|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebimil
12.9.2009 22:52:44   
Apotekarka

ima li neka mama da beba pije bebimil...
Veceras me kuma zbunila...na bebimilu pise ovako
1 tjedan 80 ml
2.-4. tjedan 105 ml
2.mjesec 150 ml
3.-4. mjesec 190 ml
od 5 mjeseca 230 ml
E sad mom Antonio sad ce 2,5 mjeseca znaci usao je u treci mj i dajem mu 190 ml,mene kuma ubjedjuje kao to se daje kad ima puna 3 mjeseca i ona je po tome malenoj davala kad je usla u 3 mj 150 ml jer tocka pored broja znaci treci,i cetvrti mj a ne tri i cetiri...ili ja svom djetetu pogresno dajem ili ona ja znam da on sve popije...

_____________________________

Nase malo zlato stiglo je 30.06.2009

< Poruku je uredio Visnja RR -- 13.9.2009 22:13:01 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bebimil
12.9.2009 22:56:57   
Hanady RR
ja sam sigurna da piše kad napuni tri mjeseca da mu daješ 190 ml. Po onome što piše na kutiji ti daješ previše, mada smatram da povećavanje doze AD mlijeka nije samo mjerilo kutija nego i potreba djeteta. I svakako da se smije početi davati i par dana prije nego se navrši 3 mjesec a u tvom slučaju to je 15 dana. Nemislim da je to neka velika greška ako beba tu količinu normalno podnosi i vari i naravno ispiški i pokaki.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bebimil
12.9.2009 22:58:56   
Anoniman
Draga Apotekarka
ja sam svoju curicu odgojila Bebimilom i ispravno je da se kolicina hape daje kad dijete navrsi puni mjesec, znaci ako tvoj Antonio ima 2,5 mjeseca, jos uvijek mu dajes kolicinu za 2 mjeseca, a kada napuni punih 3 mjeseca tek tada prelazis na vecu dozu... znaci sa 2,5 mjeseca jos uvijek mu trebas davati dozu od 150 ml, a tek za 15 dana kada navrsi punih 3 mjeseca prelazis na 190 ml, kad navrsi punih 5 mjeseci ide doza od 230 ml itd. itd..

p.s. komentar mm cim navrsi 4 mjeseca daj djetetu neka jede svega nahrani dijete ostavi se samo Bebimila... user posted image user posted image user posted image daj mu supa i voca

< Poruku je uredio Bambi09 -- 12.9.2009 23:00:41 >

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:01:08   
škorpija
pa piše da čitav drugi mjesec daješ 150 ml, znači čim si ušla u treći daješ 190 ml, ja mislim da ti ispravno doziraš

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:03:13   
Apotekarka
aa gdje onda u svemu tome 1,5 mjesec sta cu mu onda davati npr..jer nista ne pise..znaci dajem mu dozu za 2.mj

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:06:50   
veeseelaa
ja sam se tim mjerica pridržaval možda prva 2 mjeseca, kasnije ne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:08:39   
Hanady RR
Znači tvome djetetu je 2,5 mjeseca i ti mu daješ 150 ml i to je ok tako i piše.
A sa mjesec i pol piše da mu trebaš davat 105 ml.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:09:25   
bebbe RR
Ako tvoja beba pojede toliko hrane koliko mu daješ, ne bljuca previše, ponaša se kao zadovoljna beba, onda nema veze daješ li mu koliko piše na kutiji.  Barem ja tako mislim. Kutije su samo za neku orjentaciju, a sve su bebe osobe za sebe.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:12:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bebbe

Ako tvoja beba pojede toliko hrane koliko mu daješ, ne bljuca previše, ponaša se kao zadovoljna beba, onda nema veze daješ li mu koliko piše na kutiji.  Barem ja tako mislim. Kutije su samo za neku orjentaciju, a sve su bebe osobe za sebe.


baš tako, čemu zamaranje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:14:32   
mamanaa
ja sam svoga sina odhranila na bebimilu, i iskreno samo prvi mjesec dana sam se pridrzavala tih uputa, a poslijesve manje....jer moj sincici je bio uvijek gladan i morala sam ga hraniti svako sat i po ako sam postovala te mjerice sa kutije, a onda sam se konsultovala sa njegovom pedijatricom i ona mi je rekla isto ovo sto ti je bebe napisala, jer svaka beba je posebna, a te brojke na kutiji su samo za orijentir...


_____________________________

kako je fino biti mama........

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:15:03   
Apotekarka
ne pise nigdje za 1,5 mj pise od 2.-4.tjedna i zatim 2. mjesec...znaci cim uđes u drugi mjesec povecajes dozu jer da je obrnuto pisalo bi za 1,5 mj pogledaj na bebimilu ja mu dajem 190 ml i nikad mi nije ni bljucno ni povratio,bas cu pitati u cetvrtak pedijatra ali mislim da ispravno postupam...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:26:16   
škorpija
pa ako računamo po tjednima znači od 2 do 4 105 ml, od 4 do 8 150ml, od 8 do 12 tjedna 190 itd. e sad koliko tvoj bebac ima tjedana izračunaš i to je to



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:35:03   
Apotekarka
pa tako i ja racunam njemu je 10 tjedana...ma bitno je da ne povraca i da dobiva na tezini a sve opet zavisi od bebe do bebe...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bebimil
12.9.2009 23:36:40   
mamanaa
mislim da je najbitnije da je tvoja bebica zadovoljna i da napreduje, a te mjerice i kolicine su manje vise bitne...

_____________________________

kako je fino biti mama........

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bebimil
13.9.2009 10:45:07   
tweety
IZVORNA PORUKA: bebbe

Ako tvoja beba pojede toliko hrane koliko mu daješ, ne bljuca previše, ponaša se kao zadovoljna beba, onda nema veze daješ li mu koliko piše na kutiji.  Barem ja tako mislim. Kutije su samo za neku orjentaciju, a sve su bebe osobe za sebe.


Upravo ovako kao što bebbe kaže,ako ti on popije 190ml znači da mu je malo to 150ml.Nisu sve bebe iste,ovo je samo orijentalno.Ja se sa sinom nikad nisam pridržavala ovoga jer je uvijek jeo više nego je pisalo za njegovu dob.Kćerkica je manje-više jela po ovome.Važno je da se pridržavaš količine kašikica praha koje stavljaš u bocu.

Sretno!


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bebimil
18.10.2009 22:56:13   
adam i ewa
user posted image
ja takođe imam problema sa prehranom. rodila sam prije 16 dana,ostala bez mlijeka i hranim sina bebimilom. samo što me mući ona preporuka na kutiji. nije isto djete od 2,5kg i 5kg. moj sin ima 4,7kg i njemu je taj normativ premalo. on bi jeo tu količinu s kutije ali više obroka od preporučenih 5-6.
Što se može desiti ako mu dam više obroka?

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bebimil
4.11.2010 10:01:59   
milenium
je li isto ako beba pojede 150 ml bebimila ili 150 ml izdojenog mlijeka?radi se o bebi od 2 mjeseca?user posted image

(odgovor članu adam i ewa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bebimil
4.11.2010 10:09:16   
milenium
user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bebimil
4.11.2010 10:11:19   
Anoniman
adam i ewa, nemam sada ni jednu kutiju Bebmila kod sebe, ali koliko se sjecam da se obroci prave po starosti djeteta a ne po kilazi... nema veze koliko dijete vaga, bitno je koliko je staro dijete... npr. ako se dobro sjecam od 0 do 30 dana (1 mjesec)  pravi se na 40 ml vode 2 mjerice i to ide svaka 2 sata... od 1 mjeseca do 3 mjeseca pravi se na 70 ml vode 3 mjerice i to ide svakih 3-4 sata... od 3 mjeseca do 5 mjeseci se pravi na 120 ml vode 4 mjerice i to ide svaka 4 sata... od 5 mjeseci do 6 mjeseci pravi se na 140 ml vode 5 mjerica i to ide svakih 5 sati... od 6-og mjeseca se prelazi na Bebimil 2...

milenium, naravno da nije isto po kvaliteti, ali mislim da je isto po kolicini... user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bebimil
4.11.2010 10:13:00   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: milenium

je li isto ako beba pojede 150 ml bebimila ili 150 ml izdojenog mlijeka?radi se o bebi od 2 mjeseca?user posted image


po mom misljenju nije.jer drugaciji je sastav majcinog mlijeka i ad, kao sto nije isto kod razlicitih hapa.mpr humana nije ista kao hipp (po sastavu). a inace kazu da ad drzi djete duze sitim jer je majcino mlijeko lakse probavljivo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bebimil
4.11.2010 10:15:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

je li isto ako beba pojede 150 ml bebimila ili 150 ml izdojenog mlijeka?radi se o bebi od 2 mjeseca?user posted image

nije milenium.
AD je hranjivije i u tom slučaju manje ga bebi treba u odnosu na majčino mlijeko.
Znači Ad je gušće i brže zasiti želudac mali.
ja sad nisma sigurna koliko je porpisano bebimila za starost bebe od 2 mjeseca...
ali znam sigurno da majčino mlijeko nije porpisano nidje, koliko traži toliko i treba diobiti.

Znači niti je sitost niti jačina ista...majčino mlijeko i Ad ne mogu se porediti po pitanju omejar i mjera.user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bebimil
4.11.2010 10:19:32   
milenium
hvalauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *