|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:59:29   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Nemojte se naci uvrijedjeni ako se prepoznate u prici ali meni je kretenski kad vidim bebu od 2-3 sedmice sa roditeljima u shopping centru... pogotovo zimi kad je najvise raznovrsni bakterija...

hvala na komplimentu...
draga si mi ali ja nikako nisam kreten i da se sutra porodim opet bih isto uradila!!!
meni je grozno se zatvorit sa jadnom bebom u kuci...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 23:03:41   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: Ilhana

Nemojte se naci uvrijedjeni ako se prepoznate u prici ali meni je kretenski kad vidim bebu od 2-3 sedmice sa roditeljima u shopping centru... pogotovo zimi kad je najvise raznovrsni bakterija...

hvala na komplimentu...
draga si mi ali ja nikako nisam kreten i da se sutra porodim opet bih isto uradila!!!
meni je grozno se zatvorit sa jadnom bebom u kuci...


Sorry al da izadjes cisto iz namjere da ubijes vrijeme po shopping centru nije mi pametno... ovde sam vidila prijateljice, svedjanke doduse su bile, koje su bile u shopping centru koji dnevno ima oko 100 000 musterija obicnim danima... a ova je bila pred bozic kad je 4 puta vise svijeta...

Jedno je izaci u setnju u prirodu, i ja sam sa mojom malom bila u dvoristu ispocetka al nisam isla gdje ima toliko ljudi i toliko bakterija, kad bi trebala da odem u prodavnicu isla bih sama a jos sam se porodila u maju... kad je bilo najljepse vrijeme...

Ja SAD izbjegavam sto vise takve stvari kao shoppinge sa mojom Lamijom, pogtovo kako nam je se u gradu pojavila svinjska gripa... Ja i na poslu vazda su mi ruke u medicinskom alkoholu jer nedo Bog da mi dijetetu sta bude...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 23:06:09   
Lulu_
10 dan po njenom rodjenju je bila pocasni gost u tatinom kaficu u shoppingu,i znas sta...gle cuda!!!ziva i zdravauser posted image
napominjem da zivimo u zenici gdkje ima zeljezara...i to nema sa kretenlukom nista

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 23:12:31   
ALB
Mislim da ako je beba spremna odma drugi dan izaći iz bolnice kući,da je spremna izaći napolje u šetnju.Zašto da ne?Ja vjerujem da joj šetnja prije 40 dana nikako ne može škoditi,ja sam sa svojim Vedadom izlazila kada mu je bilo 10 dana i nikada se nisam pokajala.Inace sam protiv toga da se djeca čuvaju pod staklenim zvonom.Kod nas na babine ljudi dolaze odma po dolasku bebe kući,inače to izgleda kao prometna stanica,ljudi se samo smjenjuju i svi se nadviruju da vide bebu i da je malo drže pa to dođe nekako isto,ili bila kući ili vani mnogo ljudi je oko nje........

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 23:15:02   
tweety
Ni moji nisu dočekali 40 dana da bih izašli vani.Mislim da je svugdje u svijetu normalno da beba izađe prije 40 dana nego se kod nas drži starinskih običaja.Sin mi je rođen u ljeto pa je bilo lakše ali sam ja i sa kćerkom izlazila iako je rođena u zimu.Čak su letjeli avionom a imali su mjesec dana.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 23:15:22   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: ALB

Mislim da ako je beba spremna odma drugi dan izaći iz bolnice kući,da je spremna izaći napolje u šetnju.Zašto da ne?Ja vjerujem da joj šetnja prije 40 dana nikako ne može škoditi,ja sam sa svojim Vedadom izlazila kada mu je bilo 10 dana i nikada se nisam pokajala.Inace sam protiv toga da se djeca čuvaju pod staklenim zvonom.Kod nas na babine ljudi dolaze odma po dolasku bebe kući,inače to izgleda kao prometna stanica,ljudi se samo smjenjuju i svi se nadviruju da vide bebu i da je malo drže pa to dođe nekako isto,ili bila kući ili vani mnogo ljudi je oko nje........

potpisujem.sta je sa onim ljudima koji donose sa sobom razne bakterije...kod nas je jako ruzan obicaj,ali takav je i sta bi se sad?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ALB)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Beba u kući 40 dana...
9.9.2009 11:46:10   
Suzana
Mi smo izašli u šetnju 20. dan. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Beba u kući 40 dana...
9.9.2009 11:57:46   
mamina princeza
Mi smo isli u setnju mozda sa oko 20-30 dana al onako kratku pa sve postepenuo duzu i nismo nikom e isli kuci.
Na pocetku se nisam osjecala ni sama spospbnom da izlazim , isli smo samo na kontrole zbog zutice i vakcinu. Nisam ni lezala jer sam se uglavnom dosta ja brinula oko bebe. Kad smo poceli izlaziti nismo vise ulazili u kucu ...heheh... samo sto sam izbjegavala setanje oko aksama , ja jednostavno vjerujem u to i izbjegavala sam ka d je bil atako mala i jos uvijek koliko mogu izbjegavam. Volim da se vratimo kuci prije...

Sto se tice babina to sam jasno i prije rodjenja beba stavila na znajnje da ne zelim i zaista niko nije osim najuze rodbine dolazio do 40 dana. Po meni je to jednostavno vrijeme potrebno da se i zena adaptira na promjene, da dodje sebi od trudnoce i poroda , da uziva u bebici a ne tamo da slusa kojekakve price i pricice. A i beba je premala da bi je neko "gnjavio" , unosio joj se i svasta nesto sto ljudi imaju obicaj da rade. To je ipak jedno malo bice koje mora malo ojacati.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Beba u kući 40 dana...
9.9.2009 12:01:44   
Ex Yu
moj je rodzen u 6 mjesecu i ja bi fakticki trebala cekati do 8 mjeseca da bi izasla vani i gledala ljeto kroz prozor ... mi smo se do 8 mjeseca nahodali i nasetali ... nisam bas isla po trznim centrima ali nema gdje nas nije bilo sad mu je 3 mjeseca i dan danas smo stalno o pokretu nikako jos HB nije bio bolestan osim malo zacepljen nosic .. svako naravno ima svoje ... neko se drzi obicaja, neko se porodi u novembru pa ga zapadne najgora zima ... ali ja nisam bas od onih mama sto paze na sve i cuvaju pod staklenim zvonom a vise su na bolovanju nego na poslu ... mozda ce me neko opet shvatit pogresno ali jednostavno je takva okolina danas i tolko prljava da po meni sto se vise cuva mala beba veci je problem kad krene u vrtic ili skolu ... danas je najbolja inekcija sama priroda jer pokupis svo smece koje ti dodje ko BSG ... nazalost ...

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Beba u kući 40 dana...
9.9.2009 12:39:48   
Anoniman
Rodila sam na CR, pa sam tek 5-i dan izasla iz bolnice. Nisam bila ni za sta, sve me je boljelo, tako da nisam ni razmisljala o setnji tih dana. Ali, naravno, da smo na lijepom suncanom danu izlazili u avliju kuce kada mi je bebici bilo 10-ak dana. Djetetu je potreban vitamin D(kao i svima nama), pa zasto joj ga ne bih priustila.
S 20 dana doputovali smo u SA, jer sam imala ispit i bili kod zaove 2 dana.
Kod mame sam isla kad nam je bilo oko 38 dana. Dakle, nismo se pridrzavali te famozne "40-nice", ali smo radili onako kako smo mislili da je najbolje, kako smo se osjecali i kako smo morali.
U aksham i dan-danas ne izlazimo, osim kad moramo i to ne izlazim zbog nekih tamo lijevih prica, vec zato sto znam sta znam.

Ali ne bih nikome pametovala da izlazi tu 40-nicu ili da ne izlazi.  Neka svako odluci sta je za njegovo dijete najbolje.
Licno, ne povodim se ni za kakvim pricama, vec samo za onim sto je utemeljeno u Kur'anu, sto je medicinski dokazano i sto mi je kao jednoj zreloj mami logicno.

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 9.9.2009 12:41:07 >

(odgovor članu Ex Yu)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Beba u kući 40 dana...
10.10.2009 19:23:48   
bubuli
mislim da je veci apsurd izaci iz 40-ce i otici na planinu sa bebom i sad ima upalu usiju...
nego izaci malo prosetati prije isteka tih 40 dana...
moja beba dolazi ako Bog da u po zime i vodit cu se po instinktu pa kako nam dragi Bog da...


_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Beba u kući 40 dana...
10.10.2009 19:38:08   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah


Ali ne bih nikome pametovala da izlazi tu 40-nicu ili da ne izlazi.  Neka svako odluci sta je za njegovo dijete najbolje.
Licno, ne povodim se ni za kakvim pricama, vec samo za onim sto je utemeljeno u Kur'anu, sto je medicinski dokazano i sto mi je kao jednoj zreloj mami logicno.


potpisujem!!!! potpuno se slazem


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Beba u kući 40 dana...
10.10.2009 21:25:32   
daca/maca
Zanimljivi komentari...tema je fantastična...
Evo i moje priče.
Veoma sam samouvjerena i tvrdoglava kada je u pitanju moje dijete, i GATKE I ČARKE.... ŽELIM MEDICINSKI OPRAVDANE KOMENTARE I ZAKLJUČKE. NIKAKVE HIPOTEZE I PRETPOSTAVKE. Ne slušam okolinu, već radim tačno po svome instinktu.
Rodila sam u zimsko doba, izašli iz bolnice i sve super....hoće da SVI dođu da VIDE bebu, na babine, a meni SISE na izvol'te....E NE MOŽE....odgodim ja dolaske prvih 15dana....nema smisla....petnaesti dan sam se osjećala toliko dobro da sam upalila auto i otišla da kupim "nešto", čisto da osjetim spoljni svijet...SAMA....MM je čuvao malenog tih 40min...
U GRANAP po hljeb i novine sam otišla 7 dan, tek toliko da me SUNCE OGRIJE... DVAdeseti dan smo izveli malenog , autom do vikendice, van grada na svjež zrak..sve super podnio...
Bebu sam nakon 7 dana iznosila na balkon , svaki dan po minutu, naravno, kad su sunčani intervali, umotanog u dekicu i sa kapicom...dakle, adaptiranje na vanjski vazduh prošlo uspješno...
Od tada se mi NE SAVIJAMO, hodamo, šetamo, vozamo se raznim prijevoznim sredstvima ( ne mislim na tramvaje i ostala mjesta na kojima ima BAJA....), i uživamo.
Dječak je super podnio adaptaciju na vanjski svijet, primio je sve vakcine NA VAKAT, počeo jesti svu hranu NA VAKAT, i dojio kad mu se ćefne, i gdje mu se ćefne... SAda nam je 8 mjeseca, HB i puno se volimo.
DAkle, nema brige drage moje, samo slijedite svoj instinkt, i izbjegavajte stres...ako se osjećate OK, taj osjecaj prenesite i na druge..
DACA & moja mala MACA

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Beba u kući 40 dana...
10.10.2009 22:03:46   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Vidim puno nas je normalnih user posted image user posted image user posted image   ...


Ovisi šta je za koga normalno, a šta ne.user posted image
Potpisujem Ilhanu i njen negativan stav oko toga da dijete od par dana izvedu određene "normalne" majke do shopping centara, punih "prelijepog" zagušljivog zraka, pomiješanog sa dimom iz obližnjih kafića ... f

Fascinantno, a onda pedijatrija bune puna bebica koje su fasovale kojekave viruse i bakcile.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Beba u kući 40 dana...
10.10.2009 22:18:30   
reallove
emin i ja nismo izlazili iz kuce 40 dana,samo smo isli 2 puta dr.na vakcinu i obavezni pregled svakog novorodjenceta

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Beba u kući 40 dana...
12.10.2009 21:24:04   
_melina_
Ja, iskreno, koliko god mislim da su gatke i da nisu ne bih da provjeravam njihovu tačnost...
Sasvim je normalno da se dijete treba odvesti na vakcinu mjesec dana poslije i čovjek zelio ili ne mora izaci...
Ja znam da niti dijete niti djecije stvari ne smiju docekati aksam napolju...
to sto se treba 40 dana lezati sigurno ima svoje razloge... tijelo se vraca u pocetno stanje 40 dana sto je dovoljan razlog da se odmara kod kuce...
Meni i bebi je 12 dan otkako smo dosli iz porodilista i ne mislimo izlaziti prije nego se 40 dana navrsi, osim naravno na vakcinu... user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 141
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *