|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:28:03   
Dida79
Pretrazila sam forum ali nigdje ne nadjoh slicnu temu.Ako je dupla ili na pogresnom mjestu izvinjavam se moderatorimauser posted image

Naime prije dva dana sam primjetila da se je mom malenom zagnojio prstic on tvrdi da se nigdje nije udario.Probala bi sama da mu pomognem prije nego sto ga odvedem dr(vikend je) jer znam da ce mu odma razrezati i da bi ga to moglo boliti.To ne izgleda tako strasno ali sam jutros primjetila da su se ivice pocele crveniti sto mi govori da postoji upalni proces
Trenutno u kuci imam rivanol i sterilnih gazica hidrogena nemam nije mi daleko dezurna apoteka mogla bi otici da kupim i sta bi mi jos moglo pomoci
Plizz daj te mi savjet sta da radim...kasnije cu postaviti slikicu sad mi je prazna baterija
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:41:50   
Anoniman
kantarionovo ulje...mada mislim da se to mora razrezati...mozda mu se zabio komadic spere ili tako nesto...pogledaj da li se vidi nesto

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:45:23   
Dida79
Joj dado toga se i bojimuser posted image ...ne ne vidi se nista sinoc sam ja njemu stavila oblogu od rivanola i jutros sam na gazi vidjela da je izaslo malo gnoja ali jos ima...sta mislis da u apoteki kupim streilnu iglu i da mu probam ja malo bocnuti da izadje pa koliko bilo zatim da isperem malo hidrogenom i opet stavim oblogu od rivanola jer mi ga se ne vodi u hitnu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:45:57   
marny
a da probaš sa gentianiom, to ti je ona ljubičasta tekućina, ako je imaš par zrnaca razrijediš s vodom i umakaš prstić.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:51:21   
Dida79
Evo kako to izgleda user posted image

user posted image

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:52:02   
Anoniman
znam da kantarionovo ulje "istjera" sva "stana tijela"...moja mama je imala problema nakon operacije zuci sa zarastanjem rane pa joj je nekakav travar savjetovao samo da maze kantar.....kaze kako je bukvalno mogla da vidi kako izlazi gnoj i konci...rana se fino ocistila...a ja sebi, recimo ubode jeza operisem obicnom iglo...prije toga je spalim i alkoholom...naravno da je bolje kupiti sterilnu iglu...strano tijelo mozes locirati tako sto mu n pritisces polako po tom dijelu gdje je rana...gdje ga najvise boli, tu je

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:57:48   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Dida79

Evo kako to izgleda user posted image

user posted image




Dido ne čačkaj ništa,vodi ga doktoru,čini mi se da tu ima puno gnoja i upale.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 13:58:25   
Anoniman
Ne vidim ovako...sta ja znam...moras sama procijeniti...mozda je najbolje da ga odvedes dr. nedajboze komplikejsna

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 14:01:18   
Dida79
Ma ja sam panicarka to je nevjerovano...i mene brine sto su se ivice zacrvenila najvjerovatnije da cu ja njega sad do hitne odvuci user posted image
Dusa moja znam sta ga ceka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 14:02:28   
marny
uh, jadni prstić, ja bi ipak odvela dijete na hitnu, oni će mu tamo to malo reznuti da taj gnoj iziđe van, poprskati sa nekim dez. sredstvom i zamotati, bi će ko novi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 14:05:30   
koka i po
Dido bona ne paničiuser posted image

Oko svake upale pa i najmanje postoji crvenilo,pa znaš i sama kad bobuljicu imaš da se crveni pa prođeuser posted image
Vjerovatno će mu dati neki antibikotik,a i ako budu sjekli biti će to površinskiuser posted image jer gnoj nije duboko.Ne brini biti će sve ok.user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 14:52:47   
Dida79
On je sad zaspao a na prstic sam mu stavila rivanol pa ako ne bude bolje do veceras pravac hitnauser posted image
Hvala vam drage mojeuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 23:01:44   
dinaa
Dido kako prstic maleni,jeste li isli u hitnu?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 23:06:06   
Dida79
Ne nisam jos danas mi zaspao sa suhom sljivom na prsticu i kad je ustao malo mi je bolje izgledalo...veceras sam mu opet stavila da vidim sta ce biti do ujutru ako ne bude bolje vodim ga u DZ user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 23:11:07   
dinaa
Nadam se da ce do ujutru stanje biti bolje i da necete trebati doktoru,evo jedan zagrljaj za vas user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 23:12:18   
veeseelaa
Didi držim fige da prstić brzo ozdravi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 23:14:11   
Dida79
Hvala vam mile moje user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
18.7.2010 23:37:42   
taurus
Dido ako do ujutro ne bude bolje u apoteci uzmi Ihtiol mast (crna mast) jer ona će pomoći da se što prije rana otvori i izađe gnoj.
Najvažnije je da kada se otvori što više istisneš gnoj, a zatim dezinfikuješ. Čiščenje moraš raditi dva puta dnevno i istisnuti sav gnoj dok ne počne izlaziti svježa svijetlo crvena krv, jer je to znak da je sve izašlo. Nakon toga na ranu nanesi bivacin prah ili sprej ili neku drugu antibiotsku mast, koju moraš nanositi bar 3 dana.
Sretno i da prstić što prije ozdravi

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 2:28:26   
nasa princezica
Ako ne bude prstic bolje ipak ga vodi ljekaru,ja nebi cackala nista na svoju ruku strah bi me bilo da sta ne izazovem gore, ipak ce to u DZ strucno odraditi.Zelimo da prstic sto prije ozdravi i da nista ne boli.Ljubim prstic mali....

< Poruku je uredio nasa princezica -- 19.7.2010 2:29:41 >


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 2:49:37   
Ella_H
user posted image user posted image user posted image Potpisujem taurus
proci ce ubrzo nebrini ali opet ti uradi po svom instinktu i ne panicari previse
vjeruj mi djeca se jos vise uznemire kad smo mi uznemirene...
Sretno

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 8:48:58   
M kao Mama
Dido, molim te odvedi ga dr. ne treba se igrati sa ovim stvarima, barem sada nije rat i može se kod doktora, cijenim tvoj napor i sve to što si uradila, ali ipak ja mislim da ga trebaš doktoru. Uključit će mu antibiotik pod obavezno, jer to nije moglo samood sebe da se javi. Ljubim te puno, ne sikiraj se, to je rutinsko čiščenje, ali ipak veoma važno. Javi šta je bilo.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 8:53:38   
Anoniman
Dido,kako je maleni???
Ljubimo ga da prstic brzo prodjeuser posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 9:09:12   
nasa princezica
Kako je prstic jutros?Pusica za prstic i hrabru mamu...

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 9:28:51   
Dida79
Jutro drage moje user posted image

Prstic je masalla puno bolje,citavu noc na prstu mu je bila suha sljiva i jutros kada smo ustali gnoja vise nema sad je samo ostala ona smezurana kesica...ja sam mu malo jutros ocistila rivanolom i nisam mu stavila zavoj neka se malo isusi.Ma on je tako disciplinovan pacijent sta kod mu kazem to radi dusa maminauser posted image Vidjet cu danas ako se ponovo bude gnojilo pravac DZ a nadam se da neceuser posted image

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zagnojeni prstic,sta da radim ?
19.7.2010 9:30:10   
nasa princezica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za hrabrog djecaka i strpljivu mamu...pusa

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *