|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ispred televizora
19.8.2008 15:01:14   
norah
Pozdrav svim mamama! Opet ja sa novom temom. Moja beba ima 3 mjeseca i voli da "gleda TV". Naime, on lezi na podu a ja mu ukljucim TV i on gleda i zanima se a ja tako stignem da ponesto i uradim. Mama me kritikuje sto to radim. Sta vi mislite o ovome i da li i vase bebe "gledaju TV"?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2010 23:13:08 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 15:03:34   
ElmaB
Njemu je to sada interesantno jer mu se ispred ociju nesto pokrece, a jos je sareno. Nemoj ga drzati samo preblizu. A, i moja djeca to vole!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 15:05:27   
Emina*
Ja isto ukljucim cartoon network,
stavim ga u lezaljku (na propisnu udaljenost user posted image ) i zaista gleda....
A kao sto i kazes, zaista stignem i da napravim mnogo stosta po kuci user posted image   user posted image
Ma oni su maleni, sta oni znaju sta je TV,
vazno je da je sareno i da se krece ispred njihovih okica (kako Elma rece)....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 15:11:52   
nesanica
I moj user posted image voli da baci pogleda na  TV. Valjda mu interesantno, sareno i nesto se mice.Ali nije nesto posebno zainteresovan, mali je jos. Primijeteila sam,ako se slucajno necim igra a cuje neku reklamu koja se dnevno x puta vrti automatski se okrece i gleda. Valjda zvuk mu poznat.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 15:26:36   
nely
znam da zvuci smijesno al moj edvin gleda i reaguje samo na nase kanaleuser posted image
kad god je danski ili neki dr  strani neobraca paznju ..ali ako cuje bosanski,glavica se okrece u tom smjeruuser posted image i da gleda nekada,mada mu brzo dosadi ali ipak gledauser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 16:46:52   
ebru
I Mona kad je na podu i tv upaljen slabo nesto obraca paznju,jedino kad na rts-u reklamiraju one djecije pjesmice ona se sva rastopi i pozorno gleda...
A inace kad sjedi pored mene za kompom(u svojoj stolici)ja joj pustim crtani ona pogleda ali opet sam joj ja zanimljivija da me cupkauser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 17:26:32   
suncan_dan
ja mislim da mojauser posted image voli zelenu boju... inace je tv neinteresuje, i negleda ga, osim ako je fudbal ilinesto drugo gdije ima puno zelene boje, isto na vani kad idemo ispod drveca ona se sve smije user posted image interesantno joj...

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 19:47:42   
lana84
Moja Lana nije da voli, nego obožava da gleda tv... ja je ponekad stavim kad ne mogu više da izdržim s njom, i ne trepće koliko joj je zanimljivo...

ali i mene jako zanima koliko je to štetno???

joj ali je komedija  kad je dnevnik..sad se počela smijati voditeljici misleći da se njoj obraća , kako je samo to zanimljivo za vidjeti user posted image



_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 19:54:16   
mamyca
Moj Hamza najvise voli gledati utakmice sa svojim tatom,naravno ne preblizu,ali najvise voli kad prebacimo na teletextuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 19:54:37   
Suncica*
Moja Lorena je volela da gleda baby TV, mnogo sarenila, lepe muzikice..
Tako da sam stizala mnogo toga da uradim dok ona gleda. I sada isto voli taj program..

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: beba ispred televizora
19.8.2008 21:49:33   
mišur
Izgleda da su sva djeca ista...
I moj Luka obožava tv...Zagleda se u njega kao da razumije šta se dešave, kao da nešto pomno prati...user posted image user posted image
I nekada ga stavim u ležaljku da ga uspava,jer poslije nekog vremena zaspi gledajući.
Tu je na mamu....user posted image user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba ispred televizora
20.8.2008 0:33:44   
ammarma
Bas mi je drago da cujem da i druge bebice gledaju tv jer sam bas razmisljala da li smijem pustiti Ayru da gleda. Kod nas su najcesce upaljeni neki muzicki kanali i ona tad neskrece pogled od tv-a i guguce kao da i ona pjeva. Sretna ona a sretna i mama sto ima tad malo vremena da se razbaca po kuci user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

AMMAR 19.07.2002
AYRA 11.04.2008

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba ispred televizora
20.8.2008 13:00:35   
kana

IZVORNA PORUKA: Eminica

Ja isto ukljucim cartoon network,
stavim ga u lezaljku (na propisnu udaljenost user posted image ) i zaista gleda....
A kao sto i kazes, zaista stignem i da napravim mnogo stosta po kuci user posted image   user posted image
Ma oni su maleni, sta oni znaju sta je TV,
vazno je da je sareno i da se krece ispred njihovih okica (kako Elma rece)....


isto ovako,samo su kod mene informativne emisije -da i mama ponesto vidiuser posted image i ctani su nekada naravno.

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba ispred televizora
20.8.2008 13:03:05   
kana
http://www.oszzrenjanin.edu.yu/www/bumerang.htm
a pogotovo mi je ovo zapalo za oci:
..."Odavno su poznate manifestacije štetnosti TV-a. Smanjuje imunitet (nema fizičkog kretanja), utiče na pojavu gojaznosti, iskrivljenje kičme, utiče na slabije razvijanje verbalnih sposobnosti... ). Ali, da biste uspeli detetu da pokažete štetnost ovakvih aktivnosti nije dobar način da se žalite i kukate kako je to pogrešno, a pri tom sami čim stignete sa posla uključite TV, a sa početkom vesti počinjete da umirujete svoju decu što oni tumače kako je vama važnije da gledate TV nego da se posvetite njima. Umesto toga, pronađite aktivnosti koje bi vam svima koristile. Izađite u park, igrajte se zajedno, idite kod prijatelja...

komentar:
ma dajte molim vas-nece po cijeli dan gledati tv,samo toliko dok nesto uradis...

< Poruku je uredio kana -- 20.8.2008 13:06:42 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba ispred televizora
20.8.2008 15:19:11   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Eminica


Ma oni su maleni, sta oni znaju sta je TV,
vazno je da je sareno i da se krece ispred njihovih okica ....


I moj mali gleda TV i to jos dok je bio jako jako mali (~1 mj.) Ali ja sam mu jedino pustala Traktor Tom-a i Teletubbies-e, bez obzira sto je bio tako mali i sto se vjeruje da on "ne zna sta je TV". Danas, ta dva crtana su JEDINA koja mogu da mu zaokupe potpunu paznju!! On se cak i smije na odredjene djelove. Vrlo je upitno kako djeca/bebe ZAISTA percipiraju to sto vide, ja sam ipak se odlucila za neku vrstu "cenzure" tako rano. Takodjer, mislim da reklame nisu bas tako bezazlene! Ovo o cemu vam pisem nisam sigurna koliko je primjenjivo na bebe, ali znam 1000% kakav uticaj TV ima na predskolsku djecu!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: beba ispred televizora
8.9.2008 19:16:31   
adannn
moja nejra inače vrlo teška kada treba pajkiti,moram je ljuljati ali dok je bila manja možda 3 mjeseca bila je oduševljena tv-om i jednom je gledala tako i zaspala nisam mogla vjerovati.........a danas joj to baš nije interesantno osim kada su reklame ili kada ja pojačam neku pjesmu okrene se a sad hoda u hodalici pa je presretna..

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: beba ispred televizora
10.9.2008 12:22:46   
Gigana
Nećete vjerovati, ali moj Vedad se najviše raduje kad počinje uvodna špica serije "Viza za budućnost".  On se piša od smjeha kad ide ona pjesma.  Meni je serija katastrofa, ali samo zbog ove pjesme sam je snimila.  Ne znam šta je to u pjesmi, ali dijete se najviše veseli kad je čuje.
Inače, ništa drugo ga posebno ne zanima na TV-u.  Ja jadna pokupovala sve moguće Baby Einstain-e i teletabise, a on ništa.  Valjda će kasnije kad poraste gledati crtiće, nadam se.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: beba ispred televizora
10.9.2008 15:11:37   
dami
ovo  je tabu tema u našoj kući.Izbjegavam upaljeni TV pogotovo dok je mala u dnevnoj ali ne slažu se svi samnom. Radije ću snjom na zrak nego da mi bulji u TV, mrzim tv.Sad je lako kad je vani toplo,mi samo izađemo, a zimi ćemo se svađati oko toga.           sto mi je najgore , i sin i muž upale TV i negledaju ga ,bitno da radi a zašto da Darija kvari oči mala je ima cijeli život ispred sebe za naučiti gledati TV.mislim da je puno bolje i ljepse igrati se s njimauser posted image user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Beba ispred televizora
7.4.2022 13:21:36   
MarijanaBarta
Dobar dan.Ja sam nova ovde😄Imam isti problem sa bebicom,moja Helena sad ide prema sedmom mesecu.Skoro sam uocila da uopste ne guce kao sto je to ranije radila,niti se dete smeje kao sto se smejalo,bukvalno da kazem ne ferma me ni 5 posto kad je televizor upaljen.Ja sam iskreno sad poplasena jer sam na netu procitala kao ne valja da beba gleda tv i da je u prostoriji sa upaljenim tv-om ali ja bas mogu da primetim razliku u njenom ponasanju😓😓Ja se izvinjavam ako nisam napisala na dobrom mestu nova sam pa jos ne znam gde se sta postavlja......

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *