|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mama-Beba
11.11.2008 12:29:21   
M kao Mama
Budući da je naziv teme trebo biti DA li vaša beba voli hranu koju ste vi voljele u trudnoći" malo predug odlučila sam se za ovu varijanutu Mama- Beba, nadam se da nije problem,

Neki dan mi svekrva kaže, Alma, sjećaš li se ti koliko si u trudnoći voljela mandarine, sjećam, i stvarno kada im je bila sezona, jela sam i po dvije kg dnevno, onako usput, radim, gulim ih i jedem, i sve mi bile slatke, sada ih ne mogu smisliti, a ni Lajla. Jedino joj je ostalo da voli zelje jer sam i zeleje jela ko luda u svim varijantama, a ta se ljubav i nakon trudnoće nastavila.

Da li Vaše bebe vole neku određenu hranu koju se i vi voljele dok ste bile "debele" (nadam se da se ne ljutite za ovo debele, ja to od milja)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:31:16   
Gigana
e dobra ti ova tema!

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:33:06   
Gigana
ja nisam mogla ribu, pa sam skontala da ni Vedad nikako neće ribu, pljuje je.  Ne znam da li to ima veze sa trudnoćom, ali eto, to sam primjetila kod njega.

Isto tako, voljela sam u trudnoći mliječne proizvode (baš sam ih puno jela), a i on danas uziva u njima.

Ako se sjetim još čega, javim.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:38:30   
ziki
Moja je beba još mala i samo doji ali mama priča da je kada je bila u drugom stanju sa srednjom sestrom obožavala voće, stigla bi kući sa posla i odmah za telefon dok baba nije krenuo kući da mu poruči šta je vidjela a nije mogla da donese. Sestra bi na voću živjela.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:40:39   
M kao Mama
Ma i ja donekle vjeruje u to, ja voće isto ne volim, jedino baš banane mogu uvijek jesti (majmun ha, ha, ha,), ostalo izgleda samo u trudnoći, haha, ha i ova moja je ista takva ne voli voće, dok je manja bila gurala sam joj kašice koje sam prabvila, sada je već ne mogu prevariti, ako hoće nekada pojede bananu onako da je grize i to je to, a zato je na babu ista, mogla bi grahjesti svaki dan, tako da vjerujem

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:42:20   
M kao Mama
Da me pogrešno ne shvatite, moja Lajla i danas kada je pitaate ko ju je rodio kaže baba, jer on joj je dok je bila mala kada je mogao uticati na nju to utuvio u glavu da ju je on rodi, tako da ovaj grah se povezuje sa tom činjenicom,

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:42:50   
Anoniman
mama alma, ti samo neke teme o hrani postavljašuser posted image ! Da li vam je ah na nešto...šta ste jeli kao mali, pa u trudnoći!user posted image malo da se našalimo.:) Moja beba doji, ali meni se sve jelo, pa se nadam da će i mala...

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:43:42   
M kao Mama
Šta ćeš moja Šejla, što je babi milo, to joj se i snilo user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 12:55:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shee

Moja beba doji, ali meni se sve jelo, pa se nadam da će i mala...


isto ovako....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 13:03:34   
bebacha
ja sam u trudnoci pila sok od jabuke nenormalno i Ajla sad taj sok voli najvise.cokolade sam znala pojes po dvije odjednom,isto je i sad sa Ajlom.kad vidi svoju kinder cokoladu ona poludi i mogla je pojest punooo kad bi joj dalauser posted image user posted image user posted image user posted image mandarine sam jela po 2-3 kg dnevno i neki dan dala Ajla prvi put ona se sva strese koliko joj je kiselo a idalje trazi,znaci da joj se svidaju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 13:07:28   
batterfly
A ne znam sta bih vam rekla...
SA prvim djetetom nisam nesto puno jela(zimska trudnica,pa i nije bilo izbora),ali ni apetit mi nije bio za pohvaliti valjda zbog silnih lijekova koje sam pila..Tako da danas ni moje djete ne jede skoro nista....

A sa drugim sam jela i previse(ljetna trudnica)...Jedne prilike mi je prijateljica rekla da cu puknuti ako nastavim toliko jesti..samo pred njom sam pojela pola lubenice ,jaffu i cokoladu...A kombinacije hrane su mi bile ....FUJJ...danas ne mogu da vjerujem sta sam sve kombinovala i jela...Tako da i moje djete danas jede sve i svasta......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 13:08:42   
ElmaB
Tea je karakterom ista ja. I zaista i sto se tice hrane, voli vecinu kao i ja. Luda je za piletinom i gljivama. Mogla bi ih jesti svaki dan. Ne voli puru, i ja je ne volim, i nije bas neki ljubitelj kajmaka!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 14:25:15   
stella
Ovo nase dijete kao da se ni u putu nismo sreli sto se tice hraneuser posted image user posted image
Skoro da samo doji,ko zna mozda kasnije mognemo odgovoriti na pitanjeuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 14:38:04   
emma.L
Imamo skroz malu bebu, ali s obzirom da je mama veeeeliiiiikii gurman, a i tata, mislim da ako imalo veze ima, odmah ce traziti chilli ili nesto takvo user posted image . Ubijala sam se svim i svacim, indijskim zacinima, povrcem i mesom i vocem i slatkisima, tako da .... daj Boze! Njoj cak ni D3 kapi nisu strasno gadne user posted image , samo nek je kasikom!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mama-Beba
11.11.2008 16:42:26   
Romali
Ja sam po pitanju voća pravo majmunče, ludo volim banane. Primjećujem da ih i moje mladunče voliuser posted image user posted image .
U trudnoći sam redovno jela jabuke i one su Omaru drage.

Pošto nisam imala drugih prohtjeva tokom trudnoće, a ni on još nije probao svu hranu, ne znam kako će kasnije biti. Uglavnom, dosad se podudaramo, duša mojauser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mama-Beba
12.11.2008 7:24:49   
travnicanka
Cokoladu i cokolane keksice sam jela kao luda dok sam sa Adijem bila trudna....i eto Adi strasno voli cokoladu i keksice...stalno nam je rat,po citav dan trazi "keka"i "kade"...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mama-Beba
13.11.2008 22:52:57   
Hanady RR
ja sam sve jela i ništa mi nije smetalo..tako i Hanadi jede sve što joj ponudimo.
znam da sam jela puno majoneze, čak i krijući da me muž i mama ne vide a ona srce mamino sam mazne iz friždera majonezu i iz tube je jede.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mama-Beba
14.11.2008 14:35:01   
dupinka
ja sam se davila u nektarinama
(ćelavim breskvama kako ih ja od milja zovem)
leo nije imao ništa protiv njih ljetos,
a ja i inače volim voće tak da ih se nisam zasitila
dok sam bila 'debela' user posted image


_____________________________

LEO -little monster-
o2.11.2oo7

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mama-Beba
19.11.2008 2:14:21   
merimaa
ja sam isto voljela mandarine i moj sin ih jede ustvari jede sve jos nista nije odbio voli sve da jede i po cijele dane jede opet je mala mrsavicauser posted image ne moze da se udeblja kad po cijele dane trckara user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mama-Beba
22.11.2008 22:36:49   
dana3
jos ne znam sta moj jednomjesecni sin voli ali znam da definitivno nece cuclu.nisam ni ja nikad je ni stavila u ustauser posted image user posted image e sad dlöje vidjecemouser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *