|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   da li napredne bebe dolaze na svijet ranije???
19.4.2009 0:17:15   
malenaa
drage moje iskusne majke, ja sam 35.sedmica a na zadnjem pregledu prosle sedmice bebac je imao mashallah 2600g, i pored mog predvidjenog termina (prema menstrualnom ciklusu) za porod 31.maj ,pisao je i datum 19.maj kao nesto sto odgovara razvoju djeteta. pa me zanima je li neko imao vec iskustva sa tim, da je beba bila napredna i kada su te bebe rodjene,tj. u kojoj sedmici????
buni me jako ova dva datuma na uzv-nom nalazu???
p.s. beba je okrenuta vec glavicom
hvala unaprijed svima
pusa


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 0:22:29   
lely
malenaa-mislim da nije pravilo da se napredne bebe radjaju ranije.

Moj maleni je bio krupna beba i rodio se ranije,ali ja sam imala jako visok pritisak i otecene noge,uz to visociji secer,pa mislim da je nesto od navedenog razlog za ranije rodjene.

Ma ne brini se ti zbog toga i prati predvidjeni termin,a sve ce bit aBd dobro.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 0:22:56   
mamine oci
moje dvoje djece je znalo da prodju termon i do 15 dana a imali su vise  od 4 kile znaci ubrajaju se u krupne bebe isla sam da se porodim kad sam dobila bolove a ne kad mi je receno da je termin oba puta sam dobro prosla prvi porod je trajao 10min.a drugi svega tri minuta tako da nema pravila.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 0:47:11   
MELLI
Prvi porod:
14 dana nakon termina  - beba teška 3740g- porod sa kontrakcijama trajao dva sata

Drugi porod:
10 dana nakon termina-beba teška  4060g- porod sa kontrakcijama trajao pola sata

Mislim da porod nema baš neke veze s tim koliko je beba teška,možda samo nosiš krupniju bebu.
U svakom slučaju želim ti od srca urednu trudnoću i porod kakav sam imala jauser posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 0:52:43   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: MELLI

Prvi porod:
14 dana nakon termina  - beba teška 3740g- porod sa kontrakcijama trajao dva sata

Drugi porod:
10 dana nakon termina-beba teška  4060g- porod sa kontrakcijama trajao pola sata

Mislim da porod nema baš neke veze s tim koliko je beba teška,možda samo nosiš krupniju bebu.
U svakom slučaju želim ti od srca urednu trudnoću i porod kakav sam imala jauser posted image



Mashallah Melli...bas su vejike toje bebarice bile na porodu... user posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 8:24:43   
tea lana
Ja sam Lanu rodila 11 dana poslije termina porod je trajao dugooo a ona je bila teska 4kg.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 8:49:53   
malenaa
hvala vam drage moje, zbunio me bas ovaj nalaz sa dva predvidjena datuma poroda???? heheh
mashallah.. ma nek su nam samo zdravi i zivi ... ABD

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 9:51:56   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: MELLI

Prvi porod:
14 dana nakon termina  - beba teška 3740g- porod sa kontrakcijama trajao dva sata

Drugi porod:
10 dana nakon termina-beba teška  4060g- porod sa kontrakcijama trajao pola sata

Mislim da porod nema baš neke veze s tim koliko je beba teška,možda samo nosiš krupniju bebu.
U svakom slučaju želim ti od srca urednu trudnoću i porod kakav sam imala jauser posted image



Mashallah Melli...bas su vejike toje bebarice bile na porodu... user posted image user posted image


Hvala Nunichiuser posted image
Eto masallah bili su baš krupni,a porodi i ekstra brzi i laki.
Sa Harisom(  4060g) nije mi čak ni epiziotomija rađena,izletio je ko čep na šampanjcuuser posted image user posted image user posted image user posted image
Tako da baš nema nekog pravila,koliko će te krupna beba napatiti na porodu.user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 10:17:18   
ziki
Tarik se rodio 2 dana prije termina imao je 3930 gr i bio 57 cm dug. Mjesec prije termina dr je rekla da ima oko 3100 i da ako doguram do termina, 1 prst sam bila otvorena, tesko da ce do 3600 dogurat. Nema pravila oko toga, ja nisam cak ni pukla a ne da su me capnuli a porod je trajao oko 30 min.
U svakom slucaju opusti se i odmaraj, zelim ti brz i lak porod.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 12:15:31   
dina_89
nemam licno iskustvo ali ono sto mi je zaova pricala njen prvi sin bio je tezak 4,5 kg pa su doktori predopstavili da je vrijeme za porod i izazvali ga, ona kaze kad se rodio da se jos nije bio formirao potpuno kako bi trebalo, spominjala je da usi nisu bile dovoljno razvijene, tako da to nema nikakve veze....

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 12:17:17   
Skvo RR
Uma je rodjena 7 dana prije termina....sa nekom prosjecnom kilazom 3250....tako da mislim da nema veze naprednost bebca sa terminom...


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 12:27:05   
Anushka
malena, jedan od tih termina je po tvojoj racunici kad ti je bila zadnja menstr, pa preko toga izracunato kad bi trebao biti termin, a posto se zacece ne mora desiti po skolski 12 dan od pocetka menstr onda se po velicini ploda i razvijenosti predpostavi drugi termin i to cini mi se da ultrazvuk automatski to odredi po mjerama duzine i obima glave, stomaka, nogica isl.. ja sam imala isti termin sa jednom prijateljicom (moja dva termina su se preklopila u dan) i ja morala ranije na sekciju u 37.sedmici i mali je bio zreo a ona se porodila citav mjesec kasnije prirodnim putem. Bitno je samo da predjes 37 sedmica, ali vec si pregurala najtezi dio, sretno na porodu kad god da bude!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 12:33:09   
malenaa
hvala puno svim curama, dosta ste mi pomogle da razbistrim misli.
ali mislim da ipak sljedeci pregled trebam pitati za ovaj datum 31.maj(po coklusu) ili 19.maj (po mjerama bebe), pa sta da planiram jer ipak je to razlika od 12 dana, kad sam bila na pregledu u 34 sedmici, sve mjere bebe prelaze 35/36/37 sedmica :)
pa da se ja reko pripremim polako... nikad se ne zna hehe kissss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 15:35:41   
Romali
IZVORNA PORUKA: malenaa

drage moje iskusne majke, ja sam 35.sedmica a na zadnjem pregledu prosle sedmice bebac je imao mashallah 2600g, i pored mog predvidjenog termina (prema menstrualnom ciklusu) za porod 31.maj ,pisao je i datum 19.maj kao nesto sto odgovara razvoju djeteta. pa me zanima je li neko imao vec iskustva sa tim, da je beba bila napredna i kada su te bebe rodjene,tj. u kojoj sedmici????
buni me jako ova dva datuma na uzv-nom nalazu???
p.s. beba je okrenuta vec glavicom
hvala unaprijed svima
pusa



I ja sam imala dva termina, 20.4. po ZM i 6.4. po UZV. U papirima se vodilo 20.4.Bebač je cijelo vrijeme bio 2 sedmice napredniji. Rodila sam tek 23.4. dječaka teškog 4600 g, dugog 57 cm.
Znači, nisam ranije, nego sam i prenijela. Mislim da nema pravila.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
19.4.2009 21:05:27   
remzy
draga moja evo i mene da se javim ovdje
Lamija je imala 4,8kg i 58 cm kad se rodila porod trajao 15h prenijela 9 danauser posted image
Fatih imao 5kg i 59 cm kad se rodio  porod trajao 9h prenijela 11 danauser posted image
Ambera imala 4,6 a 56 cm kad se rodila porod trajao manje od 3h  rodila 2 dana prijeuser posted image

draga moja malenaa zelim ti puno srece i tezina, ja mislim nema veze sa ranim porodom,ali nikad se nezna !!!!

zelim ti sve najbolje i zelim ti porod kakav sam ja imala sa Amberom!!!
drzim ti fige!!!user posted image user posted image

P.S.i svo troje djece rodila prirodnim putem !!!!






_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 1:02:01   
stella
Moj curetak 4450 tt
+4 dana

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 8:03:12   
veeseelaa
logicno je da naprednije bebe dolaze u terminu ili su prenesene, kako ce ranije rodjena beba biti naprednija?!user posted image
moja djevojcica 4350
+6 dana

< Poruku je uredio veeseelaa -- 20.4.2009 8:04:25 >

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 8:05:52   
veeseelaa
remzy vi mora da ste neka krupna familija user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 12:06:44   
malenaa
veeseelaa, izgleda da se nismo razumijele draga... mene ne buni toliko kilaza , mozda je naslov teme pomalo fulan, nego samo datumi razliciti termina... a beba vec napredna u tibi, znaci veci je mashallah za dvije sedmice od normalnih mjera kojima odg moja trudnoca.
kissss


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 12:12:42   
manuela RR
To je znak da si nešto ranije imala ovulaciju,od idealnih doktorskih proračuna,kod mene je bio obrnut slučaj 2 sedmice kasnije ovulacija bila pa je i beba bila toliko manja u odnosu na proračun po zadnjoj menstruaciji

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 12:18:08   
manuela RR
Kad sam se porodila po proračunima doktora bilo je 41+2
a ustvari je beba bila veličine za 39+5 tako piše na kartonu (baš te 2 sedmice razlike)


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 13:17:47   
remzy
veeseelaa pa i nismo nesto krupna familijauser posted image user posted image user posted image ,vec je kod mene razvijena dosta folna kiselina u maternici,pa zbog toga najvjerovatnije su bebe krupne!!!,a i urin kad radim pokaze mi dosta puno kiseline!!!!user posted image user posted image ,ali sto je najbitnije nije nista opasno,hvala Bogu!!!

jedino sam ja krupnija!!!user posted image user posted image ostalo mi sve od prve trudnoce!!!i nikako da taj visak skinem ,a inace sam bila mrsavica ,a sad debeljuca!!!user posted image user posted image

pozzz


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: da li napredne bebe dolaze na svijet rani...
20.4.2009 16:51:46   
HannaS
remzy zavidim ti na tvojoj djeciciuser posted image I ja bih da ih imam troje...najmanje(takav je bio planuser posted image user posted image )al cini mi se da nema od tog nistauser posted image Tesko mi i s ovom prvom trudnocom,kako cu jos dvije iznijetuser posted image user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *