|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   doze po kg formule?
21.2.2011 21:40:40   
lepao
Mojoj je bebi 3.5kg i dajem joj pre hip hapu...na kutiji pise da bi svakog obroka trebala pojesti 80 ml ali nigje ne pise za koliko tesku bebu to se primjenjuje..dali vi znate kako izracunati da ne bih previse ili premalo formule dala?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 21:51:22   
taurus
trebalo bi da na kutiji ima tabela u kojoj je navedena doza prema starosti bebe
mi koristimo aptamil, bebi je 23 dana, rođena je sa 3100 i dajem joj 90 ml svaka 4 sata
tako je napisano i na pakovanju aptamila

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 21:57:48   
la bomba
Pa daj joj prema mjesecima, a dozirat ce ona sama sebi. user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 22:00:14   
Anoniman
istinu pise la bomba znam iz iskustva

(odgovor članu la bomba)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 22:08:54   
Visnja RR
šta uopšte pie na kutiji HiPP

bitno je dnevnu dozu rasporediti prema potrebama bebe..
npr ako pise da dnevno trba popiti oko 800 ml mlijeka onda to rasporedis... da li ce piti češće a manje ili rijeđe a pun mlijeka to je sve od bebe do bebe...al je vazno da popije dnevnu dozu (dnevna = 24 h)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 22:19:15   
malena.
Moja nikad nije pila po propisima...znam samo da sam joj na pocetku pravila 35ml 1 mjerica...i da bi i to jedva pojela...pa onda na 70 i tako...sve zavisi od bebe do bebe....svejedno ako ona nemoze da joj ti napravis i 100 nece ti popit...neg probaj sa 1 mjericom ako vidis da je pojela napravi jos dok ne uspostavis ritam....al vjeruj da je tesko te propise pratit....moja sada sa 6 mj pije samo 150 ml a trebala bi vise al eto...svejedno dobro napreduje

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 22:20:26   
la bomba
Meni je pedijatar dao neke upute, mislim da uopšte nije bitno koji je proizvođač upitanju;

1. mjesec 70-100ml obrok
2.             100-130
3.             130-160
4.             160-200
5.             200-230
6.             230-250

.... najmanje 6 obroka!
Poslije četvrtog mjeseca 5 obroka!

< Poruku je uredio la bomba -- 21.2.2011 22:21:34 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: doze po kg formule?
21.2.2011 22:25:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lepao

Mojoj je bebi 3.5kg i dajem joj pre hip hapu...na kutiji pise da bi svakog obroka trebala pojesti 80 ml ali nigje ne pise za koliko tesku bebu to se primjenjuje..dali vi znate kako izracunati da ne bih previse ili premalo formule dala?


ne dozira se hrana po tezini djeteta, vec po uzrastu djeteta, tj starosti. Na hipp kutiji je sve lijepo napisano koliko, jer sma i ja hipp Ani davala.

(odgovor članu lepao)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: doze po kg formule?
2.3.2011 23:13:07   
lepao
to mi je jasno ali recimo pise za 2 mjesec da bi beba trebala piti 170lm (prehip kutija) i imati 5 obroka...to je puno hape a malo obroka..to je nemoguce da beba od recimo sada 4000kg (rodjenna 2400) pije toliko puno...znaci da ipak ima veze kolika je beba po rodjenju...
on recimo ima oko 8 obroka i pije izmedju 80-100mll...

IZVORNA PORUKA: jelenaT

IZVORNA PORUKA: lepao

Mojoj je bebi 3.5kg i dajem joj pre hip hapu...na kutiji pise da bi svakog obroka trebala pojesti 80 ml ali nigje ne pise za koliko tesku bebu to se primjenjuje..dali vi znate kako izracunati da ne bih previse ili premalo formule dala?


ne dozira se hrana po tezini djeteta, vec po uzrastu djeteta, tj starosti. Na hipp kutiji je sve lijepo napisano koliko, jer sma i ja hipp Ani davala.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: doze po kg formule?
2.3.2011 23:14:23   
lepao
ovo vec ima logike koliko toliko premda recimo mojoj je bebi 2 mjeseca skoro puna i jede oko 80ml 8 puta dnevno...

IZVORNA PORUKA: la bomba

Meni je pedijatar dao neke upute, mislim da uopšte nije bitno koji je proizvođač upitanju;

1. mjesec 70-100ml obrok
2.             100-130
3.             130-160
4.             160-200
5.             200-230
6.             230-250

.... najmanje 6 obroka!
Poslije četvrtog mjeseca 5 obroka!

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: doze po kg formule?
2.3.2011 23:21:13   
Skvo RR
Beba sama sebe dozira...bar sam ja pustila da sama ocijeni koliko i kada ce ruckiti.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: doze po kg formule?
3.3.2011 9:42:43   
la bomba
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Beba sama sebe dozira...bar sam ja pustila da sama ocijeni koliko i kada ce ruckiti.



Ma super je to da sama sebe dozira, ali nije super da jede svako malo pomalo, ... u biti, trebaju naučiti šta je obrok, a to je ipak lakše sa bebama koje se hrane na flašicu, ... barem ja tako mislim, ...
Ja sa svojom bebom baš imam, haman, vrijeme kada jede koliko jede, ... iako je beba, mislim da zna kad je vrijeme doručka, ručka, večere i dva međuobroka user posted image user posted image user posted image
I naravno, spava super, ne ureklo se. user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: doze po kg formule?
3.3.2011 9:44:41   
veeseelaa
ja to nikad nisam pratila, samo prva dva mjeseca, poslije je beba sama tražila koliko joj treba
ne zamarajte se ženice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *