|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plaše li se vaše bebe doktora?
18.11.2008 21:49:34   
mivica
Ne znam da li je ranije vec bila slicna tema, ali ako jeste sorry unaprijed, zakljucajte je. Naime, već četvrti put idemo na vakcinu, ali moj mali decko samo sto ga spustim na onaj sto da ga raspremim (u ambulanti), on pocne plakati i nikako se ne smiri dok ga ja ne uzmem, a da ne kazem kakav je kad primi vakcinu, pa jedva ga uspijem smiriti. Samo sto mu doktorica ili sestra priđu, opet sve ispočetka user posted image A malo mi je i glup zaključak doktorice u njegovom kartonu "dijete plače poslije vakcine" user posted image Pa zar ima beba pitam se koje ne plaču??? One su mene tako sa čudzenjem danas gledalo, kao u smislu pa šta mu je, zašto toliko plače nakon vakcine??? Taj njegov plač je trajao cca 5 min.

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
18.11.2008 22:05:34   
almai
Moj djecak doista rijetko kad da bi zaplakao kad bi vidi doktora.
Poslije vakcine bi pustio koju suzu,mada ovu zadnju sto je primio bio je toliko zaposlen oko jedne igracke da nije ni primjetio da je vakcinu primio sto me je veoma pozitivno  i zabrinuto iznenadilo,kontajuci dali dijete uopste osijeti boluser posted image ?
Poslije sam se uvijerila kad ga je stariji djecak ujeo za ruku da i tekako osjeti....


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
18.11.2008 22:26:12   
tweety
Moj sin od skoro 3 i pol godine mrzi doktore.Cim se priblizimo pedijatriji on zna gdje ide i pocne plakati.A da ne pricam kad vidi nekog u bijelog uniformi user posted image  Tako da izbjegajemo pedijatriju jer imamo kucnog doktora koji je isao i za pedijatra ali je ostao pri opstoj medicini.Njega se jedino ne boji ali je tezak kad mu se treba pregledati grlo i to,mada je to samo ako je bas pod temperaturom i kad je nervozan.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
18.11.2008 23:22:19   
lejlašh
Kada je bila manja nisam imala nikakvih problema s doktorima, smješila se, nije se bojala, valjda je navikla i mamu viđati u bijelom, pa je nije bilo strah. A sada je katastrofa, plače čim je spustim da je skinem, možda i zato jer obično poranimo,pa je moram rano buditi, a to remeti njen bioritam (maja pajalica). Možda i zbog toga što mi više ne dolazi na posao da papa, pa se odvikla ljudi u uniformi. Stvarno mi nije jasno šta joj bude, ali mi se ne mili nikako da je vodim na vakcinu, uhhhh 

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
19.11.2008 8:03:45   
emma.L
Drage mame,

nasoj bebi je tek mjesec dana, ali u ovo par puta sto smo bili u ambulanti do sada, srce me je boljelo za tudjom djecom. Kad sam cula da malena na pregledu sama kroz plac govori 'gotovo, gotovo' doslo mi je da placem. Ako itko ima kakav savjet da se taj strah izbjegne, molim neka ga posta. user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
19.11.2008 11:41:45   
mivica
Ma ne znam, cudno mi je da tako mali vec znaju sta ih ceka :( Ja njega cim sa unjela u ambulantu, i stavila na onaj njihov sto, on je poceo plakati, a tek kad je prisla teta u bijelom, jao vriska user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
19.11.2008 13:22:29   
Amrino
mivice- jesi svaki put isla kod iste doktorice?
Ja mislim da pravi pedijatar (tj. onaj koji voli svoj posao i koji zna sta radi) treba da zna kako da smiri bebu.
Meni kod nekih doktora place kod nekih ne- i primjetila sam da dosta toga zavisi od nacina na koji dok. pristupa djetetu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
19.11.2008 13:50:34   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mivica
"dijete plače poslije vakcine" user posted image Pa zar ima beba pitam se koje ne plaču??? One su mene tako sa čudzenjem danas gledalo, kao u smislu pa šta mu je, zašto toliko plače nakon vakcine??? Taj njegov plač je trajao cca 5 min.


Naravno da plače, bilo bi čudno da ne plače. PUsti doktoricu i njene nebulozne zaključke.

Hana je u dobi od dvije i pol godine dobila stomačni virus, prolje i povraćanje. I odveli je do ljekara, tek da vidi da nije dehidrirala, te su joj vadili krv.
I sestra joj tri puta fula venu, Hana plače " nemoj me teto bocati više " a ona koza kaže: Nemoj plakati, nisi beba.

Ja poludila...rekla sam joj: Ona je evidentno beba, ali ne znam šta ste Vi u ovoj priči?! Još jednom fulite, i nećete je više bosti.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
19.11.2008 19:40:45   
Inayat
malo mi je i glup zaključak doktorice u njegovom kartonu "dijete plače poslije vakcine"


Pa zar se ovako nesto uopste i pise u karton. Mislim stvarno je user posted image
Ja da sam na tvom mjestu ja bih mjenjala pedijatra.
Moja djevojcica je previse mala sada da znam da li se plasi doktora jos, ali svakako bih joj nasla nekoga s kim bi bila vise smirenija.


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
20.11.2008 10:00:44   
mamyca
Moj se ne boji doktora makar sadauser posted image ,normalno da zaplace kad primi vakcinu al jako brzo se smiri jer uvijek mu ponesem njegocu igracku,i on cim je ugleda prestane plakati.Al primjetila sam svaki put kad ga vodim na vakcinu,jako me drzi,dijete osjeti i zna vise nego sto mi mislimo.A to za plac,pa mora dijete plakati makar malo kad primi vakcinu,ja koliko znam ne valja kad ne place,to mi je bas doktorica rekla.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
20.11.2008 10:07:21   
nesanica
Do sad hB nismo imali problema.Doktro je stvarno super, prvo se rasprica, zaigra sa malenim i kroz igicu ga taklo i pregleda.
Jedino kad se vakcina prima onda na sam ubod inekcije pocne plakati, ali brzo se smiri.....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
20.11.2008 17:58:45   
MELLI
Moja mrvica se ničeg ne plaši.Do sada nam je uspijevalo da je fino pripremimo na sve što bi se moglo odigrati u ordinaciji,na tetu koja nosi bijeli mantil,na hladan stetoskop,na štapić kojim će joj teta pregledati grlo...Nije se plašila do sada,ali zato ih se ja bojim ko zmija.Imala sam nekoliko problema sa pogrešnim dijagnozama pa se užasavam i same pomisli na njih.Ali opet kad zagusti prisiljena sam "družiti" se sa njima.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
21.11.2008 16:55:10   
Romali
Mi smo danas bili kod ljekara zbog visoke temperature. Doktorica je  bila jako ljubazna i nježna i nje bilo nikakvog straha i plača.

Kad idemo na vakcinu, sve je super na pregledu,a kad nas čiko bocne, malo plačemo. To je meni najnormalnija reakcija! Pa i ja bih brate plakala da me neko ubode 3 puta odjednom. Mivice, nije mi jasan taj vaš dr.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
22.11.2008 0:14:06   
Nadi
Moja Kiki uvijek plače i nema tog doktora koji bi je smirio. Čim prestane pregled i ona prestane plakati.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
24.11.2008 21:54:27   
mivica
IZVORNA PORUKA: Nadi

Moja Kiki uvijek plače i nema tog doktora koji bi je smirio. Čim prestane pregled i ona prestane plakati.

E bas je takva situacija, ma necu vise da se sekiram. One bi ocito voljele da sva djeca budu kao po knjigama, pa da je valjda i njima lakse da obavljaju svoj posao.


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Plaše li se vaše bebe doktora?
24.11.2008 22:09:49   
Blue rose RR
Da mi je znati u kojoj knjizi piše da dijete ne plače na stvar/osobu/događaj koja joj izaziva bol ili nelagodu?!
Normalno je da dijete plače, normalno je i da vrišti (ovisno o stepenu osjetljivosti djeteta, i količini straha koji je doživjeo-la), ali isto tako meni predstavlja normalu i da pedijatar, u tom slučaju, prije nego pristupi djetetu, pronađe način, odvrati pažnju od prvobitne nakane (pregleda ili čega već).
Kako sam nekoliko puta morala ići kod svog dr. uvijek sam vodila MA sa sobom, i kroz šalu, pri ulasku obraćala se indirektno doktoru, kroz razgovor sa MA, da želim da se moje dijete oslobodi "bijelog mantila", u slučaju da (ne dao Bog ) bude trebalo nekada da je vodim pedijatru.
Helem nejse kikica se ne boji doktora, ali prvenstveno vjerujem , i razloga što nije imala pretjeranih susreta sa istima, i da se radilo o njenom zdravlju.
Ah da i ja bih tražila da pedijatar objasni zašto je upisao u dječiji karton nebulozu iz tvog prvog posta. user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *