|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dnevna kolicina guste hrane???
29.12.2008 12:50:08   
lepara
pozdrav svima
prvo da se izvinem moderatorima ako mi tema nije na pravom mjestu i molim ih da je prebace ako ima potrebe.
pitanje za mame sa malo vise iskustva od mene.
mojoj bebi je (da budem precizna)5 mj.i 18 dana i pocela sam joj davati gustu hranu. e sad me muci to koliko joj dnevno smijem dati jer se sve bojim da joj ne bude puno i da joj ne opteretim stomacic.
jos uvijek je dojim. e sad ne znam tacno koliko dnevno podoja ima jer je muce zubici pa malo cesce hoce da doji ali podoj je znatno kraci.
ujutro kad ustane podojim je, poslije joj dam gotovu vocnu kasicu (frutek) i poslije podne popije sokic.
ali zadnje dvije noci mi ustaje po 4-5 puta i svaki put doji prilicno dugo pa me je strah da nije gladna i da zbog toga tako cesto ustaje.
da li bi mozda trebala i predvece nesto drugo da joj dam.
hvala svim mamama na odgovorima jer ce te mi zaista pomoci.



_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
29.12.2008 13:12:16   
Visnja RR
ja sam sa Asji tek pocela uvoditi vocne kasice sa 5m i 18 dana..... to je bila kolicina od 3 cajne kasicice... mozdaje je cjela kasica previse za tako malu bebu... ona treba da doji kao prije a da se samo upoznaje sa kasicama od voca i povrca... ali za pocetak male kolicine...
a opet sve je to individualno...
dace ti i druge mame savjete

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
29.12.2008 13:32:54   
stella
Ja sam isto pitanje htjela postaviti,samo sto moja curica ima 15 punih mjeseci.Ona jos uvijek doji.Ujutro pojede jednu vocnu kasicu,nekad sa keksom nekad sa zitaricama.za rucak slanu sa mesom i povrcem i supicu,navece opet neku vocnu.Mada nekad nesto promijenimo al pretezno je ovako.Nekad mislim da joj je previse a nekad da joj je malouser posted image
Po noci ima oko dva podoja a po danu izmedju obroka dohrane.



_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
29.12.2008 23:34:17   
hanabanana
Stela, da li malena ima već tri obroka u smislu: doručak, ručak i večera.
Moja Hana je u toj dobi imala ta tri obroka, dva puta mlijeko, plus medjuobroke. ( voće, jogurt, keks )


(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 1:45:44   
stella
Hanabanana,da ima tri obroka+izmedju svih obroka doji.Posle vecere otprilike sat-dva ide na spavanje i onda dugo doji,dok ne zaspe.I po noci se opet probudi oko 2-3x da doji
Al opet nekada mi se cini da joj je jedna kasa recimo hipp ona manja previse a nekad da je premalo.E to mene interesuje kolicina hrane jednog obrokauser posted image Jer ja i kad kuham domace ubacim u teglicu i po njoj mjerim.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 1:47:57   
stella
A jelovnik ta tri jela je otprilike voce za dorucak,slani rucak, vecera neki lino,voce,jogurt kako kada,trudim se da joj ta tri obroka budu razlicita.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 1:55:29   
Mimi22
Ne li je to malo za beba od 15 mj.Moja bebe ima pet ipo mj i ja mu dajem 1 kasa oko 12 i pola ili jedna oko 16.Medju obroka doji i preko noci se budi po 2 puta da doji.Znaci ima 5-6 dojenja dnevno nekad i vise i 2 obroka.

_____________________________

David sonceto na mama

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 9:12:20   
Amrino
Ma ja se vala nikada nisam zamarala kolicinama. Po meni je najvaznije polako uvoditi dohranu i postepeno navikavati bebu na cvrstu hranu. U prvoj godini dana mlijeko (majcino ili AD) je osnovna hrana bebi- sve ostalo je nadohrana.
Kada sam tek pocela uvoditi (sa 6 i po) to je bilo kao kod Visnje- po par kasikica cisto da proba...i sve ostalo je bilo dojenje.
Bebi je sa 5-6-7 mjeseci sasvim dovoljan jedan obrok cvrste hrane. Na majci je da odluci koji ce to biti...recimo rucak..ili dorucak..a sto se kolicine tice- gledate po bebi. Nekada ce pojesti dvije kasikice a nekada deset.
Mislim da majke grijese kada se boje da dijete npr. ne pojede dovoljno pa mu stalno nude hranu...i tako dijete pojede po dvije kasikice iz 10 puta u toku dana.
Mislim da je to za pocetak previse.
Kasnije sa 7-8-9 uvodite drugi obrok, a sa 10 i treci (nisu pravila- nego svako neka odredi kako ce i i kada). Bitno je da postoji rutina- da se zna kada se jede koji obrok. U medjuvremenu beba doji odnosno pije mlijeko. Vremenom ce beba sama odrediti kolicinu hrane.
Davati bebi sto manje sokica (bolje obicna voda), grickalica i sl. jer to zasiti bebu pa nece da jede glavne obroke.
A sto se mjerenja i vaganja hrane tice...pa ni sebi ne vagamo...Nekada smo gladniji nego inace...zar ne?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 11:38:10   
rozi
I ja dosta mislim o tome, zato sto mu nikada nije dosta. Pocela sam sa trecinom one male hape, pa povecavala kolicinu svaki dan po malo. Sada jede skoro citavu, ali uvijek je ista scena. Kad pojede sve pocne udarati nogama i rukama, gura flasicu sa vodom, ljuti se  i trazi jos.  Zato se pitam da li da mu povecam obrok, smijem li pratiti njegove potrebe i pusiti ga da on oluci kad je dosta?

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 21:48:16   
mišur
I ja sam mom malenom otprilike u tom periodu počela uvoditi čvrstu hranu.
Ali samo po par kašičica čisto da proba nove ukuse...Poslije toga bi obavezno dojio!
I tako je bilo do nekih 6,5 mjeseci-tek tad sam mu zamijenila jedan podoj sa obrokom čvrste hrane.
Ako ti negoduje nakon pojedene cijele kašice, onda mu probaj dati sike-neka se njome zasiti, a ako je žedan to će mu utoliti žeđ.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 22:26:07   
kana
nisam kompetentna da odgovorima na ovo pitanje jer nisam dojila,tako da smo ranije poceli sa dohranom..u toj dobi je poprilicno jeo..
Naravno ,jos uvijek sam mu vise puta davala flasicu ali je jeo i kasice,kako vocne i povrtne ,tako i ove bez glutena:riza,proso,kukuruz..volio je da jede na kasikuuser posted image


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 22:59:55   
jasmina_mm
mom sinu ce za nekoliko dana petnaest mjeseci i zaista se trudim da ima pored dojenja bar tri obroka cvrste hrane premda to tesko ide. Nekada nece nista odnosno jedva jedan obrok a pretezno su to dva slana (povrce, meso itd) i jedan slatki (najcesce ujutro je neka vocka sa palentom ili plazmom). Uvijek mi se cini da nije dovoljno i onda ga ja stalno nutkam a on uzme zalogaj dva i to je to. Kada doooobro ogladni onda pojede po punu zdjelicu. Eto muku mucim sa ishranom premda mozda grijesim i mozda ga nudim i previse. Ne znam zaista mi se gotovo uvijek cini da mu je malo...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 23:09:42   
Amrino
Mamama se uvijek cini da je malo user posted image .
Ja u tim momentima samo pomislim koliko meni ide na zivce kada mi neko stalno nudi da jedem a ja nisam gladna...
Postoji veeeeliki broj dojene djece koja apsolutno nece cvrstu hranu u prvih godinu dana. I najnormalnije napreduju, dobijaju na kilazi i nista im ne fali... Mnogi pedijatri trvrde da je majcino mlijeko sve sto je potrebno djetetu u prvih godinu dana...
Sve te dobne granice uvodjenja hrane, kolicina i sl...je neko odredio i stalno se nesto mijenja...Zato- ne zamarajte se. Ukoliko je beba raspolozena, ne gubi na kilazi, vesela i zadovoljna...sve je ok user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 23:15:34   
MELLI
Ne bih pametovala,ali zašto ga nutkaš stalno.Sama kažeš kad ogladni da dobro jede, pa u čemu je problem.
Ja sam se lično držala principa;doručak,do ručka nema grickalica,eventualno voćka kao međuobrok,ručak,poslije može jesti šta želi i onda večera.Nikada je nisam molila da jede,ponudim dva puta,ako odbije, ja sklonim tanjir,pa pokušam kasnije.
Vjeruj da su djeca jako sklona manipulaciji,pa ja ovoj svojoj ne ostavljam puno prostora,barem kada je o hrani riječ.
Poštujem i to da joj se nekada ne jede onoliko koliko bih ja voljela da pojede,pa i mi imamo dane kada ništa ne jedemo bez nekog posebnog razloga.
Mislim da je puno bitnije šta pojede, nego, koliko pojede.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 23:17:07   
Amrino
IZVORNA PORUKA: MELLI

Ne bih pametovala,ali zašto ga nutkaš stalno.Sama kažeš kad ogladni da dobro jede, pa u čemu je problem.
Ja sam se lično držala principa;doručak,do ručka nema grickalica,eventualno voćka kao međuobrok,ručak,poslije može jesti šta želi i onda večera.Nikada je nisam molila da jede,ponudim dva puta,ako odbije, ja sklonim tanjir,pa pokušam kasnije.
Vjeruj da su djeca jako sklona manipulaciji,pa ja ovoj svojoj ne ostavljam puno prostora,barem kada je o hrani riječ.
Poštujem i to da joj se nekada ne jede onoliko koliko bih ja voljela da pojede,pa i mi imamo dane kada ništa ne jedemo bez nekog posebnog razloga.
Mislim da je puno bitnije šta pojede, nego, koliko pojede.


Slazem se u potpunosti!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 23:22:57   
kana
i ja bi se slozila sa zadnjim postovima(necu citirati jer mrzim isto) user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 23:37:21   
jasmina_mm
naravno da ne nutkam ako vidim da je fino pojeo, ali to dorucak rucak vecera kod njega nema sanse jer pustala sam ja njega cesto i da dobro ogladni i vjeruj mi da je bilo dana kada u tri dana pojede kolicinuu koju bi trebao dnevno jesti, ja sam se bila zainatila da mu uvedem red ali nije uspjelo i to sam nazalost skontala tek kada je poceo gubiti na kilazi (vodila ga doktoru nalazi svi hB uredni). I sto pojede on pojede u neznanju jer kada je gladan glocne siku nekoliko puta i to ga zasiti i tako stalno. Pokusavala sam da mu ne dam da doji dok ne pojede cvrsto ali onda tek nece nista....
Znaci ima dana kada jede fantasticno kao npr. danas tri obroka bez problema plus pola jabuke, a ima dana kada nece apsolutno nista...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
30.12.2008 23:46:39   
Aminad
Potpisujem sve što je MELLI rekla.

Merjema je tokom odrastanja vrlo često ostajala kod nene koja joj je "nutkala" hranu kad god je bilo moguće, stalno joj je trpala nešto u usta i Merjema i dan danas ne zna jesti kako treba, ja sam svajesna da ona pojede malo, smrknem se i ona nastavi, pojede sve što joj dam i traži još, znači da može samo je navikla da je se moli da jede i nije ona kriva...

Imrana je sasvim suprotan tip jer sam mu uvijek davala da jede kad su i redovni obroci i kad zatraži. On kad sjede jesti jest će baš pravo dobro, ako nije gladan nema potrebe ni nuditi ga a ako je gladan pojest će suhu koricu hljeba ako treba, nije važno šta je, ali će jesti samo kad je gladan i s njim nemam problema. 

Što se tiče količine uporedite svoj tanjir i sebe a onda tanjir svog djeteta i njega. još su oni male bebe da bi mogli pojesti puuuuno. Pustite ih neka sami odluče koliko je dosta za njih.

Burhan dok jede lijepo uredu je čim počne da se igra i vraća hranu znam da mu je dosta i prestajem mu davati.
On diktira količinu a ja vrstu hrane i uglavnom dobro funkcionišemo!user posted image  

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
31.12.2008 1:04:00   
stella
@Mimi moja curica do skoro nije nista htjela jesti.Osim dojenja.Bilo je dana pojede nesto malo a vise je bilo onih da ne jede nista.Sada hB jede ova tri obroka.Plus sto izmedju obroka kratko doji.Osim kada ide na spavanje i onda bas dugo doji i po noci ima dva tri podoja.Al eto nekad mislim da joj je malo a nekad da joj je previse jer je tek pocela jesti.Zato me interesuje za bebe od 15-16 mj kolika je uobicajena kolicina hrane dnevno.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
31.12.2008 13:04:30   
hanabanana
Ne znam Stela šta da ti kažem, meni se čini da možda unosi malo. Ja ti mogu reći iskustvo s mojoj starijom kćeri, a isto će biti i sa mladjom samo što će ona dojiti umjesto što bi pila mlijeko na flašicu.

Malena već ima 15 mjeseci i možda bi joj doručak mogao biti drugačiji, znači onakav kakav treba jednogodišnjacima a ne bebama.
Moja Hana je u tom uzrastu imala otprilike ovakav dnevni jelovnik:
- ujutro oko osam mlijeko 200 ml ( nekada naravno manje popije )
- nakon sat vremena ( nekada sat i pol, nekada dva sata ) doručak: ( kašika mladog sira, žumanjak na maslacu - kasnije i cijelo jaje, palenta sa pavlakom, šnita kruha sa pavlakom, mermeladom, pšenični griz sa domaćim pekmezom od jabuke, ili voće sa žitaricama )
- oko podne bi joj dala užinu - nije to bilo puno, pola jabuke, pola banane, kruške, keks - u zavisnosti šta je doručkovala
- onda dnevno spavanje i mlijeko ( ubrzo, negdje oko 18 mjeseca je izbacila dnevno mlijeko, a i do tada ga nije pila baš svaki dan prije dnevnog spavanja. Recimo, ako bi ujutro jela žitarice i voće onda ne bi pila mlijeko ujutro, nego bi bocu mlijeka dobila za dnevno spavanje )
- kad ustane - ručak, obično sam joj kuhala, ali nekada bih dala i gotovu hipp kašicu sa mesom ( jako je voljela onu sa rižom u paradajz sosu )
- opet mala užina, obično voće, voćni jogurt ili slično, a može i bez ove užine zavisno od toga kada je ustala i kada je imala ručak.
- večera: žitarice, palenta, pšenični griz, ili nešto što je jela za ručak ako se radi o ranoj večeri
- pred spavanje boca mlijeka.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
1.1.2009 23:21:41   
boogy woogy
Stella, negdje sam citala da djeca nakon navrsene godine dana ponovo pocinju da iskazuju veci interes za dojenjem (upravo to sad i sama prozivljavam) a isto tako sam citala da u tom periodu od godine dana do dvije, prave probleme sa jelom jer ustvari hoce sami da se hrane. Posto i mene moj malac nekad zeza, bas sam citala u knjizi dr. Spoka da im treba davati "finger food" da se djeca sama hrane. Probala sam, i to bude hrane na sve strane a beba uziva u igri. Takodjer, zna mi se desiti da nece da pojede onu hranu sto mu napravim, a hoce ono sto mi jedemo! Dr. Spok takodjer pise da negdje u ovom periodu dodje do zasicenja kod beba odredjene hrane (u nasem slucaju, beba je pocela da odbija zitarice koje je ranije sa merakom jeo za dorucak). Helem, moj ti je savjet da Hani za uzinu das komadice voca ili povrca (mrkva je super izbor) da se sama hrani. Zdrava uzina su takodjer komadici sira ili suhog voca.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
1.1.2009 23:49:42   
Mimi22
Ja sam citala da je takav nacin ishrane sad hit u svetu.Moze se sprovodiyi cak i sa bebama od 6 mj ustvari kad user posted image pocne da sedi.Prvo se daje propasirano a zatim se komadici povecavaju.Isto pise da bi tako beba pojela puno vise nego sto bi joj mi ponudili.Sa komadice se mogu raditi figurice i detetu ce biti zabavnije i naucice da se sama hrni.


_____________________________

David sonceto na mama

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
2.1.2009 22:20:31   
rozi
Znam da je svaka beba drugacija, ali bih voljela da cujem vase misljenja o kolicini, posebno onih koji su nadohranu poceli sa oko 6 mjeseci,kao ja.   Vec sam pisala da Damiru nije nikada dosta ono sto pojede.  Svaki dan plac i histerija, sika nekada pomogne , a nekada ne. Jucer sam odlucila da mu dajem da jede koliko moze , eto cisto da vidim kako ce reagovati.  
Skuham  ja jucer jednu manju krusku i jabuku, bila je puna zdjelica i pojeo je skoro sve. Nakon nekoliko sati plac, slicno kao kod grceva. Nakon toga se isprduckao i proslo je.
Danas sam mu uvela kukuruz. Izmijesala sam 2 velike kasike kuhane palente sa trecinom male Hipove hape od jabuke. pojeo je sve. Mogao je jos, ali se nije bunio.  Veceras ista scena, opet plac, a stomacic mu je tvrdji.
Uvijek prije nadohrane doji, mozda pola sata ranije.
Sta mislite da li je to kolicinski puno? Zapoceli smo dohranu prije 25 dana , ali sa pauzom od 5 dana zbog zatvora, znaci jede oko 20 dana.
Nemam pojma koliko sutra da mu dam?


_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 2:17:11   
MELLI
Joj i mene zanima ta količina.Ja ovog svog mišura ograničavam na nekoliko kašikica,onda on počne da plače i gunđa,traži još,a ja ne smijem da dam i tako u nedogled.I ja sam tek prije dvadesetak dana počela sa dohranom pa nekako kontam puno mu je,ali sam kao i ti neki dan odlučila da mu dam koliko može pojesti.Podojio je a nakon petnaest minuta spucao cijelu hippovu kašicu od jabuke.Mislila sam da će eksplodirati,ali nije,ukakio se do vrata nakon pola sata i tržio da dojiuser posted image Halo ????????Ne kontam??????????
Ima li ko kakav pametan savjet.
Meni je ovo drugo dijete,ali je totalno drugačije od prvog pa se ovako s vremena na vrijeme gubim.S prvim sam uspjela nekako postepeno sve izbalansirati,ali ovaj mali bi ko nešto malo preskakao i ubrzavao.Izludiće meuser posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
3.1.2009 13:06:33   
Amrino
Prvo- dojenje nema vaze sa gladju...bar u vecini slucajeva. Ukoliko ste ocekivale da se broj podoja smanji nakon uvodjenja dohrane- normalno je da ste zbunjene...Ma njima je sika svasta nesto osim hrane, tako da je sasvim normalno da doje isto kao i prije i da zele da doje odma nakon klopanja.
Po meni se ne trebate uzbudjivati oko kolicine. Neka bebe imaju jedan obrok (ove koje tek uvode) a za taj obrok neka pojedu onoliko koliko zele. U medjuvremenu neka doje kao i inace- a mozete im npr. davati i komadice voca, komade one rizinih keksica (meni je to suuuuper) jer oni vole da copkaju, grickaju...ne znaci da su gladni.
Na pocetku dohrane je zato bitno davati laganiju hranu...jer treba postepeno da se stomacic navikne. Nemojte zaboraviti davati vodu!!! Ona se daje cim se uvede dohrana.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *