|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predstavljamo se
4.7.2009 18:56:14   
mamy Sabina
Lenka dobro nam doslauser posted image
Ovo je tema na kojoj mame predstavljaju svoje bebe ,koje su po rodjenju imale manje od 3000 gr

Imamo temu za upoznavanje
Upoznajmo se-klik

< Poruku je uredio mamy RR -- 4.7.2009 18:58:27 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Predstavljamo se
4.7.2009 18:57:12   
Lenka s.
Sorryuser posted image
Odoh tamo...

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Predstavljamo se
4.7.2009 18:58:13   
suna
bila si na BEBAMA, potrazi u dnu odg.temu...inace biti ces aBd.puno srece

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu Lenka s.)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Predstavljamo se
6.7.2009 8:38:16   
Kesten
evo da se i mi tu upišemo user posted image

..moja djevojčica je rođena u 28 tjednu,1900/43...prebačena za sarajevo zbog male tjelesne težine..i tu nastupa nasa borba koja traje puna tri mjeseca..bila je u inkubatoru 11 dana ,tih jedanaest dana bilo je kao 11 godina user posted image ..borba za zivot ali uspijeli smo zahvaljujuči dragom bogu i izvrsnom timu ljekara na koševu user posted image ..posljedice te nezrelosti bile su očite,intravertikularno krvarenje u mozgu usred nerazvijenosti pluča,,posjet ljekarima bila nam je svakodnevnica,stalno vježbanje koje je još uvjek aktuelno,,ali moj curetak napreduje hvala bogu ...ima 4 godine i sad je pravi mali vražičak,,,čeka nas operacija okica za godinu dana i nadam se da čemo i to uspiješno da odradimo...user posted image mama33 možda se i poznajemo ?!

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Predstavljamo se
6.7.2009 13:00:25   
andddy
kesten dobro dosla nam ... I kazes cujica ima sada 4 godinice .. De mi reci jel sad stigla svoje vrsnjake bez obzira sto je tako mala rodjena i dal je kasnila u fazama nekim za svojim vrsnjacima ...npr kad je dobila prvi zubic sa koliko je prohodala pa progovorila prvu rijec i tako te stvari ??

_____________________________

Mamina princeza

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Predstavljamo se
6.7.2009 13:08:34   
dana3
Kesten-jako mi je drago da tvoj curetak napreduje.zelim vam svako dobro i da dobijete sve bitke u borbi za zdravlje.
Nadati se u Boziju milost i strucnost ljekara da urade najbolje sto mogu.

Mi se borimo da procujemo na lijevo uho....user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 12:21:49   
mersaz
moj sin je rodjen u 35 nedjelji trudnoce, 2100 g i 47 cm, nije bio u inkubatoru, apgar 9/9, rodjen je u 6 sati navece 31.12.2007. (ponedjeljak)a kuci smo bili vec u srijedu ujutro, nije primao nikakvu terapiju, nikakvih problema , sve uredu osim male porodjajne tezine koju je vrlo brzo nadoknadio, prvih mjeseci dobijao po 1500 g mjesecno a samo smo dojili citavih 5 mjeseci. Dojenje je bilo svakih sat vremena vjerovatno zbog malog zeludca ali sve se to izdrzi bez problema. Dojenje je trajalo 16 mjeseci i da je htio on jos da doji vjerovatno bi se i nastavilo. Sa godinu dana je tezio 9900 g i citav razvoj je bio sasvim uredu osim naravno mog grca i neprekidnog ali bezpotrebnog sikiranja, stalno sam mislila da on nije kao ostala djeca da treba da jede puno vise da ce nesto u njegovom razvoju iskociti jer je prijevremeno rodjen no medjutim sad sam potpuno opustena jer vidim da moje dijete raste bez ikakvih problema cak je i aktivniji vise nego sto bi trebao biti, poceo je da govori, vec sastavlja po 2-3 rijeci. Tako, majke koje imate prematuruse ne brinite sve ce to biti u redu samo treba vremena.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 16:40:10   
Kesten

IZVORNA PORUKA: andddy

kesten dobro dosla nam ... I kazes cujica ima sada 4 godinice .. De mi reci jel sad stigla svoje vrsnjake bez obzira sto je tako mala rodjena i dal je kasnila u fazama nekim za svojim vrsnjacima ...npr kad je dobila prvi zubic sa koliko je prohodala pa progovorila prvu rijec i tako te stvari ??



draga andddy moja curica je jako brzo napredovala jer je slatkorana user posted image i u tom pogledu je stigla svoje vršnjake,međutim u drugim segmentima kasni,naime zbog motoričkih problema prohodala je sa dvije godine i dva mjeseca ( a rekli su da če sa šest godina tek),progovorila je sa devet mjeseci prve riječi ali dugo nije sastavljala rečenice...ona ima 4 godine ali je još u fazonu štipanja,grickanja tako da mogu reči da to nije bas prikladno za dob od četiri godine ali svijesna sam da kasni i da prolazi faze koje je trebala da prođe u ranijoj dobi user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 16:42:27   
Kesten

IZVORNA PORUKA: dana3

Kesten-jako mi je drago da tvoj curetak napreduje.zelim vam svako dobro i da dobijete sve bitke u borbi za zdravlje.
Nadati se u Boziju milost i strucnost ljekara da urade najbolje sto mogu.

Mi se borimo da procujemo na lijevo uho....user posted image


draga moja želim vas svu sreči i mnogo snage i hrabrosti,,vi vrlo dobro znate koliko je potrebno strpljenja ,živaca ali dragi bog nam podari nadnaravnu volju i snagu tako da smo lavice koje neodustaju,,,user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 16:54:30   
slono
IZVORNA PORUKA: Kesten

evo da se i mi tu upišemo user posted image

..moja djevojčica je rođena u 28 tjednu,1900/43...prebačena za sarajevo zbog male tjelesne težine..i tu nastupa nasa borba koja traje puna tri mjeseca..bila je u inkubatoru 11 dana ,tih jedanaest dana bilo je kao 11 godina user posted image ..borba za zivot ali uspijeli smo zahvaljujuči dragom bogu i izvrsnom timu ljekara na koševu user posted image ..posljedice te nezrelosti bile su očite,intravertikularno krvarenje u mozgu usred nerazvijenosti pluča,,posjet ljekarima bila nam je svakodnevnica,stalno vježbanje koje je još uvjek aktuelno,,ali moj curetak napreduje hvala bogu ...ima 4 godine i sad je pravi mali vražičak,,,čeka nas operacija okica za godinu dana i nadam se da čemo i to uspiješno da odradimo...user posted image mama33 možda se i poznajemo ?!



Svaka ti cast, vi ste veliki borci, i naprosto sam bez rijeci!!!!
To tvoje pile je divno bice koje zeli zivjeti i zaista vam svima odajem veliko priznanje na borbi i snazi koju posjedujete...... user posted image user posted image user posted image


Ja sam obojicu sinova rodila sa istom kilazom 2800gr i oborila sam rekord familije sa mamine strane, oni su najteze bebe. user posted image user posted image user posted image
To je valjda takva sorta, sta li!!!!! Bogu hvala dobro su i zdravo, sto je najvaznije!!!!

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 21:21:53   
mirnac
Vodimo Leilu prekosutra na "pregled fundusa", skontala sam da to nije nista strasno, ali hvata me uzasna nervoza, a ni mm nije nista smireniji. Meni kao laiku izgleda da je hB sve ok s njenim okicama, ali to je standardan pregled za bebe koje su bile na kisiku, bolje da ga uradimo na vrijeme.



_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 21:29:58   
andddy
MA bit ce aBd sve uredu mirnac sa lelicom drzimo joj fige da prodje sve okej...


ps.. da vas pitam nesto bas me zanima,  s koliko beba pruza rucice nakon sto joj das do znanja da ju zelis uzeti?

_____________________________

Mamina princeza

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 22:18:18   
mirnac
haj andddy, hvala ti
kao sto vidis moje cure imaju malo vise od 8 mjeseci, ima 20tak dana da pruzaju rucice, ali sam ih ucila tako sto sam im govorila daj ruke i onda ih nisam htjela uzeti sve dok mi ne pruze ruke. Ali opet naglasavam, jednojajcane bliznakinje, Ema vise voli da se nosa, ali je Leila prije naucila da pruza ruke (i da sama drzi flasicu) jer je Ema po prirodi lijena, sve radi polaganije. Ema lijepo tasuna, a Lela ima svoj neki brzinski nacin tasunanja. Hocu reci individualno je, nemoj se sekirati, nizasta.

_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:27:58   
dana3
IZVORNA PORUKA: andddy

MA bit ce aBd sve uredu mirnac sa lelicom drzimo joj fige da prodje sve okej...


ps.. da vas pitam nesto bas me zanima,  s koliko beba pruza rucice nakon sto joj das do znanja da ju zelis uzeti?






moj ima 8 mjeseci i ne pruza ruke dok mu ne dosadi da bude na podu.a kad sjedi u krilu kod MM i kazem hajde mami i pruzim ruke, on podje moje prste da trpa u usta.hihihihi jos puze unazad ebo ga mis.flasicom se igra i zan je staviti u usta ali nece sam da je drzi

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:32:59   
Kesten
Drage moje evo da vas i ja pozdravim ...Slono hvala na lijepim riječimauser posted image ..želim reči mami koja vodi bebicu na pregled fundusa da to nije nista strasno i da je sve dobro sto se na vrijeme otkrije..user posted image drage moje budite hrabre,ustrajne i svatite da ti mališani imaju samo nas i da su vrijedni žrtve...malim vježbačima želim puno uspijeha a mama-ma puno strpljenja user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:37:38   
neki
Draga Kesten,evo sad sam malo citala o tvojoj borbi sa tvojom curicom...Tebi i njoj zelim sve najbolje u zivotu,da ne duzim puno,puno poljubacauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:40:40   
Kesten
Hvala puno zaista user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ja želim tebi i tvojim anđelima sve najbolje sto bog dragi moze podariti...user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:44:17   
neki
Hvala ti draga moja,ma djeca su svo bogatstvo ovoga svijeta,neka su nam zivi i zdraviuser posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:48:29   
Dida79
Pa evo da se i mi pridruzimo....ja sam svog sina rodila hitnim carskim rezom u 31 sedmici trudnoce,porodjajna tezinamu je bila 1450gr a dug je bio 49 cm apgar 3 malo mace nema sta...U bolnici je proveo 42 duga dana od toga 13 najtezih dana je bio prikljucen na aparate za disanje.Svi koji su prosli ovo znaju kako te sve boli o tuge dani godina a telefon kada zazvoni krv ti se zaledi u venama.Ali sada je sve proslo on je izrastao u finog malog djecaka,malo kasnimo sa vakcinama mai nije tako vazno koliko je bitno da je on meni samo ziv i zdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Predstavljamo se
7.7.2009 23:53:13   
Kesten
i dan danas nakon pune četiri godine imam zvuk u glavi ..zvuk mašine koja je održavala moje dijete na zivotu..user posted image ..znam kako je ..samo za razliku od vas ja sam bila svo vrijeme uz nju...dolazis bebici sedam puta dnevno i svaki taj put srca zastane dok dođeš do inkubatora da vidis diše li ,jeli ziva,dali se desila umeđuvremnu mog odsustva neka komplikacija ,,,,ti dani ostaju zauvjek u sječanju,majke koje su mi dale podrsku su ostale i dan danas dio mog zivota,ima sve gore od goreg ali svačija je bol najteža

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Predstavljamo se
8.7.2009 0:04:43   
Dida79
Kod nas na pedijatriji posjete su samo jedan sat na dan,strasno ja sam izasla sa ginekologije treci dan misleci da cu biti sa njim pa makar u istoj zgradi ali nista od toga samo ti traze broj telefona da ti mogu javiti ako dodje do kakvih promjena...to nigdje na svijetu nemauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Predstavljamo se
8.7.2009 0:08:09   
Kesten
Ja sam rodila u travniku i beba je prebačena za Sarajevo tri sata nakon poroda,ja nisam smjela da idem za njom jer me doktori nisu pustili tri dana,nakon izlaska iz bolnice produzila sam za sarajevo a u međuvremenu dok bi zvala koševo stalno su me pitali kada dolazim,,to mi je bilo cudo ali su mi kasnije rekli da im se desavalo mnogo slucajeva da majke samo ostave bebe user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Predstavljamo se
8.7.2009 0:09:38   
milenium
hajte na chat

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Predstavljamo se
8.7.2009 0:22:15   
Dida79
Tek kada mi je maleckom sonda izvadjena i kada je izasao iz intezivne pustali su da ulazimo svaka dva sata da hranimo djecu

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Predstavljamo se
8.7.2009 13:52:15   
dana3
iako je rodjen ranije i nije mogao da se hrani,moj sin nije bio u inkubatoru.mozda je trebao jer sad ne cuje na lijevo uho ali ko ce znati zasto je to tako.
dobrodosle sve mame koje dijele svoja iskustva o nasim malim ranoraniocima

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *