|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: stucanje i podrigivanje poslije formule
17.2.2009 19:35:35   
dinciii
S.mama eh super onda ocekuj kaficu u martu user posted image pozdrav

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: stucanje i podrigivanje poslije formule
13.4.2010 12:14:20   
AmelaR
I ja dajem Aptamil i cajeve komorac i kamilicu, moj problem je sto nekad hoce da podrigne a nekad nece vecinom nece, smori se podizeci je i na kraju samo zaspe, morali stalno podrigivati. 29 dan joj je danas. 

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: stucanje i podrigivanje poslije formule
13.4.2010 12:16:39   
AmelaR
A sticanje rijesimo sa malo vode i pjevanjem da se zabavi i prestane sama brzo.

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu AmelaR)
Neposredna veza do poruke: 28
   Štucanje i podrigivanje nakon hranjenja beba
27.4.2010 22:45:05   
Hanady RR
prenos postova sa teme ''''Podrigivanje:)''''
IZVORNA PORUKA: Suzana

Cao cure!

Do kada nase bebe moramo nosati na ramenima da bi poslije dojenja podrignule? :)
Mojim blizancima je danas dva mjeseca, i zanima me kada pocinju sami da podriguju, jer MM i meni vec otpadaju ledja. :)

Pp,

Suzana

IZVORNA PORUKA: mali

Ja sam morala da se javim jer si me nasmijala,zamislila sam vas sa bebicama na ramenima kako hodate kroz kuću Slatko,puno pozz za vas od srca sorry,ali neznam da ti odgovorim

IZVORNA PORUKA: mamsi

To sam se i ja uvijek pitala  ja sam Kenana poslije hranjenja znala staviti da legne potrbuške na krevet ili preko koljena pa ga nježno lupkati po leđima,možeš i tako da se maalo odmorite

IZVORNA PORUKA: dinaa

A draga Suzana neznam ni sama dokle sam moju curicu drzala da podrigne samo znam da me to pomalo i nerviralo jer sam je stvarno znala dugo drzati a ona nista i kad konacno odustanem i spustim je u krevetic ona podrigne

IZVORNA PORUKA: almai

Ja svog  sam mozda nekih mjesec-dva nosala tako dok ne podrigne,a  onda sam probala onako samo da ga spustim i vidjela da ga stomacic nemuci i da ostaje potmuno miran i prestala sam s tim tada.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Moja Asja ce uskoro imati 4 mjeseca i jos uvje je svaki put nakon papanja podignem na rame da podrigne... ponekad , mada rijetko po noci kad papa se desi da ne podrigne nakon par minuta pa je ipak spustim da pajki... ona ionako spava na stomacicu...

IZVORNA PORUKA: lana84

moja malena takođe nije htjela podrigivati dok je bila mlađa...radili svašta ali rijetko kad da podrigne, puno je bljucala i to su povezivali s njenim ne podrigivanjem... Ja sam mislila da se nikad neće naučiti i bilo nam je jako smorno....a mogu misliti kod vas još dvoje.
ali evo sada sama samo što je dignem podrigne (sad ima 4 mj) ali i dalje bljuca. Tako da se ne brinete, već će oni podrigivati..samo kad oni to budu htjeli

IZVORNA PORUKA: mamin sin

moja malena takođe nije htjela podrigivati dok je bila mlađa...radili svašta ali rijetko kad da podrigne, puno je bljucala i to su povezivali s njenim ne podrigivanjem...



Isto tako... Pa smo onda poceli da se nosamo kako bi smanjili bljucanje (savjet pedijatrice) ali nije palilo. Ne bih ga ni dizala da podrigne posebno ako fino zapajki... Negdje oko 5 mjeseci bi podrignuo odmah kad ga podignem, a bljucao je i do 7. Sad ima 8 i po i u sustini podrigne sam sjedeci...k`o veliki  I dalje ponekad bljucne...

IZVORNA PORUKA: rozi

I kod nas je ziva muka sa podrigivanjem, kada mu je doktor pipnuo stomacic rekao da je ga poslije svakog obroka nosim pola sata, e sad je problem sto on jede stalno, pa ga stalno i nosim. Doduse , pametnica moja, kao da od pocetka zna da je noc i tada ne pravi probeme, budi se na 2-3 sata i dosta lakse podrigne nego danju. 
Dva dana je povracao malo vise pa sa ga dojila u skoro uspravnom polozaju i tada sam zaustavi , podrigne i nastavi. To radim kada vidim da  se bas muci.

IZVORNA PORUKA: Romali

Ja mog Omara više ne dižem da podrignme ako dojeći zaspe, jer on to obavi čim se probudi, i to veoma glasno  . Ali on ima preko 4, 5 mj.sada. Tvoj bebač je još malen pa ga  pupa može buditi ako ne podrigne. Ja sam to prije primjećivala, ako ne podrigne pa zaspe, prije se probudi. Onda bih ga dizala pa nosala, on podrigne i čim ponovo legne tako i zaspe na duže vrijeme.
Najbolje da probaš oboje, možda će se ljutiti kad ga tek podigneš, ali će poslije nastaviti spavati kvalitetnije. Budi brza s podizanjem i masiraj mu leđa kružno pa će prije podrignuti.
Ili ako s vremenom primjetiš da može i bez podrigivanja, pusti ga da spava,a podrignut će kad ustane.


IZVORNA PORUKA: Shee

ja svoju malu dignem par minuta i obično podrigne... Ali i ako ne, ja je spustim i stavim na stranu, jer mi je jedna babica rekla da je bitno da se hrana malo slegne, bez naglih pokreta i truckanja djeteta, a kada legne u tom položaju će ionako isteći višak ako ga ima. Nisam dosad primjetila da je mnogo izbacivala, ponekad pomalo isteče i to je to. A i stomačić je ok.


IZVORNA PORUKA: emma.L

Nama su i pedijatri (3 pedijatra) i patronažna koja nas je obilazila poslije poroda rekli da je par minuta dovoljno preko ramena, a onda ili na stranu ili na stomak staviti bebu i da će podrignuti kad se sve slegne u stomačiću. I zaista tako i radimo i uspijeva. Ni ne čekam da čujem da je podrignula, a pupa je ne boli nikada. A još je patronažna rekla da je sve preko 5 minuta učenje na ruke. S obzirom da je nismo, dakle, nosali, pitam se kako je samo skontala onda .

IZVORNA PORUKA: nita

U jednoj knjizi sam pročitala da je dovoljno čekati pola minute da beba podrigne. Ako ne podrigne vjerovatno nije tokom hranjenja progutala zraka i nema potrebu za tim. Moja beba nije uvijek podrignula u roku tih 30 sekundi, ali je nisam držala na ramenu duže od nekoliko minuta. A kada ne podrigne nije imala nikakvih posljedica.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: sannja

Da li je lose sto ga uspavljujem dojenjem i onda ne dizem da podrigne i izbaci visak? Pokusavala sam, ali on se bas uspava i rijetko kad podrugne ili se toliko rasplace da ga je kasnije tesko smiriti, tako da sam ga prestala dizati da podriguje. A visak izbaci kad se probudi. Inace mirno spava i sve je ok. Ima 4 mjeseca.


IZVORNA PORUKA: almai

nije lose,dok god  slusa i mirno pajki sve je ok


IZVORNA PORUKA: sannja

I meni je tako djelovalo, al reko da pitam za svaki slucaj


IZVORNA PORUKA: neki

Ako ti ne podrigne nakon podoja,samo ga stavi na stranu da spava...I moj Said uvijek zaspe na siki


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: maminka

Zene mile... Kad su vase bebe naucile same podrignuti poslije jela ??? Nasoj je 4,5 mjeseca a ona to jos sama ne zna... Uspanici se sva kad podje, i odmah u plac i nervozu... Jel je ja mogu kako nauciti


IZVORNA PORUKA: neki

Heh draga,ja ne procitah gdje si postavila temu,pa pomislih da se radi o podrigivanju muzeva Taman sam se htjela raspisati Podigni bebaru,i tapsi je po ledjima,podrignuce..Moj stariji sin nije podrigivao odmah posle jela,znali smo ga satima nosati,pa smo ga na kraju stavljali da lezi na strani...


IZVORNA PORUKA: maminka

ama zeno moja mila  znam ja za nosanje, ali da je meni da je vise ne nosam, nego da to ona sama pocne eno kod drugarice dijete sa 3 pocelo samo podrigivat a ova moja MA JOK
a sto se cojka tice... nemamo mi tih problema... on vise voli ispustit tihomira... jednom ja tek uspavala dijete a njega prevari i okinu dijete se prepalo i plakalo pola sata... koji je to prdac bio


IZVORNA PORUKA: maminka

i opet mi oade na pamet... Boze kako li je onim ljudima sto se zovu Tihomiri


IZVORNA PORUKA: neki

Jao sto me nasmija Pa ako nece,stavi ga da lezi na strani,i stavi mu gazu ispod glavice,u slucaju bljuckanja


IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ja Zaricu samo dignem i potapsem 2 puta po ledjima i to je to...stvarno jako brzo podrigne i jako glasno.


IZVORNA PORUKA: dana3

djeca s etome ne uce to je refleks.nema ucenja na to.dok su mali kako neki kaze nosaj i masiraj.kad podje da sjedi i sam ce da podriguje.pa ja ovolika ne mogu da podrigujem ako se ne desi samo od sebe


IZVORNA PORUKA: ivanak

Dobra večer mame,

nedavno sam postala mama i znam da treba beba da podrigne i činim to tako da je stavim na rame pa on ili bljucne ili podrigne.
Danas mi se dogodilo da ne da nijepodrignuo, nego se ispovraćao.
U čemu je problem??? Jeli itko zna?
Inače sam ga dojila 15 min, a sad je na 20 minuta pa jeli to možda razlog.



< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.4.2010 22:46:05 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu le_ella)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 29
   RE: stucanje i podrigivanje poslije formule
19.4.2011 22:09:44   
mirela83
pozz svim mamama imam dijete od 14 mjeseci ima 11kg i jako sam zabrinuta posle svakog obroka on prodriguje jeo ili kad ne jede on prodriguje neznam u cemu je problem ujutru mi popije flasicu i odma tri puta prodrigne prije mjesec dana sam ga vodila na vakcinu on nista ne gubi na kilazi dobija neznam dali trebam da se brinem sad 9 maja imam pregled opet da vidi kilazu pedjatar 500gr dobija za 20 dana jel normalno

user posted image

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: stucanje i podrigivanje poslije formule
6.5.2011 22:00:32   
mirela83

IZVORNA PORUKA: mirela83

pozz svim mamama imam dijete od 14 mjeseci ima 11kg i jako sam zabrinuta posle svakog obroka on prodriguje jeo ili kad ne jede on prodriguje neznam u cemu je problem ujutru mi popije flasicu i odma tri puta prodrigne prije mjesec dana sam ga vodila na vakcinu on nista ne gubi na kilazi dobija neznam dali trebam da se brinem sad 9 maja imam pregled opet da vidi kilazu pedjatar 500gr dobija za 20 dana jel normalno

user posted image


(odgovor članu mirela83)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: stucanje i podrigivanje poslije formule
23.1.2012 23:39:47   
Mya_81 RR
PRENOS POSTOVA S TEME 'Podrigivanje bebe nakon jela'

IZVORNA PORUKA: sunid
Je li neophodno da bebara podrigne svaki put poslije jela? Mojoj bebici je mjesec dana i dok je dojim ona zaspi,podignem ja nju da ona podrigne ali tako pospana rijetko kada da podrigne a ako je duze drzim ili hodam s njom da bi podrignula ona se razbudi i onda nista od spavanja.
Spava  na strani pa i ako bljucka to sve izadje,ali je sad postala jako ziva pa se sama okrene na ledja (iako joj smotam dekicu iza ledja ali nekako uspije da se okrene) pa me strah ako je na ledjima da bljucka.
Interesuje me da li beba manje bljucka ako podrigne poslije jela?


IZVORNA PORUKA: MicoTico
Moja cerkica kad je bila bas mala beba vrlo rijetko je podrigivala kad je podojim. Uvijek bi zaspala tokom dojenja, ja bi je spustila u krevetac i to je to. Ako bi je drzala da podrigne i cekala, to bi trajalo u nedogled. Onda bi se u većini slučajeva razbudila i rasplakala. Kod sinčića totalno druga priča. On bi tako glasno podrignuo poslije jela, da bi se mi svi šokirali da tako jedno malo slatko biće može ispustiti takav zvuk, mm ga je zvao "mali kamiondžija".
A što se tiče bljuckanja, moji oboje su bljuckali i to baš, baš, i "damica" i "kamiondžija", bez obzira na podrigivanje.


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa
Kako kad, kad doji recimo i zaspe ja je nikad ne budim da podrigneuser posted image


IZVORNA PORUKA: Alma_27
mozes ti nju podigunti da podrigne nakon prve dojke ili nakon 30tak ml. ako je hranis na flasicu pa opet nastaviti hranjenje ili, ako je ne muci stomacic dok spava, ne mora ni podrignuti. za bljuckanje nisam sigurna. kako koja beba.
sto se tice podrigivanja, brzo ce ti podrignuti ako je prebacis preko svog koljena. da malo pritisne stomacic ali to ne smijes raditi ako je puno pojela.
user posted image


IZVORNA PORUKA: Gucci
Ne mora ti svaki put podrignuti, digni je malo ako podrugne ok, a ne podrigne onda je spusti dok se nije probudila user posted image
u toku noci ne mora nikako ni podrigivati, meni je tako babica rekla...


IZVORNA PORUKA: sunid
Nisam ni ja toliko tome predavala znacaja,ako bi mala zaspala ja bih je odmah stavila u krevetic,ali nakon onog slucaja da se beba ugusila sadrzajem iz zeluca nesto me uhvatilo da bi mi trebala podrignuti prije spavanja....
Sad sam mirnija,hvala vam na komentarima:)


IZVORNA PORUKA: Hannica
Mislim da podrigivanje nema veze s bljuckanjem,bar  u nasem slucaju.Moj A svaki put podrigne ali ga to ne sprjecava da bljucka po cijeli dan i noc.









_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mirela83)
Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *