|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
9.7.2013 13:37:35   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman




Ja sam tek u drugom mjesecu al me strah da postim jer sam prosle godine u 8 mjesecu trudnoce izgubila bebu pa Allah dz.s. zna najbolje
za nase nijjete...pa ako Bog da da Allah da da napostimo prije nego preselimo...amin




user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 1:36:53   
sara123
Pozdrav svim zenama. user posted image
Ja sam nova ovdje. Nadam se da ima dobrodoslice user posted image

Prije par dana sam uradila kucni test, koji je na svu moju srecu bio pozitivan, hvala Bogu user posted image
Nisam jos zakazala pregled kod ginekologa, uskoro cu, aBd.
Dok se ne posavjetujem sa dr, mozete li mi vi dati koji savjet, naime, zelim da postim, ali se bojim da ce to negativno utjecati na trudnocu. Pokusala sam da istrazujem, svi govore kako trudnica u prvom trimestru puno povraca, ima mucnine, i mora piti puno tecnosti. Ali ja se osjecam sasvim normalno user posted image Malo me ledja bole, osim toga, da nisam uradila test, ne bih znala da sam trudna.
Sta da radim?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 2:22:01   
Anoniman
ja ti nebih preporucila da postis, ali svako ima svoje. sada kada u tebi raste bice treba da se hranis zdravo i cesto. ima ramazana josuser posted image preskoci ovaj, bebica treba da se razvija i to neka ti bude sad najvaznije, ali opet kazem to je samo moje misljenje poz i uzivajuser posted image

(odgovor članu sara123)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 10:47:33   
chantal
A zašto pod anonimno? user posted image svašta

Saro,ako imaš želju da postiš uvijek možeš pokušati pa i omrsiti se ako se budeš loše osjećala (vrtoglavica,mučnina,prevelika iscrpljenost,bilo šta) i onda znaš da ne možeš...dan jest dug,ali niti smo mi prva generacija koja posti ljeti,niti će neko biti prva trudnica koja posti...istina,nije svaki organizam isti,neko lakše podnosi neko teže,zato nam je i naređeno ne postiti ako bi to moglo ugroziti zdravlje trudnice,bebe,dojilje,odnosno data je olakšica,ali nije rečeno da nipošto ne postimo u tom stanju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 10:53:42   
chantal
A ja,lično,u prvoj trudnoći nisam postila,samo par dana,a rodila sam pred kraj ramazana,upravo iz neznanja,jer me bilo strah za bebicu,sad bih definitivno drukčije postupila.
U drugoj sam postila,bila sam 3. mj i super se osjećala,ispostila cijeli ramazan.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 11:59:56   
brzamala

IZVORNA PORUKA: sara123

Pozdrav svim zenama. user posted image
Ja sam nova ovdje. Nadam se da ima dobrodoslice user posted image

Prije par dana sam uradila kucni test, koji je na svu moju srecu bio pozitivan, hvala Bogu user posted image
Nisam jos zakazala pregled kod ginekologa, uskoro cu, aBd.
Dok se ne posavjetujem sa dr, mozete li mi vi dati koji savjet, naime, zelim da postim, ali se bojim da ce to negativno utjecati na trudnocu. Pokusala sam da istrazujem, svi govore kako trudnica u prvom trimestru puno povraca, ima mucnine, i mora piti puno tecnosti. Ali ja se osjecam sasvim normalno user posted image Malo me ledja bole, osim toga, da nisam uradila test, ne bih znala da sam trudna.
Sta da radim?


ne moze ti niko savjetovati sta da uradis zato sto je svaki organizam i svaka trudnoca razlicita. Ti poznajes sebe, kako inace podnosis post, kakva si sada u trudnoci..Ja licno ne postim. Ne zato sto se bojim da cu bebi nauditi, nego zato sto ja ne mogu podnijeti. Na pocetku sam pokusala postiti i izdrzala do podne, zamalo pala u nesvijest i morala se omrsiti. Mozda da i ti probas, pa da vidis kako ces podnijeti

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 16:57:45   
niki83
Saro, ja ti zelim lijepu i ugodnu trudnocu, i jos vise jednu zdravu i veselu bebicu aBd user posted image
Ja sam u 8.oj sedmici trudnoce, i reci cu ti kako je meni moj ginekolog objasnio, tj. da se u ranoj trudnoci ne preporucuje post zbog razine secera u krvi, koja u toku dana jako pada (zbog nedostatka hrane) a poslije iftara jako raste, logicno, ali to nazalost za fetus moze biti pogubno u najgorem slucaju. Allah dz.s najbolje zna, ali ja se nisam usudila postiti. Zapravo, ne bih izdrzala i da se nisam posavjetovala sa ljekarom, jer doslovce zadrhtim i jako mi lose bude kada osjetim glad, max. nekih 5-6 sati nakon jednog obroka, tad imam i mucnine i povracala bih...tako da sam sigurna osluskujuci svoj organizam da ne bih mogla trpjeti glad, ili biti bez hrane i pica nekih 17h.
Ali ovo je u mom slucaju user posted image Kako su ti ostale zene savjet dale, uvijek mozes i pokusati ako se dobro osjecas. Sretno!

_____________________________

N&N

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 17:27:35   
sara123
Hvala vam puno na odgovorima, i na lijepim zeljama user posted image
Uskoro cu do ginekologa pa cu pitati njeno/njegovo misljenje.
Citala sam raznorazne savjete, vecinom doktori dozvoljavaju trudnicama u drugom trimestru da poste, a nema puno podataka za prvi. Mene brine to sto sam cula jednu doktoricu (na you tube) user posted image kako kaze da zenama koje imaju kilazu ispod 50 ne bi savjetovala. Ja sam ta. Inace, prije trudnoce, nisam neki poguzija, hehe, znala sam, u vrijeme onih dana dok ne postim, nikako ne jedem po danu, nego sa muzem kad i on iftari. Doduse, pijem vodu i kahvu, mozda koju vocku ako se zadesi.

Znam da nije tema ovdje, ali kada prvi put trebam otici ginekologu?
(prva mi je trudnoca, pa razumite me) user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 18:08:06   
niki83
Obicno kada test pokaze user posted image onda se narucujes za sedmicu ili dvije user posted image sretno!

_____________________________

N&N

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
21.7.2013 18:12:33   
sara123
Hvala, niki user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: POST u trudnoci.... da ili ne?
29.8.2013 21:47:03   
sara123
Moja doktorica mi je rekla da je uredu ako postim, samo moram fino rasporediti kolicinu hrane koju unesem, tj.da ne bude samo pretjeran iftar i sehur. Nego pomalo jesti cijelo vrijeme od iftara do sehura. I puno puno tecnosti.
Ja sam je poslusala, ali kad su mi pocele mucnine, prestala sam postiti, stvarno nisam mogla izdrzati. Zao mi je, ali cu to uz Boziju pomoc nadoknaditi.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 161
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *