|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 22:36:11   
lejlašh
Prošli Ramazan sam bila jako aktivna dojilja pa nisam mogla postiti zbog žeđi, a prije toga sam bila trudna i postila sam koji dan, ali nisam sve. Nadam se da ću aBd, ovaj Ramazan moći ispostiti, biće vjerovatno poteško zbog same dužine dana, vrućine i činjenice da ja na poslu moram stalno pričati i da mi se zato suše usta, a uz to sam po cijeli dan na nogama, ali nadam se da će mi dragi Allah dati snage

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 22:48:52   
Doraa
mene je strah ne postiti jer gdje god sam čitala piše da trudnice nisu oslobođene ako je sve ok,osim ako doktor kaže da ne treba. Tako da ne znam bojim se da ne ugrozim bebin život ako postim a i ako ne postim jer Allah dž.š.daje a bojim se da ne izazovem njegovu srdžbu ako sama odlučim da ne postim. Sve tri trudnoće me potrefio ramazan i to početak trudnoće. Prvi put sam postila par dana ali s mukom i počela povraćati tako da mi post nije bio priznat pa sam prestala.Drugi put sam ostala trudna i postila desetak dana a onda saznala da sam imala spontani i počelo krvarenje pa sam opet prestala postitiuser posted image  A otišla sam na pregled jer sam pomislila da mi je od posta svaki dan bol u stomaku,doktorica mi je rekla da to nije mogao biti razlog. Sad sam opet trudna ali živa ne znam šta da radim???

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 22:51:20   
Ilhana RR
Ja nisam postila kad sam bila trudna al mogla sam komotno da nisam povracala. Ja glavu iz wc solje nisam vadila a nisam nista jela nit pila tako reci.... neznam sta da kazem na odgovor da ili ne, to je sve od osobe do osobe. A po Islamu si oslobodjen od posta tokom trudnoce.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 22:54:29   
meme27
trudnica ne mora postiti...

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
5.8.2009 22:55:59   
Doraa
Ilhana mi smo skupa povraćale jer su nam djeca rođena isti dan...user posted image

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
6.8.2009 7:54:55   
poetesa
ama kako ćeš ugroziti bebin život ako postiš ? user posted image   
A trudnicama je dozvoljeno da ne poste, kakva god bila trudnoća, drugo je stanje, naravno s time da isti broj dana napostiš.  Ali meni je gore kasnije postiti jer se izgubi onaj elan kao što je u Ramazanu...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
6.8.2009 9:55:19   
aida84
Trudnica nije duzna postiti i cim je tako odredjeno znaci da bi bilo bolje postovati...
Ja ne bih smjela nikako...


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
6.8.2009 10:01:42   
Amela83
S obzirom da je ljetni period, dug je razmak od sabaha do akšama, mislim da nije pametno. Možeš time ugroziti svoje zdravlje a samim tim i bebino!!! Da se bar smije vode napiti, bilo bi malo lakše. Mislim da je user posted image sad bitnija od posta, zato trudnice i nisu obavezne da poste! 

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
6.8.2009 11:30:31   
delly
koja glupost..pa zar ima netko tko zaista razmislja o tome i to cak i radi ??? ma dajjjjjjjjjjjjjuser posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
6.8.2009 11:40:10   
Seherzada
i ja se Azure plasim zapostiti zbog bebe mada mi dusa zeli zapostiti Ramazan! Ali u sedmom sam mjesecu i ne znam koliko j epametno to uraditi, ipak mislim da su trudnice oslobodjene duznosti posta;
mja cerkica stize ako Bog da najkasnije 11.novembra a babo i majka jedva cekaju da taj dan dodje;

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
6.8.2009 11:54:51   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: nita

Allah, dž.š., ne opterećuje ljude preko njihovih mogućnosti. Trudnice i žene koje doje su oslobođene posta, iako mogu, ako tako same procijene, naravno uz konsultovanje s doktorom, da poste. Međutim, treba imati na umu da postom ne smijemo nauditi svom djetetu

Nita je ovo tako fino objasnila, i ne znam zbog čega bi onda post bio glupost user posted image A postiti, prvenstveno trebaš željeti, bilo to u trudnoći ili ne!!!
Naravno da je u trudnoći mnogo toga zabranjeno zbog zdravlja djeteta, pa tako mnoge žene da bi sačuvale user posted image moraju mirovati, dok druge rade čak i teške poslove do isteka termina. Svaka user posted image je individualna, i svaka buduća majka će u konsultaciji sa svojim dr. procijeniti da li joj je dozvoljeno ili zabranjeno postiti, jer je post u islamu zabranjen ako će naštetiti zdravlju.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
7.8.2009 1:11:23   
Ella_H
Slazem se u potpunosti s ljubicicomuser posted image

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
9.8.2009 19:07:18   
Esmica
Trudnice moje,nemojte se puno brinuti,vi koje namjeravate postiti.Vasa beba nece biti gladna.Allah se brine za nju,kao sto se brine od pocetka,kad vi uopste nemate kontrole nad njom kako se razvija,tako isto i kasnije.Nece se bebi nista desiti ako postite,a uredno jedete za sehur i iftar.Odmarajte sto vise,i sigurno ce i vama biti lakse da sad ispostite.
Ja sam postila ramazan u pocetku trudnoce kad sam najvise povracala i gubila tecnost,pa opet mi je taj ramazan najlakse prosao,i poslije kad bih iftarila,opet bih povracala.Elhamdulillah bebara zdrava se rodila,bez ikakvih problema.Poslije opet me potrefilo dojenje u ramazanu,i to je proslobez problema,a postila sam.
Onda drugo djete,potrefilo me isto da dojim(mislim da je mala imala dva ili tri mjeseca) i hvala Allahu mlijeka je bilo dovoljno.
Sad ce me ramazan potrefiti kad budem u devetom mjesecu insaAllah i imam nijjet postiti...

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
9.8.2009 19:12:37   
Anoniman
Esmice, da te Allah nagradi za tvoj post... i sve ostale koje imaju nijjet. 
Čovjek se nekad bespotrebno brine, a Allah mu sve olakša!

(odgovor članu Esmica)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
9.8.2009 19:18:03   
Ilhana RR
Ja sam mislila da se post pokvari kad povracas... i plus jos neki stvari koji se defenitivno desavaju i tokom trudnoce... kao i menstruacija-
....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
10.8.2009 22:42:21   
belmac
ja sam u prvoj trudnoći u 6. mjesecu postila bez ikakvih problema. u drugoj trudnoći sam postila na samom početku trudnoće, a sljedeća dva kao dojilja, jer je moj bebać dojio dvije godine. sada će me ponovo Ramazan zakačiti kao dojilju bebe od 5. mjeseci. naravno svaki put nije bilo nikavih problema. ja sam se super osječala, a mojim bebama nikada ništa nije falilo.super su se razvijale, i rodile se zdrave i napredne. uživala sam da postim u trudnoćama, jer sam mogla da ispostim cijeli Ramazan, bez da me prekidaju menstruacije. naravno, razumijem žene koje imaju "teške" trudnoće i post im teško pada. zbog toga im je Allah dž.š. okašao ne obavezujući ih da poste u periodu dok su trudne. meni , elhamdulillah , nije bilo teško. user posted image user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
10.8.2009 23:23:54   
milenium
Ja ne znam kako je to kod drugih religija,ali ja sam u prošloj trudnoći postila u ''korizmi''ako znate šta je to i sve bilo ok.Sad ipak ne bih tako jer sad znam što tada nisam znala,trudnice ne moraju postiti!user posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
25.8.2009 20:41:03   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: meli07

Drage moje forumašice,

Selamim vas i nadam se da uživate u radostima koje sa sobom nosi mjesec Ramazan. user posted image

Vidjeh lijepih tema postavljenih tema, svaka čast user posted image user posted image user posted image

Zanima me ima li vas koji uspješno podnosite post a trudne ste??
Ja sam u trećem mjesecu trudnoće (prvi putuser posted image ) i žao mi bilo da bar ne probam da ne zapostim i lijepo sam se osjećala taj prvi dan te sam nastavila da postim iako me okolina kritikuje...
Strah me da neću bebi naškodit a nipošto ne bih da se izvlačim na trudnoću pa da tako ne izvršim svoju dužnost a dobro se osjećam.. ima li neko da podijeli samnom svoje iskustvo u pogledu ovoga..hvala vam puno..user posted image







IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja sam postila uz trudnocu i super sam se osjecala  Allah.dz.s., pomaze...


IZVORNA PORUKA: meli07

svaka čast što si uspjela u tome..i nisi imala posljedica nikakvih hvala Allahu dž.š...
ma teško je kad te svi ubjeđuju da možeš naškodit bebi time..hvala ti



IZVORNA PORUKA: mamine oci

u svemu prije svega treba da slusas svoje srce sta ti govori okolina nikad nije zadovoljna bitno je da je Allah.dz.s., zadovoljan s tobom ne kazem da treba da postis,trudnica si i nije ti grijeh ja kazem u svoje ime postela sam i lijepo sam se osjecala a svi me pitaju kako to da sam imala lak porod od tri minute klanjala sad sto se kaze do zadnje minute namaz mi je pomogao...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
25.8.2009 20:47:12   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Ja sam mislila da se post pokvari kad povracas... i plus jos neki stvari koji se defenitivno desavaju i tokom trudnoce... kao i menstruacija-
....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ilhana povracanje kvari post ako to namjerno uradis medjutim ako ti se desi zbog bolesti ili u ovom slucaju zbog trudnoce- onda Ne.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
25.8.2009 20:50:19   
Lalana
Ja sam obadva puta postila, i nimalo mi nije bilo tesko, isto i nakon poroda beba je imala 5 mjeseci, postila sam, a evo i sadauser posted image druga bebara ima 9 mjeseci.
Doktorica me je ohrabrila da ako lijepo sehurim i iftarim nema razloga za brigu.user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
25.8.2009 21:21:14   
nita
Meni je ljekar, koji i sam posti, preporučio da u trudnoći ne postim. Razlog je to što tokom posta padne nivo šećera, a onda nakon iftara taj nivo se naglo podigne. To za bebu nije dobro. Trudnicama se preporučuje da jedu češće, a u manjim količinama. Trudnice su oslobođene posta i to dovoljno govori. Opet, činjenica je da im tada nije zabranjeno da posti, pa svaka trudnica će da sama procijeni da li da posti ili ne.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
25.8.2009 22:38:08   
almai
JA u nijednoj trudnoci nisam postila.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
27.8.2009 0:16:30   
ja_mama
moram da podijelim  s vama svoje "jade". nazalost nisam postila prvi dan jer mi se toliko spustio pritisak da nisam mogla da funkcionisem, mislila sam da cu se slogirati... ostalo, do danas sam  postila, trudna sam treci mjesec i nekako me strah postiti jer ne jedem dovoljno, na sehuru ne mogu na iftaru pregladnim i jako malo pojedem. ne hranim  se nikako zdravo, tako da u dani osjecam malaksavost neke ruzne vrtoglavice gdje imam osjecaj da tonem negdje, i sva pocnem da trnim. voljela bih postiti iako cu sve napostiti nije to ko kad postis ramazan. sta vi mislite??? puno ce mi znaciti vase mislljenje. . hvala

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
27.8.2009 0:18:30   
veeseelaa
Protiv sam posta u trudnoći još po ovom kijametuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ja_mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
27.8.2009 16:12:57   
frenkoza
selam mojim trudnicama....

Ja sam sad u 31. nedjelji trudnoce i zeljno sam cekala Ramazan, zato sam i postavila ovu temu da cujem iskustva drugih zena...

Kao sto sam i pretpostavila sve je to individualno.... ja masallah evo vec 6. dan postim super se osjecam masallah, cak puno bolje nego prije jer me strasno mucila kiselina a od kad postim osjecam se fenomenalno.... nema kiseline, nema mucnine, nista

doduse, ja ne radim kod kuce sam, dosta se odmaram.... ipak bez obzira na sve ako bi se ne daj Boze osjecala ista lose, na bilo koji nacin odmah bih se omrsila jer ne bih htjela da naudim ni sebi ni bebi....

sad za sada elhamdulillah.... sutra je novi dan pa cemo vidjeti kako cemo ga ispostiti..... uglavnom moj nijet je ustati svako jutro na sehur i fino zapostiti pa kako dragi Allah dadne u danu tako nek bude... ako mognemo isposticemo ako ne omrsicemo se i tako sam odlucila cijeli mjesec....




_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *