom.
Svojih osam mjeseci porodiljskog odmora provela sam baš u toj kući, koja mi u to vrijeme (ako izuzmem dijete), je bila kao neka vrsta zatvora, i pored toga što smo imali društveni život. Jednostavno tada mi je jedna praška koju ugledam ili trunka, izgledala kao da ih ima milion. Vidjela sam posao tamo gdje ga uopšte nema, i naravno nakon što mrtva umorna napravim onu kahvu poslijepodnevnu, kada mi mm dođe sa posla i pohvalim se svojim dnevnim radovima on kaže:
"A čuj radila po kući, pa uopšte se ne vidi, ionako ti je sve bilo čisto"user posted image user posted image user posted image
I onda ja kao levat budem ljuta na njega - kako bože dragi nije vidio onu prašku iznad vrata koju sam ja nakon što sam popela se na stolicu "slučajno" vidjela. i pored toga ljuta na sebe, što sam premorna - a ništa se ne vidi...Uhhhhhhh..

Sada sam presretna, nema te praške (čitaj ne želim da joj pridajem pažnju, dok ne napravi malo veću koloniju), i kada se stvori zajedno je čistimo, umorna jesam, vikendom malo više, ne objedujem ništa gore ili bolje od majke koja nije zaposlena, da - imam osjećaj krivice zbog vremena koje kikica nije sa mnom, ali pokušavam da to namirim poslije 17,00 sati.
Ona će se odgojiti, prašine će biti, muž će kukati kako mu fali s*x jer žena je radila prekovremeno, ali ja sam presretna kada pogledam koeficijent svoje platne liste, ili isječak iz penzijskog čeka (ako Bog da), ma kako on mizeran bio. Ja sam presretna kada se okrenem iza sebe i pored uspješne porodice, vidim uspješnu sebe.

Opet ponavljam da se divim ženama koje odluče da sebe predaju porodici, ja sebe dijelim na dva dijela - porodica i posao-i za sada svi smo zadovoljni.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 20:24:43   
sarayka
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Nama je biti i majka, i žena, i sestra i dijete..sve u jednom, bile mi zaposlene ili ne.
Lično se divim svojoj majci i svim majkama koje ne rade, i koje su vezane za porodicu i kuću, rečeno slobodnim jezikom.
Svojih osam mjeseci porodiljskog odmora provela sam baš u toj kući, koja mi u to vrijeme (ako izuzmem dijete), je bila kao neka vrsta zatvora, i pored toga što smo imali društveni život. Jednostavno tada mi je jedna praška koju ugledam ili trunka, izgledala kao da ih ima milion. Vidjela sam posao tamo gdje ga uopšte nema, i naravno nakon što mrtva umorna napravim onu kahvu poslijepodnevnu, kada mi mm dođe sa posla i pohvalim se svojim dnevnim radovima on kaže:
"A čuj radila po kući, pa uopšte se ne vidi, ionako ti je sve bilo čisto"user posted image user posted image user posted image
I onda ja kao levat budem ljuta na njega - kako bože dragi nije vidio onu prašku iznad vrata koju sam ja nakon što sam popela se na stolicu "slučajno" vidjela. i pored toga ljuta na sebe, što sam premorna - a ništa se ne vidi...Uhhhhhhh..

Sada sam presretna, nema te praške (čitaj ne želim da joj pridajem pažnju, dok ne napravi malo veću koloniju), i kada se stvori zajedno je čistimo, umorna jesam, vikendom malo više, ne objedujem ništa gore ili bolje od majke koja nije zaposlena, da - imam osjećaj krivice zbog vremena koje kikica nije sa mnom, ali pokušavam da to namirim poslije 17,00 sati.
Ona će se odgojiti, prašine će biti, muž će kukati kako mu fali s*x jer žena je radila prekovremeno, ali ja sam presretna kada pogledam koeficijent svoje platne liste, ili isječak iz penzijskog čeka (ako Bog da), ma kako on mizeran bio. Ja sam presretna kada se okrenem iza sebe i pored uspješne porodice, vidim uspješnu sebe.

Opet ponavljam da se divim ženama koje odluče da sebe predaju porodici, ja sebe dijelim na dva dijela - porodica i posao-i za sada svi smo zadovoljni.



Potpisujem u potpunosti !!user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 21:37:07   
Anoniman
Eh moje drage ženice! Ja sam bila i u jednoj i u drugoj situaciji. Prije Sarinog rođenja nisam radila i onda kad je ona imala nepunu godinu ja sam dobila posao i bila sam presretna user posted image  jer mi je i ta kuća bila više na vrh glave! A onda me grizla savjest, čuva je teta (meni hiljadu misli jel piškila, jel kakila - izvinite user posted image , je li jela, jel je teta izvela van; pa onda vrtić - hoće li prihvatiti novu sredinu, hoće li je djeca "sekirati".... pa škola, produženi boravak....), ja s posla jurim ko muha bez glave, vrijeme mi uvijek istempirano, kući odmah kuhaj ručak, čisti, peglaj, sa djetetom nedovoljno vremena provedenog..... i tako u krug već 5 godina!! I dan danas mi je svaki dan isti opšta frka i trka, trči s posla po dijete, daj napravi ručak, pospremi kuću..... Želja za "nezavisnošću", pridonošenju kućnog budžeta, napori u postizanju onog epiteta: biti dobra majka, supruga, saradnica.....ma uh!! Sad sam opet user posted image  i jedva čekam da budem kući sa svojom djecom. Već unaprijed znam da će to biti vrlo kratko, 6 mjeseci, i muka mi je na samu pomisao o tako kratkom periodu!! Raspisah se ja na dugo i na široko user posted image  a htjela sam reći da je u biti stvar u tome da kako god okreneš čovjek je nezadovoljan. Kad je kući eh da je kakva promjena, da mi je raditi, daj da se neš dešava; s druge strane ja sam hronično umorna i od posla i od te iste frke nakon posla....i eto ga....začarani kruguser posted image

(odgovor članu sarayka)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 21:40:00   
Anoniman
E da, zaboravih napisati, sad sam u fazi kad doslovno mislim da su žene koje ne rade i odgajaju svoju djecu upravo one, za mene prave GOSPOĐE!! Jer mogu to sebi priuštiti. Nego da mi je kakav bingo pa da na poslu nonšalantno kažem: pa-pa, što ste me gledali gledali ste!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 22:03:03   
andji
enisa Sara dobra si mi,mene mm zeza kaže ' ti tražiš posao,a Boga moliš da ga ne nadješ'user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sad sam se navikla ovako da ne radim i super mi je,ali mi je trebalo vremena....ma hajd makar do proleća da još malo lješkarim ovako

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 22:03:57   
žana o8
Ja ne radim zato što moram, nego zato što volim svoj posao, ali zaista sa uživancijom idem na posao ,jer imam i fino radno okruženje( na stranu plata). I da dobijem na bingu, ja ne bih prestajala raditi. Jednostavno, jer to volim.


_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 22:10:12   
Anoniman
a moze jedno pitanje za mame koje rade?
kad biste dobile na binguuser posted image   odnosno kad biste imale obezbjedjena sredstva za zivot zauvijek... da li biste i dalje nastavile raditi?

(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zaposlene mame i mame u kući...
26.12.2008 22:14:37   
Anoniman
andji odugovlači, imat ćeš vremena da se naradiš.
Ma naravno da volim svoj posao, i inače sam radoholičar i raja je super, nego je stvar u tome što vrijeme leti, djeca rastu i dok trepneš ona mala bebara je prvačić, više ti ti drugi ljudi odjajaju dijete nego ti user posted image  I ta želja da sve stigneš i na kraju skontaš gdje si bio - nigdje, šta si radio - ništa (ne baš bukvalno) al sve je to sastavni dio života i današnji tempo "suvremene" majke.

(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *