|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 15:55:09   
Medić*
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: mama75

Dok sam bila djevojka "znala" sam da ce mi se djeca zvati Ajša i Ali. user posted image Eh, u prvoj trudnoći, i prije nego sam saznala pol djeteta, ja sam rekla da je to Ajša. I moja curica se zvala Ajša dok je bila u pupi, čak i kada sam je prvi put uzela u ruke zovnula sam je Ajša. Onda došli kući i ja se predomislim. Imala sam još 2 imena u rezervi: Ranija i Kanita. I dam joj ime Ranija. Za drugo dijete nisam ništa ni razmišljala, dogovor bio da mm daje ime 2. djetetu. I on dade Kanita user posted image Valjda mu se svidjelo par godina prije, i ime i značenje, tako da ga je stavio u prijedloge imena, a ja i starija kcerka glasale. A da, mladja je po sestrinoj želji umalo dobila ime Alina, ali saznamo da nije muslimansko ime.

zar alina nije muslimansko imeuser posted image cini mi se da su zene pisale na forumu da jeste. a ja bih prije rekla da kanita nijeuser posted image koje je znacenje imena kanita?


Za Alina neznam,

Kanita je arapsko ime - pokorna, pobozna.

Vesela bas lijepa imena imate u vidu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 15:56:25   
salmy
Uvijek sam zamisljala ako "budem" imala djecu....a iskreno nisam ni sanjala da ce se to desiti...ali eto desi seuser posted image

djecak bi se trebao zvati Benjamin
djevojcica                        Lajla

a mm je uvijek pricao ako,ako,ako ikada budemo dobili djete da se njemu svidja  Bajazit(a potajno je zelio curicu)ali sipak frajeru....mami se zelja ispunilauser posted image  

kad se rodi mamin i tatin momak....oboje smo se vrlo brzo usaglasili da to bude Afanuser posted image


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 16:02:02   
teacher75
ovdje navode alina kao muslimansko, arapsko ime:
http://www.searchtruth.com/baby_names/names.php?ntype=f&find=2&letter=A

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 16:45:48   
MAMA MA
Moj sin je u pocetku trudnoce bio Adi...onda sam se prebacila na Mak...niti jedno se nije sviđalo mm...onda sam mastala o Damiru...i bas mi se to ime dopadalo....ali onda sam naletila na znacenje imena Faruk i tako smo odlucili da ce biti Faruk...Faruk=onaj koji zna rastaviti istinu od neistine/laži....kad sam ga prvi put vidjela(poslije buđenja iz anestezije od CR ujutru) dobro se sjećam da sam rekla:Oooo Faruk mašala sto si tezak i poljubila sam ga....jedino je on na odjeljenju od svih beba imao ime.i sestre kad bi nas obilazile jer smo 5 dana bili u bolnici govorile bi"Sta radi Faruk danas,jel ruckio"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
7.8.2012 21:00:59   
InLove
Kad smo se tek uzeli ,pricali smo ako dobijemo curicu i decka da ce biti Erna i Ernad.. medjutim kad sam trudna bila nije nam padalo na pamet ni jedno od dogovorenih imena user posted image user posted image ... i bi to sto bi user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
9.8.2012 12:45:43   
balasgirl
bilo raznih opcija: Sami, Enes, Noah, Isak (za ovo smo najviše navijali), i na kraju dadosmo ono koje nikad ni "usnili" nismo user posted image (vidi u potpisu)...

za djevojčicu je odavno odlučeno (ako je budemo imali) da će biti Una, mada nam se uvuklo i još jedno ime kao opasan konkurent, a to je Ramona (o slatka, slatka mala Ramona..... ) user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
9.8.2012 15:18:11   
veeseelaa
Vesela bas lijepa imena imate u vidu.


pa eto ja volim takva imena, muslimanska
Adem mi je npr vrh, inače drugo ime mog rahmetli oca
al brat je već to ime dao svom sinu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
10.8.2012 10:14:38   
mama75
IZVORNA PORUKA: teacher75

ovdje navode alina kao muslimansko, arapsko ime:
http://www.searchtruth.com/baby_names/names.php?ntype=f&find=2&letter=A

Mi imamo dosta prijatelja Arapa i kada smo pitali za ime Alina, nekoliko njih je reklo da cak nisu ni culi za to ime. Dali nam opciju Lina, a to mi bas i nije nesto user posted image Ko zna, mozda 3. bude Alina user posted image Ili Ali user posted image
KANITA (ar) - poslušna, pokorna Bogu, koja klanja

< Poruku je uredio mama75 -- 10.8.2012 10:15:40 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
10.8.2012 12:49:01   
fatimica09
maštala sam o Mustafi, a alternativa je bila Iman user posted image

ko zna....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
10.8.2012 13:19:07   
damma

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od početka trudnoće sam bila ubjedjena da je curica, do poroda sam je zvala Dženeta
nakon poroda mislili smo dati ime Esma,Sabina il Selma....
mm je bio svima razglasio da se malena zove Esma user posted image baja odlučio sam user posted image
e pa neće moćiuser posted image , i onda nadodjosmo na ime Ajša

mm stalno govori da sam ja dala ime Ajši, a majke mi se usaglasili, to on samo da bi dao drugom djetetu ime
ako bude dječak bit će to neko zvučno muslimansko ime

možda Sulejman, Jusuf i sl

a ako bude curica nešto slično Ajši



Meni se isto svidja ovo ime, Abdulah isto. Bas volim ta stara muslimanska imena.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
14.8.2012 10:26:24   
ziki
Za Tarika se nismo ni dvomuli, to se znalo da će ako dobijemo dječaka bit Tarik. Sa dječakom br2 bilo je svašta u opticaju, nama ni jedno nije bilo toliko priraslo srcu kao Tarik. Kad sam se porodila i ugledala moje mlađe dijete, sam porođaj i oni naponi jaki, on onako glasan i mašala dug... sve mi to ličel na Hamzu. MM se složio al glavni nije dao. On je ima druga Hamzu sa kojim se lema oko igračaka u obdaništu i nije bilo šanse. Al dao je i prijedlog Teufik(valjda čuo kad smo čitali) i mi se oduševili i prihvatili.
Ako Bog da i dobijemo curicu tu imamo smišljeno ime Sumeja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
14.8.2012 19:44:57   
Mya_81 RR
Moja curica je trebala biti Marla.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
14.8.2012 20:43:12   
sheri

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: teacher75

ovdje navode alina kao muslimansko, arapsko ime:
http://www.searchtruth.com/baby_names/names.php?ntype=f&find=2&letter=A

Mi imamo dosta prijatelja Arapa i kada smo pitali za ime Alina, nekoliko njih je reklo da cak nisu ni culi za to ime. Dali nam opciju Lina, a to mi bas i nije nesto user posted image Ko zna, mozda 3. bude Alina user posted image Ili Ali user posted image
KANITA (ar) - poslušna, pokorna Bogu, koja klanja

meni doktor Arap rece da nikad nije cuo za ovo ime kao arapsko, jos me pita otkud mi takvo imeuser posted image , a ja cijeli zivot bila ubijedjena da je arapskouser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
14.8.2012 21:07:02   
R&T@
Za prvorodjenu se nismo dvoumili...iako sam ja "razglasila" da ce biti Ajša, a "pravo" ime smo skrivali...

Za drugorodjenu sam htjela Rejna, ali mm nije htio da mu se djevojcica zove kao neki golman...

Da sam rodila djecaka bio bi Tahir...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
14.8.2012 22:02:19   
mama75

IZVORNA PORUKA: sheri


IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: teacher75

ovdje navode alina kao muslimansko, arapsko ime:
http://www.searchtruth.com/baby_names/names.php?ntype=f&find=2&letter=A

Mi imamo dosta prijatelja Arapa i kada smo pitali za ime Alina, nekoliko njih je reklo da cak nisu ni culi za to ime. Dali nam opciju Lina, a to mi bas i nije nesto user posted image Ko zna, mozda 3. bude Alina user posted image Ili Ali user posted image
KANITA (ar) - poslušna, pokorna Bogu, koja klanja

meni doktor Arap rece da nikad nije cuo za ovo ime kao arapsko, jos me pita otkud mi takvo imeuser posted image , a ja cijeli zivot bila ubijedjena da je arapskouser posted image

Eh ne znam. Gdje god smo gledali pise da je arapsko. Jos se svi uglavnom oduseve znacenjem. A ja sam inace dala ime po jednoj buli koju sam upoznala jos dok sam bila mala i jako mi se dopala.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
14.8.2012 22:03:26   
mama75

IZVORNA PORUKA: tajra

Za prvorodjenu se nismo dvoumili...iako sam ja "razglasila" da ce biti Ajša, a "pravo" ime smo skrivali...

Za drugorodjenu sam htjela Rejna, ali mm nije htio da mu se djevojcica zove kao neki golman...

Da sam rodila djecaka bio bi Tahir...

user posted image Vala i jeste ljepse Riana. Nekad treba i muzeve poslusati user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
18.10.2012 15:34:24   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: koka i po

kad sam bila trudna sa mojim I.sve sam mu tepala da je moj Salko.
kad se rodio mm je kategoricno bio protiv tog imena.
a bas bi simpa bilo zvati ga Salkicauser posted image .
ovaj mali hajduk je trebao biti Dinko...aaaaaaaaaaali....kazu Dinko je ime za cukuuser posted image .
uglavnom prvom sam ja dala ime a drugom babo...mada sam ja bila protiv imena Sead..jer sve Seje koje znam vole flasuuser posted image ...valjda ovaj moj nece.

ja imam Dinku i pravo mu odgovara,mislim da ime nekako samo dođe djetetu

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *