|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mljeko u dojkama i nakon dojenja
6.6.2009 23:02:42   
Lulu_
cao moje mame

naomih ne doji vec 2,5 mjeseca ...sasma je se odbila nazalost user posted image
ali sad me interesuje od ovih mama koje su prestale da doje
do kada ste vi imale mljeka???

ja jos uvijek imam mljeka user posted image
ne toliko da ga moram izdajati ali na stisak izlazi...
ne bole me grudi,dakle sve je ok
pokusala sam njoj ponudit opet ali ona ne zeli ni cuti jos mi ljepo kaze nemoooooo (nemoj)

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
6.6.2009 23:18:07   
Lulu_
i naravno unaprijed hvala moderatorima sto cemoju temu premjestiti na prao mjesto jer je sigurno nisam dobro postavila ... sorry

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
26.6.2009 0:57:28   
slono
Ista mi se stvar desavala i sa prvim djetetom, a evo i sa drugim. Nece pa nece,a meni zao.
Znam da mu nije dovoljno, u principu ne nadolazi, ali na pritisak, nesto krene.
Prvi put bilo je i mjeec, dva nakon prestanka dojenja.
Vjerovatno treba prolaktinu da se prirodno spusti tek onda nece biti nista.  user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
26.6.2009 9:05:47   
mišur
Meni je sigurno mjesec dva nakon dojenja bilo još mlijeka u grudima..
Nije curilo, nego bi na stisak izašlo par kapi..
I onda je sasvim prestalo..

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
26.6.2009 9:32:07   
Anoniman
Meni je dugo bilo mlijeko u grudima posle kcerke, ali bas tako, samo ako jako stisnem onda izadje kap-dvije. Dr mi je rekla da je to normalno, da se kod nekih kao nikad skroz ne povuce

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
26.6.2009 9:38:33   
nanika
Ako neko ima problema da zaustavi mlijeko nakon dojenja najbolji je caj od listova žare. Zaustavlja mlijeko a ujedno i  popravlja krvnu sliku. Malo je gadan ali sa limunom je podnosljiv.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
1.7.2009 11:22:44   
dana3
articoka-ima je kupiti kao ekstrakt,smanjuje masnocu u krvi, poboljsava rad jetre ,smanjuje nadolazenje mlijeka do potpunog prestanka,puna je minerala i vitamina.



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
6.7.2009 14:47:06   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Lulu_

cao moje mame

naomih ne doji vec 2,5 mjeseca ...sasma je se odbila nazalost user posted image


user posted image user posted image user posted image



Javiću se ja na onoj "mojoj" temi o prestanku dojenja nakon 1. rođendana, ali zavidim mamama čije su se bebe odbile same od sike...
Mi još nismo krenuli sa odbijanjem (pisaću vam...) ali imam osjećaj da će biti stresno, pa bih najradije da to izbjegnem, ali ne ide.
Eh kako bi bilo super da od sutra Edi i Mak sami kažu i pokažu da više neće siku... user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
6.7.2009 14:52:20   
jupajdi
Draga Lulu, mlijeko će ti još sigurno dugo izlaziti, ono kada stisnešuser posted image .
Ja sam Emina skoro pa dvije godine dojila. Vjeruj mi, mlijeka je billo godinu dana nakon prestanaka dojenja. I taman kad je prestalo, ja ponovo zatrudnila i opet mlijeko user posted image .
Esma još siki, za dvije sedmice joj je godina.
Čisto sumnjam da će sama prestati, mada bi to za majku bilo najlakše.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
6.7.2009 14:56:15   
liliputanka
I ja sam postavila sličnu temu ali nitko nije odgovorio!user posted image  Evo ima već 2,5 mjeseca da sam prestala dojiti, a još imam mlijeka u dojkama kad ih stisnem! Mislila sam da to nije dobro, ali evo kako vidim, netko je napisao da se kod nekih žena nikada ne povuče. Pa valjda sam ja jedna od njih!user posted image  

_____________________________

Lorena, 22.10.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
18.9.2009 9:03:37   
mivica
Molim sve one koje su imale slicnu situaciju da se jave PLS! Sinoc sam bila na onom sistematskom za prošlogodišnje porodilje u Skerličevoj. Doktorica mi je pregledala grudi i vidjela da su pune kvržica, za koje ona kaže da je moguće da su ostale nakon dojenja. Navodno nisam dovoljno izdajala dojke, pa je to ostalo user posted image  Ja ne dojim već godinu dana, tj dojila sam bebu samo 3 mjeseca! Zakazali su me naredne sedmice na UZ dojki, pa sam se malo prepala! Je li moguće da toliko dugo ostanu te naslage u grudima, pa da su od toga kvržice?


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu liliputanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
18.9.2009 9:06:31   
mivica
Sorry, tek sad vidjeh da ima aktivna slična tema

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
18.9.2009 11:07:12   
Amrino
IZVORNA PORUKA: sabinnna

veče  mame
mozda je ova tema i bila al ne mogu naći ,  imam ćerkicu kojoj je vec dije godine i prestala sam je dojiti prije mapr mjeseci tačnije  4-5 mjeseci i nije bilo nikakvih problema .......ja sam pila neke tabletice sto mi je dr. prepisao i mlijeko je prestalo polako ....al prije neki dan kad sam pritisla bradavicu pojavio se malo mlijeka jel moguće da njega ima još nesto mi to čudno.....il ja sam paničim  inače sam paničatkauser posted image



IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Ja sam prestala prije pola godine da dojim, ali još uvijek imam mlijeka u grudima. Valjda je to normalno, mada sam se i ja to pitala često user posted image


IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Upravo sam na jednom drugom forumu procitala da je moguce da i nakon nekoliko godina, prilikom pritiska na bradavicu, izlazi mlijeko.


IZVORNA PORUKA: triplemama

Jeste normalno je i duže


IZVORNA PORUKA: aazra

Hej zato prvi put cujem..Moj maleni ima deset mjeseci i ne razmisljamo o odvikavanju od "cis-cis"user posted image ,
ali nisam znala da mlijeka tako dugo ima.
Mozda se moze iskoristiti za kafu ako zafali...user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Suzana

Ja mislim da kod mene nema, a prestali smo sa dojenjem... i vise od 2 mjeseca.
Nisam probavala da stiscem bradavice, bezze mi, sta ih imam maltretirati kad ne osjetim da ima mlijeka. user posted image
Nego, ja imam u planu otici i uraditi UZV grudi, nisam nikada, a mislim da bih sada trebala. Blizi mi se 30-a, a i dojila sam. Jeste li vi isle i gdje preporucujete?




IZVORNA PORUKA: bloom

Ja isto nisam nikad radila UZV, a cula sam od prijateljica koje su malo starije od mene da kad odu na redovni ginekoloski pregled urade i UZV grudi kod ginekologa. E sad, kojem dr ne znam. Ali to rade samo privatnici ginekolozi, do na Kosevu vec odavno to ne rade.


IZVORNA PORUKA: Azure

Suzi ja jednom godisnje idem na ultrazvuk grudi kod iste dr. a to je dr Cokoja. Kazu da je dobra. Ona radu u Papagajci sa dr. Cengic ginekologom. Jedino sam kod nje i isla, jer u nasoj firmi nam svake godine placaju pregled u toj privatnoj ordinaciji. sa dr. Cengic nisam zadovoljna i ginekologa sam promijenila ali kod dr. Cokoje i dalje idem na ultrazvuk.


IZVORNA PORUKA: Azure

Inace prestala sam dojiti prije mozda 2 ili 2,5 mjeseca, kad sam saznala da sam trudna. Ali poslije toga mi se vec pojavio kolostrum tako da meka nema. user posted image


IZVORNA PORUKA: Aki Sa

moje iskustvo sa prvim djetetom je bilo takvo da nakon 8 mjeseci po prestanku dojenja na ultrazvucnom pregledu mi je doktorica spomenula da se u kanalima jos uvijek nalazi mlijeko i da je to normalno

Doduse ja od dana kad sam prestala da dojim nisam ni pomislila da stisnem bradavicu jer mebilo strah od laktacije 




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
19.9.2009 12:18:28   
Lulu_
evo kod mene e tek neki dan povuklo mljeko skroz...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mljeko u dojkama i nakon dojenja
14.11.2010 13:27:22   
Majčica
Ja sam prestala dojiti prije skoro pola godine i dojila sam 19 mjeseci, s tim da sam otprilike zadnju godinu dojila samo na jednoj dojci. Mlijeka i sad ima na ovoj dojci na koju sam duze dojila, na drugoj vise ne, ali me ta bradavica na dodir boli. Inace sam imala ragade, pogotovo na toj bradavici i sad ona izgleda nekakva isto kao da je ostecena, ne znam kako da vam objasnim, isto kao da je moj user posted image tako izgrizao da vise nema prvobitan oblik. Manja je od ove druge. Je li me zato bolucka kad je razvucem, ustvari kad pokusam da istisnem da vidim ima li mlijeka?

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *