|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:19:54   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel puno il malo 14 kg za dijete od 20 mjeseci?


Vesela: Curica od dvadeset mjeseci - gornja granica 13, 5 kg, donja 9,5kg. Nego, gledaj, ovo sad ne znači da ti je dijete debelo. Ako je i visinom iznad gornje granice, što je za taj uzrast 88 cm, onda je sasvim OK. I gledaj i ovo - tablice su samo orijentacionog karaktera, svi smo mi osobe za sebe, pa tako i djeca.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:21:24   
veeseelaa
nisam u toku al da ne čitam sve postove
Moja malena skroooz slabo jede, popije po 1 l mlijeka dnevno al čvrsta hrana je ne zanima.... malo čalabrcne i izgubi interes
redovno joj dajem sirup pikovit
bojim se da se ne razboliuser posted image , još kad mi je neki dan žena ispričala da je njen maleni jer nije jeo izgubio željezo i zaglavio u bolnici mjesec dana ja paf
Ženice šta mislite?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:22:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel puno il malo 14 kg za dijete od 20 mjeseci?


Vesela: Curica od dvadeset mjeseci - gornja granica 13, 5 kg, donja 9,5kg. Nego, gledaj, ovo sad ne znači da ti je dijete debelo. Ako je i visinom iznad gornje granice, što je za taj uzrast 88 cm, onda je sasvim OK. I gledaj i ovo - tablice su samo orijentacionog karaktera, svi smo mi osobe za sebe, pa tako i djeca.



da, moja malena je visoka, neznam tačno visinu al od svih svoji vršanjaka odudara
ne izgleda debelo, normalno djeluje, nije glavata user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:22:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nisam u toku al da ne čitam sve postove
Moja malena skroooz slabo jede, popije po 1 l mlijeka dnevno al čvrsta hrana je ne zanima.... malo čalabrcne i izgubi interes
redovno joj dajem sirup pikovit
bojim se da se ne razboliuser posted image , još kad mi je neki dan žena ispričala da je njen maleni jer nije jeo izgubio željezo i zaglavio u bolnici mjesec dana ja paf
Ženice šta mislite?





eeeeeeeee ovog je mene strahuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:24:30   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Evo, pogledala sam tabelu visine. Od 25 do 50 odsto dječaka starih 24 mjeseca je visoko od 85 do 87 cm, što, složićeš se, nije ni slabo ni premalo. Gornja granica za taj uzrast je 94, a donja 82 centimetra.



ova moja malena je najvisočija u obdaništu od svojih vršnjaka, ja kontala svi mladji od nje a ono svi stariji a niži user posted image user posted image user posted image user posted image i broj cipelica im manji aaaaaa cirkusa



suti, zamisli kolika ce biti ova nasa pod uticajem nasih gena



ma i kod mene je mm visok, moja je izgleda bacila na njega, neka neka ja volim da bude visoka




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:25:30   
bebbe RR
Vesela, ona jede koliko joj treba. Nudi joj i daji zdravu hranu, pa neće ostati bez željeza. Mislim da je 1 litar mlijeka previše za njen uzrast, a i zauzme puno mjesta u želucu, pa ne može ništa drugo. Ti njoj daj voća, povrća i mesa, koliko god pojede, pola litra mlijeka joj je dosta, i nemaš ni frke ni nikakve brige.
Moja je takodje visoka k'o bandera, a žgoljava, baš žgoljava. Oko 11 kg, pa se ne sekiram, zznam da je zdrava i da jede sve što joj treba.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:25:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nisam u toku al da ne čitam sve postove
Moja malena skroooz slabo jede, popije po 1 l mlijeka dnevno al čvrsta hrana je ne zanima.... malo čalabrcne i izgubi interes
redovno joj dajem sirup pikovit
bojim se da se ne razboliuser posted image , još kad mi je neki dan žena ispričala da je njen maleni jer nije jeo izgubio željezo i zaglavio u bolnici mjesec dana ja paf
Ženice šta mislite?





eeeeeeeee ovog je mene strahuser posted image



isto, vjeruj mi da neznam šta da radim, ružim je i lijepo pokušavam al ona neće pa nećeuser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:26:46   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Evo, pogledala sam tabelu visine. Od 25 do 50 odsto dječaka starih 24 mjeseca je visoko od 85 do 87 cm, što, složićeš se, nije ni slabo ni premalo. Gornja granica za taj uzrast je 94, a donja 82 centimetra.



ova moja malena je najvisočija u obdaništu od svojih vršnjaka, ja kontala svi mladji od nje a ono svi stariji a niži user posted image user posted image user posted image user posted image i broj cipelica im manji aaaaaa cirkusa



suti, zamisli kolika ce biti ova nasa pod uticajem nasih gena



ma i kod mene je mm visok, moja je izgleda bacila na njega, neka neka ja volim da bude visoka




a nas oboje iznad prosjeka! sta ako mi bude ko raza mujanovic, nece moci ni momka naci user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:27:10   
Skvo RR
Vesela..tvoj problem je mlijeko izbaciiii bar pola litre..user posted image

Ozbiljno...slazem se sa bebbe...previse mlijeka...

Eto i mi smo u klubu visokih curica..user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:28:44   
bebbe RR
Teacher75, baš me iznenadjuješ - hrana koja nije okarakterisana kao zdrava nije automatski nezdrava, po samoj svojoj kategorizaciji. Ni ja ne volim te điđe miđe, ali ljudi koji svojoj djeci daju monte ih ne hrane nezdravo - iz montea dijete dobije, recimo, kalcij. I koju praznu kaloriju extra, istina, ali ne truje se time.
I, geni nisu uvijek mjerilo - uprkos tome da ste i ti i muž visoki možeš imati nisko dijete ili dijete prosječne visine.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:28:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Vesela, ona jede koliko joj treba. Nudi joj i daji zdravu hranu, pa neće ostati bez željeza. Mislim da je 1 litar mlijeka previše za njen uzrast, a i zauzme puno mjesta u želucu, pa ne može ništa drugo. Ti njoj daj voća, povrća i mesa, koliko god pojede, pola litra mlijeka joj je dosta, i nemaš ni frke ni nikakve brige.
Moja je takodje visoka k'o bandera, a žgoljava, baš žgoljava. Oko 11 kg, pa se ne sekiram, zznam da je zdrava i da jede sve što joj treba.



ma joj ja bi njoj smanjila mlijeko i naravno da joj nudim sve ovo što si nabrojala al ona malo čalabrcne i više neće, ja joj onda naspem mlijeko jer njega jedino popije ko insan
nemam pojma kako i šta, trudim se maximalno al ona tjera svoje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:30:06   
lely
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Evo, pogledala sam tabelu visine. Od 25 do 50 odsto dječaka starih 24 mjeseca je visoko od 85 do 87 cm, što, složićeš se, nije ni slabo ni premalo. Gornja granica za taj uzrast je 94, a donja 82 centimetra.



ova moja malena je najvisočija u obdaništu od svojih vršnjaka, ja kontala svi mladji od nje a ono svi stariji a niži user posted image user posted image user posted image user posted image i broj cipelica im manji aaaaaa cirkusa



suti, zamisli kolika ce biti ova nasa pod uticajem nasih gena



ma i kod mene je mm visok, moja je izgleda bacila na njega, neka neka ja volim da bude visoka




a nas oboje iznad prosjeka! sta ako mi bude ko raza mujanovic, nece moci ni momka naci user posted image



Ma ne brini se za momka user posted image  Moj je rodjen sa 60cm,e mozes zamisliti koliki je sada sa 3 godine.Ima momaka,samo neka curice rastuuser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:31:01   
veeseelaa
tičerko budul nam previsoke djevojčice kad porastu šaljemo ih u manekenke, kakva crna Raza pa ona je ko grob, naše će biti lijepe, na mameuser posted image  user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:31:28   
bebbe RR
Skvo, koliko ste visoki?
Vesela, ako smijem direktno savjetovati - nemoj je ružiti, nemoj joj prijetiti, nemoj se mučiti - ništa od toga ne pali. Ponašaj se kao da ti ništa na svijetu nije tako svejedno kao to koliko će ona pojesti nekoliko dana. I počeće bolje jesti. To je nepisano (ili možda pisano) pravilo. Samo ti pucaj voće, povrće i meso i ne nudi joj slatkiše da se ne zasiti time. i to malo što, kako kažeš, čalabrcne, ima svoju vrijednost. Ne trebaju svoj djeci iste količine hrane.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:31:52   
Dida79
Vesela pa zar ona nije u vrticu...moj stariji sin prije nego sto je posao u vrtic isto tako gotovo samo mlijeko pio ali su ga tamo srediliuser posted image i naucio je da mora pojesti makar pola onoga sto mu stavi na tanjir

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:32:48   
maja78 RR
OT
pa lely dobro dosla user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:32:57   
veeseelaa
bebbe hvala na savjetu,u pravu si, moram se opustiti, možda se previše trudim user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:33:15   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Teacher75, baš me iznenadjuješ - hrana koja nije okarakterisana kao zdrava nije automatski nezdrava, po samoj svojoj kategorizaciji. Ni ja ne volim te điđe miđe, ali ljudi koji svojoj djeci daju monte ih ne hrane nezdravo - iz montea dijete dobije, recimo, kalcij. I koju praznu kaloriju extra, istina, ali ne truje se time.
I, geni nisu uvijek mjerilo - uprkos tome da ste i ti i muž visoki možeš imati nisko dijete ili dijete prosječne visine.


koliko se sjecam ovdje se dosta pisalo o tome da monte sadrzi neke nezdrave aditive. sto se tica grickalica ne vidim neke koristi od toga, ima i zdravijih stvari koje moze grickati usput. ja tako mislim,a nisam nigdje rekla da neko truje svoje dijete. pod pojmom nezdravo sam mislila da nece dijete biti zdravije od toga i da nastojim da dajem samo ono sto je zdravo (voce, povrce, zitarice i meso, mljecne proizvode),znaci trenutno bez slatkisa i grickalica (izuzetak plazma keks). a lana je vec sada ( a 10 mjeseci natprosjecno duga/ visoka) tako da mislim da ce ipak genetika odigrati svoju ulogu...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:34:46   
lely
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

OT
pa lely dobro dosla user posted image



Hvala mila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:34:51   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Dida79

Vesela pa zar ona nije u vrticu...moj stariji sin prije nego sto je posao u vrtic isto tako gotovo samo mlijeko pio ali su ga tamo srediliuser posted image i naucio je da mora pojesti makar pola onoga sto mu stavi na tanjir


ma jeste, u vrtiću je,  al tek deset_i dan, i tamo slabo jede.... skroooz
za nju su postavili švedski sto, pa kad god joj se prohtije da može uzeti al opet ona slabo jedeuser posted image user posted image user posted image
neznam kako uopće ima 14 kg i uopće nije mršavica user posted image user posted image user posted image user posted image ja to ne kontam, puna je energije.... po cijeli dan trči i pleše


< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.8.2010 23:37:55 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:35:32   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Skvo, koliko ste visoki?
Vesela, ako smijem direktno savjetovati - nemoj je ružiti, nemoj joj prijetiti, nemoj se mučiti - ništa od toga ne pali. Ponašaj se kao da ti ništa na svijetu nije tako svejedno kao to koliko će ona pojesti nekoliko dana. I počeće bolje jesti. To je nepisano (ili možda pisano) pravilo. Samo ti pucaj voće, povrće i meso i ne nudi joj slatkiše da se ne zasiti time. i to malo što, kako kažeš, čalabrcne, ima svoju vrijednost. Ne trebaju svoj djeci iste količine hrane.



Sutra je mjerim, pa da stavim tacnu visinu..Nisam je mjerila ima dva mjeseca..odustala vise...user posted image user posted image user posted image , ma salim se ....Nosi broj 98-104H&M..ako ti ista znaci...user posted image
Tako izmjerim pa javim.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:36:11   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Skvo, koliko ste visoki?
Vesela, ako smijem direktno savjetovati - nemoj je ružiti, nemoj joj prijetiti, nemoj se mučiti - ništa od toga ne pali. Ponašaj se kao da ti ništa na svijetu nije tako svejedno kao to koliko će ona pojesti nekoliko dana. I počeće bolje jesti. To je nepisano (ili možda pisano) pravilo. Samo ti pucaj voće, povrće i meso i ne nudi joj slatkiše da se ne zasiti time. i to malo što, kako kažeš, čalabrcne, ima svoju vrijednost. Ne trebaju svoj djeci iste količine hrane.



Sutra je mjerim, pa da stavim tacnu visinu..Nisam je mjerila ima dva mjeseca..odustala vise...user posted image user posted image user posted image , ma salim se ....Nosi broj 98-104H&M..ako ti ista znaci...user posted image
Tako izmjerim pa javim.


i moja nosi taj broj a takodje neznam tačnu visinu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:36:38   
Anoniman
e sad ja znam da je na RR takva osuda mamama koje daju djeci monte al bas me briga ja sam presretna kad pojede monte ili puding ili vocni jogurt ili keksic ili par smokija itd

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:37:07   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

bebbe hvala na savjetu,u pravu si, moram se opustiti, možda se previše trudim user posted image

bas tako...dobrodosla u klub  "moj mali mangup  mene zeza" user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
21.8.2010 23:37:07   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

Vesela pa zar ona nije u vrticu...moj stariji sin prije nego sto je posao u vrtic isto tako gotovo samo mlijeko pio ali su ga tamo srediliuser posted image i naucio je da mora pojesti makar pola onoga sto mu stavi na tanjir


Moja starija kćerka u vrtiću nije jela nikada i ništa. Zamislite to - od pola osam ujutro, svaki dan do pet popodne - ništa. Ludila sam godinama. A sada ima 15. 5 godina, apetit i predobar, vazda, hB, bila zdrava, pa i tada kada po cijeli dan nije jela. Kad god me s Eminim nejelom uhvati panika, samo se toga sjetim.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *