|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
22.7.2012 23:30:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mykica)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
22.7.2012 23:47:34   
canim
I ja sam pocela postiti od 12 godine i nisam postila samo 2 ramazana, 1 zbog trudnoce i 2 zbog dojenja ali ja ponovo da ostanem trudna i da se ramazan zadesi u ljetnom periodu opet bih isto, mozda da je zima pa kad je iftar oko 16h usudila bih se postiti ali ljeti nebih da rizikujem.
I amin na dovi od enno user posted image

< Poruku je uredio canim -- 22.7.2012 23:49:05 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 9:42:32   
deset_a
meni je ovo prva trudnoća :)

i evo dumam danima šta i kako.... pitala sam doktoricu za mišljenje. Rekla mi: ja ću ti reći šta ja mislim,al' vi vazda uradite kako vi to hoćete :)

kaze da su dugi dani i da pazimo na količinu tečnosti koju unosimo, jer su vručine. Možda da pokušam svaki treći ili četvrti dan. Ukoliko osjetim da mogu, ukoliko ne...odmah se omrsiti....jer nije poenta naškoditi ni sebi ni bebi.

planiram sto vise ibadetiti, kur an, mukabele....sadaka( nahraniti gladnog), teravih namaz....a ako ujagmim koji dan da ispostim...tim bolje...biću presretna.

s obzirom i da radim.... vidjeću koliko to sve bude izvodljivo. Mada opet kazem...ja bih voljela i za sad osjećam da ću moći makar povremeno, aBd.

Uglavnom, zene ako i ne mognemo postiti imamo puno nacina da ibadetimo u Ramazanu, nećemo očajavati, već elhamdulillah ;))
ipak smo mi u džihadu user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 9:52:36   
dady
U slucaju da ne postite,duzni smo do slijedeceg ramazana, ili napostiti,ili nahraniti za svaki dan po jednog siromaha! user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu deset_a)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 9:57:33   
dady
Ja sam prošli ramazan bila trudna,i nisam postila ni jedan dan! Jer mi je dr. rekla da hrana i nije toliko vazna,koliko voda! Al opet najbolje je po svom nahodenju!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 10:28:02   
Mrvica_83
Zenice pozdrav user posted image I ja sam bila u ovim razmisljanjima sta da ucinim .. Kod mene je strah i veci jer sam prosle godine izgubila jednu T i sad sam sva u prici da se pazim , cuvam itd. Iako ne moze biti drugacije nego sto je sudjeno .. Slazem se sa Deset__a ima puno nacina da ibadetimo a i da nadoknadimo ove dane aBd .. user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 10:44:24   
brzamala
Ja nema sanse da ću moci postiti jer sam probala. Na početku trudnoce sam htjela da napostim 3 dana od proslog Ramazana, izdrzala do podne i malo falilo da se ne onesvijestim. Jos je bilo hladnije, kratak dan...a sad nema teorije. Napostit ću, aBd. Allah nam je dao izbor da ne postimo u trudnoci i da poslije napostimo, a sad svako poznaje sebe. Zna koliko moze izdrzati. Poznajem zene i koje su prosle godine trudne bez vecih problema postile. Nije svaciji organizam isti

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 13:07:30   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: dady

U slucaju da ne postite,duzni smo do slijedeceg ramazana, ili napostiti,ili nahraniti za svaki dan po jednog siromaha! user posted image


u slucaju trudnice i dojilje ne treba davati fidiju koliko sam se ja raspitala ...al smo duzni napostiti ... ako je potrebno navest cu i neke izvore gdej su mene uputili
u nekim drugim slucajevima je potrebno davati i fidiju i napostiti ili smao davati fidiju.

Ja sam u situaciji da sam prvo bila trudna - nisma postila
pa dojila beba bila mala samo dojio i nisam se usudila ni pokusati- nisam postila

sad i dalje dojim al on je vec veliki svelo s ena nocne i jutarnje podoje i imama namjeru ako Bog da...nisam nista napostila do sada i bas imama dosta ....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 13:35:52   
elmaL

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


Ja sam u situaciji da sam prvo bila trudna - nisma postila
pa dojila beba bila mala samo dojio i nisam se usudila ni pokusati- nisam postila
.


I kod mene je ovakva situacija bila, tako da dva zadnja Ramazana nisam postila, ovaj ABD namjeravam.

Ali ja nisam nista napostila, ovo sto sam propustila user posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 13:37:58   
elmaL
Ja sam mislila da niko ne posti dok je trudanuser posted image pa jel vas strah bilo za bebu, ipak je dug dan, ja ne bih smjela ni pokusati, to mi je odmah bilo odlučeno.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 13:40:34   
reallove
Ja vec dugo razmisljam kako cu,najvjerovatnije cu probati da postim,pa ako mogne ok,ako ne,Boze moj nadoknadit cu...Meni je samo sto se puno krecem,a vruce je i dan je dug..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 13:44:47   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: mamina princeza


Ja sam u situaciji da sam prvo bila trudna - nisma postila
pa dojila beba bila mala samo dojio i nisam se usudila ni pokusati- nisam postila
.


I kod mene je ovakva situacija bila, tako da dva zadnja Ramazana nisam postila, ovaj ABD namjeravam.

Ali ja nisam nista napostila, ovo sto sam propustila user posted image user posted image


pa nisam ni ja ...sta cu kad cu kad dojim svo vrijeme ... :) al zato valja zimus postiti aBD bar jedan da napostim do iduceg :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 15:13:31   
jasmin

IZVORNA PORUKA: elmaL

Ja sam mislila da niko ne posti dok je trudanuser posted image pa jel vas strah bilo za bebu, ipak je dug dan, ja ne bih smjela ni pokusati, to mi je odmah bilo odlučeno.

A šta će biti bebi user posted image ako je trudnoća uredna? I općenito,beba ima svoje zalihe. Samo je fazon kako se ti osjećaš. Ako lijepo sehuriš i odmaraš tokom dana,i tebi će biti super.
Meni je tako godilo tih 20 dana posta pred porod,da je to prosto nevjerovatno. I to mi je bio najlakši ramazan. Postila bih do kraja,ali se porodih 21 ramazana. I šetala sam normalno,kao svaka trudnica pred porod. Sve na +45,50.....

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 15:46:39   
EEDITH
ja kada sam bila trudna i dojila/a to je bilo više puta hB user posted image / nisam postila svaki dan,ali jesam dosta i nije mi bilo teško,mene je više umarao san,odn. nedostatak sna ,a stalno mi se spavalo........
jednom sam zaspala na nekom trosjedu u salonu user posted image user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 15:55:40   
hatepsut
Ja sam prosle godine rodila 7. dan ramazana,nisam postila.bila sam u bolnici ,prosao termin T.haman cekao rwmazan i petak :-) nisam stigla ni da napostim,ovaj doji bas cesto pijem dnevno sigurno 4l tecnosti stalno sam zedna,ali cu probati i nadam se da cu aBd uspjeti.jos sta mi je on se zna budit svaki sat zubi ga smorise,i onda ce mi sna bas falit.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
2.7.2013 18:18:32   
niki83
Ja nisam postila ramazan 2009. Tad sam bila 9.mjesec trudnoce.
Sljedece godine mojoj N bilo 10 mjeseci i postila sam 2/3 ramazana..ostatak je prosao u ciklusu ili u danima kad sam se bas osjecala lose. Nazalost nista od propustenog do sada nisam napostila user posted image
Ali nadam se da cu insallah uspjeti user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.7.2013 12:28:56   
elmaL

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: elmaL

Ja sam mislila da niko ne posti dok je trudanuser posted image pa jel vas strah bilo za bebu, ipak je dug dan, ja ne bih smjela ni pokusati, to mi je odmah bilo odlučeno.

A šta će biti bebi user posted image ako je trudnoća uredna? I općenito,beba ima svoje zalihe. Samo je fazon kako se ti osjećaš. Ako lijepo sehuriš i odmaraš tokom dana,i tebi će biti super.
Meni je tako godilo tih 20 dana posta pred porod,da je to prosto nevjerovatno. I to mi je bio najlakši ramazan. Postila bih do kraja,ali se porodih 21 ramazana. I šetala sam normalno,kao svaka trudnica pred porod. Sve na +45,50.....

Pa ne znam iskreno, nisam o tome razmišljala kao da je moguće uopćeuser posted image samo govorim moje neko razmišljanje dosadašnje o tome. sad već možda drugačije mislim kad pročitah da je dosta žena u trudnoći postilouser posted image ne znam bi li ja i mogla, imajući u vidu paklene vrućine u Mostaru, i da sam zadnji Ramazan koji sam postila jednom zavrila i u hitnoj, iscrpljenost, srozalo me bilo nešto, iako sam generalno dobrog zdravlja.
nešto mislim da bih psihički bila opterećena totalno da li je bebi to okuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.7.2013 12:39:45   
amela2208
Prvu trudnocu sam citavu ispostila, iduci ramazan sam dojila njega nisam bas cio mogla ispostit a nisam ni nadoknadila ni dana.
E sad u ovoj trudnoci mislim da necu postiti iz nekoliko razloga ali cu se truditi da sto vise ljudi pozovem na iftare...

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
8.7.2013 11:57:06   
ljubičica7
Ja sam od svoje 11. godine postila svaki Ramazan, i ovo ce mi biti prvi nakon skoro 20 godina koji necu postiti. Usla sam u 7. mjesec moje prve trudnoce, i jednostavno ne zelim da rizikujem ni bebino a ni svoje zdravlje, niti da do sad urednu trudnocu iskomplikujem, s obzirom da ce post trajati oko 16-17h svaki dan, a ljetni je period i kao trudnica smatram da ne bih mogla toliko dugo izdrzati bez hrane a posebno unosa tecnosti u organizam.
Licno smatram da je trudnoca sama po sebi opravdanje da se ne mora postiti, Allah najbolje zna kroz sta sve mi zene prolazimo u tom periodu, i ibadetiti se uvijek moze na druge nacine, pa tako i post nadoknaditi kada ne bude riskantno ni za dijete a ni za majku.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
8.7.2013 12:31:18   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Iman83

Baš sam nedavno razmišljala šta bih sad uradila u navedenoj situaciji.
Postim od 13-te svaki ramazan, i nisam taj jedan prije dvije godine kad sam bila trudna s svojom djevojčicom i kajem se zbog toga.

Jer kad prokontam da sam prvih 6 mjeseci trudnoće provela nad wc šoljom i dušu ostavljala tamo 4 puta na dan, smršala 6 kg, nisam mogla pojesti ni jabuku a da je ne izbacim...a mojoj bebici ama ništa zasmetalo nije, čak što više rodila se s nekom prosječnom kilažom, mislim da ni post ne bi naštetio.

Već sam postila i dojila, mislim da bih se sad usudila postiti i biti trudna, pod uslovom da mi opet wc šolja ne postane najbolja drugarica, al u tom slučaju post ne vrijedi ionako.

Nedavno sam čini mi se baš na forumu pročitala izjavu da su djeca od začeća sebična bića, ono će sebi namiriti koliko mu je potrebno, mamu ko šiša...mislim da je tako i s postomuser posted image


Mama treba da šiša samu sebe, jer je odrasla osoba i trebalo bi da je pametna i razumna user posted image

Ako neko osjeća da može i želi treba da proba. I to je to. I to se naravno odnosi na zdravu trudnicu i zdravu dojilju sa zdravom bebom. Bebi tu u svakom slučaju najmanje zafali, i majka je ta koja zapravo treba da razmišlja o svojoj ishrani i posmatra reagovanje svog tijela. Zato joj je i data olakšica da post može odgoditi ako ne može postitit u Ramazanu kao trudnica ili dojilja. Logično je da nije ni blizu isto isključivo dojiti i dojiti starije dijete uz dohranu, kao ni dojiti i postiti i dojiti u najdužim ljetnim danima i u kratkim zimskim danima.

Iz mog iskustva mi se čini da je dosta lakše postitit trudan nego dojiti i postiti. Ja sam ispostila cijeli ramazan trudna sa prvim djetetom, a sa drugim nisam jer sam bila na kraju trudnoće i zaista sam osjećala da mi je to napor. Prvo dijete nisam dojila tako da sam Ramazane dalje postila normalno, ali sam ispostila Ramazan dojeći drugo dijete, no sin je već imao 8 mjeseci i nekakav mrljavi obrok dohrane. Ni jednom mi nije bilo teško, i zato sam valjda i postila. Zato kažem da treba probati. Svi smo mi jedinstveni, svaki organizam ima svoje jedinstvene potrebe i onda kad su sve okolnosti na izgled iste, različito će reagovati i odgovarati na njih.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 145
   [Obrisana poruka]
8.7.2013 12:45:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
8.7.2013 21:40:05   
Anoniman



Ja sam tek u drugom mjesecu al me strah da postim jer sam prosle godine u 8 mjesecu trudnoce izgubila bebu pa Allah dz.s. zna najbolje
za nase nijjete...pa ako Bog da da Allah da da napostimo prije nego preselimo...amin

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
8.7.2013 21:42:05   
imrance
Ko moze bolje dobro je al ja ne mogu jer mi pritisak padne i samo bi spavala al cekaju i druga djeca :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
9.7.2013 13:26:09   
idana_85
Moze li se postiti i ici na pregled kod doktora?user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu imrance)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
9.7.2013 13:35:53   
dandi84
Kratko jasno NE...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *