|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opiranje od sna
24.2.2012 16:34:02   
lepao
Da li se vasa beba opire od sna? ja imam problem sa bebom..13 joj je mjeseci i strasno se opire od sna...bude uzasno umorna ali nece da zaspi i onda se to uvijek svede da mpokusavanje da zaspi skoro cijeli dan da na kraju vristeci zaspe...bukvalno hoda i pada od umora baca se po podu udara se a nece da zaspe. pocinje me brinuti ovo stanje jer mi je zao sto se toliko muci i ne znam jeli zdravo za njen nervni sistem. da li da uzmem neke tablete..cula sam za kamomila tablete...nisam pametna....

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:33:50 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 16:36:44   
Malenaoduvijek
moj stariji sin se bori da ne zaspe i uvijek je takav bio.sada navece zaspe ranije ali prije nije htio.a nikakve tablete sta ce ti to.pokusaj da je umoris,izvedes vani da se istrci pa ce lakse zaspati.

nije to nista strasno nemoj se bojati.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:34:03 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 16:42:22   
lepao
koliko je sin? ona je tek prohodala bas kad je bio ovaj snjeg tako da je nisam mogla voditi vani..jedva cekam da bude ljepse u nadi da ce je zrak osamutiti. danas je bio show..ustala u pola7 a tek maloprije zaspala i to jedvaa


IZVORNA PORUKA: MALA1994

moj stariji sin se bori da ne zaspe i uvijek je takav bio.sada navece zaspe ranije ali prije nije htio.a nikakve tablete sta ce ti to.pokusaj da je umoris,izvedes vani da se istrci pa ce lakse zaspati.

nije to nista strasno nemoj se bojati.



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:34:20 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 16:49:07   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: MALA1994

moj stariji sin se bori da ne zaspe i uvijek je takav bio.sada navece zaspe ranije ali prije nije htio.a nikakve tablete sta ce ti to.pokusaj da je umoris,izvedes vani da se istrci pa ce lakse zaspati.

nije to nista strasno nemoj se bojati.


IZVORNA PORUKA: lepao

koliko je sin? ona je tek prohodala bas kad je bio ovaj snjeg tako da je nisam mogla voditi vani..jedva cekam da bude ljepse u nadi da ce je zrak osamutiti. danas je bio show..ustala u pola7 a tek maloprije zaspala i to jedvaa


sad su mu pune 3 godine,pa polako mozes je izvesti i u kolicima malo cisto da je na zraku


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:34:41 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 16:51:42   
selebriti
U koliko je stavis po danu da spava?
Mozda bude preumorna.... kazu da takva djeca mnogo teze zaspu...
Pokusaj je nakon 3, 4 sata uspavati! Pa da odspava dva puta po danu po nekih satak...
Sretno!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:34:54 >


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 23:42:11   
buba2011
Auuu! Moja beba nema još puna tri mjeseca, pa neće da spava po danu. Ako uspijem da je nekako natjeram da odspava dva, tri puta po 45 min. to je uspjeh. Jedino me tješi što noću spava dobro, budi se jednom ili dva puta da jede i to je to.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:35:07 >

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 23:46:03   
malena27 RR
I moj bebac nije htio ranije da spava, jer bude preumoran, dok novopecena mama nije skontala da mu treba uvesti dnevno spavanje...navecer povileni i kocene se od placa, mi kontamo boli ga nesto ili su grcevi-a on ustvari preumoran...pa smo u kucu unijeli kolica i cim pocne da kenjka, zaninamo ga...
kasnije je islo uspavljivanje na ruke, sad vec ninam na nogama, zaspe za sekundu...i obicno ga stavljam dok jos nije poceo kenjkati, lakse zaspe...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:35:22 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Opiranje od sna
24.2.2012 23:50:38   
buba2011
Moja cura zaspi naveče i sama, pošto se valjda premori i to nekad i oko 7, ali najčešće 8. Ja se stvarno trudim da ona spava po danu, pošto bude nervozna. Tad uspijem da je uspavam, ali opet to traje samo 45 min (najviše). Čak sam eksperimentisala da mi spava na rukama, ali bilo je isto. A nekad se razbuđuje kao mi kad npr. gledamo film. Zaspi i odjednom se trzne i širom otvori oči kao da se boji da nešto ne propusti.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:35:38 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Opiranje od sna
25.2.2012 21:45:21   
lepao
ja je pocnjem uspavljivati cim vidim znakove umora...3-4 sata nakon budjenja ali nece da zaspe sta god da uradim jedino ponekad u autu...

IZVORNA PORUKA: selebriti

U koliko je stavis po danu da spava?
Mozda bude preumorna.... kazu da takva djeca mnogo teze zaspu...
Pokusaj je nakon 3, 4 sata uspavati! Pa da odspava dva puta po danu po nekih satak...
Sretno!



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:35:50 >

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Opiranje od sna
25.2.2012 21:46:09   
lepao
ne brini se tvoja beba je jos mala i mijenja se...meni je isto beba mijenjala...sada sam bas mislila da ce to ici lakse kako je prohodala da ce se vise umarati i bolje spavati ispada sve gore...teze zaspe budi se i manje spava :(

IZVORNA PORUKA: buba2011

Auuu! Moja beba nema još puna tri mjeseca, pa neće da spava po danu. Ako uspijem da je nekako natjeram da odspava dva, tri puta po 45 min. to je uspjeh. Jedino me tješi što noću spava dobro, budi se jednom ili dva puta da jede i to je to.



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:36:05 >

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Opiranje od sna
25.2.2012 21:47:15   
lepao
ma ja pokusavam i kolica i noge i sve ali nece..prije je imao fazu htio je na nogama pa u rukama pa u kolicima i to mi je bilo ok posto mi je bilo bitno da zaspe pa kako god...sada nece nikako ono bas jedva zaspe nakon 7 8 sati bacanja od umora

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

i moj bebac nije htio ranije da spava, jer bude preumoran, dok novopecena mama nije skontala da mu treba uvesti dnevno spavanje...navecer povileni i kocene se od placa, mi kontamo boli ga nesto ili su grcevi-a on ustvari preumoran...pa smo u kucu unijeli kolica i cim pocne da kenjka, zaninamo ga...
kasnije je islo uspavljivanje na ruke, sad vec ninam na nogama, zaspe za sekundu...i obicno ga stavljam dok jos nije poceo kenjkati, lakse zaspe...



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:36:19 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Opiranje od sna
25.2.2012 21:47:53   
lepao
kako je uspijes uspavati preko dana??


IZVORNA PORUKA: buba2011

Moja cura zaspi naveče i sama, pošto se valjda premori i to nekad i oko 7, ali najčešće 8. Ja se stvarno trudim da ona spava po danu, pošto bude nervozna. Tad uspijem da je uspavam, ali opet to traje samo 45 min (najviše). Čak sam eksperimentisala da mi spava na rukama, ali bilo je isto. A nekad se razbuđuje kao mi kad npr. gledamo film. Zaspi i odjednom se trzne i širom otvori oči kao da se boji da nešto ne propusti.



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:36:32 >

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Opiranje od sna
25.2.2012 21:52:22   
animagical
jeste probali sa bijelom bukom? mog sina uz dojenje ovo komira

http://www.youtube.com/watch?v=Nv5lEf2sLH4&feature=relmfu

ako ne pomaze usisivac, onda mozda zvuk fena, valova, majcine utrobe, ima raznih zvukova na youtube,ako vam nije mrsko trpiti zvrku, pokusajte...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:36:45 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Opiranje od sna
26.2.2012 20:00:47   
milenium
IZVORNA PORUKA: lepao

danas je bio show..ustala u pola7 a tek maloprije zaspala i to jedvaa



ako će te utješit,moje dijete nekad ustane u 8,ne spava po danu i ode spavat tek u ponoćuser posted image tako da budi zadovoljna što je tvoje dijete otišlo bar u 5 popodne.
iako ne znam bašni sama koliko je zdravo i je li normalno da dijete može spavati samo 8 satiuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:37:00 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Opiranje od sna
26.2.2012 22:48:36   
buba2011
Nije nju problem uspavati. Nekad zaspi dok je dojim, a nekad je stavim u njenu njanjalicu i malo ljuljuškam. Samo što ne spava dugo. Danas poslijepodne je sama zaspala dok smo imali goste, ali nije dugo trajalo.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:39:50 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Opiranje od sna
23.4.2012 21:39:49   
lepao
mi jos uvijek imamo isti problem...znaci bebi je 15 mjeseci i jos uvijek problemi pred spavanje...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:39:35 >

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Opiranje od sna
23.4.2012 21:44:11   
reallove
Moj Ameen ima 2 god i 8 mjeseci pa nam se nekad to desi..Znam ga po sat vremena ljuljati na nogama,oci mu se zatvaraju,a on se neda..Uspavam ga jedva,evo 3 noci unazad,na silu zaspe,cini mi se..

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:39:13 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Opiranje od sna
23.4.2012 21:49:14   
felix
spaval preko dana? Moguce od prevelikog umora nece da zaspi ,Anel je znao kad je baš preforsiran sam je gori teze mu zaspat 3 puta me zahebo nije preko dana spavao bude nesnošljiv a nema sile da izdrzi do 21 ma jok da ne zaspi pa me prevari sam zaspe u ne vrijeme , pa uvecer kasno legne .
To više nedam preko dana mu je zaspat makar na glavi dubila i ja i on .


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:38:59 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Opiranje od sna
23.4.2012 21:58:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: reallove

Moj Ameen ima 2 god i 8 mjeseci pa nam se nekad to desi..Znam ga po sat vremena ljuljati na nogama,oci mu se zatvaraju,a on se neda..Uspavam ga jedva,evo 3 noci unazad,na silu zaspe,cini mi se..
dobro mozes ljuljati...user posted image ...evo generalno moj stav...imam dvoje djece razlicite i nikada nisam uspavljivala.....oni se bore protiv uspavljivanja...to je moje misljenje...ja samo legnem...pored i sami se uspavljuju....uma ima pricu za laku noc...i to je to...pokrijem je, zaspe, ja izadjem iz njene sobice...emirko ako ne zaspe sa mlijekom, onda legnem pored njega, dam mu dekicu i on se valja dok ne zaspe.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:38:42 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Opiranje od sna
23.4.2012 22:22:24   
lepao
naravno da im je problem sto su preumorni to je svima nama jasno ali sta uraditi da zaspu bolje i lakse preko dana? meni se dijete opire i preko dana tako da tu nema spasa...jedino da ih pustimo da placu...
bas sam ovorila novu temu na ringeraja o cry it out metodi..citala sam puno o tome pa ne znam da li da to problem..mislim da je to pametno ali ne znam da li cu izdrzati da slusam dijete kako place danima...nisam pametna...
lako je pricati kada ti dijete hoce da lezi i zaspe samo...ja pokusam sve prije ljuljanja ali nece da se umiri nikako samo hoda i place

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:37:52 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Opiranje od sna
23.4.2012 22:29:04   
felix
pa mozda je nešto muciuser posted image ocel cucu ja kad nece sam oce na noge user posted image tak zaspe brze , nema necu i on se opire nekad kaze suta ce pajat reko danas je sutauser posted image i zaspi uevecer ide lec kad i ja user posted image ne ninam .


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:37:35 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Opiranje od sna
24.4.2012 9:39:43   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: lepao

naravno da im je problem sto su preumorni to je svima nama jasno ali sta uraditi da zaspu bolje i lakse preko dana? meni se dijete opire i preko dana tako da tu nema spasa...jedino da ih pustimo da placu...
bas sam ovorila novu temu na ringeraja o cry it out metodi..citala sam puno o tome pa ne znam da li da to problem..mislim da je to pametno ali ne znam da li cu izdrzati da slusam dijete kako place danima...nisam pametna...
lako je pricati kada ti dijete hoce da lezi i zaspe samo...ja pokusam sve prije ljuljanja ali nece da se umiri nikako samo hoda i place


otkada je to tako? kako si ga uspavljivala do tad? sta se promijenilo? zubi, navike, skok u razvoju...? ako su zubi ili skok u razvoju, proci ce samo od sebe ubrzo. ako ste promijenili nacin uspavljivanja ili neku drugu naviku, mozda ce ici malo teze ali tu smo da se posavjetujemo. skontat cemo koji mu je sad fazon user posted image

kao sto felix rece, moze biti i ako ne spava u toku dana. mi smo se tako zeznuli dva-tri puta pa nam bukvalno propade dan zbog toga. nit se hoc igrati, nit hoce spavati samo je nervozan.



ako dodje do "cry it out", probaj prvo da 1min. place pa ga smiri, pa dvije min. pa tako dalje. nece plakati danima. kladim se da nece doci do 10min. mozda je i to bolje za njegovo mentalno i fizicko zdravlje nego da dijete danima ili sedmicama ne spava kako treba.

samo nemjote kao ovi moji prijatelji da se dijete navikne da fino zaspi (nakon sto place) pa onda, iz cista mira, opet naviknu dijete na nosanje pri uspavljivanju pa opet odluce da treba da se uspavljuje samo pa tako ukrug.


niceg vise ne mogu da se sjetim...


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:37:17 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Opiranje od sna
24.4.2012 9:46:54   
Malenaoduvijek
moja dvojica kao da ih nije ista majka rodila.

stariji je uvijek pravio probleme sa zaspivanjem i dan danas je potezak.
sve sam probala i ljuljala i nosala i u kolica i u krevetac.ali kao najbolja opcija mi se pokazala flasica i krevetac.place on jednom je plakao i 15 min ali j na kraju toliko bio umoran da je zaspao a on se tacno bori da ne zaspe.

probaj ga staviti u krevetac i neka se valja u krevetu ok ne zaspe,pa neka i place tesko jeste ali vii koliko ce plakati mozda ne bude plakao predugo...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:33:29 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Opiranje od sna
24.4.2012 9:54:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: lepao

mi jos uvijek imamo isti problem...znaci bebi je 15 mjeseci i jos uvijek problemi pred spavanje...


Jel problem sa dnevnim ili noćnim spavanjem?


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 14:33:12 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *