|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zitarice
8.8.2008 8:43:59   
bebacha
mislim da ova teme nema pa eto nek se nade.znamo da se zitarice uvode medu prvim u bebinu ishranu.pa nebi bilo lose da malo pisemo o tome.koje zitarice koristimo,kako spremamo.
Znali neko gdje se imaju nabavit Milupine zitarice


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zitarice
8.8.2008 10:25:22   
ElmaB
Mozes pogledati u vecim trznim centrima, npr. Mercator, VF ili Robotu. Ja sam neki dan kupila Nestle zitarice i super su. Imas ih u novom Robotu na Socijalnom!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zitarice
8.8.2008 10:27:49   
nesanica
sigurno imas u dm.ja sam evo kupila alnatur jer one su testirane i sadrze 4 vrste zitarica a bez gluten su.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zitarice
8.8.2008 10:39:51   
mazalica
Ja sam juce kupila Humana mlijecna kasica koja u sebi sadrzi kukuruzni griz i rizine pahuljice. Jedino me malo muci sto u sebi ima aromu burbon vanilije user posted image . Dali je neko od vas koristio ovu kasicu.

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zitarice
8.8.2008 11:11:33   
Amrino
Ja koristim Nestle od rize i kukuruza ali bez ikakvih okusa i mirisa.
To sa burbonom?! vanilijom mi je bas user posted image Hrana za bebe s okusom burbona? hm...

Kupila sam i proso u dm- u...a pocela sam mu davati i kukuruz u prirodnom obliku.  (mlad, domaci, skuhan). Prvo sam mu zrno po zrno vadila iz ljuskice ali onda je dohvatio cijeli klip...i nismo mu ga mogli oteti koliko mu se svidio. Bojala sam se da mu nece biti tesko svariti- ali nije bilo nikakvih problema. Uzivao je u njemu. Valjda mu je dobro sto moze i cesati desni i jesti u isto vrijeme. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zitarice
8.8.2008 11:28:14   
mazalica
I meni je user posted image , pise prirodna aroma burbon vanilije.
Znate li gdje u Sarajevu ima kupiti hipp rizine pahuljice i gdje ste kupile te nestle


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zitarice
8.8.2008 11:33:07   
nesanica
Opet vam kazem, pogledajte u DM-u. Ja sve kupujem u DM za djecu, doduse ovdje u Njemackoj ali cula sam da je u Sar. DM kao i ovdje.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zitarice
8.8.2008 11:33:30   
ElmaB
Draga Mazalice!

I Hipp i Nestle imas u novom Robotu na Socijalnom. Tu sam ja kupila, a imas i u Merkatoru!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zitarice
8.8.2008 11:40:36   
mazalica
Hvala vam drage moje, uskoro cu malo doci u Sa pa cu potraziti tu gdje ste mi rekle.
Kod nas u visokom nigdje nema ima samo ova humana.

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zitarice
8.8.2008 12:12:34   
Amrino
I ja sam svoje Nestle kupila u DM- u, a vidjala sam ih i u Merkatoru.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zitarice
8.8.2008 13:38:41   
ebru
Jeste ja sam bila u DM-u u Sarajevu i bas je gotov sve isto sto se tice proizvoda!Cak imaju i dudice baby nova!user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zitarice
15.9.2008 8:44:47   
mamyca
Moze li ijedna od vas da mi kaze koje su to zitarce,moze li slika,malom mi je 6 mjeseci,i volila bih mu poceti davati zitarice,pa dajte predlozite neke.Pozz

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zitarice
15.9.2008 16:26:44   
hanabanana
user posted image

Proso imaš na ovom linku http://www.dm-drogeriemarkt.sk/new/obr/temy/74_01_06_14.gif





< Poruku je uredio hanabanana -- 15.9.2008 16:35:35 >

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zitarice
15.9.2008 17:29:07   
mamyca
Hvalauser posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zitarice
16.9.2008 19:33:21   
mamyca
Eh kupila sam taj proso u DM-u,i moze li mi neko reci kako da ga pravim?Mijesa li se i s cim?Uputstvo je na njemackom,a na nasem pise samo sastav,a njemacki mi bas ne ide.user posted image I kupila sam mu Hippove rizine pahuljice sa bananom i breskvom,pa cemo probati i to,one se prave s vodom,to znam,user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zitarice
16.9.2008 19:39:20   
suncan_dan
pa napisi nam onda to na njemackom, pa ce mo prevest.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zitarice
16.9.2008 19:41:44   
suncan_dan
sad sam vidila da je govor o proso. ja mislim 1:2 proso:voda

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zitarice
16.9.2008 19:43:38   
Visnja RR
Nestle  riza-kukuruz ima kupiti u Konzumu Wise... ja se vec pripremam za papanje od 6 m - za 20 danauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zitarice
16.9.2008 19:44:46   
mamyca
Nemam vremena sad pisatiuser posted image ,uglavnom me interesuje da li da mu to samo dajem ili se u to jos nesto moze dodati?Hvala unaprijeduser posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zitarice
16.9.2008 19:49:50   
suncan_dan
e to neznam, mozda neka druga mama ti dadne neki recept, koja daje zitarice. moja je sad istom 6mj+
. i jos joj nedajem zitarice, samo voce. povrce.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zitarice
16.9.2008 21:11:42   
Amrino
Ja proso mjesam s cim stignem...kao i puru.
Napravim proso (kuhas skoro isto kao i rizu- omjer je otprilike 1:3- ali ja stavim manje vode- pa dodajem po potrebi. Kuha se otprilike 10- 15 minuta a najbolje ti je da probas jedno zrno- ako je mekano znaci da je gotovo)
Dodajem ga svemu- izgnjecim bananu ili krusku (ili dinstanu jabuku), dodam breskve i kasiku prosa...stavim i malo babyrice- a da se poveze.
Zatim- izdinstam tikvicu (ogulim je- izrezem na vece komade i dinstam u poklopljenoj serpici sa malo vode)- onda je izgnjecim i dodam  u to proso i babyrice.
Naravno...mozes pustiti masti na volju...Ne znam sta mu inace dajes ali u svakom slucaju zitarice (proso, pura, babyrice) mozes mjesati sa svime- i sa vocem i sa povrcem.
U zadnje vrijeme papamo krompir i mrkvu (jedan krompir i jednu mrkvu izrezem na vece komade i sa vrlo malo vode skuham u pretisu- za 5- minuta. Izgnjecim viljuskom, dodam svog mlijeka i malo babyrice- a ili prosa i to je to).
Eto- to mi papamo :-)
Najvise voli tikvicu- a ja kontala da je nece ni pomirisati...bas me iznenadio :-)))



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zitarice
16.9.2008 21:57:31   
mamyca
Hvala amrinouser posted image .Probat cu sutra aBd.Hamza osim sto doji,jede i bananu i  jabuku i hippove vocne kasice,rizolino nece,ne znam zastouser posted image ,a karmelino mu dajem po malo i grisolino i to mu se najvise svidja i njih pravim sa svojim mlijekom i dajem mu ih na kasiku,niposto na bocu,jer ne zelim da se odvikne od cike,i ovako mi pravi problemeuser posted image .Osim toga dajem mu pomalo i krompir,mrkvu i malo blitve isto skuham u pretis loncu i to smaze u sekundi,cak mu ne moram skroz miksati.user posted image A kupila sam mu i hippove rizine pahuljice sa bananom i breskvom,pa cemo i to probati pomalo.E sad me interesuje kada vi dajete svojoj djeci tu dohranu?Koliko puta dnevno,i u kojem periodu,Hamza bi mogao bananu uvijek jesti,kad je ugleda na stolu odmah skaceuser posted image .Amrino,od tebe ocekujem dobar odgovor,nekako mi se cini da si iskusna u tim stvarmauser posted image .Hvala unaprijed.Uh sto se ja napisa.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zitarice
16.9.2008 22:14:05   
Amrino
E ovako...user posted image
Hamza se budi oko 6- 7. Muz ustane s njim i nekad oko 8-9 mu da "dorucak". To je uglavnom neko voce- banana sa kruskom ili banana sa nektarinom i babyrice...
Slijedeci obrok mu je oko 1-2, nekad oko 4-5 sve zavisi...U medjuvremenu doji, doji, doji a dam mu i ponesto da glaba i igra se. Najdrazi su mu kukuruzi i oni keksi od rize- stiropor...to zvace pa ispljune i sve tako...user posted image .
Ma ne opterecuj se previse. Dovoljno mu je da jede ili jednom ili dva puta dnevno...ponudis mu pa vidis- a ako nece ne sili ga.
Ja mu ponekad dam i treci obrok- ako nije nesto posebno pojeo u toku dana.
Nekad pojede vise nekada nece nikako...user posted image .
Takodje nema potrebe da mu skroz gnjecis hranu...das mu i u onom prirodnom obliku- nemoj se prepasti ako krene "povracati"- to je normalna rakcija kod svake bebe. Strpaju velike komade u usta- ali ispljunu oni to.
Uglavnom...polako i uzivajte. Nije bitna kolicina koliko je bitno da stekne zdrav odnos prema hrani- da jede kada je gladan.
I lopuze najvise vole jesti same- pa ja Hamzi stavim pola banane u tanjir i stavim ga na pod (nesto prostrem) i on uziva pola sata...melja, gnjeca ali nesto i pojede.
Eto- nadam se da nisam bila propsirna user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zitarice
16.9.2008 22:22:52   
mamyca
Hvala amrino,nisi bila preopsirna.user posted image Ja sam mu ispocetka davala izgnjeceno,al sada samo malo izgnjecim,jer zelim da se nauci zvakati,i hB to je savladao.Nije mi jos nijednom povratio hB,danas je jeo oko 5 h bananu,i dojio je oko 9 i sad spava kao top.user posted image Hvala ti jos jednom.Poljubi mi to lavce,i imas lijep pozdrav od mene.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zitarice
4.10.2008 22:15:36   
Emina*
IZVORNA PORUKA: hanabanana

user posted image





Ja sam trazila ovu rizu, ali nigdje nisam mogla da nadjem...
Je li iko kupovao ovu Hipp-ovu?? Gdje ima da se kupi??

Ja sam i Nestle vidjela, ona zuta kutijica, ali se ona pravi s mlijekom...

Hvala na odgovorima...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *