|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 11:18:28   
emi7908
Bože dragi ja se svaki put skamenim kad ovo čitam a pročitala sam već prije par dana kad je bilo objavljeno...

Tako je Jasmin upravu si i ti i Leona .. Mi smo sa svojim vakcinacijama završili..

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 11:20:58   
Dalil@
Ono sto mene najvise plasi kada je u pitanju pro-nevakcinacija: Sta raditi u slucajevima promjene uslova zivota? Npr. BiH je nestabilno podrucje. Svakih 50-tak god smo zahvaceni ratovima. U takvim uslovima je tesko odrzavati higijenu, tesko je lijeciti djecu..
Niko mi ne moze garantovati da cu u ovakvom "civilizovanom" vremenu prozivjeti ostatak svog zivota (i moja djeca)..mozda cu nekada zivjeti u losem, necistom i nezdravom prostoru (ne daj Boze)..
Pa kontam, mozda ce te vakcine (i uz sadasnje moguce nuspojave) tada biti od presudnog znacaja jer ce pruzati koliku-toliku zastitu..user posted image

Puno pitanja mi se mota po glavi...a imam tako malo odgovora..

Brine me i cinjenica da roditelji nekada, pretjeravsi u brizi za djecu i iz najboljih namjera, donesu totalno pogresne odluke..

Ehh...najlakse je roditi ipak..

< Poruku je uredio Dalil@ -- 15.3.2012 11:22:12 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 11:32:44   
leona81
moja nena - danas joj je rodjendan ima 79 godina:)
primila je 2 vakcine samo u zivotu...imala klasicne djecje bolesti, mislim samo 2...prezivjela 2 rata, u najgorim uslovima mogucim...bjezala u prvom ratu po sumama i gorama, radila najteze moguce poslove, hranila se slabo itd, pola familije joj ubijeno...muz joj umro u 41-oj godini, sve sama radila - od gradnje kuce pa dalje...u ovom ratu izgubi sina, preizvjela je najgore...dakle ta je zena najzdravija od nase cijele familije...nikad nema cak ni gripu...ima staracki secer i aritmiju srca i to je sve...hoda uspravno, radi sve moguce poslove, kuha, cisti i ostalo...kao da ima 20 god:) pa eto ti meni reci sta joj fali?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 11:37:12   
jasmin
Vakcinacija nije nikakva zastita.Zastita je higijena i dobar imunitet.Zato je vazno voditi brigu o organizmu.Kad djeca steknu imunitet,lakse ce podnositi razne uvjete.O ratovima necu ni da razmisljam,ako prezivimo oruzje,sve ostalo cemo lahko.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 11:40:45   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: leona81

moja nena - danas joj je rodjendan ima 79 godina:)
primila je 2 vakcine samo u zivotu...imala klasicne djecje bolesti, mislim samo 2...prezivjela 2 rata, u najgorim uslovima mogucim...bjezala u prvom ratu po sumama i gorama, radila najteze moguce poslove, hranila se slabo itd, pola familije joj ubijeno...muz joj umro u 41-oj godini, sve sama radila - od gradnje kuce pa dalje...u ovom ratu izgubi sina, preizvjela je najgore...dakle ta je zena najzdravija od nase cijele familije...nikad nema cak ni gripu...ima staracki secer i aritmiju srca i to je sve...hoda uspravno, radi sve moguce poslove, kuha, cisti i ostalo...kao da ima 20 god:) pa eto ti meni reci sta joj fali?


Ovakve price djeluju ohrabrujuce...ali nisu pravilo.
Ja duboko vjerujem i zelim vjerovati u ovo...plase me te neke neplanirane situacije. Ja kada sam bila trudna trajala je neka "epidemija" rubeole (a ona je posebno opasna za trudnice u I tromj.) i znam da sam premirala tada od straha za svoje dijete. Ne sebe. Srecom (valjda?) bili smo oboje vakcinisani (mm i ja). Ne znam sta bih da jos i to nismo.

Tako kontam za sutra...ako ne vakcinisem svoje sinove pa oni nekada svoje trudne (aBd) supruge izloze velikom riziku...pa ja ne znam kako bih zivjela sa sobom user posted image

Ne znam, kako rekoh, fali mi dooosta informacija...mozda se takve situacije rjesavaju bezbolno na neki dr nacin osim vakcinacijom..Sta?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 12:22:39   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: jasmin

Vakcinacija nije nikakva zastita.Zastita je higijena i dobar imunitet.Zato je vazno voditi brigu o organizmu.Kad djeca steknu imunitet,lakse ce podnositi razne uvjete.O ratovima necu ni da razmisljam,ako prezivimo oruzje,sve ostalo cemo lahko.


Ajoj jasmin, ja to ne mogu gledati tako crno-bijelo user posted image
Nekako mi ipak postoji razlika izmedju zivog virusa koji napadne organizam i onog oslabljenog protiv kojeg se organizam lakse izbori..
I ove djecije bolesti se vecinom lakse podnose u djecijoj dobi..nego poslije.

Mene jos najvise brine ta industrija odnosno nedovoljno ispitivanje kvaliteta tih vakcina...nerad na poboljsanju kvaliteta istih..eto to..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
17.3.2012 10:19:12   
Lejla87
leona81 znam jednu zenu sa istim opisom, samo mislim da nema praunuka user posted image I moja nena ima slicu zivotnu pricu, samo sto je malo starija. Prije 2 mjeseca napunila 81. godinu.
Mene strah vakcina, dodje mi da ne vodim djecu na vakcine. MM kaze da on ne bi ni vodio sto se njega tice, pa makar i u zatvoru zavrsio user posted image

_____________________________

Davud&Jakub

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
17.3.2012 10:42:24   
Miracle*3
Ja sam se bas nasekirala od ove price, pa stvarno kako donijeti ispravnu odluku. Nek nam je Bog na pomoci

(odgovor članu Lejla87)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
17.3.2012 11:31:23   
Esmica
Hvala Bogu ne vakcinisem svoju djecu.
I nemam vise onaj osjecaj strepnje kad idem doktoru zbog vakcine.
Sad kad sam malog vodila na upis u skolu,tako sam isla s nekim olaksanjem sto mu nece nista ubrizgavati,da ne mogu opisati...za razliku od prije kad sam zbog svake vakcine strahovala i pratila reakcije.
Ogromna je razlika kad virus dolazi na prirodan nacin,pa se tijelo bori s njim,za razliku od onog kad se virus ubrizga direktno u krvotok,s dodatnim hemikalijama.
Ne znam zasto uvijek spominju narod Afrike kao one koji obolijevaju od svih tih bolesti...kao da je tom jadnom narodu potrebna samo vakcinacija da bi bili zdravi,a samo kad covjek pogleda u kakvim uslovima ti ljudi zive,pa nije ni cudo sto bolesti haraju.
Ne trebaju njima vakcine,trebaju im normalni uslovi za zivot,i bolesti ce nestati,bas kao sto je dokazano da se bolesti ne trijebe vakcinama,vec boljim zivotnim uslovima.
Kao sto nam rece doktorica, to vam je mac sa dvije ostrice,vi birate kakvu ste odgovornost spremni preuzeti kao roditelji,tako da hvala Bogu pa imamo izbor...


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
19.4.2012 1:59:25   
Sonja
Molim vas da procitate ovu "knjigu" i dobit cete odgovor na vasa sva pitanja i sumnje



http://www.ivonazivkovic.net/Vens_Ferel_Vakcine.pdf

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
19.4.2012 2:04:02   
SREĆNA
Eh moja Sonja draga user posted image
Ja ne znam ništa o vakcinama, baš ću ovo pročitati

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
8.7.2012 18:34:03   
yasemin
joj pretužna priča , mene će te vakcine izluditi sad treba primiti sa mjesec dana doduše biti će par dana stariji

_____________________________

yasemin

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 137
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *