|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom odnos...
28.8.2009 20:48:36   
mamin_zivot
Vjerovatno vecini zena koje su normalno rodile kao i ja, smeta rez od epiziotomije pri sexualnom odnosu. Rodila sam prije skoro 2 i po mjeseca i desava mi se da imam osjecaj kao da je negdje "odsiven"!
Da li taj osjecaj nakon odredjenog perioda nestane ili ostaje??

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 20:54:53   
Anoniman
ja sam imala odnos tek poslije 4 mjeseca,nisam mogla ranije jer me boljelo,pa sam htjela da skroz zaraste jer su mi pri šivenju malo jače zategli konce pa me to strašno boljelo,ma jedva sam sjedila,i nakon 4 mjeseca kad su već ispali konci i sve zaraslo ja sam jedva imala odnos toliko sam bila stegnuta,jedva sam se opustila stalno sam mislila na to i hoće li me boljeti,malo je boljelo prva 2-3 puta a kasnije ništa,tako da je to sasvim normalno,mene je najviše zezalo to što su mi malo jače stegli konce kad su me šili.

(odgovor članu mamin_zivot)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 20:56:45   
M kao Mama
Joj, ne znam da li ćeš mi vjerovati, ali ja da mi sada kažeš život ili smrt, gdje ti je rez, ako znam Bog me ubio, ali fakat ne znam, ne osjeti se pod rukom, a ja ne mogu da se sjetim na kojoj strani sam recnuta. DA li je to zato što sam imala samo dva konca ili što je ekstra zašiveno, ne znam,a li nikada problema nisam imala. ČAk ni prvi put nakon odnosa po porodu. Zaista, ta epiziotomija za mene je bila jedino bolna malo prilikom šivanja, i prva dva tri dana, ali čim sam zaboravila, znači ništa strašno.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 20:57:45   
Apotekarka
I mene je kad smo tek poceli imati odnos zatezalo me i bilo neugodno,a i imala sam puno konaca ali kako dani idu manje boli znaci VIŠE SEXA DA MANJE BOLIuser posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 21:19:47   
neki
Mene je rana od epiziotomije strasnoooooooooo boljela,i to mjesec ipo nisam mogla da se okrenem na stranu lezeci,a o sjedenju ni govorauser posted image user posted image user posted image Muz me vodo po kuci,u kupatilo isl.Ali nakon mjesec ipo je hB sve to proslo,a prilikom sexa me nista nije boljelouser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 21:46:09   
neki
Zaboravih napisati da je to bilo pri prvom porodu,drugi je bio bolji sto se epiziotomije tice,nista,sjedila 2-3 sata posle porodauser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 22:37:24   
neki
Stvarno ja nekad tako smotano pisem,dobro iko skonta sta sam htjela reci...
Drugi porod je prosao na srecu bez epiziotomijeuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 23:06:32   
enna
neki ti si meni caricauser posted image user posted image user posted image !!!
I ja sam imala to bolno iskustvo tj i dan danas poslije 16 mjeseci ako je odnos "brzinski" hahhahaha znam osjetiti gdj mi je bio rez.Ali teksam se opustila poslije 5-6 odnosa poslije poroda uhhh ne bih d se sjecam ne ponovilo se!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 23:18:00   
neki
user posted image user posted image user posted image A sta cu kad sam takiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 23:21:27   
škorpija
meni smeta odnos, a ne epizitomijauser posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
28.8.2009 23:42:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

Mene je rana od epiziotomije strasnoooooooooo boljela,i to mjesec ipo nisam mogla da se okrenem na stranu lezeci,a o sjedenju ni govorauser posted image user posted image user posted image Muz me vodo po kuci,u kupatilo isl.Ali nakon mjesec ipo je hB sve to proslo,a prilikom sexa me nista nije boljelouser posted image


isto, sem što se kod mene vidi rez.... i što je prvih par odnosa bilo popraćeno bolom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
30.8.2009 10:12:17   
ivanak
Ja osjetim pod rukom gdje mi je rez napravljem.
Ispočetka me zna zaboliti, a kasnije ništa strašno.
Ma proći će to - ne može vječno boliti.

Meni nije jasno, kad ideš rađati drugi put, kako te režu, ništa mi nije onda jasno?
Pa ako rodim više djece, što bi volila, znači bit ću cijela izrezana???
Ne nadam se ja da ću se otvoriti skroz - to bi bilo čudo. Inače, trebalo mi je vremena dok sam se otvarala prvi put. Uspjela sam doći do pola pa su onda dali drip radi febre. Za mene je pola dostignuće.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
30.8.2009 10:17:26   
neki
Draga,i ja sam se pitala to kad sam bila trudna sa drugim djetetom...Kako ce,gdje ce me rezati,hoce li sta?????Ali hB nisam ni pukla,niti su me oni rezaliuser posted image user posted image user posted image A ja se bas brinulauser posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
30.8.2009 12:33:06   
Emina85
Ma ko da sam ja postavila temu, a bogami sam razmišljala bil il nebi ju otvorila!
Ma mene strašno boli pri seksualom odnosu pa jednostavno ga i izbjegavam!
rez osjetim pod rukom, a pri odnosu me peče i imam osjećaj da će pući pa odmah prestanem!
mislila sam da se to samo meni događa pa me bilo stid pisati  user posted image user posted image

imali smo dosta neuspjelih pokušaja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa se pitam do kad će to trajati....
ja poželila sex user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

držim nam fige da što prije krenemo u akciju  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
30.8.2009 12:36:02   
neki
Emina85,ma proci ce to brzouser posted image Vjerujem ti da jedva cekas keksuser posted image user posted image user posted image Samo polakouser posted image

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
30.8.2009 12:38:46   
mišur
Mi smo nakon neka 2,5 mjeseca pokušali da imamo odnose, ali je mene boljelo...
Boljelo me još dosta puta, ali valjda treba da prođe vremena...
Poslije poroda mjesec dana nisam mogla ni sjediti ni stajati, dok sam ležala jedva sam se okretala na stranu...
Sad imam ožiljak od šivanja, fino se vidi, i to na lijevu stranu...
Mislim da ipak treba malo vremena i strpljenja i sa tvoje i sa strane tm, i proći će...
Svaka od nas je imala različit porođaj, pa tako nekome treba više, a nekome manje vremena da se sve vrati u normalno stanje..

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
30.8.2009 14:08:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ivanak

Meni nije jasno, kad ideš rađati drugi put, kako te režu, ništa mi nije onda jasno?
Pa ako rodim više djece, što bi volila, znači bit ću cijela izrezana???





Prvi put sam bila jako puno izrezana user posted image , drugi put malo (2 konca) ali je i taj drugi rez odmah pored prva 2 user posted image , sa desne strane. Helem, desna strana zaplatila pravo user posted image al se ne osjeti prilikom odnosa, možda malo u početku. Samo ja te rezove osjetim kao peckanje kad je promjena vremena user posted image , evo već godinama.....

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
31.8.2009 13:57:15   
larina
sto se tice tog rezanja dobro sam prosla,nisu me ni prvi ,ni drugi put rezali,a bilo me najvise strah toga i ja ih pitala sto me nisu rezali-doktorica kaze nije bilo potrebno jer je mekana koza pa se lahko razvuklouser posted image -to znaci da nisam uzalud mazala od 7 mj.trudnoce sa onim uljem da koza omeksa.tako da nisam imala sa sjedenjem i seksom  problema nakon porodauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
31.8.2009 15:12:40   
mamin_zivot
IVANAK rez pri drugom porodu se radi na istom mjestu najcesce!! user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
15.11.2009 14:48:03   
Yuna
Mi smo pokušali, ali nije baš išlo. Godinu dana nakon sam se osjećala kao da su previše zašiliuser posted image .
Ali znam da je to zbog hormona nakon poroda i za vrijeme dojenja.

Neću sad da ispadne da me boljelo godinu dana, nije, ne sjećam se točno, ali mislim da nakon 4. mjeseca nisam ništa čudno osjećala više.
Samo stvar je što nisam bila uopće zainteresirana godinu dana. user posted image

A u početku je i psiha utjecala. Nije da me boljelo, već me bilo strah i bilo mi je nelagodno.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Rez od epiziotomije smeta pri sexualnom o...
17.11.2009 17:27:43   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja osjetim pod rukom gdje mi je rez napravljem.
Ispočetka me zna zaboliti, a kasnije ništa strašno.
Ma proći će to - ne može vječno boliti.

Meni nije jasno, kad ideš rađati drugi put, kako te režu, ništa mi nije onda jasno?
Pa ako rodim više djece, što bi volila, znači bit ću cijela izrezana???
Ne nadam se ja da ću se otvoriti skroz - to bi bilo čudo. Inače, trebalo mi je vremena dok sam se otvarala prvi put. Uspjela sam doći do pola pa su onda dali drip radi febre. Za mene je pola dostignuće.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
rezu te po istom rezu i opet imas jedan

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *