|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urnebesno kupanje...
8.11.2008 22:38:51   
Ines
Drage moje,moje dijete se plasi kupati ali to je bilo od danas do sutra,inace je uvijek volio vodu,ma tokom ljeta jedva smo ga vadili iz bazena toliko je plakao da ga ponovno vratimo u baze a tako je bilo i kod kupanja ili tusiran ja jednostavno je uzivao dok do prije 2sedmice tokom kupanja sam mu glavicu sapunala i kad sam pocela sapirati vristi i neda se sapirati po glavi od tog dana moj maleni kad vidi da tocim vodu u kadi bjezi iz kupatila i samo viri sta radim ,jednostavno se plasi,nekad ga silom uvucem u kadu mada se on uvija place ali sta da radim ja ga okupati moram....
Tako da stvarnoi ne znam sta da radim kad treba kupanje kod mene je jednostavno urnebesno kupanje ,plac i vriska,ne  znam od ceg tako odjednom taj strah da li to moze ostati kod njega svega se plasim,molim savjet mame???

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:01:00   
Visnja RR
negdje sam procitala da pomaze kad se u kadu ubacite zajedno sa bebom... ti i beba ili tvoj muz i beba... malkice se igrate sa nekim igracicama u vodi... pa se na taj nacin beba oslobodi tog nekog straha...najcesci razlog bjezanja od kupanja je sampon koji smeta okicama...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:04:43   
Ines
Pa ne znam ne bih rekla da je do sampona jer ga vec mjesecima trosimo i ne ujeda uopce,pokusavala sam i ja i muz da se sa njim kupa ali on vristi cak ni igrackice ga ne mogu da zainteresuju,stvarno nas zabrinulo jer je on bio takvo dijete koje se vode uopce nikako nije bojalo a sad totalno obratno...

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:09:35   
Visnja RR
Da li je temperatura u prostoriji dovoljno topla mozda je bebcu hladno...
Draga, ja ovo sad nagadjam ...nemam jos iskustva s tim ...moja beba 0d 7 m obozava kupanje.. ali znam par djevojcica koje su mjesecima vristale dok bi se kupale... 
Sigurno ces dobiti neke savjete iskusnijih mama...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:32:04   
mamaomi
I  ja sam imala isti slučaj,i moj sin voli da se kupa,ali kad sam mu sapunjala i sapirala glavicu počeo je da plače i da se izvija,a ja sam shvatila da je to zbog toga što mu voda zaustavlja dah,pa se plaši. Morala sam muke prave proći dok se nije navikao na to,pa je vjerovatno i kod tebe isti razlog.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:33:23   
Visnja RR
e sad se sjetih jedne poznanice koja je svojoj djevojcici davala da drzi peskiric preko lica dok joj sapere glavicuuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:40:00   
lejlašh
I kod mene je slična situacija, boji se sapiranja glavice, odmah zaustavlja dah i plače. A sve do toga se super kupa i igra, ciči od dragosti, samo ne diraj glavu. Ni ja ne znam šta da radim s njom, a taj Višnjin savjet nije loš, možda kada bude malo veća

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Urnebesno kupanje...
8.11.2008 23:55:05   
camm
i moja je isto jedno vrijeme plakala
nije htijela da se kupa

pa sam joj sve njene igracke ubacila bebe i te djidje
i tako smo prosli tu moru i od tada je sve ok.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 1:43:05   
stella
Ima u Turbo limacu kupiti kacket za kupanje,tako ces izbjeci da voda zaustavi dah a i sampon na licu.Ili probaj da ga neko drzi a neko sapira ,tako da se nagne dovoljno da mu voda ne ide na usta i nos.
Mi smo tako Hanu dok smo koristili mustelu za tjemenjacu da joj nebi isla u lice.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 17:07:52   
Romali
Stella, kakav je taj kačket za kupanje? Nisam se s tim susrela još.
MM i ja zajedno kupamo Omara, nema šanse da ga može jedno okupati. Krupan je , visok i još ne voli kad mu voda dotakne glavu. Vrišti da cijeli stan odjekuje, pekso mali maminuser posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 18:19:31   
Ines
E bas je takav problem i kod moga sina kao i kod mameomi,samo sto sad nema sanse da ga unesem u kadu od uvijanja,pa tako mucim muke,neznam samo kako ga ponovo prisvojiti da dobije zelju da udje u kadu ,bas cu da pogledam za taj kacketic,sigurno nije lose ga isprobati...

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 22:08:45   
Blue rose RR
Mi smo u jednom trenutku imali fazu plašenja od kupanja i uopšte kvašenja glavice-najvjerovatnije joj je vodica došla do nosa, i stvorila strah.
Eh to smo riješili tako što smo prvih 15 minuta provodili vrijeme u igri sa igračkama u tuš-kabini, a nakon toga bih zakačila neku igračku iznad nje, tako kada joj sapirem glavicu ona je u položaju koji ne dopušta da voda ide preko lica, već se sljeva niz leđa.

Tako da i dan danas imamo taj sistem, doduše sada tražimo Cicka-mačka koji se sakrio gore negdje.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 22:20:37   
stella
Romali to ti je kacket slican onom za tenis sa otvorenim "nebom" stiti oci i ujedno da voda ne ide na disne org.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 22:22:17   
Romali
IZVORNA PORUKA: stella

Romali to ti je kacket slican onom za tenis sa otvorenim "nebom" stiti oci i ujedno da voda ne ide na disne org.


Ahaaaaa, sad kontam. Hvala ti, baš ću ga potražiti u TL.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 22:24:41   
stella
Ima u TL kupiti i navlaku za tus,u liku delfina,smanjuje pritisak vode a i trebalo bi biti interesantno djetetu.

Mi opet imamo problem kako je izvaditi iz vode.Kad joj unesem plasticnu kadu u dnevni boravak,vode bude svugdje vise nego u kadi user posted image
A iz prave kade pogotovo nece da izadje.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Urnebesno kupanje...
9.11.2008 22:37:33   
ziki
IZVORNA PORUKA: stella


Mi opet imamo problem kako je izvaditi iz vode.Kad joj unesem plasticnu kadu u dnevni boravak,vode bude svugdje vise nego u kadi user posted image  

 i mi sad imamo taj problemuser posted image  ja ga drzim i drzim jednu ruku a muz drugu, slobodnom rukom ga trljauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Urnebesno kupanje...
11.11.2008 9:17:59   
Ines
Da li vasa djeca koja se boje kupanja u kadi ,boje se i kupanja u bazenu ili na moru???

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *