|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 9:52:13   
proud mom
drage mame... ne znam da li sam bezveze zapaničarila, ali kod malenog sam primjetila strašne podočnjake u posljednje vrijeme.... naime, nisu to oni tamni kolutovi nego oni napuhnuti podočnjaci...

šta vi mislite? da li je to normalno ili je neki "znak"user posted image

iskrena da budem, ja sam se poprilično zabrinula... čak razmišljam o odlasku ljekaru po tom pitanju... nekako mi nelogično da beba od sedam mjeseci ima takve podočnjake...

< Poruku je uredio proud mom -- 15.12.2008 9:53:12 >


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 9:59:16   
ebru
Draga proud mom,nadam se da nije nista strasno,nemogu ti pomoc jer nisam imala iskustva sa tim,ali uvijek imas broj svog pedijatra ili bolnice neke pa nazovi i pitaj strucna lica...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 10:01:39   
Anoniman
Nisam imala iskustva s tim ali odvedi ebu kod pedijatra ili pogledaj na internetu,ali ja da sam na tvom mjestu odvela bih bebu pedijatru. 

(odgovor članu ebru)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 10:11:56   
Amrino
Znam da cu biti pogresno protumacena i da cu izazvati negodovanje od strane mnogih ali ja jednostavno moram nesto da napisem.
Svaka promjena na bebinom tijelu je neki pokazatelj. Svi znamo da i odrasli dobiju podocnjake od tzv. "nezdravog zivota" od nezdrave hrane koju unose u svoj organizam..
Ne bih htjela da ovo zvuci kao pametovanje jer je samo dobronamjeran savjet- pripazi molim te sta mu dajes da jede. Na drugim temama si pisala kako si mu dala varivo od kiselog kupusa i suhog mesa koje je zacinjeno i posoljeno i svjez kivi i jos si rekla da mu nije bilo nista.
E pa meni su podocnjaci kod malog djeteta ipak pokazatelj da s takvom hranom ipak treba pricekati jos malo. Ti bi trebala biti jos vise opreznija s obzirom da si kao beba imala neke alergije na hranu- koliko se sjecam.
Nije bitno koliko dijete pojede- nego sta pojede.
Ukoliko mislis da ja ovo pisem iz neke zlobe, ne mogu te razuvjeriti. Otidji pedijatru pa ga pitaj za podocnjae ali mu obavezno reci sta je beba jela.
Ovo pisem iz najbolje namjere ma kako to nekom izgledalo.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 10:20:49   
proud mom
ma draga amrino.... o kakvoj crnoj zlobi pričaš??? pa ja sam svjesna svega toga što si ti upravo napisala... zato sam i zabrinuta....

a što se tiče te hrane koju mu dajem.... ne znam, ali mislim da nema veze s hranom jer su mu se podočnjaci pojavili mnogo prije nego sam mu dala uoće nešto "neprimjereno" njegovoj ishrani... sve nešto kontam (bar se nadam da je od toga), da je do ovog blesavog zraka preko noći jer se vazduh preko noći jako isuši i poprilično smo svi bljak ujutro...

ne znam... moraću ga odvesti doktoru... nema mi druge... bolje spriječiti nego liječiti...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 10:31:16   
Amrino
Podocnjaci kod bebe se mogu javiti i usljed nedostatka zeljeza...ali koliko znam misli se na one tamne. Moguce da je to- probaj mu skuhati prosa jer je ono puno zeljeza ili nesto drugo...
U svakom slucaju...preporucila bih ti da progooglas i na kraju odes pedijatru. Za svaki slucaj.
Ljubi malca user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 11:05:02   
proud mom
joooooj hoću.... i to danas odmah čim se vratim sa posla... nadam se samo da nije ništa sa bubrezima.... uuuu, sad sam se baš utrtila... pogotovo kada vidim da niko od vas nije imao iskustva s ovim... 

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 11:25:34   
mišur
Maleni od moje prijateljice je imao jako izražene podočnjake, tačnije prave crne kolutove oko očiju.
I to u periodu kada je radila krvnu sliku i pokazalo se da ima manjak željeza.
Isto tako, u tom periodu su mu rasli prvi zubići, pa po cijelu noć nije spavao, kao ni preko dana, pa se pretpostavilo da i to ima veze.
Mislim da je najbolje u svakom slučaju da odeš kod pedijatra...
Sretno, i javi nam kako je prošlo!!!

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 11:45:34   
travnicanka
Draga moja nemoj se toliko stresti i panicariti......
Pokusaj pozitivno razmisljati.Rezoniraj logicki.Beba jede,zivahna je,normalno piski,dobro spava nisi uocila nikakve drasticne promjene koje bi ukazivale da s tvojim djetetom nesto nije u redu osim podocnjaka.
Mozda tvoja beba ima samo takvu fizionomiju lica,a bebe se mijenjaju,rastu razvijaju...
Naravno ti kontaktiraj svog doktora prvenstveno radi bebinog zdravlja a i rade sebe...
puno te pozdravljam....

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 12:28:19   
žana o8
da li takvi podočnjaci budu samo ujutro ili.....? Možda je navečer jeo nešto malo slanije?! 

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 12:59:56   
camm
ja sam cula da su podocnjaci povezani sa bubrezima
i ako se malo tecnosti unosi u organizam...
eh sada nisam doktor pa da sve znam o tome..
najbolje ti je da odes kod pedijatra oni to znaju najbolje.user posted image
i mi smo isli uradili smo sve nalaze
mala je imala malu  upalu i slabo zeljezo.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Beba ima podočnjake :(
15.12.2008 13:27:52   
Visnja RR
a ja sam opet cula da se napuhani podocnajci dese kad beba puno pije vode ili caja a pri tom puno spava...
naravno sve je ovo  rekla-kazala... draga proud mom idi ti do DR pa da mozes mirno spavati...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Beba ima podočnjake :(
16.12.2008 23:42:58   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Amrino RR
Ne bih htjela da ovo zvuci kao pametovanje jer je samo dobronamjeran savjet- pripazi molim te sta mu dajes da jede. Na drugim temama si pisala kako si mu dala varivo od kiselog kupusa i suhog mesa koje je zacinjeno i posoljeno i svjez kivi i jos si rekla da mu nije bilo nista.


nisi trebala mu mozda ovo davati i mislim da je amrino u pravu
posto iam veze sa dermatologijom pa smo ucili to
tz napuhani podocnjaci mogu da budu pokazatelj da se u tijelu zadrzava voda...sto nekad moze biti rezultat da bubrezi ne rade kako bi trebali
a sol nije najbolja za bebine bubrege
ja sam bila pocela solit bebi i onda mi je nesto trebalo iz stare literature gdje sam naletila na poglavlje bubrezi
...sol je jako stetna
najbolje bi bilo da je izbacis


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Beba ima podočnjake :(
17.12.2008 5:38:39   
ebru
proud mom jestel isli pedijatru?

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Beba ima podočnjake :(
17.12.2008 11:21:50   
proud mom
nismo, ali jesmo zvali odmah isti dan u DZ i doktorka me prvo pitala na koga beba liči  user posted image user posted image user posted image   ja kontam, ono, ne znam fakat... kaže ona meni, prva stvar je da beba genetski "povuče" podočnjake (ukoliko ne primjećujem nikakve druge simptome), a ja sam joj rekla da nisam primjetila ništa drugo nego samo te podočnjake i onda mi je ona rekla da ako želim dođem da mi da uputnicu da radimo nalaz mokraće, ali da misli da nije ništa za brinuti se...

e poslije toga sam ja malo tračala sa curkama na poslu na tu temu. i skontali smo da bih trebala na neki način "vlažiti" sobu u kojoj spavamo i da to može smetati bebu... evo već dvije večeri Boga mi otvorim prozor preko večeri, da je ne znam koliko hladno, i eno beba nema više podočnjaka...

jadničak, mučio ga suh i pretopao zrak... pa i mene to muči i tako nekako smo i skontali...

dakle, sad vidim da je, kako nama tako i tim malim slatkim bićima... user posted image user posted image user posted image

hB da je sve ok....

< Poruku je uredio proud mom -- 17.12.2008 11:22:19 >


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Beba ima podočnjake :(
18.12.2008 6:24:28   
ebru
E bas mi je drago da je sve ok!
I mi se mucimo sa tim suhim zrakom u sobi,jos kod nas su TA-peci,pa kad se pregrije jos i smrdi kucauser posted image ...i mi cijelu noc ili ja ili mm ustajemo otvaramo prozor na kratko...i uvijek je vlazan peskir na peci...


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Beba ima podočnjake :(
18.12.2008 6:51:24   
mamyca
Drago mi je sto je sve okuser posted image ,sad samo tako nastavite.I mi svaku noc pred spavanje otvaramo prozore,da malo udje svjezeg zraka.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Beba ima podočnjake :(
18.12.2008 9:01:46   
proud mom
ma joooj, kako se čovjek nasekira, a gotovo bez razloga... bila sam se pravo zabrinula... ma kad smo i mi blesave. čim se radi o djeci čaše su uvijek napola prazne a nikada napola pune...

eto; uglavnom sam ja skontala da od sada pa nadalje prvo razmislim o svemu a naročito o tome kako bi konkretna situacija uticala na mene, pa onda da paničim... mislim da sam sve u kući izludila svojom brigom.


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Beba ima podočnjake :(
13.2.2009 21:53:34   
Dinka 79
Ja zaista nemogu da nađem bilo šta o krmeljama i suznim crvenim okicama bebe,pa ako znate gdje to mogu pogledati molim vas da mi javite.Mojoj Naidi samo se jedno jutro pojavilo puno krmelja,imam osjećaj da je negdje nahladila oko,samo neznam gdje jer nigdje nismo izlazile.Ima dva dana joj tako krmelji i ponekad bude bolje,a opet ponekad se tako zacrveni i malo se zatvori.Kapala sam mlijekom i malo umivala kamilicom,neznam da li da pričekam još malo ili da je ipak odvedem doktoru.Ako neko je imao slično iskustvo molim ga da se javi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Beba ima podočnjake :(
31.3.2009 16:50:08   
manuela RR
Morala sam da se javim na ovoj temi.
Moj Emir od rodjenja,od prvog dana ima izrazene podocnjake,nisu plavi kolutovi nego normalni podocnjaci i to je genetski povukao na mog svekra sto je i pedijatrca zakljucila.Inace sam se i ja jako uplasila misleci da mu bubrezi nisu uredu,il nesto slicno.
Dusa moja je jako zdrava i aktivna beba koja dobro napreduje,tako da ni podocnjaci nisu uvijek pokazatelj loseg zdravstvenog stanja.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Beba ima podočnjake :(
30.4.2010 0:33:08   
Hanady RR
Prenos postova sa teme ''podočnjaci kod bebe''

IZVORNA PORUKA: BINKA

DOBAR DAN KAKO STE , EVO0 MENE OPET SA NOVOM TEMOM...
MALO SAM DOSADNA AL STA CU...
DRAGE MAME ,, DALI STE IMALI SKLUČAJ DA VAM BEBA IMA IZRAZENE PODOČNJAKE Ž
NE MISLIM SAD NA  KESE ISPOD OČIJU NEGO NESTO MALO TAMNIJE BOJE

IZVORNA PORUKA: seki

koliko je bebici?Provjeri treci krajnik.

IZVORNA PORUKA: BINKA

BEBA IMA DEVET MJESECI , I BILA SAM KOD LJEČNIKA AL KAZE DA JE MOGUCE DA JE MALOKRVNA PA NE ZNAM STO BI JOJ DAVALA DA JEDE DA TO POPRAVI

IZVORNA PORUKA: lenica

cao binka
evi mi se javljamo,
moja beba je imala malo izrazene podocnjake i imala ja zeljezo 109 i mislim da je to uzrok jer sada nema i isli smo na ponovnu kontrolu zeljeza i pokazalo je 114
beba je puno jaca i nema vise plavog,a mogu ti reci da je bilo bas izrazeno
nadam se da je tvojoj bebi sada mozda vec nestalo,ako nije pogledaj hgb (hemoglobin)
pozzzzzz



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Beba ima podočnjake :(
5.6.2010 13:04:34   
Mamica24
ne znam šta bih r4ekla.. al ne bi paničila!!

Moja beba povremeno ima nešto tamnije podočnjake ali se to povuče samo od sebe, povremeno mu se i kapci zacrvene . Nisam išla pedijatru. 
Beba fino i redovno puni pelenu, redovno jede - forsiram dojenje ali mu ipak moram dati i malo dohrane(Bebelac1). Ponekad malo plače ali se uglavnom smije i guče.
Po noći se budi jednom ili dva put i tad samo doji i bude mu dovoljno. Ima 2 mjeseca (nazdravlje)!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Beba ima podočnjake :(
5.6.2010 13:20:26   
merjem
moja curica je imala dugo plave podocnjake i bili su uzrok alergija na polen.mi smo to kasno shvatili,radila je sve moguce nalaze i onda se jednom prilikom osula pa su nas poslali na alergo test i ustanovila se alergija na polen i razno korijenje.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Beba ima podočnjake :(
5.6.2010 14:18:11   
koka i po
Imala sam isti problem sa Sejom.Krvna slika ok,nalazi ok
Zaključak jedne doktorice,moje prijateljice:

-nedostatak sunca tj.boravak u zatvorenom prostoru.

Problem smo riješili dugim šetnjama.Sad svakodnevno zujimo,non stop.user posted image

(odgovor članu merjem)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *