|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   spavanje uz flasicu
25.9.2011 1:00:13   
sinistra
Drage moje, cudi me da na forumu vec nema topic na ovu temu, koja je tako cest problem majkama. Stoga vam se obracam za pomoc i misljenje, a ako negdje postoji topic a ja ga ne vidjeh, oprostite mi :)
Dakle, moja Sarah sada ima 4.5 mjeseca, na Aptamilu 1 je, duga 63cm, teska 8.5kg, sto bi se reklo, masala, napredna beba. Sva je u obrazima, a ima najplaviji i najradoznaliji pogled na svijetu! Spava mi po noci, hB, i to od 20h do 06 ujutru, pa je cesto prevarim pa produzimo do 7..e sad, varakanje..navikla je, od prvih dana, rutina - kupanje, presvlacenje, flasa, krevet, i tako je od rodjenja. Sad navecer nema sanse da zaspe bez flase, i to, ako ne uhvati san dok jede svojih 180ml, frka je, na pomaze ni duda ni ista, samo novih 30ml, gdje zaspi nakon par gutljaja. Jede opet oko 00-01 pa oko 3 pa oko 5, na naviknutih 3 sata, a u zadnje vrijeme joj dam sasvim malo u noci i to joj prodje, a jutros sam dala praznu flasicu u pola 6, povukla je par puta i nastavila spavati do pola 8. Razlog sto sam to uradila je sto sam skontala da se budi ne iz gladi nego iz rutine koju je tesko izbiti. Problem je sto sad i preko dana vise ne moze zaspati bez flase, pa kad je vrijeme spavanju trazi da jede, a kad je vrijeme jelu zaspi u pola posla, tako da se svelo na to da skoro samo jede i spava tokom dana user posted image vise ne znam kad je vrijeme jelu a kada spavanju user posted image vidim po forumima da je ta vecernja flasa normala, ali je meni ta flasa citav dan pred ocima i bas mi nije svejedno, bojim se te kilaze, jer do toga da ce ''hodanjem izgubiti'' valja doci normalnih kukova i kicme...osim toga, puno mi piski po noci, pa mi i pored presvlacenja u ponoc propiski pelenu i prodje sve na posteljinu..joj, ja sam oduzila ali je toliko kompleksan problem da nisam mogla krace user posted image

Imate li za nas dvije koji koristan savjet? user posted image


_____________________________

Vise nisam bebica, sad sam BEBA! :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: spavanje uz flasicu
25.9.2011 7:15:37   
aya 05
Sinistra,ne sekiraj se.I kod mene je slicna situacija.Ali ja mu dajem flasicu kada je gladan,popije i tada spava.U toku noci cujem ga u kreveticu kako trazi flasicu,koja je prazna,nade je,jednom-dva puta povuce i nastavi spavati.I tako nekoliko puta u toku noci.
Isto mi je bilo i sa prvim djetetom,i proslo.Ja se bojala za zubice da se ne pokvare,ali ona i sada,6.joj je godina,ima bijele zubice i jedan koji joj je ispao.
Sve ce to proci.

(odgovor članu sinistra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: spavanje uz flasicu
25.9.2011 17:03:25   
Mirkica
na svakoj flasici koju sma kupila , svaki napitak za bebe je pisalo da sprecimo spavanje uz flasicu i nepotrebno cuclanje  jer ce djete imati posledice kasniej sa zubicima karijas i sli. eto probaj je odviknuti to je najbolje. 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: spavanje uz flasicu
26.9.2011 2:18:46   
Mjeseceva Pratilja
Sinistra, moja djevojcica ima godinu dana i koji mjesec. Jos nikad nije otisla na spavanje bez flasice mlijeka. Nazalost, vise ne doji. U toku noci se nekad probudi jednom, a nekad i ne. Prije se budila svakih dva ili tri sata da doji..Nije mi bio problem. Nije bila gladna. Vise joj je to bila utjeha, smiraj. Sada kada je veca, nastojim da prije spavanja obavezno idemo van, ispred zgrade prosetati. Izmorim je, istusiram, dam mlijeko..I to je to. Meni to ne zvuci kao problem. user posted image
Gle..Oni su jos uvijek maleni. Potreba za sisanjem, cuclanjem je prisutna. Dobro je to sto si uocila da se ne budi iz gladi. Dijete se budi iz potrebe. Mozda joj ti nedostajes, tvoj miris. I sama kazes da zna povuci par puta i zaspati..Mojoj malenoj je nekad bilo dovoljno da samo disem pokraj njene glavice i ona bi vec zaspala..Sada joj dam ruku, uhvati se za prst..Kada utone u san, izvucem se.
Nemoj brinuti. Bebi je tek 4 i pol mjeseca.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: spavanje uz flasicu
26.9.2011 8:43:40   
Anoniman
sinistra, nisam skontala koliko flasica dnevno ima
Ako te strah pretilosti, slobodno joj nekad daj vode umjesto mlijeka...svakako djeca na ad-u moraju uzimati vodu...pa tako mozes izbaciti te nocne flasice...jer se oni bude i traze i kad su samo zedni, prirodno, to ti je tih par gutljaja sto popiju.
Mi smo imali isti problem, na zalost gornje cetvorke su mu se pokvarile jer mog Andreja s vodom nisi uspjevao prevariti...mada smo pokusavali...mozda vi uspijeteuser posted image

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: spavanje uz flasicu
30.9.2011 11:08:46   
sinistra
Evo ovako, sve sam probala, i nasle smo opet neki sistem, vodom i cajem je ne uspijevam zavarati, tek onda krene vristanje user posted image pogresno sam napisala da joj je 4.5mjeseca, ne, njoj je 5.5mjeseci i veeeelika je cura! Rizine pahuljice, Hippove, rijesile su stvar, na 180ml mlijeka dam joj 5 mjerica hrane i 1 mjesicu pahuljica (koje u sebi imaju mlijeko, zato dajem mjericu manje Aptamila), te, kako sam tako krenula, papa u 20, u 01 pa oko 6 sati, ako se probudi u 3 jede tek oko 8-9..poceli smo ignorisati galamu u krevecu ujutru tako da se sad valjuta i carvlja sama sa sobom sve dok mi ne ustanemo user posted image prevrnula sam joj raspored pa uskladila vrijeme hranjenja i vrijeme spavanja, prihvatila je to pa ustalila samu sebe, tacno znam kad joj je vrijeme za sta, a ako ne upali flasa uvecer, malo je uljuljkam, pronosam, ali tek malo, ako proplace kad je spustim ponovo je dignem i tako 2-3x, tad zaspi a ne navikavam je na nosanje..probali smo cry-out metodu, ma nema sanse, cijelo nas je naselje culo, mislim user posted image ovako smo povezale jedno s drugim i super je, nekako se odjednom lako sredilo user posted image
Hvala vam puno na savjetima, puno mi koriste, veliki user posted image od nas dvije vama

< Poruku je uredio sinistra -- 30.9.2011 11:11:52 >


_____________________________

Vise nisam bebica, sad sam BEBA! :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: spavanje uz flasicu
30.9.2011 11:14:42   
Emica_sa
Moje misljenje je da je 180 ml Aptamila na svaka 3 sata previse za tako malu bebuuser posted image ,to je bas punooo

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu sinistra)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: spavanje uz flasicu
2.10.2011 1:17:46   
sinistra
pa, nismo dugo na 180ml, zapravo, kad sam povecala na tu dozu poceli su se povecavati razmaci izmedju obroka...dobre vijesti - ima dvije noci, spava od ponoci ili 1 do ujutru do 7..hvala Bogu, a imam osjecaj da se stvari ne bi rijesile da se nisam javila na forum da se zalim user posted image


user posted image za sve vas, ponaosob



_____________________________

Vise nisam bebica, sad sam BEBA! :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: spavanje uz flasicu
2.10.2011 1:46:20   
Mjeseceva Pratilja
Ja ne znam je li to mnogo jer je Aisha dojila..No najvaznije je da ste vi nasle neki svoj ritam koji vam odg.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu sinistra)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *