|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rižino mlijeko
27.2.2010 11:48:44   
majdica
Veliki vam pozdrav svima.Mi smo ovdje novi.Naime,imam bebu od 8.5 mjeseci koja je alergična na mlijeko od rodjenja.Pije posebnu formulu od novalaca.user posted image Ali sada je veći pa su drugačije i potrebe.Da bi mu pravila griz ili šta drugo,kupila sam u dm rižino mlijeko.Dal je neko to mlijeko koristio za bebu.?Piše na njemu da u sebi ima morske soli.Bila bi zahvalna ako neko zna nešto o tome i ako imate kakvu idejicu za napravit kakav keksić,jer nesmije ove kupovne jer imaju u sebi mlijeko.user posted image

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 12:09:40   
Visnja RR
nadam se da ce se javiti mame koja imaju slicna iskustva... ili bilo kakve informcije...
ja sam griz pravila samo s vodom ili sa adaptiranim mlijekom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 12:11:59   
majdica
višnj,jel i ko tebe beba alergična na mlijeko? Koji griz si kupovala? Jel htjela jesti?Na šta li će mi ličiti taj griz na vodi?user posted image

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 14:23:23   
Visnja RR
Moja beba nema tu alergiju na mlijeko...
Al kad sam pocela sa dohranom nekad sam joj pravila griz na vodi a nekad sa Aptamilom...mozes i ti sa Novalecom...
Griz sam kupovala onaj u crvenoj kesici sa nacrtanom bebom... mozes i onaj u plavoj kesici...
ajde zene imate li nekih savjeta !!!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 14:31:04   
w.pooh

Tražeći neke recepte naišla sam na ovu stranicu,ona je za vegeterijance ali imaš dosta recepata bez mlijeka. Stranica je na engleskom ali ako budeš imala problema sa prevodom javi se pomoći ćemo ti user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 18:54:57   
lilith
moja nije alergicna na mlijeko,ali ne mogu izdojiti dovoljnu kolicinu za griz,a kravlje joj nemam namjeru davati jos,tako da ja pravim sa ad ili skuham kompot pa napravim u vodi od kompota...mozes komotno i na obicnoj vodi samo poslije naribaj nekog voca i bude pravo ukusno

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 21:05:30   
majdica
Hvala vam.I ovo mi je pomoglo.Ako se još neko sjeti čega,javite mi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 22:01:20   
Trnoruzica
Valjda ce se jos neko javiti, ali negdje sam jos procitala da bebe koje su alergicne na kravlje, mogu piti i sojino mlijeko. Nisam 100% sigurna, valjda ce se jos neko javiti da potvrdi. A sojino mlijeko, takodje imas u dm-u, ja sam vidjela i u drvoprometu. 

(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 22:04:55   
lilith
sojino je takodjer veliki alergen...


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rižino mlijeko
27.2.2010 22:13:19   
Trnoruzica
Sorry, onda moja greska, stvarno nisam znala

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rižino mlijeko
28.2.2010 9:22:11   
Anoniman
Malo sam prosurfala po njem. stranicama...e oni kazu da rizino mlijeko ne moze zamijeniti majcino mlijeko ili AD mlijeko (specijalne formule...to je to sto ti njemu vec dajes)...valjda nema dovoljno hranjivih tvari potrebnih za normalan razvoj i rast djeteta...njihov savjet je da se koristi majcino ili AD za sve potrebe prilikom uvodjenja dohrane. Jos skrecu paznju da se svaki put kod proizvodjaca provjeri da li neki proizvod sadrzi mlijeko jer kao proizvodjaci nemaju "naviku" navoditi sve sastojke...pa tako i neki mesni proizvodi sadrze kravlje mlijeko.

Dobra stvar u svemu je to sto vecini djece alergija na mlijeko nakon izvjesnog vremena nestaneuser posted image , losa stvar je sto je najcesce zamijeni neka druga alergija kao sto je alergija na polenuser posted image (ali to naravno ne mora biti uvijek slucaj)

(odgovor članu Trnoruzica)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rižino mlijeko
3.3.2010 1:32:27   
Lejla Ka
Majdice, sva "mlijeka" napravljena na biljnoj bazi (rižino, sojino, zobeno...) nisu zapravo mlijeko, i nemaju njegove nutricionističke vrijednosti.
Eh, konkretno, griz možeš napraviti na vodi, da bude gust, a onda dodati to vaše specijalno AD da dobiješ rijeđu kašicu, i tako, mliječni obrok.
Ja lično nisam koristila ova biljna "mlijeka", ali znam da su ih roditelji koristili kao poboljšivače ukusa upravo za kuhanje griza ili palente. Sad, po pitanju soli koju sadrži mlijeko koje si ti kupila ne znam šta bih ti savjetovala. Vjerovatno je važan postotak u nekoj količini, mada se so ne preporučuje po nekima do iza godinu starosti, a neki su malo blaži pa je uvode nešto ranije.
U glavnom, mislim da možeš koristiti rižino mlijeko, ali se takav obrok onda ne računa kao mliječni.

Samo bih napomenula lilith da je AD kravlje mlijeko, prilagođeno (raznim hemijskim postupcima), ali ipak kravlje, pa ako beba doji uz dohranu nema potrebe da se u hranu dodaje adaptirana formula


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rižino mlijeko
3.3.2010 8:15:21   
lilith
ja sam napisala kako pravim  buduci da je pitala i misleci da stavi ad koje vec koristi,hvala na binformaciji znam od cega se sastoji aduser posted image   ona ne doji...birajuci izmedju ad i rizinog ja bi napravila sa ad-moje mi sljenje

< Poruku je uredio lilith -- 3.3.2010 8:27:41 >


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *