|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bolovi u ledjima
28.8.2008 0:57:18   
sanny
Dali ste imali problema sa ledjima poslije poroda?? Ja nakon 9 mjeseci imam i pijem voltarene trenutno i kontam da nije posljedice epidurala hmm jeste li imali slican problem da nemozete nekad da se ispravite

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 6:56:52   
ebru
Evo imam ih ja,ali ne uvijek!Ali ja sam se udebljala xxl kila u trudnoci pa mislim da je to posljedica toga!?Nedje po sredini kicme na lijevoj strani imam nekad bolove i kad sjedim,a posebno kad se vise umorim!
Evo gotov 9 mjeseci misllim ic doktoru,ali sve kad planiram bolovi na nekoliko dana prestanu,tako da ja to uvijk odgadjam.
Da napomenem,nisam se poradjala sa epiduralom(ako se tako piseuser posted image )sve je bilo prirodno!

Ps.Jos da dodam da mi pomogne masaza biljnom vodom na bazi mentola!(To sigurno ima kupit i u Danskoj u drogerijama)

< Poruku je uredio ebru -- 28.8.2008 7:04:20 >


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 7:40:33   
mamyca
I ja sam rodila prirodno,bez epiduralne,pa me cesto zabole ledja,mislim da ti to nema veze sa epiduralnom.Ja cesto namazem ledja sa volteren gelom,jer tablete ne smijem piti,jer dojim.A i po citav dan sam u pokretu,pretpostavljam da si i ti,to je sve posljedica trudnoce,poroda i brige o bebi.Ali ako si ipak zabrinuta otidji doktoru.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 8:21:26   
bebacha
i ja sam se porodila prirodna.leda me bole evo vec 6 mjseci.jesam se puno udebljala naglo a jos brze smrsala PA VJEROVATNO LEDA TRPE

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 8:35:05   
mamyca
A ja sam se samo 5 kg bila udebljala u trudnoci,i sve je otislo,osim stomacicauser posted image .Pa neznam jeli ti to od debljine.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 9:36:02   
ziki
Ja sam se porodila prirodno, ledja me bole jedino dok dojim, povijem se i kad previjam bebu. Mene zbog 10 kila viska bole koljena i skocni zglobovi.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 10:13:45   
haidy
I mene ledja bole, prirodno sam se porodila, a isto sam se punooo ugojila u trudnoci. negde sam pisala da sam imala neki napad bola u ledjima, koji je udarao u stomak. Ti su bolovi bili gori nego porodjajni. U hitnoj su mi dali voltaren injekciju, a doktor opste prakse mi je rekao kad osjetim da hoce da me zaboli da stavim voltaren cepice.  

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bolovi u ledjima
28.8.2008 10:50:53   
sanny
Hvala lijepa na odgovorima.

Moze biti da je i kod mene do kilaze jer imam oko 15 kg viska, a i skinula sam oko 14 pa moze biti da je to..Alli sto kaze jedna mama gore desava se narocito navece kad mala zaspe valjd aonda osjetim i ja da sam zivo bice hahhahaha

za mamu sto ej skinula BRZO kg KAKOOOOOOOOOOO ja se smori trcim svaki dan al slabo cak sam i ishranu promjenila skroz..

veliki pozzz

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bolovi u ledjima
31.8.2008 16:52:10   
mamyca
Neznam kako sam to uspijela,ni u trudnoci nisam bila deblja,cak sta vise bilo je onih koji mi nisu vjerovali da sam trudnauser posted image ,valjda je genetika u pitanju i mama mi je takvauser posted image ,al se moram pod hitno stomacica rijesitiuser posted image .Najgore mi je sada sto nemam vise vremena ni za trbusnjake,nit ni za kakve vjezbe.A moj savjet ti je da kad dojis probaj se udobno namjestiti,da ne opterecujes ledja i jedi sto vise voca i povrca i pij puno vode.Ja sam i u trudnoci a i sada pila skoro 4 litra na danuser posted image ,pa je mozda i do togauser posted image .Pozdrav

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bolovi u ledjima
2.9.2008 23:04:40   
sanny
Ne dojim od kako ej mala 2 mjesece. Nisam imala mlijeka pa je i to razlog kilama jer su mi rekli da jedem sto vise a ja ko svaka mama daj mozda pomogne. glupaca. a sad nemozes ih se rijesiti. al polako skinucu ih user posted image

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 13:09:26   
amela2208
Drage moje zenice moram se nekom pozaliti...
evo par dana me ledja bole i to uzasno i desna noga. Ldja tako tupo bole u dnu kicme da covjek izludi. Mislim da sam zestoko nagrbusila i da je rijec o diskusu, ne mogu se pomjeriti, sagnuti a kamoli podici moju S.  Koristim ponekad Voltaren kremu i bude mi bolje po malo pa opet.
İma li neko od nas slican problem i sta radite dok imete bolove??? Ja ludimuser posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:27:59   
amela2208
evo me ponovo trazim pomoc ako ko sta zna nek mi odgovori. Ja sam tu virkam vas po malo i po malo ucim

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:32:27   
veeseelaa
İma li neko od nas slican problem i sta radite dok imete bolove??? Ja ludim


mislim da bi mirovanje trebalo pomoći, imam kolegicu koja ima problema sličnih, ona odleži par dan i bude joj bolje, ja sam mislila da je bol u gornjim ledjima žestok dok me jednom ne zaboli i lumbarni dio, stražno, što kažeš odma udara na noge al ne mora draga značiti da je diskushernija u pitanju, meni je bila slična situacija jednom i samo od sebe prošle, nisam vala ni mirovala, možda je neko uklještenje u pitanju
Svakako ne bi bilo loše da posjetiš dr i snimiš kičmu
Jesil ti u Sa? nadji preko neta kontakt dr Pecara kažu da je on dobar stručnjak u liječenju kičme

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:33:13   
emma.L
Za bolove možeš svašta nešto, ali ti nije rješenje. Meni je recimo pomagala krema Icy-Hot koju smo nabavljali iz USA, ali vjerujem da sada ima i ovdje kupiti. Bude čudan osjećaj, unutra hladi a na koži grije i zaista pomaže. A preporujučem ti što sam i sebi zadala i moram to uraditi uskoro - pregled kod fizijatra i pratiti sve njegove upute. Nije ti se zezati, kao ni meni koja planiram drugo dijete. Ova mala me je pismeno skršila u ove dvije godine pa se moram popraviti ako mislim izdržati još jednom ovo sve user posted image .
P.S: na takve jake bolove ne idu masaže i nemoj se zezati s tim, može biti samo gore ako se na sve to masiraš bez dijagnoze.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:37:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: amela2208

Drage moje zenice moram se nekom pozaliti...
evo par dana me ledja bole i to uzasno i desna noga. Ldja tako tupo bole u dnu kicme da covjek izludi. Mislim da sam zestoko nagrbusila i da je rijec o diskusu, ne mogu se pomjeriti, sagnuti a kamoli podici moju S.  Koristim ponekad Voltaren kremu i bude mi bolje po malo pa opet.
İma li neko od nas slican problem i sta radite dok imete bolove??? Ja ludimuser posted image user posted image

sve je ovo normalan pojava kod srtresa, kolograma koji variraju itd.
međutim ova bol koja ti niz nogu ide  e ona je zabrinjacajuća u smilsu liječenja.
naime volatern keram zagrijava pri utrđavanju a tbi treba to ledtirati da pretsane.
Moj ti je savjet da odeš do doktora da ti porpiše par inekcija voltarne ai boaurina....
sve mi ukazuje na išijas koji se i meni javio kada mi je beba bila mala...ja sam mirovala ležala i primala inekcije a suprug mi je ledirao na mjestu trtične kosti.

negdje na početku teme ja mislim iamš moj slučaj o ovome.
Ili čak na temo dojenje i lijekovi jer sam dojila a primala sam voltaren inekcije.
najbolja keram bi ti bila deep realif ali nakon štp 2-3 dana završiš sa lediranjem


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:38:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: emma.L

Za bolove možeš svašta nešto, ali ti nije rješenje. Meni je recimo pomagala krema Icy-Hot koju smo nabavljali iz USA, ali vjerujem da sada ima i ovdje kupiti. Bude čudan osjećaj, unutra hladi a na koži grije i zaista pomaže. A preporujučem ti što sam i sebi zadala i moram to uraditi uskoro - pregled kod fizijatra i pratiti sve njegove upute. Nije ti se zezati, kao ni meni koja planiram drugo dijete. Ova mala me je pismeno skršila u ove dvije godine pa se moram popraviti ako mislim izdržati još jednom ovo sve user posted image .
P.S: na takve jake bolove ne idu masaže i nemoj se zezati s tim, može biti samo gore ako se na sve to masiraš bez dijagnoze.

Ima samo u Sforovoj bazi...ako neko radi dole da ti kupi 25 Km košta. moj suprug je tako nabavljao prije...sad je stvorio zalihe pa nije dugo kupio novu.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:42:29   
koka i po
IZVORNA PORUKA: amela2208

Drage moje zenice moram se nekom pozaliti...
evo par dana me ledja bole i to uzasno i desna noga. Ldja tako tupo bole u dnu kicme da covjek izludi. Mislim da sam zestoko nagrbusila i da je rijec o diskusu, ne mogu se pomjeriti, sagnuti a kamoli podici moju S.  Koristim ponekad Voltaren kremu i bude mi bolje po malo pa opet.
İma li neko od nas slican problem i sta radite dok imete bolove??? Ja ludimuser posted image user posted image


ja imam bolove tacno na sredini kicme i izmedju lopatica ,ponekad mi utrnu nozni prsti.
mazem se tzv konjskim gelom i ne trosim skoro nista za bolove.
prije par mjeseci sam hodala ko upitnik jer sam se sagela i nisam se mogla vise dici.....
moja dijagnoza:pad niz stepenice kad sam bila dijete i dva poroda.
da idem doktoru vjerovatno bi propisao kakve kremice....elem ne idem dok mi ovaj gel pomaze pa pokusaj i ti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:49:14   
amela2208
vesela draga nisam u SA İstanbulu sam, imala sam i ja ranije dok sam trenirala slicne bolove ali ovoliko nisam. Moracu Dr sto prije ali sad trenutno ne mogu nemamm vremenauser posted image user posted image
emma.L draga ne masiram se ja odavno ni zato nemam vremenauser posted image user posted image user posted image user posted image . Salim se naravno, samo namazem bolni dio i ne ne pritiskam nis
Hanadyuser posted image iima i stresa, i nespavanja i umora i svega po malo kod mene, a po najvise nepravilnog sjedenja...poslat cu sad naziv te kreme muzu da mi kupi ako imade ovdje i da mi donese kad dodje. Muz mi kaze da je ta bol koju osjecam u desnoj nozi zabrinjavajuca bas i da zbog toga kaze da je najvjerovatnije taj diskus
koko i meni je neko preporucio tu konjsku mast juce, ali mislim bez fizioterapeuta ne mogu nista urafiti.
Da sacekam joj koji sat-dan pa cemo vidjeti
Hvala vam svima na odgovorimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:58:55   
Apotekarka
Draga probaj deep relif gel on je super a ko te bas boli popij brufen ili nimulid

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 14:59:01   
reallove
Amela ja cesto imam bolove u ledjima,najvise u donjem dijelu,ja koristim voltaren,izmasiram ledja i prodje...nekad me toliko boli da nemogu ni sjesti ni leci,a o nosenju malog,da ne pricam..kazu mi odmaraj se,proci ce..nisam prije imala takvih problema,negdje poslije poroda je pocelo

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 15:04:35   
amela2208
apotekarko poslala sam sms muzu mı ako nadje kupıt ce mı taj deep relif gel, ja ne pijem nista osim paracetamola jer dojim smijem lı popıt sta od navedenıh tabletauser posted image tı sıgurno znasuser posted image
reallove ja moju curicu evo 2 dana ne mogu nı da pomerim, ali eto sad smo same pa se jedva snalazimouser posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 15:07:42   
reallove
znam kako ti je mila,nadam se da ce brzo prociuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 15:13:40   
Apotekarka
taj nimulid odnosno nimesul  u granulama e jos bolji se uglavnom smije primjenjivati u prvih 6 mj trudnoce a zadnja 3 ne a ako dojis bolje da se savjetujes s doktorom,paracetamol smijes svakako...samo koliko ce ti pomoci...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bolovi u ledjima
20.10.2010 15:19:12   
emma.L
A kad me ukočilo na početku trudnoće (ovo spominjem jer vidim da dojiš) koristila sam Fastum gel i paracetamol za bolove. Koliko je išta od toga pomoglo - hmmm, malo je upitno jer sam tri dana ležala na podu i četveronoške išla do wc-a, ali eto, pretpostavljam da to smiješ i nadam se da će tebi pomoći.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *