|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 15:43:45   
Đenifer
Moj savjet ,ako se sve ne popije odmah  da se prospe, a  ako je napravljeno i beba ga neće, onda najduže pola sata na ovim vručinama, ako beba i dalje odbija , odmah prosuti i kasnije spremiti svježe AD. Bolje je davati pare za AD, nego za ljekove i po doktorima od pokvarenog mlijeka.




________________________________
Mamin paša se rodio 13.10.2009.g.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 15:44:47   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: la bomba

Zna li neko koliko Bebelac AD može da stoji??? Napravljen, smiksan već....



Sat vremena moze da stoji, a ako ga napravis u hladnoj vodi i odmah u frizider moze duze stajati....
U bolnicama tako prave user posted image , kad sam lezala sa svojom curicom od 6mj, ujutro su im pravljene flasice tj AD oko 5h, u 11 je stizala nova tura, i pitala sam sestru i tako mi je objasnila...znaci u negrijano mlijeko pa u frizider moze nekoliko sati a napravljena moze 1h na sobnoj temp....



Ovo nije tacno! Moja beba je u bolnici isto dobivala AD i to dolazi vec gotovo u hermeticki zatvorenim malim bocicama direktno iz fabrike i specialno za bolnice. Nesmije stajati vise od sat vremena, nebitno dali hladna voda ili topla

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 15:49:12   
Lady26
SAd ces me utjerati u laz?! E izvini za to....
Ne znam odakle si, na pedijatriji u Sarajevu sam lezala prosle godine sa bebom, ujutro u 5h naprave AD, kazes koje beba koristi i prave po 2-3 flasice (znaci nije fabricka boca) za svaku bebu ono sto ne popije do sljedece  ture se baca a novu donose nakon 4-5sati...



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 15:55:08   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: Lady26

SAd ces me utjerati u laz?! E izvini za to....
Ne znam odakle si, na pedijatriji u Sarajevu sam lezala prosle godine sa bebom, ujutro u 5h naprave AD, kazes koje beba koristi i prave po 2-3 flasice (znaci nije fabricka boca) za svaku bebu ono sto ne popije do sljedece  ture se baca a novu donose nakon 4-5sati...




Ja sam se u novembru porodila u Njemackoj i ljepo mi pokazala sestrica. Staklene male flasice od Nestle Beba Pre hermeticki zatvorene dolaze iz fabrike i drze sa na 27 stepeni. Ostale stoje u frizderu. I kada su nas otpustili rekli mi ni pod razno nesmije stajati AD duze od 1 sat vremena. Inace moze beba dobiti trovanje. A sto se tice kvaliteta sarajvskih bolnica mislim  da se dosta pisalo na ovom forumu tako da ja to nebi ni slucajno poslusala. Jer i na kutiji pise da se uvjek mora frisko praviti AD

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:06:26   
Lady26
Njemacka je jedno, Bosna je drugo, ne bih ulazila u raspravu, ja kazem kakva je praksa ovdje
Ovdje u bolnicama prave AD, mojoj su donosili HIPP jer je to pila, drugima su donosili druge vrste....
Ovo govorim za bebe koje vec piju neko AD mlijeko ne za tek rodjene bebe!
Ti govoris o mlijeku koje daju bebama kad se tek rode, u to ne ulazim....
Nece u bolnici mojoj user posted image od 6mj donijeti mlijeko koje oni hoce nego prave ono sto inace pije...


< Poruku je uredio Lady26 -- 6.6.2011 16:08:28 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:09:07   
SailorMoon
Lady opste nisam htjela da kazem da lazes, ali logicno gledato. Kako moze napraviti AD i staviti da stoji? Jer nebitno koje, moja mala isto pije Hipp i ako su joj u bolnici davali Beba i na svakoj kutiji pise da se uvjek frisko pravi. I na savjetnoj web-stranici od Hipp tako pise. Ja cisto mislim samo da je to izgovor da bi oni sebi olaksali posao.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:15:22   
reallove
ja svom Eminu kad napravim mlijeko,koliko popije,popije,ostalo odmah bacam...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:16:39   
Lady26
Sve ja to znam, i sta pise i koliko treba da stoji ili ne stoji....
Ne bih o ovdasnjim bolnicama i zdravstvu opcenito....
Vezano za pitanje : Ja licno sam napravljeno mlijeko drzala do 1h na sobnoj temperaturi...i ponovo sam je nudila user posted image ....ako ni tada nije htjela onda sam prosipala....
Ako idemo vani a uskoro treba jesti, napravim kuci i ponesem gotovo da moze popiti...
HB nista joj ne fali, nije otrovana, i odavno ne pije AD, tj nekih 7mj...




_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:21:10   
SailorMoon
Ja uvjek napolje nosim malu termosku vode a u flasicu vec stavim hape koliko treba i onda samo nasprem vodu i izmuckam. Mislim da je tako najbolje

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:28:26   
Visnja RR
ne vise od pola sata... mada je najbolje uvjek praviti svjeze...

ako zelite nositi vani bolje je u flasicu staviti samo potrebnu dozu AD a u maloj termoski toplu vodu (ima kupiti skroz onih malih)... i kad zatreba samo smuckate...ipak idu vrucine da se ne rizikuje...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 6.6.2011 16:30:25 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 16:32:04   
la bomba
Ok, hvala, ... user posted image  Samo se nemojte svađati user posted image
I ja vani ponesem termosku i dozer, .. ekstra stvar.
Ali, u zadnje vrijeme, kao što rekoh, mala malo na dijeti, izgleda user posted image

_____________________________

Kad se dobar čovjek pokvari, postaje najgori.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 18:27:40   
reallove
IZVORNA PORUKA: la bomba

Ok, hvala, ... user posted image  Samo se nemojte svađati user posted image
I ja vani ponesem termosku i dozer, .. ekstra stvar.
Ali, u zadnje vrijeme, kao što rekoh, mala malo na dijeti, izgleda user posted image
isto ovako i ja radimuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 18:32:22   
la bomba
IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: la bomba

Ok, hvala, ... user posted image  Samo se nemojte svađati user posted image
I ja vani ponesem termosku i dozer, .. ekstra stvar.
Ali, u zadnje vrijeme, kao što rekoh, mala malo na dijeti, izgleda user posted image
isto ovako i ja radimuser posted image



Al ja sam viđala žena da ponesu smiksano u boci i daju bebama povazdan da pijuckaju user posted image


_____________________________

Kad se dobar čovjek pokvari, postaje najgori.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 18:36:37   
Sonja
ja sam uvijek svjeze pravila jer nebi se zezala sa tim i malenim stomacicima..poneses vode u termosku i mjericu stavis u flasicu kasnijesamo zaspes i beba frisko papauser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 21:07:30   
rose
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: Lady26

SAd ces me utjerati u laz?! E izvini za to....
Ne znam odakle si, na pedijatriji u Sarajevu sam lezala prosle godine sa bebom, ujutro u 5h naprave AD, kazes koje beba koristi i prave po 2-3 flasice (znaci nije fabricka boca) za svaku bebu ono sto ne popije do sljedece  ture se baca a novu donose nakon 4-5sati...




Ja sam se u novembru porodila u Njemackoj i ljepo mi pokazala sestrica. Staklene male flasice od Nestle Beba Pre hermeticki zatvorene dolaze iz fabrike i drze sa na 27 stepeni. Ostale stoje u frizderu. I kada su nas otpustili rekli mi ni pod razno nesmije stajati AD duze od 1 sat vremena. Inace moze beba dobiti trovanje. A sto se tice kvaliteta sarajvskih bolnica mislim  da se dosta pisalo na ovom forumu tako da ja to nebi ni slucajno poslusala. Jer i na kutiji pise da se uvjek mora frisko praviti AD


cisto sumnjam a prosto ne vjerujem da je ovako u BiH...hej gdje je fabrika a gdje smo mi user posted image  prije ce biti da smuckaju u 5 pa hrane nekad kasnije user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 21:15:12   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: la bomba

Ok, hvala, ... user posted image  Samo se nemojte svađati user posted image
I ja vani ponesem termosku i dozer, .. ekstra stvar.
Ali, u zadnje vrijeme, kao što rekoh, mala malo na dijeti, izgleda user posted image


ja sam stavljala dozu praha u flasicu i vodu u termosku malu samo pomijesam, ekstra stvar, evo sad dumam sta da radim sa mlijekom posto me strah da se ne pokvari....sad bih presla na AD opet jer se ne moram bojati da ce se pokvariti.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 21:20:10   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: Lady26

SAd ces me utjerati u laz?! E izvini za to....
Ne znam odakle si, na pedijatriji u Sarajevu sam lezala prosle godine sa bebom, ujutro u 5h naprave AD, kazes koje beba koristi i prave po 2-3 flasice (znaci nije fabricka boca) za svaku bebu ono sto ne popije do sljedece  ture se baca a novu donose nakon 4-5sati...




Ja sam se u novembru porodila u Njemackoj i ljepo mi pokazala sestrica. Staklene male flasice od Nestle Beba Pre hermeticki zatvorene dolaze iz fabrike i drze sa na 27 stepeni. Ostale stoje u frizderu. I kada su nas otpustili rekli mi ni pod razno nesmije stajati AD duze od 1 sat vremena. Inace moze beba dobiti trovanje. A sto se tice kvaliteta sarajvskih bolnica mislim  da se dosta pisalo na ovom forumu tako da ja to nebi ni slucajno poslusala. Jer i na kutiji pise da se uvjek mora frisko praviti AD


cisto sumnjam a prosto ne vjerujem da je ovako u BiH...hej gdje je fabrika a gdje smo mi user posted image  prije ce biti da smuckaju u 5 pa hrane nekad kasnije user posted image


mlijecna kuhinja u bolnici preko dana donosi flasice svaka 3 sata u 7, 10, 13, 16,19,a u 19 donose za noc i sestre ostavljaju u frizider i podgrijavaju.
mi smo 3 puta lezali u bolnici i tako je bilo na tri razlicita odjela....
a na flasicama pise prezime bebe i ti presipas u svoju flasicu.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
6.6.2011 22:42:49   
rose
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: Lady26

SAd ces me utjerati u laz?! E izvini za to....
Ne znam odakle si, na pedijatriji u Sarajevu sam lezala prosle godine sa bebom, ujutro u 5h naprave AD, kazes koje beba koristi i prave po 2-3 flasice (znaci nije fabricka boca) za svaku bebu ono sto ne popije do sljedece  ture se baca a novu donose nakon 4-5sati...




Ja sam se u novembru porodila u Njemackoj i ljepo mi pokazala sestrica. Staklene male flasice od Nestle Beba Pre hermeticki zatvorene dolaze iz fabrike i drze sa na 27 stepeni. Ostale stoje u frizderu. I kada su nas otpustili rekli mi ni pod razno nesmije stajati AD duze od 1 sat vremena. Inace moze beba dobiti trovanje. A sto se tice kvaliteta sarajvskih bolnica mislim  da se dosta pisalo na ovom forumu tako da ja to nebi ni slucajno poslusala. Jer i na kutiji pise da se uvjek mora frisko praviti AD


cisto sumnjam a prosto ne vjerujem da je ovako u BiH...hej gdje je fabrika a gdje smo mi user posted image  prije ce biti da smuckaju u 5 pa hrane nekad kasnije user posted image


mlijecna kuhinja u bolnici preko dana donosi flasice svaka 3 sata u 7, 10, 13, 16,19,a u 19 donose za noc i sestre ostavljaju u frizider i podgrijavaju.
mi smo 3 puta lezali u bolnici i tako je bilo na tri razlicita odjela....
a na flasicama pise prezime bebe i ti presipas u svoju flasicu.



moja je bila u bolnici 2 dana u prvoj sedmici zivota...hranili je humanom i to je otprilike sve sto znam vis a vie tog hranjenja u bolnicama user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
7.6.2011 6:19:59   
ElRa
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: la bomba

Zna li neko koliko Bebelac AD može da stoji??? Napravljen, smiksan već....



Sat vremena moze da stoji, a ako ga napravis u hladnoj vodi i odmah u frizider moze duze stajati....
U bolnicama tako prave user posted image , kad sam lezala sa svojom curicom od 6mj, ujutro su im pravljene flasice tj AD oko 5h, u 11 je stizala nova tura, i pitala sam sestru i tako mi je objasnila...znaci u negrijano mlijeko pa u frizider moze nekoliko sati a napravljena moze 1h na sobnoj temp....




U bolnicama prave i na ovakav nacin, ja sam se porodila van Bosne i Hercegovine i ovako su bebi davala AD u bolnici, bitno je da prokuhana voda bude ohladzena skroz onda izmuckas AD obavezno mora da se stavi u staklenu flasu i onda stavititi u hladilnik, na ovakav nacin AD moze da bude u hladilniku do 24 sata, kad beba hoce jesti pogrijese u grijacu il pod vrucom vodom, babica mi je objasnila da mogu da kod kuce isto tako pravim

bitno je samo da se mlijeko nesmije da zagrije dva puta, jer se bakterija onda brzo sire
na ovaj nacin kako su radili u bolnicu mlijeko se zagrijalo samo jednom to jest kad izvadis iz  hladilnika naspes mlijeko u flasicu pod vrucu vodu za 3 minuta zagrijes mlijeko

na ovakav nacin sam hranila svoju bebu dva mjeseca onda sam kupila flasicu koja ima mjesto u poklopcu od flasice gdje se stavi AD mlijeko a u flasicu samo vodu onda kad ides vani samo istreses AD mlijeko iz poklopca u flasicu i pomuckas
probala sam tako jednom beba se navikla na mlijeko sobne temperature nema sanse da bi popio sad mlijeko koje je toplo
prokuham vodu za par obroka ostavim u staklenoj flasi na kuhinjskom pultu kad je gladan naspem vodu dodam AD promuckam i to je to

na ovakav nacin kosto sam ja napisala da pravim mlijeko nepustam duze od jedan sat vremena da mi stoji ako nepopije u taj sat vremena onda prosipam i hvala bogu do sad nismo imali jos problema

lakse mi je sto puta nego prokuhavati vodu svaki put kad je gladan hladiti je i sve to dok mi beba urla vristi i place od gladi u po noci

u americi se isto prave na nacin na koji sam napisala kako su radili u bolnici prokuhaju vodu ohlade skroz na sobnu temperaturu promuckaju mlijeko naspu  5-6 flasica mlijeka ponesu sa bebom u jaslice onda babysitterke to stave u hladilnik i kad je beba gladna izvade jednu flasicu pogriju i to je to



(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koliko dugo AD mlijeko moze da stoji?
29.3.2012 15:23:28   
myna
KAO STO RECE SAILORMOON I JA SAM SE U NJEMACKOJ PORODILA ISTO SU MI BEBI DONOSILI APTAMIL U MALIM FLASICAMA OD 70 ml HERMETICKI ZATVORENE I SAMO ZA BOLNICE NAMJENJENE TO JE APTAMIL ENERGY KOJI BEBA PIJE TEK KAD SE RODI I ONDA SAM PRESLA NA APTAMIL PRE NARAVNO UPOZORILI SU ME DOK SAM LEZALA U BOLNICI A MORALA SAM OSTATI 5 DANA DA TO MLIJEKO NESMIJE STAJATI VISE OD 30 MIN.
ja sam svom bebacu uvijek pravila frisko AD i kad izlazimo vani ponesem u termo toplu vodu i samo to izmuckam...user posted image a navece mi se budi 2 puta tako da i tad ustajem kad ga cujem da cucla prstice i napravim isto frisko...sad za sad nam ovako dobro ideuser posted image ,i ako mu kad ostane da ne pohapa sve to odmah prosipam ali slucajno da se kad desi da sve ne poruckauser posted image

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *