|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.8.2010 23:36:49   
Honey3
ja sam prosle godine bila u 9.mjesecu trudnoce uz Ramazan,nisam postila,nisam ni pokusala iako inace  postim  i vjernica sam(mada Bog zna ko je vjernik a ko nije),znam da nisam duzna u trudnoci postiti a sad je dug dan,ko zeli moze probati pa ako moze dobro i jest a ako ne Bog zna za sve user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.8.2010 23:39:19   
Visnja RR
mislim da sam davno rekla da se suzdrzite od raznih citiranja jer sve ste vi mudre i pametne zene sa bogatim iskustvima ... i ovaj forum je s ciljem da se razmjenjuju iskustva ...
vjerski sajtovi i knjige su tu da svima koje zanima daju saznanje koje nemamo a zelimo imati kada je vjera u pitanju...pa je pohvalno ako se posjecuju i iscitavaju ... 
ali ovdje cemo razmjeniti iskustva iz nasih zivota, kako smo to mi radile... jesmo ili nismo!...
nema potrebe za tenzijama samo molim da se pridrzavamo pravila foruma...
Hvala na razumjevanju!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.8.2010 23:50:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin



Slazem se da se ne trebaju postavljati vjerski citati na vecinu tema,ali cinjenica je da je ova tema sama po sebi vjerskog prefiksa,radi se o postu koji je vjerom propisan.Misljenja i iskustva forumasica po pitanju posta u trudnoci su,svaka za sebe,zasebna jer neka trudnica moze da posti neka ne,ali ono sto je muslimanka duzna uciniti ako ne posti trebamo uzeti iskljucivo iz vjerskih citata,jer je,kao sto sam rekla,post propisan vjerom i treba se raditi onako kako je propisano.Vjerujem da i drage forumasice drugih vjeroispovjesti imaju svoje propise kojih se drze ako poste ili ne poste.Samim tim,ovo je tema da znamo sta ciniti ako postimo ili sta ne.


upravo, nisam čitala ranije postove al ovaj mi je na mjestu
Naravno da će se spomenuti Kur'anski propis po ovom pitanju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.8.2010 23:54:00   
iv@ncica
Ja  nisam  postila,  radila sam do  zadnje  i  rodila  na  Cvijetnicu,znaci  to  je i  kod  nas  bilo  vrijeme  posta.  Vjernica  jesam i  postujem  i  svoje  i druge  običaje, Bog zna  tko  je  i  koliki  je  vjernik, mislim  da  se  to  tada  ne  mjeri  samo  postom  vec  svime  onime  kako  se  ponasas  i  kako  se  odnosis   prema  zivotu  i  ostalim  zivotima oko sebe,  a bitnije  je  tada  brinuti se  za mali  zivot koji  ti  je  podaren i koji  donosis na  svijet .  Mislim  da   svaka  majka  zna  svoje  običaje,  te sto  je  dobro  za  nju  i  njenu  bebu,  prema  tome sve se  sluzimo  internetom  i  imamo  sve  potrebne  izvore  za  informiranje,  te  literature  kod  kuce. Smatram  vecim  grijehom postivanje  propisa  od   nerođenog  zivota. I  fino  je  izmjeniti  misljena i  iskustva,  ali  bez  nametanja.

Slazem  se  s  Višnjom.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.8.2010 23:56:40   
milenium
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Postim od svoje 12 godine, u trudnoći nisam postila, jer jednostavno nisam osjećala da mogu, takva situacija je bila, ove godine iskreno brinem kako ću ispostiti, dan je dug, ja sam otprilike 12 sati odstuna od kuće, posao mi je takav da zahtjeva 100 % koncentraciju, alikažem, ovo je samo moje mišljenje.
Znači svaka trudnica zna šta je najbolje za nju, znam neke koje su postile u trudnoći, ali moram još kazati da je velika razlika kada je žena kući, pa može organizovati vrijeme, pa ujutro malo više spavati, pa na podne prileći, a Bogami drugačije je kada radi. Ali, Allah dragi najbolje zna, pa akobogda eto sve koje imate nijet da postite, hairli da ispostite.



jedini post koji je na mjestu je ovaj!svak može pročitat šta piše u knjigama pa bilo o postu ili dojenju.ovdje se izmjenjuju lična iskustva.svak zna šta je za njega najbolje i kako može izdržatuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio milenium -- 4.8.2010 0:00:53 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.8.2010 23:59:53   
veeseelaa
e da i Almim post kao i post od jasmin je na mjestu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 0:06:32   
jasmin
Naravno,svaka zena zna kako se osjeca,pa ce uz obaveznu konsultaciju s doktorom odluciti sta da radi.:)Mislim da se po pitanju ovoga svaka trudnica slaze.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 0:06:58   
amela2208
ja sam prosle godine bila trudna 3-4 mjesec i skoro citav sam Ramazan ispostilauser posted image hvala Allahu curica mi je dobro i postila sam u gorim uslovima(u Libanu na 40 stepeni) nego sto je BiH ili CG. Mislim i sad postiti i ako dojim i nadam se da cemo izdrati.

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 0:09:32   
milenium

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

Ja  nisam  postila,  radila sam do  zadnje  i  rodila  na  Cvijetnicu,znaci  to  je i  kod  nas  bilo  vrijeme  posta.  Vjernica  jesam i  postujem  i  svoje  i druge  običaje, Bog zna  tko  je  i  koliki  je  vjernik, mislim  da  se  to  tada  ne  mjeri  samo  postom  vec  svime  onime  kako  se  ponasas  i  kako  se  odnosis   prema  zivotu  i  ostalim  zivotima oko sebe,  a bitnije  je  tada  brinuti se  za mali  zivot koji  ti  je  podaren i koji  donosis na  svijet .  Mislim  da   svaka  majka  zna  svoje  običaje,  te sto  je  dobro  za  nju  i  njenu  bebu,  prema  tome sve se  sluzimo  internetom  i  imamo  sve  potrebne  izvore  za  informiranje,  te  literature  kod  kuce. Smatram  vecim  grijehom postivanje  propisa  od   nerođenog  zivota. I  fino  je  izmjeniti  misljena i  iskustva,  ali  bez  nametanja.

Slazem  se  s  Višnjom.

tako lijepo rečeno,sve na jednom mjestu user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 0:19:52   
jasmin

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

Ja  nisam  postila,  radila sam do  zadnje  i  rodila  na  Cvijetnicu,znaci  to  je i  kod  nas  bilo  vrijeme  posta.  Vjernica  jesam i  postujem  i  svoje  i druge  običaje, Bog zna  tko  je  i  koliki  je  vjernik, mislim  da  se  to  tada  ne  mjeri  samo  postom  vec  svime  onime  kako  se  ponasas  i  kako  se  odnosis   prema  zivotu  i  ostalim  zivotima oko sebe,  a bitnije  je  tada  brinuti se  za mali  zivot koji  ti  je  podaren i koji  donosis na  svijet .  Mislim  da   svaka  majka  zna  svoje  običaje,  te sto  je  dobro  za  nju  i  njenu  bebu,  prema  tome sve se  sluzimo  internetom  i  imamo  sve  potrebne  izvore  za  informiranje,  te  literature  kod  kuce. Smatram  vecim  grijehom postivanje  propisa  od   nerođenog  zivota. I  fino  je  izmjeniti  misljena i  iskustva,  ali  bez  nametanja.

Slazem  se  s  Višnjom.



Lijepo receno.Zivot i njegovo ocuvanje,bilo nerodjene bebice ili vec rodjenog covjeka,je najbitnije.Sve drugo dolazi poslije,shodno mogucnostima :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 0:26:44   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: zaha

ja sam prosle godine bila u 9.mjesecu trudnoce uz Ramazan,nisam postila,nisam ni pokusala iako inace  postim  i vjernica sam(mada Bog zna ko je vjernik a ko nije),znam da nisam duzna u trudnoci postiti a sad je dug dan,ko zeli moze probati pa ako moze dobro i jest a ako ne Bog zna za sve user posted image


S ovim se slezm, moje misljenje je da trudnice, dojilje i djeca treba da budu dobri prema drugima i cino dobro sebi i bliznjemu, a da nisu duzni postiti... Ne treba nista forsirati, a u ovim ljetnim danima trudnice i doljilje trebaju unositi sto vise tecnosti, cinjenica je da ste i u postu rodile zivu i zdravu djecu, ali... Uvijek postoji sve do jednom.... Stojim s misljenjem da sto se posta tice da moras biti zdrav, ne kazem da trudnice ili dojilje to nisu, ali da bi to ostale ne smiju si dozvoliti da u bilo cemu oskudjevaju ili ne daj Boze dehidriraju... Mislim ako zelis postit u tom blagoslovljenon stanju, daj prosjaku ili sirotome marku dvije i tvoj post za taj dan je izvrsenuser posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 4.8.2010 0:28:10 >

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 7:13:30   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mislim da sam davno rekla da se suzdrzite od raznih citiranja jer sve ste vi mudre i pametne zene sa bogatim iskustvima ... i ovaj forum je s ciljem da se razmjenjuju iskustva ...
vjerski sajtovi i knjige su tu da svima koje zanima daju saznanje koje nemamo a zelimo imati kada je vjera u pitanju...pa je pohvalno ako se posjecuju i iscitavaju ... 
ali ovdje cemo razmjeniti iskustva iz nasih zivota, kako smo to mi radile... jesmo ili nismo!...
nema potrebe za tenzijama samo molim da se pridrzavamo pravila foruma...
Hvala na razumjevanju!


Visnja tema jeste vjerska znaci spominje se post , post je kod  muslimana vjerski cin kao predpostavljam i kod katolika itd.
Sto se tice nase vjere (za druge ne znam ) sve sto meni bar meni neko objasni pola od toga u vodu bacim a ono sto se podkrijepi Ajetima iz Kurana i HAdisima to ja uzmem za ozbiljno i vecina sigurno vecina vejernica tako , svaka vjera je razlicita , ja mislim da je jasmin samo postupila po pravilima nase vjere jer ne mozesmo mi nekom  nesto objasniti , meni je naprimjer pomocu onog teksta pojasnila punooo vise nego ono sto su sve foruamsice napisale i ja sam to prihvatila za ozbilje.
Ne treba pretjerivati ali tekst je bio u pravo vrijeme  i na pravom mjestu , takva je nasa vjera ako vam to ne odgovara onda bolje izbrisite temu , jer islam nije rekla kazala niti noo sto zene pisu na forumu .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 9:26:44   
Skvo RR
Drage moje,
 
Tema je  sa jasnim pitanjem da li trudnice poste ili ne, za vjere koje predvidjaju post.
 
Citiranjem, ali ne samo citiranjem vec selektivnim odabirom ajeta i hadisa, samo ostavljate mjesta raspravama. Ovde je izgleda steta veca od koristi. Pametan ce shvatiti.
 
LP
 
 
 
 

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.8.2010 9:28:23 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 14:32:22   
mamina princeza
Ja postim od svoje 8-9 godine, nisam postila jedino u slucju bolesti. Trudnoca me nije uhvatila za Ramazan a i da jest ne vjerujemda bih mogla jer sam imala poprilicno rizicnu trudnocu, no vjerujem da bih ipak ja to probala p aocjenila.
poslije poroda sam bila jako iscrpljena i nisam postila jer sam se uporedo s pokusajem uspostavljanja dojenja borila sa jakom upalom bubrega i cijelo vrijeme Ramazana sam pila lijekove. Taj Ramazan mi je bas bio prazan i bila sam nekako tuzna.

Svima je lakse postiti kad je dan karaci, kad nemamo puno obaveza, al to ne znaci da smo oslobodjena posta kad je dug dani idemo na posao. Ja se iskreno nadam i molim Allaha dz.š. da mi da snage da ispostim ovaj ramazan i neki iduci u slucaju aBd naredne trudnoce vjerujem da cu pokusati. Post u trunoci nije ni obavezan a ni zabranjen. ako zena moze da posti zasto ne bi postila? Svakako je bolje da posti ako to ne ugrozava zdravlja djeteta i nje. ako bilo kako osjeti da ugrozava njeno zdravlje treba prestati.

I zaista mi nije nekad jasno zasto vam smetaju ajeti i hadisi tj citati i kako to da oni stvaraju podlogu za raspravu. Po meni opet neka razlicita iskrivljena ili manje iskrivljena misljenja stvaraju vece podloge za raspravu. Ajeti su nesto cime se samo potvrdi ono sto se govori i bas kad neko njih iznese (kao i vjeroostojne hadise) ja onda povjerujem u ono u sta nisam vjerovala.  Nekoliko puta mi se bas desilo na ovom forumu da nesto ne znam a nekad od forumasica o tome napise ajet i hadis i ja prosirim svoje znanje. Zato zaista ne znam zasto je to toliko lose ako se navode ajeti i hadisi al eto opet postoje oni koji su tu da odlucuju o tome.
Tako da ja ajete necu ovdje iznositi user posted image





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.8.2010 14:35:08   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: Mirkica


Ne treba pretjerivati ali tekst je bio u pravo vrijeme  i na pravom mjestu , takva je nasa vjera ako vam to ne odgovara onda bolje izbrisite temu , jer islam nije rekla kazala niti noo sto zene pisu na forumu .



Ovo potspisujem u potpunosti. Islam je takav kakv jestei zato postoje dokazi a to su upravo ajeti i hadisi. I sad ako njih ne navodimo sve ostaje samo na raspravi ja ovo ovako ona ovo ovako ko je upravu i posvadjamo se..... a da vjerovatno niko to nije ni zelio


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.9.2010 21:47:55   
Yuna
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Protiv sam posta u trudnoći još po ovom kijametuuser posted image user posted image user posted image


user posted image


_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.9.2010 21:55:37   
mamine oci
vrucine su za svija Allah pomaze ko moze sto da

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
3.9.2010 22:25:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
Protiv sam posta u trudnoći još po ovom kijametuuser posted image user posted image user posted image


Moja kolegica je u trećem mjesecu trudnoće i kaže da nikad nije lakše podnosila post! 

(odgovor članu Yuna)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.9.2010 14:26:15   
Yuna
Po mojoj vjeri se to ne preporučuje, a bome ni po zdravom razumu.

Nažalost nije istina da je svaka žena u stanju sama odlučiti što je za nju dobro, ali svaka ima tu slobodu pa nek izvoli.


_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.9.2010 14:39:28   
jasmin
Izvini draga Yuna sto cu se osvrnuti na tvoj napisani post.Kod nas u islamu Allah nikoga,ama bas nikoga ne opterecuje preko njegovih mogucnosti.Trudnica koja ne podnosi post oslobodjena je posta,a ja koja sam se osjecala super u svojoj trudnoci i postila sam po preporuci doktorice,jer je svima vec jasno da bebi ne moze stetiti odricanje od hrane i pica na par sati,moze samo trudnica da osjeca potrebu za tecnoscu i tada kad osjeti da joj je tesko moze prekinuti svoj post.
Postila sam i to pri posve zdravom razumu i savjetovanju sa svojom doktoricom.:)user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
4.9.2010 23:29:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yuna

Po mojoj vjeri se to ne preporučuje, a bome ni po zdravom razumu.

Nažalost nije istina da je svaka žena u stanju sama odlučiti što je za nju dobro, ali svaka ima tu slobodu pa nek izvoli.



Nije ni tebi lahko... user posted image


< Poruku je uredio Gracanka -- 4.9.2010 23:30:06 >

(odgovor članu Yuna)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.9.2010 10:13:04   
Yuna
Ma dobro, nikad nisam postila na ovaj način. Kod nas je to rigoroznije, traje više dana i nema iftara tj. onako je kako svatko sam odluči da može i kako može. Pa u tom slučaju bih čak rekla da je i moguće postiti i u trudnoći ako izabereš da ćeš se odreći jednog obroka ili mesa ili tako nešto.

_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.9.2010 10:46:31   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Yuna

Po mojoj vjeri se to ne preporučuje, a bome ni po zdravom razumu.

Nažalost nije istina da je svaka žena u stanju sama odlučiti što je za nju dobro, ali svaka ima tu slobodu pa nek izvoli.


Ovom recenicom nazivas ludima sve zene koje u trudnoci poste (nije vazno po kojoj vjeroispovijesti)
Vrijedješ, to ne smijes ovdje raditi!
Narocito sto očigledno vrijedjaš pripadnike druge vjeroispovijesti!
No comment!
PS-kako si samouvjereno nastupila, pomisljam da imas doktorsku disertaciju na temu Post u trudnoci. Ali tvoj stav i nacin komunikacije me razuvjerava u istinitost istog.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 5.9.2010 10:52:24 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
20.7.2012 12:44:00   
mamine oci
prvi dan posta sad za sad se osjecam dobro nadam se da cu i ostatak dana kao i ostale dane Ramazana ispostiti lako, Allah dz,s, daje olaksice Njemu hvala,inace uvjek sam postila i kao trudnica i kao dojiljauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
20.7.2012 12:53:16   
veeseelaa
ne bi postila u trudnoći, bebu u stomaku smatram kao moju A, bebi treba sok i voće i povrće, ne može da ne jede cijeli dan..... kao što Ajši ne bi dala da posti sada, tako ne bi ni ja postila jer imam bebu u stomaku

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *