|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sprej za hlađenje rane
31.10.2008 10:32:52   
futuremam
pozdrav svima, molim one koje imaju iskustvo ili znaju nešto o spreju za hlađenje rane poslije poroda, da li je dobar i treba li ga koristiti?
Ako treba,zbog čega i ako ne treba zbog čega????
unaprijed puno zahvalna!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 10:40:59   
Anoniman
ja koliko sam cula da i nije bas dobro.. on zateze ranu i onda te jos vise boli
ja sam koristila i bivacin prasak, i bivacin gel... ma uzas, bolilo me vise... najbolje ranu prati mlakom vodom, dobro posusiti i ako mozes svaki put kad lezis "vjetri je" user posted image , budi bez vesa, al se ono pokrijes dekom ili bilo cime... tako najbrze prolazi user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 31.10.2008 10:41:17 >

(odgovor članu futuremam)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 10:45:53   
mamina princeza
Ne mogu ti bas precizno odgovoriti ali mi se cini da sam cula da ti taj sprej nece bas puno pomoci al ne znam jer nisam ni probala. Za hladjenje rane i umirivanje bola dobar je rivanol - meni je patronazna savjetovala da ga ne koristim dok ne prodje bar 5 dana , cesto kazu da zenama dosta pomogne - meni iskreno ni to nije odgovaralo... poslije me previse zatezalo pa mi je bilo jos gore. Meni je najbolje odgovarala samo voda i stalno susenje rane ponekad sam koristila i caj od hrastove kore.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu futuremam)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 10:48:46   
tweety
Kao sto je Dina vec rekla i ja sam cula da ne valja sprej.Isto tako su mi savjetovali da kad se tusiram ne perem sapunom dole nego samo vodom,nema veze sto pjena sa tijela pada prema dole i da se cak prirodno susi,kao sto je i Dina napisala.Jest neugodno kad svrbi ali prolazi.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 10:54:06   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: Dina RR

ja koliko sam cula da i nije bas dobro.. on zateze ranu i onda te jos vise boli
ja sam koristila i bivacin prasak, i bivacin gel... ma uzas, bolilo me vise... najbolje ranu prati mlakom vodom, dobro posusiti i ako mozes svaki put kad lezis "vjetri je" user posted image , budi bez vesa, al se ono pokrijes dekom ili bilo cime... tako najbrze prolazi user posted image


hej dinci vidi mi u osto vrijeme sa skoro istiom iskustvom:)

I meni je stvarno puno pomoglo to zracenje al ja sam se stalno prala i zracila ...imala sam bas veliku ranu koja je za 7 dana izgledala "super" ono sto je mene bolilo bili su unutrasnji savovi kojim nisam bas nesto puno mogla

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 11:01:49   
mivica
Ja nisam nista koristila za ranu, a sprej je hladan sam po sebi i ne znam koliko je dobar za taj vid rane. Kao sti je Dina napisala, samo topla voda, lagano posusi mekanim peskirom te ako mozes malo vjetri svaki put nakon pranja. A meni je za sjedenje pomogao slauf za djecu (za kupanje) user posted image Napuhali su mi slauf pa bi ja na njemu nekako i sjedila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 11:11:56   
travnicanka
Slazem se s dinom u potpunosti.
Imam dva prirodna poroda iza sebe i upravo sam radila ovako kako dina savjetuje i nisam imala bas nikakvih problema.Medisinski sam radnik ali nicim ranu nisam mazala niti oblagala,tako samo povecavas rizik za razvoj infekcije....to brzo zacijeli samo od sebe.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 11:17:40   
Visnja RR
Mojoj prijateljici koja se prirodno porodila a puno je rezana je dr zabranila stavljanje bilo cega na ranu... Trebalo je samo da se redovno pere i da se posusuje s vremena na vrijeme fenom koji duva blago topli zrak...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 11:51:05   
sanja.sa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Mojoj prijateljici koja se prirodno porodila a puno je rezana je dr zabranila stavljanje bilo cega na ranu... Trebalo je samo da se redovno pere i da se posusuje s vremena na vrijeme fenom koji duva blago topli zrak...


ovako sam i ja radila, plus sam se svaki dan prala i cajem od hrastove kore.

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 13:12:47   
mamaomi
Draga moja,ja sam imala isti problem možda i gori,imala sam teške komplikacije što se tiče toga,i od strane doktora sam dobivala i sprej Bivacin i meleme razne ali mi ništa nije pomoglo i imala sam toliko bolova da sam vrištala. I tako mi je drugarica rekla da u apoteci kupim kantarionovo ulje,ja sam je poslušala i kupila i nisam mogla da vjerujem koliko mi je lako bilo,čak sam mogla i da hodam a do tada nisam se smjela pomaknuti koliko me je boljelo.POslije 5 dana korištenja kantarionovog ulja ja sam sjedila i dojila svoju bebu. Zato ako imaš iste probleme slobodno me poslušaj vidječeš kako će ti lakše biti.

(odgovor članu futuremam)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 13:15:50   
Emina*
Ja sam koristila rivanol i bivacin sprej... 
Da njega nisam imala, mislim da bih umrla od bolova....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 13:19:28   
mamyca
Ja sam samo stavljala rivanol na ulozak i redovno ispirala ranu sa obicnom kamilicom i to mi je jakooo pomoglo.Kao sto Dina rece nekad bih i ja skinula ulozak pa se onako hladila,doduse pod dekomuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 13:45:44   
Amrino
Prati samo vodom. Dobro posusiti (rana uvijek mora biti suha). I sto vise zraciti.
Nista drugo nije potrebno i moze samo pogorsati situaciju.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sprej za hlađenje rane
31.10.2008 21:55:24   
bina
Ja sam ranu redovno tusirala i koristila rivanol i bivacin sprej koji mi je stvarno puno pomogao, tako da nisam imala nikakvih problema, a taj sprej bivacin mi je preporučila prijateljica kojoj je takode pomogao.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sprej za hlađenje rane
7.11.2008 1:58:35   
Lorna
Iako nisam sjecena, znam da ovdje ne daju nista osim mlake/hladne vode za ranu. Postoje posebne "tute" da tako kazem, koju svaka porodilja dobije od bolnice kad krene kuci. Tute imaju plasticnu cijev koja na kraju ima kesu (sistem infuzije). eh onda vi kesu napunite hladnom vodom, okacite je negdje u wc-u, tutu stavite na solju i sjednete. Hladna voda se slijeva u tutu na kojoj je "gospoja" i hladi ranu. To je jednostavna, a savrsena ideja za prirodno hladjenje, i pomaze pri bolu. Pored toga, postoje posebne vlazne maramice za brisanje poslije obavljanja nuzde, koje takodje dobijete pri izlasku iz bolnice. 

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu bina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sprej za hlađenje rane
18.11.2008 9:32:52   
futuremam
hvala vam puno na ovim odgovorima, zaista ste divne...hvala puno i sretno...

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sprej za hlađenje rane
19.11.2008 19:21:03   
Dinka 79
Hi,
Ja sam se prirodno porodila tj. na vakum imala sam dosta konaca.Odmah po porodu sam koristila Bivacin sprej,i ta mi je hladnoča posebno godila jer me je skroz malo bolilo kad naprašim.Znači ja sam skoro svaki put kad odem u WC,prala samo mlakom vodom i dobro posušila ranu vatom,zatim bi naprašila tim sprejem.Nakon 3-4 dana sam nabavila ljiljanovo ulje i njime mazala tj.na vatu i topila ranu da ti konci omekšaju od spreja.Mislim da je dobro kombinovati i jedno i drugo.Kada vidiš da će da boli onda sprej ,a kada malo popusti onda malo ulja,vjerovatno moze i kantarionovo,mislim da u biti i nije toliko bitno koja vrsta ulja,bitno je da je ulje da bi omekšalo mjesta gdje su konci. nemora da znaći da je ovo najbolje,al ja sam tako radila.....
Pusa

(odgovor članu futuremam)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sprej za hlađenje rane
19.11.2008 19:49:10   
kristijan
mene je spasio s prvim a s drugim mm ga je jedva našao i preporodio me operi mlakom vodom pa osušiš i posprejaš neke su meni govorili nemoj radi ovog i onog ali meni je tako GODIO!!!!

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *