|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Absorbiranje kroz mlijeko
22.11.2008 14:40:52   
tweety
Nisam nasla slicnu temu pa molim moderatore da je premjeste u slucaju da postoji.
Drage moje zanima me zna li neko koliko otprilike treba vremena da se ono sto ja pojedem absorbira kroz mlijeko koje beba doji?Nadam se da sam dobro napisala i da razumijete sta pitam user posted image  

Ovo pitam radi hrane koju jedem i grceva kod bebe.Hvala bogu jos uvijek nisam primjetila da postoje,ali isto tako ne jedem puno raznovrsne hrane iz straha od grceva user posted image  

Unaprijed hvala na odgovorima!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
22.11.2008 18:55:03   
tweety
Niko ne zna? user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
22.11.2008 19:01:33   
lamka
pozdrav tweety i čestitke za malu proncezu
ovako ja kad sam dojila svoju curicu i ako sam slučajno jela gljive tj. šampinjone uvijek je sutradan imala grcice. Naravno dok nisam skontsala da je od toga. eh to je sad primjer kod mene bio. ni na sta ostalo sto sam ja jela nije imala nikakvih problema. znaci konkretan odgovor na tvoje pitanju barem u mom slučaju je bio nakon 24 sata.


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
22.11.2008 19:27:36   
MELLI
Nisam sigurna za hranu,ali sa prvom bebom morala sam popiti uterotonik zbog obilnog krvarenja.Tražila sam savjet pedijatra,jer se on ne smije davati doiljama.Rekla mi je da bebu podojim, popijem lijek i da je u naredna tri sata ne dojim.E sad je ovdje riječ o lijekovima a što se hrane tiče mislim da je slična situacija. NAGAĐAM .Ako ti beba nema grčeve blago tebi,probaj ujutro eksperimentisati sa prehranom,možda joj uopće neće smetati.sretnouser posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
22.11.2008 21:11:58   
Amrino
Ma sto se tice grceva- reakcija na hranu bi se trebala javiti u neka 24 sata...ako reakcije uopste bude.
Probaj npr. pojesti nesto od "zabranjenih" stvari pa vidi...Ja sam tokom prva tri mjeseca jela skoro sve i primjetila sam da mu je jedino zasmetao kupus- svjez.
Jedi raznovrsno ali s mjerom. Najcesce se javljaju grcevi od mlijeka i mlijecnih proizvoda pa pripazi i s njima.user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
23.11.2008 0:03:10   
stella
Nebih ti znala reci,ali znam da sta meni smeta,smeta i Hani.Tako da sam bas izbjegavala slatko mlijeko,gljive,pasulj,kiseli kupus.
Jer sam bas primijetila da ima iste smetnje kao i ja.A posto jos uvijek dojim,oko godine,sam ipak ponesto pojela,al gledam da to bude navece.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
7.12.2008 13:18:23   
dana3
mozda sam otovrila oko 1000 stranica da nadjem sta je to sto bebama smeta kad mama jede da se izbjegnu grcevi i znate sta sam nasla -----  nistaaaa.nabraja se mlijeko i mlijecni proizvodi a kako cu ja onda da dobijem kalcijum?pijem mlijeko i jedem sireve i nije od toga,nije od neke posebne hrane,znaci zakljucak je taj da svaka zena mora da se testira zajedno sa bebom.eto neko moze da pije sok odnaradze ili da ih jede a ja ne mogu jer meni smetaju,ne mogu ni jabuke jer dobijem kiselinu a u patronazi kazu da moram da  jedem raznovrsnouser posted image  

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
9.12.2008 15:04:21   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dana3

mozda sam otovrila oko 1000 stranica da nadjem sta je to sto bebama smeta kad mama jede da se izbjegnu grcevi i znate sta sam nasla -----  nistaaaa.nabraja se mlijeko i mlijecni proizvodi a kako cu ja onda da dobijem kalcijum?pijem mlijeko i jedem sireve i nije od toga,nije od neke posebne hrane,znaci zakljucak je taj da svaka zena mora da se testira zajedno sa bebom.eto neko moze da pije sok odnaradze ili da ih jede a ja ne mogu jer meni smetaju,ne mogu ni jabuke jer dobijem kiselinu a u patronazi kazu da moram da  jedem raznovrsnouser posted image  


Ne razumijem? Jel beba ima grceve ili ne? Ako ima- kako znas da nije od mlijeka i ml. proizvoda?- kalcijum se moze dobiti i na mnogo dr. nacina.
Treba jesti raznovrsno- a na ishranu treba dobro paziti prva tri mjeseca dojenja...poslije ne- osim ako nisu u pitanju bebe sa Atropijskim D.- posto kod takvih slucajeva majka treba paziti na ishranu cijelo vrijeme dok beba doji.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Absorbiranje kroz mlijeko
19.12.2008 14:54:45   
sarayka
Mojoj bebi je smetalo jedino Coca-Cola (Ups!) koju sam popila.
To je bio specifičan slučaj jer je meni mlijeko nadošlo kasnije jer sam porodjena na carski rez, a ženi se pila Cola...user posted image pa kad je mlijeko krenulo haos.
Jedino tad je imala grčeve, to je bio prvi dan dojenja.
Znam žene koje izbjegavaju i suhomesnate proizvode i grah npr, jer sve sto tebe nadima i od čega ti se podriguje to i bebi može da smeta....
Valjda sam shvaćena...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *