|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 20:34:10   
Mya_81 RR
Pingpong, link je super...i odličan je savjet o zamrzavanju hrane u one kockice od leda te kad se one smrznu prebace u vrećice u onoj količini koliko nam je potrebno za jedan obrok user posted image ... stvarno super stvar...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 20:45:02   
Anoniman
Slučajno sam naišla na taj link kad sam istraživala da li mogu zamrzavati hranu.  Ima dosta recepata, kao i informacija kad koju hranu smijete dati bebi.

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
22.1.2010 20:27:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pingpong

Drago mi je da si i ti Enisa spoznala blagodat smrzavanja hrane za bebuuser posted image




Ma ljepota user posted image , nemam još oko toga srklet ujutro.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
12.5.2010 23:40:09   
Hanady RR
prenos postova sa srodne teme

IZVORNA PORUKA: anidla

ja sam cula da tu zamrznutu hranu, tj. povrce treba totalno izbjegavati




IZVORNA PORUKA: Lady2'


IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana bas voli tikvicu, ja joj pomijesam sa mrkvom, a nekidan sam pomijesala sa carskom mjesavinom (brokule, karfiol i mrkva) i to pravo voli. pojede i blitvu, mada nije odusevljena
 jeli kupis zamrznutu mjesavinu ili sama pravis!


Ja kupim LEDO carsku mjesavinu

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: anidla

ja sam cula da tu zamrznutu hranu, tj. povrce treba totalno izbjegavati



kako mislis izbjegavati a prija?

IZVORNA PORUKA: Mya_81

IZVORNA PORUKA: anidla

ja sam cula da tu zamrznutu hranu, tj. povrce treba totalno izbjegavati


Ma, i ja sam ovo čula ali meni fakat nije jasno zašto ne bi valjalo...



IZVORNA PORUKA: Lady2'

Pa kako onda mi ledimo hranu za bebe?! Ne znam zasto ne bi valjalo, nema logike....

IZVORNA PORUKA: anidla

ne znam sta kako, ali evo nisam jedina koja je to cula...mozda sam cak negdje i procitala...samo kazem sta cujem, ko prava mahalusa

a ti salmy, ne podgrijavaj, jesi cula


IZVORNA PORUKA: teacher75

i mene mama stalno ruzi kad napravim tu zamrznutu mjesavinu, kao nije zdravo. ma ja to ponekad, kad nemam vremena da rezem i pripremam, a uglavnom kupim na pijaci svega i smuckam 

IZVORNA PORUKA: anidla

kako god, ne kazem da ja necu Noi dati, ali bar sad imam svjezeg voca i povrca...

i da znate ako ne vjerujete na pijaci jel prskano il nije imate radnju ORGANIC FOOD!


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zaleđena hrana ...povrće i ostalo ledi se na način da ako je vlažna zaleđena stavra višu količinu leda između djelova iste i tada se stvri neki negativni dio u tim ledenicama...e sad se ne sjećam naziva 
uglavnom danas se hraa zamrzava na drugačiji način, posebnom tehnoligijom ...povrće koje se zamrzava se najprije obrađuije pa onda zaledi i ono je sada po najnovijim standardima u istom rangu kao i svježe...mislim po kvaliteti.

ja nisma portivnik zamrznute hrane...čista mi je logika da je bolje da zamrznem nego da recimo spremim tikvicu koja se smežurala stojeći u frižderu.

jedino što ne koristim zaleđeno je špinat...špinat inače ispušta otrovne plinove i kada prenoći pa nekako zamznut izbjegavam.



IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady2'


IZVORNA PORUKA: anidla

kako god, ne kazem da ja necu Noi dati, ali bar sad imam svjezeg voca i povrca...

i da znate ako ne vjerujete na pijaci jel prskano il nije imate radnju ORGANIC FOOD!


Where?! I cega svega ima ? - recenica za 10+

Krnčevićeva...imaju i kućnu dostavu kupljenog

ja sam sebi zasadila svega po malo...i dajem im iz bašte dok je sezona...al kad sezona prođe...zamrzivač mi je najbolji drug


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Pa kad je u pitanju ta zamrznuta hrana ja ću radije kupiti neki Ledo proizvod nego brokulu koja stoji ko zna koliko na pijaci i koja je sva jadna i žuta...brokuli još nije sezona i svaki put kad bih nasjela i kupila je bila je katastrofa kad bih je razrezala....mahune su isto tek sad došle na pijacu, a mi kad smo tek krenuli s nadohranom mogla sam svježe kupiti samo krompir, mrkvu i tikvicu...

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Zamrznuta hrana

IZVORNA PORUKA: Mya_81

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zaleđena hrana ...povrće i ostalo ledi se na način da ako je vlažna zaleđena stavra višu količinu leda između djelova iste i tada se stvri neki negativni dio u tim ledenicama...e sad se ne sjećam naziva 


Sad ti mene zabrinu...ja sam par puta zaledila mrkvu koju sam već izrezala i naravno da je bilo izmedju kolutova tih ledenica

A kad zaledim supicu isto se naprave te ledenice na vrhu


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mya_81

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zaleđena hrana ...povrće i ostalo ledi se na način da ako je vlažna zaleđena stavra višu količinu leda između djelova iste i tada se stvri neki negativni dio u tim ledenicama...e sad se ne sjećam naziva 


Sad ti mene zabrinu...ja sam par puta zaledila mrkvu koju sam već izrezala i naravno da je bilo izmedju kolutova tih ledenica

A kad zaledim supicu isto se naprave te ledenice na vrhu


u tim količinama koje spremaš...vodi računa da ne staviš skroz mokru mrkvu da se zaledi...nisu sve ledenice otrov ...samo te koje se stvore od baš mokrog povrće...recimo uzmeš buraniju opereš je pa odmah staviš u friz i nakon toga dobiješ u kesici više leda nego buranije. Kontaš...tada se stvori portor za stavarnje tih otrova. ja povrće posušim i nabijem u oplastične zdjelice ili čak plastične flaše recimo od kole...kad spremam prerežem flažu i korstim.






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
20.5.2010 18:29:24   
Mya_81 RR
Zanima me da li iko napravi kašicu pa je onako gotovu i izblendanu zamrzne???

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
20.5.2010 21:03:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Zanima me da li iko napravi kašicu pa je onako gotovu i izblendanu zamrzne???

stavi je u plastičnu kutiju koja ima adekvatan poklopac...poklopac mora biti posušen od vode i ubaci u zamrzivač. Iztmeđu tekućine nemogu nastati ledenice koje mogu štetiti.
user posted image
najbolje je ostavljati u zdjelicama koja se do vrha napuni...ja sam to radila u steliziranim onim za urinokulturu...kupiš u apoteci ili ti donese zdravstveni radnik. a imam i nekoliko manjih taperwerw zdjelica za puding one su mi veličinom odgovarale.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
20.5.2010 21:56:57   
Anoniman
Mya, jesam ja i to odavno i još uvijek ledim na taj način. Ne stalno ali zaledim kašicu i to na način baš kako je hanady objasnila. Također, u male taperver posudice i u sterilne posudice za urin. Slobodno zaledi, evo mjesecima već sve ok user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
20.5.2010 22:09:40   
Medić*
I mi smo do godinu dana redovno imali zaledjenih kasica od povrca i supice, bas na prethodno opisan nacin,  meso, krompir i spinat jedino nismo zamrzavali user posted image , sada sa 1,5 jede sto i mi, ali ono sto i dalje imamo zaledjeno jesu supice koje redovito tamani user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
8.6.2010 10:29:23   
Mya_81 RR
Htjela sam zamrznuti domaće jagode koje ćemo dobiti pred kraj sezone.

Hanady, znam da si ti spominjala da si zamrzavala svoje...pa, kako da to odradim - da ih ispasiram pa onda zaledim??? Ili cijele komade??? I u čemu je najbolje to čuvati???


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
8.6.2010 10:33:29   
Hanady RR
ja sam svoje zamrzavala na sljedečću način...očistim ih i preberem.. pa ih onda operem i stavim ih na jednu krpu pamučnu da se osuše...jedno sat-dva pa onda samo malo odozgo još drugom krpom pokupim  kapljice vode....

slažem ih u plastičnu zdjelu i to fino jednu po jednu tako da kao stoje uspravno ( dole vrh a gore onaj dio na kome je peteljka od branja) i po dva-tri reda jedan na drugi. Zatvorim zdjelu i u zamrzivač.

e sad neko ih ne pere...međutim kako moje jagode su na bašti i dotiču zemlju u svom rastu te ima mogućnost prolaska životinja ja ih perem.

user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
8.6.2010 10:43:59   
Nedi
mya ima tema zimnica za naše bebe i tamo smo se raspisali o  zamrzavanjuuser posted image Imaš li za druga 2kg tih jagoda za zamrzavanje? Naravno platiti ćemo baš bih voljela kupiti domaće

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
8.6.2010 10:48:43   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Nedi

mya ima tema zimnica za naše bebe i tamo smo se raspisali o  zamrzavanjuuser posted image Imaš li za druga 2kg tih jagoda za zamrzavanje? Naravno platiti ćemo baš bih voljela kupiti domaće


Ma, naravno user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
8.6.2010 10:53:10   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam svoje zamrzavala na sljedečću način...očistim ih i preberem.. pa ih onda operem i stavim ih na jednu krpu pamučnu da se osuše...jedno sat-dva pa onda samo malo odozgo još drugom krpom pokupim  kapljice vode....

slažem ih u plastičnu zdjelu i to fino jednu po jednu tako da kao stoje uspravno ( dole vrh a gore onaj dio na kome je peteljka od branja) i po dva-tri reda jedan na drugi. Zatvorim zdjelu i u zamrzivač.


Je li budu nakon odmrzavanja onako baš mlohave? Zato sam nekako uvijek mislila da ih je bolje zamrznuti ispasirane...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
8.6.2010 10:55:57   
Hanady RR
kada se dobro osuše ne budu mlohave...
ja sam čak znala i prepoloviti one velike koje budu ....

ja ih stavljam na kolače recimo redam ih u komadu u zimskom periodu i uošte nisu mlohave...
e evo tema i zamrazavanju hrane za zimnicu
http://www.ringeraja.ba/forum/m_302063/mpage_3/key_/tm.htm
mislim da nam je sa ovom pričom tamo mjesto...
vakat je da se tema podigneuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *