|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:46:46   
lejna_
IZVORNA PORUKA: dadada

ona ocigledno ima potrebu da to nadoknadi...slobodno joj daj koliko trazi...samo eto pazi da ne jede halapljivo da n bi povracala


Pojela bi ona koliko god joj napravim, a zna onda i povraćat, .. zato sam i smanjila, ... pa češće dajem.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:50:43   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: lejna_

Rođena je sa 3,600.




Znači da je iz bolnice izašla sa 3300  grama ( neka djeca izgube i više ).
Ako sada ima 4500 grama, znači da je dobila 1200.
to nije malo. Čak šta više.
Odakle ti to da je dijete bilo gladno?! 

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 15:58:43   
ruby_
Imam i ja jedno pitanjce. Moja beba je stara tri i pol mjeseca, doji, ali je i dohranjujem 2-3 puta dnevno. Da li ima potrebe da joj uz obrok AD dajem i dodatnu tecnost?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:02:54   
hanabanana
Ruby, moja starija kći je hranjena AD mlijekom.
Ja joj pored AD nisam davala niti vodu niti čaj.
Tek kada sam joj počela uvoditi nadohranu, uvela sam joj  i vodu.
Do tada je pila samo mlijeko.

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:10:32   
ruby_
Hvala ti hanabanana na odgovoru. Mozda cu sada otici OT, treba mi jos jedan savjet, obzirom da bebac pije i AD uz moje mlijeko, da li ima potrebe za uvodjenjem krute hrane prije 6-og mjeseca?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:12:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ruby_

Hvala ti hanabanana na odgovoru. Mozda cu sada otici OT, treba mi jos jedan savjet, obzirom da bebac pije i AD uz moje mlijeko, da li ima potrebe za uvodjenjem krute hrane prije 6-og mjeseca?

Nemauser posted image

(odgovor članu ruby_)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:13:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lejna_

IZVORNA PORUKA: dadada

ona ocigledno ima potrebu da to nadoknadi...slobodno joj daj koliko trazi...samo eto pazi da ne jede halapljivo da n bi povracala


Pojela bi ona koliko god joj napravim, a zna onda i povraćat, .. zato sam i smanjila, ... pa češće dajem.
ma samo ti slijedi svoj instinkt...i hrani je onako kako mislis da treba...a te tabele zanemari

(odgovor članu lejna_)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:15:38   
Anoniman
ja sam Andreju davala i vode...na kasicicu..malo jako...ali sam davala...tako mi pedijatrica rekla

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:24:43   
lejna_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: lejna_

Rođena je sa 3,600.




Znači da je iz bolnice izašla sa 3300  grama ( neka djeca izgube i više ).
Ako sada ima 4500 grama, znači da je dobila 1200.
to nije malo. Čak šta više.
Odakle ti to da je dijete bilo gladno?! 


Izasla je iz bolnice sa 3540, ... Ma joj, ... gotovo svaki podoj je završavao plačem, ... osim onog noćnog, ... Dijete je plakalo kad god je budno, .. dojila je satima i onda opet plakala, ... dohranjivana je sve vrijeme, .. ali ne puno, .. jer sam se baš trudila da je dojim,  pokušavali smo i samo dojiti, .. A otkad je dohranjujem više, .. počela se smijati, spavati po danu, .. nije više po rukama, .. spava u svom krevetiću, ...
A tri pedijatrice su je pregledale i svaka je rekla da ne dobiva na težini. To je ona počela možda u zadnjih 15 dana da dobiva.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:28:00   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ruby_

Hvala ti hanabanana na odgovoru. Mozda cu sada otici OT, treba mi jos jedan savjet, obzirom da bebac pije i AD uz moje mlijeko, da li ima potrebe za uvodjenjem krute hrane prije 6-og mjeseca?


Ja sam sa punih pet počela sa uvodjenjem dohrane.
Ali to je išlo puževim koracima.
Svake sedmice jedna nova namirnica.
Samo polako.
I bez brige.

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
13.12.2010 16:29:25   
ruby_
user posted image hvala

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
18.12.2010 16:01:00   
mery s.
pozdrav svimauser posted image moja bebica ima 15 dana,i nazalost od 6.dana sam je morala poceti hraniti aptamilom, i sad sam skroz zbunjena,nemam pojma koliko mu smijem davati,cini mi se da mu dajem puno.al zapravo trazi, ovako, svaka 2-3sata,dajem mu 2mjerice,tj. oko 60ml,nekad nakon sat i pol hoce jos,vise danju,a nocu moze 3,5h bez hrane, al onda moze i 3mjerice pojest,tj. 75ml. A po tabeli ide 7 obroka u 24h, po 2mjerice,tj.60ml., a moj sin cini mi se duplo vise pojede? sta mislite o tome?


_____________________________

04.12.2010.rodio se moj mali princ!

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
18.12.2010 16:26:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mery s.

pozdrav svimauser posted image moja bebica ima 15 dana,i nazalost od 6.dana sam je morala poceti hraniti aptamilom, i sad sam skroz zbunjena,nemam pojma koliko mu smijem davati,cini mi se da mu dajem puno.al zapravo trazi, ovako, svaka 2-3sata,dajem mu 2mjerice,tj. oko 60ml,nekad nakon sat i pol hoce jos,vise danju,a nocu moze 3,5h bez hrane, al onda moze i 3mjerice pojest,tj. 75ml. A po tabeli ide 7 obroka u 24h, po 2mjerice,tj.60ml., a moj sin cini mi se duplo vise pojede? sta mislite o tome?

samo ti njemu daj koliko trezi...ne gledaj te tabele...ja stalno ponavljam...to je prosjek sto oni napisu...a imas uvijek iznad i ispod...i moj je jeo duplo od onog navedenoog

(odgovor članu mery s.)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
1.2.2011 19:30:04   
lepao
dali iko daje svojoj bebi prehip hranu...mojoj bebi je 3 pune sedmice i svi pedijatri su mi rekli da se pridrzavam kolicina na kutijama...nekada nam to ide nekada ne..nekada je vise gladan hoce vise ali povrati ili pojede malo pa se brzo probudi..nikako da uspostavimo ritam..
ako iko ima savjet u vezi ove hrane neka mi ga da..
bebac se rodio 2.5 sedmice ranije i imao je 2400g...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
1.2.2011 20:27:07   
R&T@
lepao, nije bitna vrsta hrane, sve su one manje vise iste. Najvaznije je da je dijete prihvati (da nema problema sa stolicom, da je ne povraca u mlazu i sl.). Te mjere na kutiji su neki prosjek.
A ti se moras upoznati sa svojim djetetom i otkriti sta njemu odgovara, koja kolicina je njemu dovoljna.

Meni je sa obje djevojcice trebalo 40 dana da "uspostavimo ritam".
I ti ces to postici.

Za pocetak ti mu nudi hranu u odredjenim intervalima. Recimo danju svaka tri sata, a nocu kad se probudi. Ako to nije moguce, kao kod moje mladjeuser posted image , onda mu daji kad zatrazi. Samo imaj na umu da dijete ne place uvijek zbog gladi.

Sretno!

< Poruku je uredio tajra -- 1.2.2011 20:28:24 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
1.2.2011 21:26:03   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lepao

dali iko daje svojoj bebi prehip hranu...mojoj bebi je 3 pune sedmice i svi pedijatri su mi rekli da se pridrzavam kolicina na kutijama...nekada nam to ide nekada ne..nekada je vise gladan hoce vise ali povrati ili pojede malo pa se brzo probudi..nikako da uspostavimo ritam..
ako iko ima savjet u vezi ove hrane neka mi ga da..
bebac se rodio 2.5 sedmice ranije i imao je 2400g...



Ako ne dojis,,prebaci se na hipp, malo je bebi prehip sa tri sedmice.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
1.2.2011 21:30:17   
Mya_81 RR
I ja bih prešla na HIPP.

HIPP pre je više za bebe koje su prijevremeno rodjene.

A ritam ćete uspostaviti s vremenom, ne brini.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
1.2.2011 21:34:28   
Anoniman
Mi smo najprije bili na ovim hrana sto ide za pre vremenu rodjenu djecu . Aptamil immunofortis Premature
Kad je napunio 3kg eh,tad je rekla da mozemo prec na aptamil 1.


< Poruku je uredio felix -- 1.2.2011 21:38:32 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 12:02:59   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: lepao

dali iko daje svojoj bebi prehip hranu...mojoj bebi je 3 pune sedmice i svi pedijatri su mi rekli da se pridrzavam kolicina na kutijama...nekada nam to ide nekada ne..nekada je vise gladan hoce vise ali povrati ili pojede malo pa se brzo probudi..nikako da uspostavimo ritam..
ako iko ima savjet u vezi ove hrane neka mi ga da..
bebac se rodio 2.5 sedmice ranije i imao je 2400g...

  

kao sto ti je vec vecina rekla nemoj se pridrzavati striktno tih tabela, moj mladji je nekada bio gladan nakon dva sata a nekada nakon cetiri.meni je najbolja bila zena u bolnici koja je u noci htjela buditi bebu od 8 mjeseci da mu da da jede jer joj je neko rekao da tako treba.znaci ne daj se zbuniti radi kako ti mislis da treba i prati svoju bebu kako se ponasa. 

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 15:36:40   
Lejla Ka
Imam i ja jedno pitanje.
Mi smo u filmu hranjenja formulom bili prije 6 godina, i tad nije bilo PDV-a. Paket Aptamila je koštao oko 16KM. Pošto sam ja starija žena user posted image i svašta mi se u međuvremenu izdešavalo, nemam pojma koliko smo količinski mjesečno trošili formule.
Mogu li mi mame koje bebe hrane isključivo formulom (u novoređenačkom uzrastu od 0-4,5,6 mjeseci)  i one čije bebe već jedu krutu hranu uz flašicu reči od prilike koje su to količine sedmične i mjesečne, i koje su to cifre koje se potroše na formulu? Hvala. Ovo pitam zaista iz čiste lične radoznalosti, pošto vidim da je cijena formule vrtoglavo skočila, a podatke možda iskoristim u edukativne svrhe.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 15:46:07   
Lady26
Mogu li ja user posted image user posted image user posted image , mogu li ja?? Ali je info od prosle godine...
Duplo pakovanje Aptamila (800gr) (koje je btw ekonomicnije) nam je moglo biti 7 dana, a obicno pakovanje moooozda 3 dana - Lana ga je koristila do 4tog mjeseca i presli smo na HIPP...Kostalo oko 29KM user posted image
A tad je pila max 70-90ml....

< Poruku je uredio Lady26 -- 2.2.2011 15:48:02 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 15:48:51   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Imam i ja jedno pitanje.
Mi smo u filmu hranjenja formulom bili prije 6 godina, i tad nije bilo PDV-a. Paket Aptamila je koštao oko 16KM. Pošto sam ja starija žena user posted image i svašta mi se u međuvremenu izdešavalo, nemam pojma koliko smo količinski mjesečno trošili formule.
Mogu li mi mame koje bebe hrane isključivo formulom (u novoređenačkom uzrastu od 0-4,5,6 mjeseci)  i one čije bebe već jedu krutu hranu uz flašicu reči od prilike koje su to količine sedmične i mjesečne, i koje su to cifre koje se potroše na formulu? Hvala. Ovo pitam zaista iz čiste lične radoznalosti, pošto vidim da je cijena formule vrtoglavo skočila, a podatke možda iskoristim u edukativne svrhe.



dok je jeo samo mlijeko, citaj pio jedna kutija od 800 gr aptamila je mogla biti oko 5-6 dana , a kutija kosta oko 25 KM (Negdje skuplje, negdje jeftinije), a sada nam kutija moze biti i 2 sedmice i aptamil 3 je jeftinije znaci oko 23 KM U DM-u pa eto izracunaj ako te ne mrzi.a za starijeg se vise ne sjecam znam da je i humana bila oko 2o KM ali koliko je trajala pojma nemam vise stvarno.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 2.2.2011 15:54:56 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 15:51:44   
Emica_sa
Nama danas, a imamo 15 mijeseci i na Aptamilu 3 smo kutija moze 6 dana,tako da mjesecno kupimo 5 kutija sto nas izade izmedu 116-125 KM zavisi gdje se kupuje u Dm je 23 KM,a na ostalim mjestima oko 25 KM po kutiji

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 15:59:53   
Lejla Ka
Prvo da vam se zahvalim na informacijama.
Sad mi se pojavilo još jedno pitanje, zbog čega ste prešle sa prve formule na slijedeće (2 i 3), zbog preporuke pedijatra ili zato što to piše na kutiji.
Ja kad sam pitala pedijatricu kad ću preći na dvojku, ona mi je rekla da nema potrebe da u opće prelazim na te formule, da je prva najsličnija majčinom mlijeku i treba je koristiti sve do postepenog uvođenja kravljeg mlijeka iza godinu dana. Tako da ja nikad nisam koristila te tzv. prelazne formule.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: par pitanja za mame koje NE DOJE
2.2.2011 16:04:33   
Lady26
Ja sam zato sto pise na kutiji user posted image user posted image user posted image ...pratila zena sve u dan user posted image  user posted image user posted image
Ali sam brzo sa aptamila presla na hipp (odbijala mlijeko) i promijenim, dosli skoro do hipp 2 i opet odbija, i promijenimo opet, pila je bebimil 3 do skoro, sad je na plazmi i mlijeku...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *