|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje...
6.6.2009 14:30:29   
milenium
Pa tko je rekao da se smije i mlijeko,bilo s keksom bilo bez.Ni mlijeko ni jogurt do god dana ako dijete doji,to nije ni potrebno.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Recepti za najmladje...
6.6.2009 14:38:18   
teta berta
Pa zato što mnogi uvode kravlje mlijeko jako rano... Ali ne želim se nikome mješati, svako radi kako misli da je najbolje... Mi smo počeli sa jogurtom sa 7 mj. , jer sam to pročitala u časopisu "Moja beba"....da može već sa 6 ako netko nema neku alergiju. A taj časopis je meni inače suuuuper, i većinom se vodim po njemu i nikad me dosad nije iznevjerio...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Recepti za najmladje...
6.6.2009 14:43:44   
Amra 11
Upravu ste za  jogurt i meni je pedijatar rekoa da mogu početi uvoditi sa 7 mjeseci ali kravlje mlijeko ne bi trebali uvoditi bebama mlađim od godinu ! Ovi recepti su vam super ako imate neke nove bila bih vam zahvalna veliki pozdrav

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Recepti za najmladje...
9.6.2009 16:15:14   
Meli.
Pozdrav svima,

Samo da vas sve pozdravim i kazem da nastavite i dalje sa svojim receptima.  Svaki recept fino sebi odstampam pa fino po tome gledam sta bih mogla svojoj curici dati. 

P.S. Skvo cini mi se da se ti i ja dobro poznajemo.  I moja curica je rodjena isti dan a tvoj muz (ime pocinje sa A. jel tako) je dobar prijatelj sa mojim bratom (E. a nadimak C...).  user posted image

(odgovor članu Amra 11)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Recepti za najmladje...
5.7.2009 10:01:00   
Anushka
evo recepta od juce:

odvojila meso bataka i karabataka od kosti, kosti skuhala sa ostatkom mesa na njima i napravila temeljac, a meso izdinstala na crvenom i bijelom luku sa malo ulja (moze i maslinovo i razno drugo) izdvojila dio mesa za alena ostalo nama zavrsila rucak, u to meso za alena ispasirala jedan svjez paradajz kroz cjediljku, dodala malo temeljca i persuna, prokuhala, dodala jedno skuhano zumance i kasiku rizolina (nisam imala vise krompira) da uveze. i malo sam posolila.

danas cu sa istim izdinstanim mesom i temeljcom napraviti malo drugacije - skuhati mrkvicu, grasak i rizu na temeljcu, dodati zumance i meso i izmiksati. 

(odgovor članu Meli.)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Recepti za najmladje...
7.7.2009 13:32:01   
zmijica
IZVORNA PORUKA: Amra 11

Upravu ste za  jogurt i meni je pedijatar rekoa da mogu početi uvoditi sa 7 mjeseci ali kravlje mlijeko ne bi trebali uvoditi bebama mlađim od godinu ! Ovi recepti su vam super ako imate neke nove bila bih vam zahvalna veliki pozdrav

Izvini samo da te pitam jedno jednostavno pitanje,cime su tebe hranili i na cemu si odrasla???Nemoj ovo smatrat uvredom,samo hocu da ti kazem da doktori malo pretjeruju!!!

_____________________________

Azur 20.01.2009

(odgovor članu Amra 11)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Recepti za najmladje...
7.7.2009 16:16:56   
Suzana
IZVORNA PORUKA: zmijica

IZVORNA PORUKA: Amra 11

Upravu ste za  jogurt i meni je pedijatar rekoa da mogu početi uvoditi sa 7 mjeseci ali kravlje mlijeko ne bi trebali uvoditi bebama mlađim od godinu ! Ovi recepti su vam super ako imate neke nove bila bih vam zahvalna veliki pozdrav

Izvini samo da te pitam jedno jednostavno pitanje,cime su tebe hranili i na cemu si odrasla???Nemoj ovo smatrat uvredom,samo hocu da ti kazem da doktori malo pretjeruju!!!


Ima ljudi pa su odrasli na uprženom brašnu, pa ne bi valjda trebalo neku bebu i danas na tome othraniti.
Slažem se da ni doktore ne treba slijepo pratiti i slušati, ali danas su ljudi više osviješteni o zdravoj prehrani i zašto npr. davati bebama ono što nema neku nutritivnu vrijednost a nama su mame, nane, babe davale?
Naravno, ovo se ne odnosi na mlijeko, koje sam ja uvela prije navršene 1. godinice, dakle, nisam slušala pedijatre.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu zmijica)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 13:36:27   
zmijica
IZVORNA PORUKA: Suzana

IZVORNA PORUKA: zmijica

IZVORNA PORUKA: Amra 11

Upravu ste za  jogurt i meni je pedijatar rekoa da mogu početi uvoditi sa 7 mjeseci ali kravlje mlijeko ne bi trebali uvoditi bebama mlađim od godinu ! Ovi recepti su vam super ako imate neke nove bila bih vam zahvalna veliki pozdrav

Izvini samo da te pitam jedno jednostavno pitanje,cime su tebe hranili i na cemu si odrasla???Nemoj ovo smatrat uvredom,samo hocu da ti kazem da doktori malo pretjeruju!!!


Ima ljudi pa su odrasli na uprženom brašnu, pa ne bi valjda trebalo neku bebu i danas na tome othraniti.
Slažem se da ni doktore ne treba slijepo pratiti i slušati, ali danas su ljudi više osviješteni o zdravoj prehrani i zašto npr. davati bebama ono što nema neku nutritivnu vrijednost a nama su mame, nane, babe davale?
Naravno, ovo se ne odnosi na mlijeko, koje sam ja uvela prije navršene 1. godinice, dakle, nisam slušala pedijatre.


mom malom je jako oslabila krv radi toga,nemoj mu davat ovo,nemoj ono,cinjenica je da su prije zdravija djeca bila,sad svakom djetetu nesto fali,ja svoje djete moram stalno vodat doktorima,zato sto oni nista ne smatraju problemom,sve je kod njih normalno,dok im ne doneses nalaze,koje naravno uradis na svoju ruku,oni su tu samo da pametuju,a kad trebaju uradit svoj posao...mislim...zato vam kazem zlatna sredina je zakon,sve vise je previse

_____________________________

Azur 20.01.2009

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 13:42:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Meli.

Pozdrav svima,

Samo da vas sve pozdravim i kazem da nastavite i dalje sa svojim receptima.  Svaki recept fino sebi odstampam pa fino po tome gledam sta bih mogla svojoj curici dati. 

P.S. Skvo cini mi se da se ti i ja dobro poznajemo.  I moja curica je rodjena isti dan a tvoj muz (ime pocinje sa A. jel tako) je dobar prijatelj sa mojim bratom (E. a nadimak C...).  user posted image


Tek sada vidjela tvoj post...Saljem ti pp....:)

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Meli.)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 13:54:58   
Skvo RR
Pura za bebeuser posted image user posted image user posted image

U velikoj dilemi, kako da je pravim, , kad je Uma bila manja, dosla sam do recepta...
Potrebno: Alnatura palenta (bez glutena)...Imate u DM-u...
Stavim 2, 5 solje vode
Pola solje pure

To je mjera da bude za bebicu lakse da papa...
Kuha se jedno deset minuta, u vodi u kojoj (slobodno) stavite ulje.

Kada se skuha, sacekati 15 min, da se fino ohladi, jer pura se lijepi po stomacicu, i onda za mame koje daju AD, mozete posuti AD-om, a za mamice koje doje, mozete je pomijesati sa kuhanim pasiranim povrcem.

E sada, kako je Umi 9 mjeseci, ja je pospem jogurtom i stavim malo pavlake, posolim i obrok za 5!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:00:35   
milenium
SUPER mi je ovaj recept skvo! samo nisam vidjela ovu puru u dm-u,opiši mi malo kutiju i koliko košta,danas idem u dm

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:01:03   
Skvo RR
Pileca dzigerica

Kako se "dzigeriga" moze uvesti po Tablici dohrane od 9 mjeseca....Evo vam recept kako smo mi to prvi put papali.

Kupila mama dzigericu u tacni (higjenskije je)
Odvojila malo bez srca mesa...i stavila u vodu na kuhanje, sa malo ulja na kojem sa prvo prodinstala malo mrkve...Zatim se to kuhalo jedno sat i po....(lakse je staviti u pretis), jer sam se ja zeznula pa u serpici.. Kada se skuha znat ce te jer postanu sve male mrvice...Nakon toga sam skuhala tikvicu, karfiol, i sve to ispasirala i pomijesala sa mesom i malo pavlake.....

Da li moram da kazem da smo prste oblizali....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:04:24   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: milenium

SUPER mi je ovaj recept skvo! samo nisam vidjela ovu puru u dm-u,opiši mi malo kutiju i koliko košta,danas idem u dm


U kesici oker boje, gdje im stoje zitarice, keksici id rize i sl.... Ja kupujem u DM-u na Grbavici i odmah je na desnoj strani od ulaza.  Ne znam tacno cijenu...2-3 markice.

< Poruku je uredio skvo -- 9.7.2009 14:06:45 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:07:37   
milenium
Oker bojauser posted image koja je to?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:08:21   
Skvo RR
Evo ova!!!!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:14:50   
milenium
ah...zlatno žuta kolko vidim.Thanksuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:28:52   
Skvo RR
Mrkvica na pilecem temeljcu - Pire od mrkve

E, opet nesto za male bebe

Iskuhate od bataka i  jedne malo vece mrkve supicu....  E sada za malo starije, ostavite i meso.

Ispasirate mrkvu, i pospete sa jedno 5 supenih kasika supice. Uma je volila kada joj u ovaj pire od mrkve stavim i malo rize.....

Ja sam licno solila, malo....(da ne pomijesa slani i slatki obrok, jer je mrkva dosta slatkasta), ali to je opet stvar izbora.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:35:27   
Skvo RR
E bas me krenulo,

Slatki obrok

Ja koristim Nestle zitarice (kukuruz riza, med), jer su bez secera....
Kako nam uvijek govore da voce nije dovoljno, ja obicno napravim u 120 ml AD-a 4 kasike Nestle riza, kukuruz i tu pomijesam Hipp breskvu, ili neko drugo voce.. Kako je sada sezona voca (uzmem jabuku i skuham) i ubacim u tu kasicu, nekada bananu, svjezu breskvu, neki dan 3 sljive.
Ovo je  obrok koji je drzi po 3,5-4h.

Opet za mamice koje doje, one mogu kupiti Hipp-ove kasice, jer one se mijesaju sa vodom (iako i tu u sastavu ima mlijeka), od Lina, dostupni su medolino extrai cini mi se rizolino, da idu sa vodom.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:46:19   
Skvo RR
Uvodjenje ribice.....

Ja sam uzela Oslic u filetama (Ledo)....U malo vode, sam stavila mrkvicu, i u to oslic i na kuhanje...Vrijeme kuhanja 1h. U drugoj serpici sam skuhala blitve i krompiric.

Kada je sve gotovo...povrce ispasirate, a ribicu dobro izmrvite (za svaki slucaj), sve to polijete sa 4-5 supenih kasikica riblje juhice tj vodice u kojoj je riba kuhana...

E moram napomenuti, da je i mama malo pojela...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:51:53   
milenium
rižolino ipak ide s mlijekom,a frutolino ide s vodom.jel taj oslić paniran(pohan)?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 14:52:48   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: milenium

rižolino ipak ide s mlijekom,a frutolino ide s vodom.jel taj oslić paniran(pohan)?


Nije...Ja sam kuhala u vodi...Uzela sam obicne ledo oslic filete.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 15:15:47   
Golubica
Iskrena da budem, blitvu nisam do sada nikako pravila.

Molim vas da mi date savjet kako da je napravim?

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:15:18   
teta berta
IZVORNA PORUKA: skvo

E bas me krenulo,

Slatki obrok

Ja koristim Nestle zitarice (kukuruz riza, med), jer su bez secera....
Kako nam uvijek govore da voce nije dovoljno, ja obicno napravim u 120 ml AD-a 4 kasike Nestle riza, kukuruz i tu pomijesam Hipp breskvu, ili neko drugo voce.. Kako je sada sezona voca (uzmem jabuku i skuham) i ubacim u tu kasicu, nekada bananu, svjezu breskvu, neki dan 3 sljive.
Ovo je  obrok koji je drzi po 3,5-4h.

Opet za mamice koje doje, one mogu kupiti Hipp-ove kasice, jer one se mijesaju sa vodom (iako i tu u sastavu ima mlijeka), od Lina, dostupni su medolino extrai cini mi se rizolino, da idu sa vodom.




E ovako i mi to jedemo i baš je ukusno! To nam je većinom slatki obrok iako znamo je sti i obično keksolino, medolino i ostali linouser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:17:33   
teta berta
IZVORNA PORUKA: skvo

Uvodjenje ribice.....

Ja sam uzela Oslic u filetama (Ledo)....U malo vode, sam stavila mrkvicu, i u to oslic i na kuhanje...Vrijeme kuhanja 1h. U drugoj serpici sam skuhala blitve i krompiric.

Kada je sve gotovo...povrce ispasirate, a ribicu dobro izmrvite (za svaki slucaj), sve to polijete sa 4-5 supenih kasikica riblje juhice tj vodice u kojoj je riba kuhana...

E moram napomenuti, da je i mama malo pojela...user posted image


Jako fino. Skvo jel znaš možda kada se bebama mogu davati oni riblji fileti odnosno štapići ledo koji se prže na ulju??? Mislila sam to ispeći ono unutra joj dati a koru ja pojestiuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:20:41   
Skvo RR
Ne znam stvarno.....Ipak mislim da se i moze dati, jer fakticki beba ne jede poh...user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *