|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
2.11.2011 12:11:28   
virgulina
moje dijete je nedonosce . Rodila se sa 2660 u 35 /4 , znaci prije ulaska u deveti mjesec
To je bilo , doduse, prije tri godine i sada je ona zdrava , velika djevojcica koja ima tri godinice i govori dva jezika user posted image
bilo je jako stresno brinuti o njoj ali se isplatilo user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
16.2.2012 16:03:39   
Dz3ni
Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... user posted image Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... user posted image

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
16.2.2012 16:10:48   
mila81
Ja sam rodila svoju Ajšu u 33/1 imala je tačno 3 kg, a bila duga 50 cm, evo je prešla svog bracu, i super napreduje i u ničem nije zaostajala, iako se rodila prije terminauser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
16.2.2012 16:18:12   
felix

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... user posted image Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... user posted image

hoce abd . bit ce to dobro, samo se cuvaj i ja sam svoje djete rodila kao nedonosce u 35 tjed.
sa 2240gr .
dugog 44 .


(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 15:13:52   
vjera
Pozdrav,sad nešto razmišljam ,da li to ima veze?Ja sam nedonošće(7mj.)a porodila sam se u 6mj.Doduše sa prvom bebom nije bilo problema ,porodila se na termin.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 18:11:02   
Dz3ni
Pa očito ima neke veze, mada ne mora da znači... Nadam se da griješim user posted image

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 18:14:37   
nanika
IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... user posted image Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... user posted image

Misli pozitivno i sve ce biti okuser posted image


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 19:34:07   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Mislim da genetika ima velike veze sa tim hoće li beba biti nedonošče. Ja sam rođena kao nedonošče sa kilažom od 2200 g i rekli su mi da imam velike šanse da i ja rodim ranije... user posted image Imam kontrakcije od 8. sedmice i dali su mi apaurin, zabranili kretanje...srećom nisam otvorena, nisam morala raditi serklažu, a grlić mi je samo "neznatno skraćen" kako kažu pa se nadam da će se sve dobro završiti... user posted image


Mislim da genetika nema veze sa tim
Moja mama nas troje rodila bez ikakvih problema sve u terminu a ni jedno nije bilo lakse od 3,500,radila zena citavo vrijeme.
A evo ja sam sasvim druga prica prije bi Igman pomjerila nego ostala trudna i kad nakon bezbroj puta uspijem onda su komplikacije od pocetka pa do kraja.
Dvoje djece rodila a ni sa jednim nisam okusila cari devetog mjeseca

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 19:42:58   
felix

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Pa očito ima neke veze, mada ne mora da znači... Nadam se da griješim user posted image

ma mislim da nema veze i ja sam rodjana na vrijeme sto se kaze, sa normalnom kilazom . Al et ja sam A rodila pre vremena jedva donijela do 8mog mjes od kontrakcija .
Ja se nadam abd . samo da mi tako nekad u buducnosti kad se,odlucim za drugo djete da mi nece biti kao sa prvim .
Kazu da su trudnoce razlicite ,da nisu iste kao ni djeca . Al opet sam cula-vidjela slucajeva da se zna desiti da im je i druga trudnoca, bila pa skoro ista kao prva teska .
Nadam se da necu opet biti te , lose srece ......

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 22:20:21   
vjera
Ne znam ni sama ,meni je prva trudnoca bila idealna,tako da nisam uopste mislila da se moze tako iskomlikovati.Doduse da je vezano sa genetikom ja bi onda imala i u prvoj problema,predpostavljam...user posted image

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 22:50:06   
balasgirl
Ne znam šta bih ti rekla da li ima veze sa genetikomuser posted image ? U mom slučaju nije imalo veze, ja sam nedonošće, rođena u 8 mjesecu sa 1.900 gr, a moj švrle se rodio na termin.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu vjera)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
17.2.2012 23:16:03   
Dz3ni
Kazu da su trudnoce razlicite ,da nisu iste kao ni djeca . Al opet sam cula-vidjela slucajeva da se zna desiti da im je i druga trudnoca, bila pa skoro ista kao prva teska .
Nadam se da necu opet biti te , lose srece ......


Tačno, ni svi prsti nisu isti user posted image
Kako i meni gore rekoše, misli pozitivno i sve će biti ok...puno sreće želim user posted image

Hvala svima na podršci, nadam se da ste u pravu i da nema veze sa genetikom, ali izuzeci su uvijek tu da potvrde pravilo...nažalost. Nikad se ne zna...valjda user posted image neće biti po tome na mamu, čitav život negdje brzam i žurim (a paradoksalno je da vrlo često kasnimuser posted image ).
Ne treba biti pesimista, bit će što je suđeno user posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
18.2.2012 13:28:25   
felix
Ne treba biti pesimista, bit će što je suđeno user posted image
baš tako, nemozes protiv bozije volje i sudbine .Sta sam sve prosla u trudnoci i sta svih kleti lijekova pila , samo je dragi Bog htjeo da sve bude o.k hb iak se rodio prije vremena .
Mene je vise bilo strah od silnih, lijekova od silnih terapija pa i bakterije koje sam imala izlovane u trudnoci da nece to uticati na djete nego sam porod prije vremena .
Al, hb dragome nemogu MU se na Zahvaljivati , sto se moje djete rodilo Zivo Zdravo Pravo kao i ostali njegovi vrsnjaci user posted image niucemu ne zasotaje sto vise bas je napredan bistra svasta zna pricati razigran je ......
Kao i sva djeca druga .......
Bit ce to, abd i kod tebe sve o.k samo se pridrzaji sta ti dokt. kaze cuvaj se i Vjeruj u Boga dragoga ......
Ja nijednu noc nisam zaspala al nijednu noc, da nisam pre nego sam utonila u san rekla Boze dragi, cuvaj mi ga da abd se rodi ziv zdrav .....
To mi je bilo neznam dal navika, dal strah ,il sta vec al Bog zna da nikad legla nisam a da GA nisam Zamolila da sve bude prodje uredu .....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
21.2.2012 22:20:14   
Dz3ni
Ma ja ispočetka ono kad su mi rekli da je moguć prijevremeni, uspaničila se, bila van sebe neko vrijeme. I onda skontam da će baš moja zabrinutost na kraju izazvati komplikacije ako išta... Sad sam sve opuštenija kako koja sedmica prođe, ne mogu uticati na to kako god okrenem osim tako što ću se pridržavati uputa i savjeta doktora (što i radim) pa kako Bog da...

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
23.5.2012 20:02:12   
Dz3ni
Rodila sam samo sedmicu prije vremena, tj. u 36. sedmici, ali beba je imala normalnu kilažu i sve je ok hvala Bogu. user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
23.5.2012 21:53:35   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Rodila sam samo sedmicu prije vremena, tj. u 36. sedmici, ali beba je imala normalnu kilažu i sve je ok hvala Bogu. user posted image


Dobro si dogurala mashAllah, a kako je bebica, koliko je teska/duga itd?


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
23.5.2012 22:01:33   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Rodila sam samo sedmicu prije vremena, tj. u 36. sedmici, ali beba je imala normalnu kilažu i sve je ok hvala Bogu. user posted image



pa, draga moja to i nije prije vremena to je tama na pragu 9,. a možda si i bila koji dan u 9.

koliko je beba bila teška

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 11:59:05   
Dz3ni
Bila teška tačno 3 kg i 50 cm duga (sad smo se već malo udebljali)user posted image . A vrlo vjerovatno to što kažeš, bilo je 36 + par dana, ne znam sad tačno...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:01:44   
veeseelaa
jel mi može neko objasniti šta je ustvari nedonošče? dijete koje se rodi prije 9 mjeseca ili ima to veze s kilažom?
mislim ako se rodi u 8 mjesecu i ima 3 kg jel to nedonošće?
mislim ima dosta beba koje se rode u 9 mjesecu a imaju po 2 -2,5 kg


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:06:41   
Dz3ni
Ma mislim da je to dijete koje se rodi prije vremena i sa nedovoljnom kilažom. Moja princeza nije okarakterisana kao nedonošče. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:07:43   
veeseelaa
tako sam i mislila.... u biti do kilaže je + radjanje prije termina
u terminu ne može biti nedonošče bez obzira na kilažu? shvatih li


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:07:43   
felix
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel mi može neko objasniti šta je ustvari nedonošče? dijete koje se rodi prije 9 mjeseca ili ima to veze s kilažom?
mislim ako se rodi u 8 mjesecu i ima 3 kg jel to nedonošće?
mislim ima dosta beba koje se rode u 9 mjesecu a imaju po 2 -2,5 kg


e jbga vesela user posted image
nedonočce je kad se rodi pre 9 tog mjeseca pa makar on sa 8am mjes. imao i 4 kile on je nedonošce .
Beba nedonošce je manje razvijena nego beba koja se rodi na vrijeme neka ona ima 2 kile (beba na vrijeme rodjena) al je zrela
Moj A. se rodio sa 8 mjeseci imao sam 2,240gr . dug 43 haman .... nisu mu pluca bila "dovoljno" razvijena pa sam ja taj dan kad sam ostala primala neke boce u guzu za razvijanje bebinu pluca.
Pa posle morao i inkubator , jer bebe prerano rodjenje nema dovoljno ni kisika da budu bez inkubatora kontaš sad .user posted image

< Poruku je uredio felix -- 24.5.2012 12:09:08 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:08:19   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:11:25   
Dz3ni
Jedna stara pedijatrica u penziji mi je rekla da su oni gledali da li je beba nedonošče po noktima, tj. ako su nokti malo prerasli jagodice na dan rođenja, beba je razvijena potpuno, ali ako nisu onda je nedonošče...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:16:12   
felix
dzeni prvi put to cujem znam sam da dokt racunaju po sedmicama i tezini kao i razvijenosti bebe , dice beba biti o.k sa 8 il 7 mjeseci rodjena nemoze kaki noktici user posted image ne vjerujem ja to.
Jer moj se rodio ko miš malan odma je ošo u inkubator nije odma ni proplakao dok mu nisu neki cijev u usta ugurali zrak da prodiše ma ni vidjela ga nisam ( mogli su mi slagat i da je zensko)user posted image uopšte ga nisam vidjela do sutra dan nekako se otkopeljala jedva ....
Nedo bog nikome et da dozivi da dobije pre vremeni porod ama bas nedo Bog dragi Nikome nikome da to osjeti na svojoj kozi nikom nikad.!

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *