|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 16:29:44   
Anoniman
a to ti je tako...dok se ne navikne na ukus...jedino s slatkim tj. vocem rijetko kad imaju problema

uprincipu, kada uvedes cvrstu hranu ne treba prestajati...nikakve pauze praviti...ides prvo s krompirom, mrkvom, bananom, jabukom...trebala bi citavu jednu sedmicu davati  isto...u slucaj alergije...da znas na sta je alergican...znaci jednu sedmicu krompir...pa sljedecu mrkvu...pa sve tako...pa onda mozes miksat krompir i mrkvu...i takouser posted image

(odgovor članu edinna)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 19:23:28   
samedi

IZVORNA PORUKA: puma

samedi draga,
po meni to koliko si napisala da pije dnevno mlijeka, je sasvim dovoljna doza za njen uzrast... jer moras imati obzira da ipak jede i jos nesto pored mlijeka, sto znaci da je relativno sita... ako ti se jos ne budi po noci da jede, to po meni znaci da je dijete zdravo i sito i da jede onoliko koliko je dovoljno... samo bih savjetovala da joj dajes sto vise prirodne hrane (koliko je to moguce) a da izbjegavas kupovne kasice i te stvari... umjesto da kupis npr. kasicu od banane, ti kupi svjeze banane pa izgnjeci dobro i tako joj daj... ipak je svjezije i prirodnije puno zdravije... cmokara user posted image



puma user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image
Ona se budi jednom u noci da jede tj.popije mlijeko i nastavi spavati,necu da joj ukidam taj nocni obrok koji zna nekad biti i u 5,pola 6 ujutro. A sto se tice kasica,kupovne joj ne dajem svakako,nego sama pravim bas tako gnjecim sve sto stignem user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
13.12.2010 21:28:13   
puma
nemoj nikada ti ukidati obrok, nego pusti da djete osjeti zasicenost i da osjeti kad joj je dovoljno... jednom sam prosla to i evo opet prolazim i vjeruj mi puno lakse i tebi bude kad dijete pustis da samo sebi odredjuje kad je dosta... u koliko sati se budi, nemoj da ti bude ni malo tesko (a sigurna sam da nije) niti bitno, bitno je da jede... ljubim te puno i tu malu plincezu

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
14.12.2010 12:26:33   
edinna
ja svom bebanom po 2 dana dajem kasicu i pocela sma sa povrcem tako mi je rekla pedijatrica i danas nam je 5 dan i vidim da lakse prihvata nego na pocetku

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
15.12.2010 18:23:38   
š t a
Juče sam prvi put dala sinčiću kašicu, kupila mu Frutek bananu, jede macan pojeo je pola juče a danas drugu polovinu, kupila sam mu i čaj od kamilice al nešto baš i neće..........i dalje doji 5 puta dnevno.
Smijem li mu jedan obrok zamjenuti tom kašicom ili????????'''


_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu edinna)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
16.12.2010 23:20:05   
idacha
š t a, draga, tvom bebiju je tek 4-4 i po mj i jos je on premali da mu mijenjas mlijecni obrok cvrstom hranom... mozes mu davati po malo, raznih ukusa, da proba, ali nikako mu ne zamjenjuj mlijecni obrok sada... to mozes tek malko kasnije.. ja nisam dojila (samo dva mj), i od 4 i po pocela lagano sa kasicama.. moras biti strpljiva.. po malo svaki dan, maltene par kasicica.. mogu reci da sam tek od recimo 7og mj pocela da mu mijenjam jedan obrok, pa poslije skoro mjesec drugi...

samo lagano, draga... ne trebas nigdje zuriti..


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
16.12.2010 23:27:58   
idacha
jao, tek sada procitah da ti uspjesno dojis...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   ja da sam uspjela sa dojenjem, ne bih Bogami pomisljala na drugo osim dojenja do 6og mj... ti opet polako sve i bice to ok... user posted image

a, sada jedno pitanjce, bas kao naziv teme.. koliko vase bebe kolicinski pojedu za jedan obrok?

Moj poguzija bi jeo i jeo i jeo... dijete je stvarno halapljivo, ne znam na koga je.. vjerujte, da niko u mojoj kuci nista ne moze pred njim staviti u usta da on ne zaplace i vadi to nesto nekome iz usta.. sve sto hocemo da pojedemo, a sto nije za njega, moramo se sakrivati po kuci.. i to se desava uvijek, nebitno dal je gladan ili je tek jeo... o picu da ne pricam.. vodu uzme onoliko koliko mu je dovoljno da me pljune, ali zato soka kad bih mu litru nasula on bi to popio, bez daha, vjerujte mi, u cugu..
za dorucak recimo pojede 1 jabuku, 1 krusku i pola banane, sa psenicnim pahuljicama ili sa plazma keksom.. sve zajedno izmiksano... i to poslije toga je cika dreka, hoce jos.. a, dosta mu je, meni bi bilo, a ne njemu.. poslije obavezno moram imati odmah spreman sok da mu zacepim usta... user posted image tako isto i za rucak (samo sto je tada u pitanju povrce i meso)..
helem, njemu nikada nicega dosta sto se tice hrane i pica...

kako vasa djeca?


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
19.12.2010 18:44:07   
š t a
Idacha David će drugog imati 6 mjeseci, nisam ja njemu zamjenila obroke on idalje doji isto puta (5-6 puta dnevno ne doji ponoći) samo zasladi sa malo banane mislim pola kašice nije puno!!!

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
19.12.2010 19:36:41   
Mila_80
Moja Esma ima 5 mjeseci i 15 dana i do sada je probala samo kašicu od jabuke koju sam ja pravila jer imam domaće jabuke iz mog voćnjaka a sad bi joj dala od kruške ali nemam domaćih krušaka pa bih joj kupila kašicu od kruške ali ne znam od kojeg proizvođača, koji je po vama najkvalitetniji proizvođač ?

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: dnevna kolicina guste hrane???
19.12.2010 19:37:11   
Mila_80
ups pogrešna tema...sorry

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 60
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *