|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  270 271 [272] 273 274   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost
25.3.2016 22:05:34   
moram biti jaka
Draga priks iskreno saucesce...zao mi je zbog tvog oca...ja u principu kad sam izgubila majku onako iznenada (zbog infarkta) nisam ni odbolovala...jer necu da placem pred djecom pa pred sestrom pa pred ocem i onda klik spuca me anx ...otplaci izbaci iz sebe svu tugu onako posteno...pa ljudska smo bica imamo pravo na suze i tugu... :'( user posted image ljubim te i javi se....

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6776
   RE: Anksioznost
26.3.2016 1:33:21   
HNF
Draga priks,Primi moje saučešće. Zapamti da je sad normalno da si i tužna, i ljuta i anksiozna i placljiva itd. To je sasvim normalno. Nemoj skupljat u sebe,što ti >moram biti jaka < kaze, isplaci se nemoj skupljat u sebe. Čuvaj se draga,šaljem ti user posted image user posted image

(odgovor članu moram biti jaka)
Neposredna veza do poruke: 6777
   RE: Anksioznost
27.3.2016 10:45:31   
moram biti jaka
http://www.vaspsiholog.com/2011/05/suocavanje-sa-strahom/

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 6778
   RE: Anksioznost
28.3.2016 18:24:03   
hepihipi
Ajjj zene drage moja anxy se pretvara u 0 toleranciju prema bahatim, drskim, uobrazenim, nekulturnim ljudima, ono bas otvoreno...inace sam mirnija po prirodi, ne volim sukobe, i do sada sam uglavnom popustala i isla uglavnom na svoju stetu ali sad kao da postajem susta suprotnost...da ja mogu sasuti u lice kao neke osobe i da mi poslije bude lakse ali ne, ja to onda analiziram, jesam li trebala ili ne, kako dalje s tim ljudima, jer su to uglavnom kolege s posla ili familija...inace sam u pms:( by the way koliko traje vas pms?;)

(odgovor članu moram biti jaka)
Neposredna veza do poruke: 6779
   RE: Anksioznost
30.3.2016 19:08:01   
priks1
Cao drage moje,hvala vam na podrsci.A sto da vam kazem,zivot mora ici dalje pa tako i ja s njim.Inace ne osjecam se bas naj...ali sto je tu je.Kako ste mi vi?Vidim ne pisete puno...draga hepihipi ja kad je vrijeme u p.m.s.-u nekako sam uvijek nikakva,jadne mi zeneuser posted image .A ova anx...uf kako sam ljuta na sebe zbog nje nekad,ponavljam se ko papiga sto se tice nje?Da li ste vi same sebe vise naucile u kojim situacijama ce se ona najvise izraziti?Ja jesam,i bas cinjenica sto to znam kako sebi uvijek dopustim da me preplaviuser posted image Evo recimo kad god moram da odem na neko mjesto kao npr.zabavu ja budem nervozna,tjeskobna jer ocekujem da necu da budem opustena i naravno vec sebi s tom spoznajom unistim sve i tako u kruuug.Pa jeli to Bogu za plakati
Sama je iskreiram i iako to sve znam ONA je ipak tu.user posted image Ljubim vas sveuser posted image

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6780
   RE: Anksioznost
31.3.2016 8:31:13   
mikatr
Ima li koja od vas probleme s kroničnim umorom i bolovima i osjećajem nemoći u nogama i mišićima>?

(odgovor članu priks1)
Neposredna veza do poruke: 6781
   RE: Anksioznost
31.3.2016 17:44:41   
hepihipi
Kos mene je umor konstanta, pomalo i prije anxy a onda pogotovo i mislim da je postao i hronicni, budim se umorna, lijezem umorna a bolove u misicima imam povremeno, magnezij je dobar za bolove u misicima...

(odgovor članu moram biti jaka)
Neposredna veza do poruke: 6782
   RE: Anksioznost
1.4.2016 8:45:09   
mikatr
Ja sam se sinoć osjećala tako nestabilno i slabo i evo i jutros mi je tako. Kao da jedva glavu držim na ramenima :-((( Užasan osjećaj. Na trenutke kao da ću se srušiti! Imam poslijepodne termin kod jedne liječnice koji su mi preporučili .... Radi se o nekakvoj metodi brzog rješavanja stresa.. Koliko samo želim da upali :-D

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6783
   RE: Anksioznost
1.4.2016 9:44:41   
mimi_2in1
jutro zenice, kako ste? nisam odavno pisala, odnosno nisam bas pisala redovno..mozda svega dva puta. iscitala sam vase postove, i citam uglavnom, al nemam uglavnom volje da pisem. borim se nekako sama sa sobom user posted image
bila sam oke dosta dugo vremena, nalazi dobri ja dobro..muce me moje misli al nekako sam uspjevala da ih prihvatim, da se ne borim i prolaze..
no sinoc sam opet dosta lose bila. iz nekog razloga prisunjao mi se napad panike, ne znam cim izazvan, nisam skontala prvo sta se desava, nisam uopce uspjela da se "pripremim". nije ih odavno bilo i onda sinoc me bas zdrmao. noga me boljela cijeli dan, zeludac me zeza ovih dana, sav je nekako u grlu pa me povremeno i zagusi. i sinoc odjednom prvo pocese nekakvi valovi vrucine, pa srce poce da lupa, pa onaj neki ruzni osjecaj kao da nemam snage u rukama i nogama..i onda mozak tu nastupa sa mislima..evo ga, gotov, sad cu da se srusim...Boze sta mi je, mozda je srce, mozda je tromb opet, sta me boli, sta se desava..panika 10/10. nekako sam uspjela zanjim trackom razuma da kazem sebi ustani i idi lezi do mm, probudi ga. to sam i uradila. naravno nisam se onesvjestila, nisam dobila srcani, nisam se ugusila..al mi je bilo bas lose. mm mi je pomogao poprilicno, grlio me, mazio, disao samnom, dok se nisam malo smirlia...dao mi dva persena, onda me uhvatila uzasna drhtavica, odskakala am od kreveta... . od kud i zasto opet..nemam blage..al osjecam se porazeno user posted image

ovo sto napisa mikatr danas sam fuj, slabo, klonulo, jedva glavu drzim..sve me boli. i ovo za hronicni umor..vise nemam nacina da se odmorim.
piksi da i ja ovo isto radim, sama sebi unaprijed unistim neki događaj...sad sam pocela namisljati kako ako odemo na more, sta cu ako mi bude lose tamo..ako dobijem neki napad..ma uzas.

ne znam, nemam vise snage da hodam po doktorima, da bi sama sebe uvjerila da mi nije nista, ni para ni volje...danas mrzim sama sebe, i svoj mozak..


_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu mikatr)
Neposredna veza do poruke: 6784
   RE: Anksioznost
1.4.2016 11:27:43   
mikatr
Joj, pa stvarno sam šokirana koliko ljudi danas pati od strahova, anx, panike i ostalih beštija :-( Užasno! Ja se nekad okrivljujem za ovo stanje. Govorim sama sebi da sam zaslužna za sve što mi se događa jer ne znam uživati i ne znam se opustiti. Ali mislim da nije to tako jednostavno. Svi bismo mi voljeli biti sretni i opušteni te uživati, ali temo kojim živimo svi odreda nije prirodan za ljudski rod. Mi smo stvoreni da živimo sporije i u skladu s prirodom, ali se opiremo. Zato je sve puno boleština i stresa. Moramo se naučiti opuštati i disati punim plućima :-D Samo kako???

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6785
   RE: Anksioznost
1.4.2016 12:37:57   
mimi_2in1
ne znam, meni su zaista dosta pomagali tekstovi koje sam citala, neke od njih sam i na ovoj temi nasla, jedna od clanica je pisala. isla sam jedno vrijeme i psihologu i to mi je dosta pomoglo..al ne mogu finansijski stici vise, a imam osjecaj da mi psiholog treba stalno. no zaista je ovo borba koja traje non stop. ja vise ni ne vjerujem da ce proci..cini se da ce uvijek ovako biti periodi oke stanja i periodi kad jedva prezivljavam..user posted image stvarno nemam nade vise ni malo.
kod mene je najizrazeniji taj strah od smrti i bolesti. kako mi rece psihologinja, to su najveci ljudski strahovi, i prestat ce onog trenutka kada prihvatim da su te stvari normalne i neizbjezne...ali ja to nikako ne uspjevam. i zbog tog sam uzasno ljuta na sebe. okidac je bila moja bolest, kako sam jednom pisala, i onda dvije godine se zaredale,bukvalno smo bili okruzeni bolescu i smrcu. nekako kad vidis ljude od 20 i nesto godina kako se razbole i umru u roku nekoliko mjeseci..ne znam..to je tako strasno. pocnes da razmisljas o tome kako ne zelis tebi to da se desi, sad kad imas toliko toga za sta zivis.. uzasno me stid sto iz tog perioda nisam izasla jaca nego slabija.
ritam zivota zaista ne pomaze ni malo, hronicni umor, non stop. zanjih par mjeseci slomile su me razne viroze, upale, ljekovi..fuj..ne znam sta vise da pijem, cim da se dopingujem da ne budem non stop ko prebijena macka user posted image rekla sam neki dan mm pocet cu da pijem, svake sedmice uzet cu jedan dan i napit cu se ko majka..ne bil se bar malo opustila user posted image na sto mi on rece, ne mozes ni to zbog lijekova koje pijes user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu mikatr)
Neposredna veza do poruke: 6786
   RE: Anksioznost
1.4.2016 12:44:34   
mikatr
Ja sam na biljnoj terapiji po preporuci moje psihijatrice. Iako ni uz biljni lijek ne smijem alkohol. Ali stvarno bi mi trebalo nekad da se mogu opustiti uz čašu vina :-D Pokušavam i s meditacijama. Nekad me opuste, a nekad se uopće ne mogu koncentrirati i biti mirna. Jedva čekam kasnije da vidim što me čeka na toj terapiji koju imam. user posted image

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6787
   RE: Anksioznost
1.4.2016 13:24:56   
mimi_2in1
eto sto je ludilo, ja sam htjela da upisem jogu..jer kontam da ce mi pomoc malo psihicki i fizicki..i nemam vremena user posted image eto. sta vise da kazem. pokusavam kod kuce kobajagi nesta..al to je sve slabo vala.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu mikatr)
Neposredna veza do poruke: 6788
   RE: Anksioznost
1.4.2016 14:00:29   
mikatr
Ja imam volju za fizičkom aktivnošću, ali nemam fizički snage. Preumorna sam i osjećam se nestabilno, kao da se na sekundu zaljuljam i onda se nikako ne mogu prestati bojati. Ne usuđujem se zaključati u toalet jer se bojim da se ne srušim. A što je najžešće od svega, nikad nisam pala u nesvijest hvala Bogu dragom. Ali strah...... I nekad sama sebe uhvatim u nekoj napetosti, nesvjesno skvrčim i ukočim ramena i vrat. joj.... moramo se borit kako god....user posted image

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6789
   RE: Anksioznost
2.4.2016 19:58:29   
moram biti jaka
Cao cure....vidim hvata vas umor...ama sve nas hvata...ja i mm teskamo jedno drugom kao sve nas boli nemamo snage :D ja to pripisujem proljetnom umoru ...maticna mlijec je super...prosle godine sam je pila u ovo doba jer sam bila bolesna ...bas mi je pidigla energiju iako prije nje nisam mogla da hodam po kuci od iscrpljenosti i umora ....Mene zadnjih dana prati neka utucenost...nije ni depresija nego neka utucenost...ne mogu da objasnim...U zadnje vrijeme i hvata me strah od samoce..odmah mislim da cu poludjeti ili povrijediti se...Naravno ako procitam neku vijest o ubistvu ili samoubistvu onda po dva dana stalno mislim o tome...Sta ako i ja puknem i povrijedim sebe ili drugog ...onda me hvata panika od takvih misli i onda znojenje itd...
I eto opet kazem hvala Bogu dobro je....ljubim vas drage moje

(odgovor članu mikatr)
Neposredna veza do poruke: 6790
   RE: Anksioznost
7.4.2016 13:53:42   
priks1
Zdravo zene kako ste mi?Ja onako...ne znam sta da vam kazem.
Moram biti jaka bas sam to....utucena.Naravno zbog svega,ali sto da kazem.Mislim imam osjecaj da me nekad puca depra teska zbog svega.Jucer odem na ovaj zbor gdje inace pjevam...ali u trenucima budem iskljucena...pocne me nervoza i neka panika hvatat(naravno sama sebi je stvorim)i eto belaja...uf.Najveca utucenost u mene je osjecaj da cu uvijek biti ovakva.Ne zelim to,zelim biti sretna i mirna.Samo to zelim i nista vise.Nista drage moje toliko od menw zasada,ljubim vas♥

(odgovor članu moram biti jaka)
Neposredna veza do poruke: 6791
   RE: Anksioznost
7.4.2016 16:16:26   
mimi_2in1
helooouser posted image ja sam za da isto. ovo lijepo vrijeme pomnaze pa sam sve manje kuci, idemo setamo stalno. sinoc me opet strefilo lupanje srca, uzas..bukvalno osjetim kako mi gornji dio tijela odskace user posted image nekako sam se izkontrolisala da ne ode dalje. ustala uzela persen, malo posjedila onako u mraku, malo listala po netu..samo misli da skrenem. meni su noci ubjedljivo najgore..nekad me tacno bude strah. ako danas ima to lupanje, onda sutra samo iscekujem kad ce poceti ponovo .
imam sobno biciklo, i vozim svaki drugi dan,i sad mjeri ono puls dok vozim, i npr popenje mi se puls na 120 ja odmah usporavam, reko udarit ce me srce...eto budale. i tako stalno...ima osecaj da toliko toga izbjegavam i prpoustam zbog tih svojih budalestina. ja fakat ne znam kad sam postala ovako opterecena.
i meni je to jedan od najvecih crnjaka, da cu zauvijek ostati ovakva...
i eto..uglavnom sve staro.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu priks1)
Neposredna veza do poruke: 6792
   RE: Anksioznost
7.4.2016 18:55:58   
priks1
Joj tako i ja..kad pomislim da ide nabolje mene svaki povratak toliko ubije da ne mogu sebi rec pa dobro?sto puta bilo,sto puta proslo.To je ljudski mozak,naviknut uvijek na lose misli...evo da mi netko kaze za 6mj.sve ce biti iza tebe...ja potpisem i mislim da bi vec odmah ozdravila.Najbolje a i ujedno najgore je to sto smo same sebi jedini spas.Ah...a opet koliko nas ima samo na ovom svijeti s ovim problemom pa duramo...pozz

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6793
   RE: Anksioznost
13.4.2016 7:54:11   
hepihipi
Jutro zenice drage, jako ste mi? Opet smo se malo uspavale...
Ja virkam svaki dan da vidim ima li novih postova😄nekako mi je predlo u rutunu...mene u zadnje vrijeme muci nesanica, inako sporadicno a jos sam i prehladjena:( nekad mi dodje da opet popijem xanax al opirem se i inatim se i nedam se😄ljubim vas drage sapatnice a sad odoh rintati😄

(odgovor članu moram biti jaka)
Neposredna veza do poruke: 6794
   RE: Anksioznost
13.4.2016 11:36:54   
mimi_2in1
dobar dan user posted image zenice izgleda skitaju po lijepom vremenu.user posted image mene ubi umor, sad jel ovaj proljetni il neki drugi nemam pojma. danas sam bljak. u par navrata me takva slabost uhvatila, jedva sam stigla do stolice da sjedem da se ne srusim. nesto razmisljam, kontam da nije do persena...sinoc sam morala popiti persen da bi zaspala...i vec sam jednom promjetila da ujutro iza njega jedva funkcionisem..ali ne bi trebalo. kolko sam procitala on nema nus pojava. ne znam...kontam da mi nije pritisak pao, ili secer..al ovdje na poslu ni jedno ni drugo ne mogu kontrolisati. pa sam popila magnezij, uzela malo badema i cokoladicu..ko ce znat.
manje vise sve je isto, na dnevnoj bazi borba sa blesavim mislima. cim me nesto zaboli - o gotova sam - bolesna sam...itdpokusavam da sam zaposlena necim non stop..jedino mi to pomaze.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6795
   RE: Anksioznost
15.4.2016 10:52:31   
salmy
DD
Jel neko pio tablete bosnyl?

(odgovor članu moram biti jaka)
Neposredna veza do poruke: 6796
   RE: Anksioznost
15.4.2016 20:06:18   
HNF
mimi 2in1 moraju ti noci bit najgore jer ti unaprijed isplaniras narednu noc. isto mi je tako bilo, vjeruj mi. meni su noci najgore bile zato sto sam uvijek mislila samo kako cu ja veceras, sta ako me opet uhvati panika veceras itd. moras naci neku zanimaciju navece. ja sam citala knjigu, popunjavala krizaljku, gledala seriju bilo sta sAmo dA ne mislim o glupostima. i stalno sebi ponavljaj sad i o vdje, ne znam sta ce bit kasnije.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 6797
   RE: Anksioznost
15.4.2016 20:09:30   
HNF
a ja u pmsu, jojjj pa sam bas grozna. evo pijem caj, i gledam film. kako vi podnosite pms. meni je to grozan period.

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 6798
   RE: Anksioznost
18.4.2016 15:54:45   
priks1
Cao zene drage kako ste mi?HNF draga...pms je doslovno katastrofa,ali prije anks. je isto znao biti grozan...ali kao da joj tada nisam davala na vaznosti,a sada mozda vise.Ja sam inace onako,
vise depresivna.Ali sta je tu je,gurajmo dalje.Inace trenutno ne radim pa i ova kuca ubije....monotono svaki dan.Trudim se da sto vise izbivam iz nje,jer imam nekad osjecaj da je puno ljepse bilo gdje nego biti u njoj,pogotovo kad si sam pa ti svakave misli prolaze kroz glavu.Saljem vam pusu i pisite♥

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 6799
   RE: Anksioznost
23.4.2016 22:01:53   
Evita81
Pozdrav svim clanicama ovog foruma!Patim od stanja opsesivnih misli,anksioznosti i depresije vec tri godine i prije par mjeseci sam odlucila posjetiti psihologa i pwsihijatra.Psihijatar mi je propisao lijekove koje cu morati piti godinu i po dana a psiholog mi je dao knjige koje bi trebalo da me nauce kako da pobijedim ovo stanje.Ove knjige sam platila i iz tog razloga zelim da ih podijelim sa vama,jer citajuci forum vidim da je mnogima kocnica ka ozdravljenju bio novac.
https://www.luminpdf.com/viewer/ZXeFZQRwscJQGPrXS

(odgovor članu priks1)
Neposredna veza do poruke: 6800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  270 271 [272] 273 274   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  270 271 [272] 273 274   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *